1. kolo: (10) Danilović, Bojović slobodne
2. kolo: (10) Danilović, Bojović – Kaftanova, Topalova (BUL,BUL)
2. kolo, singl: Boris Butulija – Simon Anthony Ivanov (BUL)
1. kolo: (15) Butulija, Miladinović slobodni
2. kolo: 15) Butulija, Miladinović – Ivanov, Sheyngezikht (BUL,BUL)

Mia i Bojan osvojili Zlatibor

Datum objave: 25.07.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Zlatibor springs održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake, prva kategorija.

Kod devojčica trijumfovala je Mia Milojević koja je u finalu bila bolja od Danijele Danilović 6:0, 6:1. U polufinalu Mia je posle velike borbe savladala Anju Petković 6:4,5:7, 6:2, dok je Danijela pobedila Doroteu Milosavljević 6:0, 6:4.

U muškoj konkurecniji naslov šampiona poneo je Bojan Radoman kome je finale bez borbe predao Branko Đurić. U polufinalu Bojan je posle velike borbe pobedio Luku Kurtovića 3:6, 7:5, 6:3, dok je Branko u takođe neizvesnoj borbi savladao Mihajla Lasicu 6:3, 3:6, 6:2.

Balans u znaku Milice Drljan

Turnir za devojčice u konkurenciji do 12 godina koji je održan na terenima TK Balans u Altini (Beograd) protekao je u znaku Milice Drljan.

Šampionski trofej Milica je osvojila pobedom u finalu nad Majom Miščević  6:2 6:3, dok su polufinalistkinje turnira bile Anastasija Arsić i Tijana Ćurčin.

Savić trijumfovao na Đukiću

Na terenima TK Đukić u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 16 godina, druga kategorija za dečake.

Naslov šampiona otišao je u ruke Ivana Savića koji je u finalu savladao Dušana Kostića 7:6(2), 6:1.

U polufinalu Savić je pobedio Drgautina Mitrića 7:6(1), 6:1, dok je Kostić bio bolji od Aleksandra Simeunovića 6:2, 6:1.

Završen XXV Kup Paje Patka u Čačku

Datum objave: 24.07.2017. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima TK Tennis Point, a u organizaciji TK Čačak, u periodu od 22.07-24.07.2017 godine održao se XXV Kup Paje Patka u konkurenciji do 12 godina, prva kategorija.
Na turniru je učestvovalo 16 dečaka i 17 devojaka.

Kod devojčica trijumfovala je Mia Ristić koja je u finalu pobedila Aleksandru Joković 6:2, 6:2. U polufinalu Mia je bila bolja od Dunje Marić 6:3, 6:2, dok je Aleksandra savladala Saru Đunisijević 6:4, 6:4.

U konkurenciji dečaka pobednički pehar otišao je u ruke Danijela Krstevskog koji je u finalu pobedio Todora Vukomanovića 6:2, 6:0. U polufinalu Danijel je savladao Nikolu Jovića 6:0, 6:2, dok je Todor bio bolji od Alekse Stankovića 6:0, 6:3.

Nina Stojanović vicešampion dubla u Gštadu

Datum objave: 24.07.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativka Srbije, Nina Stojanović osvojila je drugo mesto u dubl konkurenciji na WTA turniru u Gštadu nagradnog fonda 250.000 dolara.

Nina se takmičila u paru sa predstavnicom Švajcarske Viktorijom Golubović. Za trofej borile su se protiv prvih nosilaca ovog turnira, dubla Bertens - Larson (NED,SWE). Nakon velike i neizvesne borbe, šampionski trofej odneli su prvi nosioci rezultatom 7:6(4), 4:6, 10:7.

Stojanovićeva je drugu nedelju za redom igrala finale jakog takmičenja, što je našoj mladoj Fed kup reprezentativki donelo i najbolji rang u dublu u dosadašnoj karijeri, 65. na WTA listi.

Đere vicešampion San Benedeta i 91. na ATP listi

Srbija je dobila novog igrača među 100 najboljih tenisera sveta. Reč je o Laslu Đereu koji je juče osvojio trofej vicešampiona u italijanskom mestu San Benedeto, na turniru nagranog fonda 64.000 evra.

