Arhiva vesti - Sve vesti

Brajkovu zeleni nivo u Sopotu

Datum objave: 22.05.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Sopot održano je takmičenje u konkurenciji do 10 godina, zeleni nivo, dečaci.

Pobednički pehar osvojio je Matija Brajkov koji je u finalu pobedio Milana Medarevića 4:0, 4:2. U polufinalu  Matija je bio bolji od Samuila Cestovalieva 4:2, 4:2, dok je Milan savladao Ognjena Bizjaka 5:3, 4:0.

Utešni turnir pripao je Aleksandru Laziću koji je u finalu pobedio Luku Mitrovića 4:0, 4:2.

Staša osvojila bronzu u Sloveniji

Datum objave: 22.05.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije, 15 - godišnja Staša Srbulović učestvovala je na teniskom turniru u Portorožu - "Slovenia deaf Tennis open".

U singlu Staša je izgubila u četvrfinalu od 21 - godišnje Indijke Parul Gupte i zauzela je peto mesto, dok je u paru sa 21 - godišnjom Slovakinjom Janom Jonašikovom zauzela treće mesto.

Turnir je bodovan na svetskoj rang listi gluvih tenisera.

Teniski spektakl za decu u Opovu

U okviru celodnevne proslave Dana opštine Opovo,  kompanijа NIS,  Teniski savez Srbije i  Sportski  savez opštine Opovo,  organizovali su mini teniski spektakl za decu. Оsnovci iz Opova  su koristeći rekete, lakše loptice, i opremu prilagođenu njihovom uzrastu,  pokazali takmičarski duh,  dok su kroz igru i druženje usvajali osnovne sportske vrednosti – rad i težnju za usavršavanjem, postizanjem rezultata i fer-plej.

Promovišući sport, zdravje i timski duh među najmlađima,  NIS i Teniski savez Srbije već sedam godina za redom  organizuju besplatne otvorene škole tenisa za decu. U okviru društveno odgovornog poslovanja i  slogana  „Budućnost na delu“, NIS na ovaj način pomaže u otkrivanju mladih talenata i njihovom razvoju, podržavajući profesionalno, ali I rekreativno bavljenje sportom.

Obradovićevoj trofej u Subotici

Datum objave: 21.05.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Spartak u Subotici održan je 6. memorijal Jovana Kukarasa, Tennis Europe takmičenje u konkurenciji do 14 godina, za devojčice i dečake.

U konkurenciji devojčica viđeno je srpsko finale u kome su snage odmerile Andrea Obradović i Anja Petković. Do pobedničkog trofeja stigla je Obradovićeva rezultatom 7:6(5), 6:0.

U ženskom dublu pobedu je odneo srpski par Lola Radivojević i Emilija Zdravković koje su u finalu savladale mađarski par Beer, Udvardy 6:1, 6:2.

Kod dečaka finale singla odigrala su dva predstavnika Kine Jiang Yunhan i He Ziheng. Na pobedničko postolje stao je Ziheng rezultatom 6:4, 1:6, 6:0.

Dominacija kinsekih tenisera viđena je i u muškom dublu. Finale su odigrala četiri kineska tenisera, par Lihao, Ziheng bio je bolji od para Le, Yunhan 6:4, 7:6(3).

Popoviću dupla kruna u Mariboru

Mladi teniski as Srbije, 14 - godišnji Stefan Popović osvojio je duplu krunu na Tennis Europe takmičenje u konkurenciji do 16 godina koje je održano u Mariboru.

Stefan je u borbi za singl trofej bio bolji od prvog nosioca ovog takmičenja Bugarina Petra Nesterova 6:4, 6:2.

U dubl konkurenciji Popović je igrao u paru sa Nesterovim. Oni su kao prvo nisioci ovog takmičenja do pobedničkog postolja stigli pobedom u finalu nad slovenačkim parom Dominko - Emersić Potočnik 4:6, 6:2, 10:7.

Stefanu je ovo prvi Tennis Europe trofej u singlu u konkurneciji do 16 godina, igrao je i dva finala pre mesec dana (Novi Sad i Rijeka).

Bravo!!!

