Arhiva vesti - Sve vesti

Laslo u finalu Poprada

Datum objave: 23.06.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniski as Srbije Laslo Đere plasirao se u finale čelindžera koji se igra u slovačkom mestu Poprad za nagradni fond od 64.000 evra. 

Laslo je u polufinalu savladao Španca Roberta Karbaljesa Baena 6:2, 7:5. U borbi za trofej snage će odmeriti sa predstavnikom Nemačke Marselom Stebeom. 

Đere je u 2017. osvojio trofej iz fjučers serije, igrao polufinale ATP turnira u Budimpešti, finale čelindžera u Vićenci. Trenutno je na 121. mestu ATP liste, što mu je ujedno i najbolji plasman do sada. Rezultat iz Poprada doneće novi napredak našeg tenisera na svetskoj rang listi i približiti ga ulasku u 100 najboljih na svetu. 


Katarina Stević trijumfovala u Šidu

Datum objave: 23.06.2017. // Kategorija: Domaća scena

Turnir prve kategorije u konkurecniji do 14 godina za devojčice održan je na terenima TK Sol 022 u Šidu. 

Pobednica ovog takmičenja je Katarina Stević koja je u finalu pobedila Elenu Ivanović 6:2, 6:0. U polufinalu Stevićeva je bila bolja od Danijele Danilović 6:3, 6:4, dok je Elena savladala Anju Mitraković 6:3, 6:0. 


Održan Memorijal Mome Unkovića (konkurencija do 18)

Datum objave: 23.06.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Crvena zvezda u Beogradu održan je Memorijal Mome Unkovića u konkurenciji do 18 godina za juniorke i juniore. 

Kod juniorki trijumfovala je Aleksandra Stanković koja je u finalu pobedila Teodoru Vujičić 6:3, 7:6(2). U polufinalu Teodori je meč kod rezultata 2:3 predala Elena Gemović, dok je Stankovićeva bila bolja od Simone Maksimović 6:2, 6:1. 

Trofej za najboljeg juniora Memorijala Mome Unkovića osvojio je Bodin Žarković koji je u finalu pobedio Dušana Obradovića 6:2, 6:1. U polufinalu Bodin je salvadao Nikolu Purića 6:4, 6:4, dok je Obradović posle velike borbe pobedio Stefana Latinovića 6:3, 0:6, 6:4. 

 


Magnet za Aleksu

Datum objave: 23.06.2017. // Kategorija: Domaća scena

Turnir  iz kalendara Tennis, 10 crveni nivo za dečake, održan je na terenima TK Magnet Knjaževac. 

OP Magnet Knjaževac protekao je u znaku Alekse Ranđelovića koji je u finalu pobedio Janka Mladenovića 5:4, 4:5, 5:2. U polufinalu Aleksa je savladao Veljka Đorđevića 5:1, 5:3, dok je Janko bio bolji od Vasilija Živadinovića 5:3, 2:5, 5:0. 

Utešni turnir je osvojio Nikola Božanović savladavši u finalu Ines Krstić 1:5, 5:3, 5:1. 


Stanojević osvojio OP Kragujevca

Datum objave: 23.06.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Puma u Kragujevcu održan je turnir druge kategorije u konkurenciji do 12 godina, za dečake. 

Naslov šampiona pripao je Mihajlu Stanojeviću koji je u finalu pobedio Nikolu Jovića 6:2, 6:1. U polufinalu Stanojević je savladao Mateju Stefanovića 6:2, 6:0, dok je Jović pobedio Luku Radovanovića 6:1, 6:1. 


Reket u znaku Lasice

Datum objave: 23.06.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Reket u Beogradu održan je turnir u konkurenciji do 14 godina za dečake, prva kategorija. 

Turnir je obeležio Mihajlo Lasica koji je pobednički trofej podigao nakon što mu je finale kod rezultata 6:7(5), 3:0 meč predao Bojan Radoman. 

U polufinalu Lasici je kod rezultata 6:2, 3:0 meč predao Vanja Vojinović, dok je Bojanu polufinale kod rezultata 6:3, 1:0 meč predao Žuhan Žang. 

 


Anastasiji pobednički pehar u TK Marina Oasa

Datum objave: 23.06.2017. // Kategorija: Domaća scena

U prelepom ambijentu teniskog kluba Marina Oasa u Beogradu održan je turnir treće kategorije u konkurenciji do 12 godina za devojčice. 

Pehar namenjen najboljoj takmičarki otišao je u ruke Anastasije Arsić koja je u finalu pobedila Tijanu Čurčin 6:4, 6:2. U polufinalu Anastasija je bila bolja od Klare Vaje 6:2, 6:2, dok je Tijana savladala Andreu Nou Galin 6:3, 6:2. 


Mirjana i Dušan osvojili Sajmište

Datum objave: 23.06.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Sajmište u Novom Sadu održan je turnir druge kategorije u konkurenciji juniorki i juniora do 16 godina. 

Najuspešnija na ovom turniru kod devojčica bila je Mirjana Jovanović koja je u finalu savladala Aleksandru Mihailov 7:6(3), 6:2. U polufinalu Mirjana je savladala Anamariju Cakić 6:2, 6:2, dok je Aleksandra pobedila Sofiju Madinu 6:4, 6:4. 

Kod dečaka trijumfovao je Dušan Kostić koji je u finalu bio bolji od Alekse Savina 6:1, 6:4. U polufinalu Kostić je pobedio Vladana Krisana 6:2, 7:5, dok je Aleksa savladao Uroša Delića 5:7, 6:3, 6:3. 