Drugu nedelju za redom Laslo je igrao finale profi turnira, prošle nedelje osvojio je turnir u Peruđi, sada je u San Benedetu zaustavljen u finalu od Italijana Meta Beretinija 3:6, 4:6.

Sjajni rezultati koje je nanizao naš mladi as Đere doneo mu je najbolji plasman u dosadašnjoj karijeri. Od danas Laslo je član top 100 na ATP listi, gde zauzima 91. mesto.

Reprezentacije Srbije odputovale na Summer Cup takmičenja

Datum objave: 23.07.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Naredna nedelja doneće mnoštvo mečeva i borbi najboljih mladih tenisera Srbije koji će širom "Starog kontinenta" braniti  boje naše zemlje na Letnjim prvenstvima Evrope u pojedinačim konkurencijama.
U konkurenciji do 18 godina, na takmičenju koje će biti održano u švajcarskom gradu Klostersu za Srbiju će igrati najbolja juniorka naše zemlje Olga Danilović koja je pre sedam dana osvojila drugu gren slem titulu u dublu, ovaj put Vimbldon, kao i Jana Bojović koja je zamenila povređenu Draginju Vuković. Prevodiće ih savezni trener Katarina Mišić.
Sastav muškog tima Srbije u Kolstersu čine Marko Miladinović (11. junior sveta) i Boris Butulija predvođeni saveznim trenerom Jovanom Lilićem.
Konkurencija do 16 godina takmičiće se u Moskvi. U konkurenciji devojčica Srbiju će predstavljati Elena Milovanović i Mihaela Đaković (prevođene saveznim trenerom Slobodanom Rankovićem). Kod dečaka boje Srbije braniće Kristijan Juhas i Goran Životić (zamenio povređenog Mihaila Popovića), predvođeni saveznim trenerom Vanjom Vidojkovićem.
Češki grad Most biće domaćin Pojedinačnog letnjeg prvenstva Evrope u konkurenciji do 14 godina. Kod devojčica za Srbiju će igrati Ana Vilček i Natalija Senić (prevođene saveznim trenerom Vukom Bolićem). U muškoj konkurenciji za medalju za Srbiju boriće se Hamad Međedović koji se nalazi na drugom mestu Tennis Europe liste u konkurenciji do 14 godina i šampion Srbije u konkurenciji do 14 Filip Mandović, predvođeni saveznim trenerom Nemanjom Lalićem.

Teniski trio iz Srbije na EJOF-u u Đeru

U mađarskom gradu Đeru od 23. do 29. jula 2017. Srbiju će predstavljati 43 sportista u osam sportova na XIV Letnjem EJOF-u.
Sportisti Srbije takmičiće se sa vršnjacima u sedam individualnih sportova (atletika, biciklizam, džudo, gimnastika, kajak, plivanje, tenis) i jednom ekipnom (odbojka).
U tenisu Srbiju će predstavljati Nevena Kolarević, Stefan Popović i Oliver Sabo Rac, predvođeni saveznim trenerom Nikolim Vidovićem.
Ceremonija svečanog otvaranja XVI Letnjeg EJOF-a  zakazana je za  23. jul, sa početkom u 20.30 časova na ETO stadionu, a prvi sportisti Srbije na borilišta izlaze 24. jula  od 09:00 časova.

Laslo u finalu San Benedeta

Drugu nedelju za redom mladi teniser Srbije Laslo Đere boriće se za trofej iz Challenger serije. Ovaj put Laslo će se za drugi trofej u karijeri, ovaj put nagradnog fonda 64.000 evra boriti u italijanskom mestu San Benedeto.

Prošle nedelje Đere je osvojio titulu u Peruđi (43.000 evra + H) i time došao do 106. mesta na ATP listi, a rezultat u San Benedetu donosi mu plasman među 100 najboljih na svetu po prvi put u karijeri.

Za novi šampionski pehar Laslo će se boriti u finalu San Benedeta protiv Italijana Meta Beretinija. U polufinalu naš as je savladao Španca Karlosa Tabernera 6:4, 6:3.