DEJVIS KUP: SRBIJA DOMAĆIN PROTIV INDIJE U KRALJEVU

Datum objave: 21.05.2018. // Kategorija: FED cup i DAVIS cup
Meč plej ofa  Svetske grupe Dejvis kupa 2018. između Srbije i Indije biće odigran od 14. do 16. septembra  2018. godine u Kraljevu u Sportskom centru Ibar.
Srbija, kao domaćin izrazila je želju da ovaj susret bude odigran u Kraljevu, a definitivnu odluku o tome doneo je ITF (Međunarodna teniska Federacija) koja je vlasnik Dejvis kup takmičenja.
Godinu 2018. NIS Dejvis kup selekcija Srbije počela je kao domaćin, u Nišu, na šljaci protiv selekcije Amerike. Taj meč Srbija je izgubila 1:3.
Za opstanak u eliti boriće se voljom žreba kao domaćin protiv reprezentacije Indije za opstanak u Svetskoj grupi i pobedu koja bi donela Srbiji i 2019. takmičenje u najelitnijoj grupi u kojoj je dva puta igrala finale (2010. i 2013), osvojila trofej 2010.
Poslednji meč sa Indijcima naš tim je odigrao u plej ofu za opstanak u Svetskoj grupi septembra 2014. u Bangaloru kada je NIS Dejvis kup tim Srbije pobedio 3:2, a trijumfalni poen našoj zemlji doneo je Filip Krajinović.

Branko Đurić osvojio Piještane

Datum objave: 20.05.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Mladi teniski as Srbije, briljantni Branko Đurić osvojio je Tennis Europe takmičenje prve kategorije koje se održavalo u Slovačkoj u konkurenciji do 14 godina.
U bobi za trofej Đurić se u finalu borio protiv 1. nosioca ovog takmičenja, Kipranina Konstantinosa Kosisa i do najveće titule do sada stigao rezultatom 6:3, 7:5.

Bravooo!!!

Milica i Aleksandar najuspešniji na terenima TK Kostić

Datum objave: 17.05.2018. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo Niša u konkurenciji do 12 godina, druga kategorija (devojičice i dečaci), održano je na terenima TK Kostić.

Kod devojčica pobedu je odnela Milica Martinović koja je u finalu bila bolja od imenjakinje Milice Stošović 6:1, 6:4. U polufinalu Martinovićeva je pobedila Mariju Gabriel 6:1, 6:3, dok je Stošovićeva savladala Ivonu Đorđević 6:2, 6:2.

U konkurenciji dečaka šampionski trofej osvojio je Aleksandar Žikić koji tokom celog takmičenja nije izgubio ni gem. U finalu je rezultatom 6:0, 6:0 pobedio Ognjena Milenovića, istim rezultatom u polufinalu savladao je Nikolu Tošića. U polufinalu Ognjen je bio bolji od Filipa Ivanova 6:1, 6:1.

Redovna skupština Teniskog saveza Srbije sazvana za 02.06.2018.

Datum objave: 16.05.2018. // Kategorija: Domaća scena
Predsednik Skupštine TSS Milan Jerinkić doneo je odluku o sazivanju redovne sednice godišnje Skupštine TSS za 2018. godinu koja će se održati u subotu 02.06.2018. u Beogradu.

Obaveštenje o tačnom vremenu i mestu održavanja biće istaknuto na internet stranici TSS najkasnije 7 dana pre održavanja sednice.

odluka o sazivanju Redovne skupštine TSS 2018. ovde

poziv na Redovnu skupštinu TSS 2018. ovde

predlog dnevnog reda Redovne skupštine TSS 2018. ovde

Ekipna takmičenja do 18 godina - kvalifikacije

Teniski savez Srbije i ove godine organizuje ekipno takmičenje.

Takmičenje se sastoji iz dva dela, kvalifikacioni turnir (igra se po regionima) i finalni turnir.

U periodu 17 - 19.05.2018. će se održati Ekipno takmičenje do 18 godina , kvalfikacioni turniri.

Kvalifikacije se održavaju u okviru regiona. Ukupan broj prijavljenih ekipa je 17 u 4 regiona. Broj muških ekipa je 10 i 7 ženskih ekipa.

Takmičenja se održavaju u sledećim klubovima:

TSV: TK Spartak, juniori , juniorke

TSB: TK Agrimes, juniori

TK Crvena Zvezda, juniorke

TSIS: TK Kostić, juniori

TSZSiŠ: prijavljena jedna muška i jedna ženska ekipa (takmičenje u tom regoinu je otkazano)

Ekipe se bore da obezbede učešće na finalnom turniru:

Na Finalnom turniru može da bude najviše 8 ekipa:
Četiri ekipe, pobednici kvalifikaciong turnira automatski učestvuju u finalu. Pored pobednika kvalifikacionih turnira ekipe mogu da izbore finalni turnir kao finalisti kvalifikacionog turnira (najviše 4 ekipe) pod uslovom da imaju bar jednu pobedu na kvalifikacionom turniru.
Ako jedna ili više ekipa finalista NEMA bar jednu pobedu njegovo ili njihova mesta će zauzeti najbolje rangirana ekipa/e iz drugih regiona pod
uslovom da imaju barem JEDNU pobedu na regionalnom ekipnom takmičenju. U slučaju istog broja bodova u rangiranju, ekipa se određuje žrebom. Ako ne postoji ekipa sa jednom pobedom, mesto na finalnom turniru ostaje upražnjeno.

Sve mečevi se računaju za rang listu TSS.