REZULTATI 19 - 25. JUNA 2017.

Datum objave: 23.06.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
ATP - AEGON CHAMPIONSHIPS, LONDON (trava 1.836.660 evra) 
 
1. kolo, singl: Viktor Troicki - Janko Tipsarević 5:7, 7:6(5), 7:6(6)
2. kolo, singl: Viktor Troicki - Donald Young (USA) 3:6, 4:6
 
WTA - Mallorca Open (trava, 226.750) 
 
1. kolo, singl: Jelena Janković - Caroline Garcia (FRA)  4:6, 4:6
 
Dubl - 
 
1. kolo: Janković, Sevastova (SRB,LAT) - Moore, Wongteanchai (AUS,THA) 6:2, 7:5
Četvrtfinale: Janković, Sevastova (SRB,LAT) - (4) Klepač, Martinez-Sanchez (SLO,ESP) 3:6, 6:3, 10:3
Polufinale: Janković, Sevastova (SRB,LAT) - Goerges, Knoll (GER,SUI) 
 
Fergana (Uzbekistan, čelindžer, muškarci, 75.000 dolara)
 
1. kolo, singl: Nikola Milojević - Azbalov Sharobiddin (UZB) 6:0, 6:4
2. kolo, singl: Nikola Milojević - Sanjar Fayziev (UZB) 6:7(6), 6:3, 7:6(4)
Četvrtfinale: Nikola Milojević - Hurber Hurkacz (POL) 6:4, 6:4
Polufinale: Nikola Milojević - Edam Leshem (ISR) 
 
Dubl - 
1. kolo: Milojević, Maamoun (SRB,EGY) - Dustov, Kedryuk (KAZ, UZB) 6:3, 6:4
Četvrtfinale: Milojević, Maamoun (SRB,EGY) - Ivashka, Kudryavtsev (RUS,RUS) bez borbe
Polufinale: Milojević, Maamoun (SRB,EGY) - Kibi, Sekiguchi bez borbe, predaja prvog para
 
Poprad Tarty (Slovakia, šljaka, 64.000 evra) 
 
1. kolo, singl: Laslo Đere - Mohamed Safwat (EGY) 6:3, 6:2
Danilo Pantović - Zdenek Kolar (CZE) 1:6, 3:6
Nikola Ćaćić - Luca Margaroli (SUI) 6:3, 6:4
Filip Krajinović - Denis Novak (AUT) 6:4, 6:0
 
2. kolo, singl: Filip Krajinović - Balazs (HUN) 7:6, 6:1
Laslo Đere - Zdenek Kolar (CZE) 1:6, 7:5, 7:5
Nikola Čaćić - (1) Martin Kližan (SVK) 7:6, 5:7, 1:6
Četvrtfinale: Laslo Đere - Filip Krajinović 1:6, 6:4, 7:5
Polufinale: Laslo Đere - Roberto Carballes Baena (ESP) 
 
Dubl -
1. kolo: Čaćić, Krajinović - Liska, Martin (SVK,SVK) 4:6, 6:4,10:8
Pantović, O'Connell (SRB,AUS) -  Molcan, Nema (SVK,SVK) 6:1, 6:4
Četvrtfinale: Čaćić, Krajinović - (4) Kowalczyk, Mies 6:2, 4:6, 8:10
Pantović, O'Connell (SRB,AUS) - (3) Margaroli, Weissborn 4:6, 4:6
 
Todi (Italy, šljaka 43.000 dolara)
 
1. kolo, singl: (1) Dušan Lajović - Ricardo Ojeda Lara (ESP) 6:1, 6:1
Miljan Zekić - Arthur De Greef (BEL) 2:6, 4:6
 
2. kolo, singl: (1) Dušan Lajović - Jaume Munar (ESP) 6:3, 6:3
Četvrtfinale: (1) Dušan Lajović - Gastao Elias (POR) 
 
 Ilkley (GBR, trava, žene, 100.000 dolara)
 
1. kolo, singl: Aleksandra Krunić - Tatjana Maria (GER) 6:1, 1:6, 6:7(6)
 
Dubl - 
1. kolo: Krunić, Dzalamidze (SRB,RUS) - Kania, Zanevska(POL,BEL) 6:3, 2:6, 8:10
 
Izmir (TUR, šljaka, beton, 60.000 dolara) 
 
1. kolo, singl: (2) Nina Stojanović - Varvara Flink (RUS) 6:4, 6:3
Jovana Jakšić - Berfu Cengiz  (TUR) 7:5, 4:6, 5:7
 
2. kolo, singl: (2) Nina Stojanović -  Raluca Georgiana Serban (ROU) 4:6, 7:5, 6:3
Četvrtfinale: (2) Nina Stojanović - Eri Hozumi (JPN) 4:6, 3:6
 
Dubl - 
1. kolo, singl:  (1) Stojanović, Mestach (SRB, BEL)  bye 
Četvrtfinale: (1) Stojanović, Mestach (SRB, BEL) - Kolar, Shakovets (SLO, GER) 
 

 


Huđec najbolji na Masteru

Datum objave: 22.06.2017. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo Beograda za dečake u konkurenciji do 12 godina, treća kategorija, održano je na terenima TK Master. 

Naslov najboljeg poneo je Aleksandar Huđec koji je u finali savladao Davida Rakića 7:5, 7:5. U polufinalu Huđec je bio bolji od Filipa Erbeza 6:1, 6:2, dok je Rakić pobedio Todora Vukomanovića 6:1, 6:2.