Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Srpski trio startovao pobedama u Maroku

Datum objave: 29.04.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Fed kup reprezentativke Srbije - Aleksandra Krunić, Nina Stojanović i Ivana Jorović pobedama su započele takmičenje na WTA turniru u Maroku.
Naš trio zabeležio je trijumf u prvom kolu kvalifikacija za WTA turnir u Rabatu ($226,750.00). Krunić je za plasman u drugo kolo kvalifikacija pregazila predstavnicu Australije Anastasiju Rodionovu 6:0, 6:3, Ivana je bila bolja od Beloruskinje Arine Sabalenke 3:6, 6:2, 6:3, dok je Nina savladala Brazilku Lauru Pigosi 3:6, 7:6, 7:5.
U drugom kolu Krunić će odmeriti snage sa Čehinjom Barborom Krejčikovom, Stojanovićeva će se boriti protiv Italijanke Martine Trevisan, dok će Ivana rekete ukrstiti sa Monserat Gonzales iz Paragvaja.

Đere zaustavljen u polufinalu

Mladi teniski as Srbije, Laslo Đere zaustavljen je u polufinalu ATP turnira u Budimpešti (nagradni fond 482.060 evra). Nakon pet vezanih pobeda i plasmana među četiri najbolja, Laslo je u borbi za prvo ATP finale u karijeri izgubio od naturalizovanog Britanca Aljaža Bedenea 2:6, 4:6.
Sjajan rezultat u Mađarskoj i pobede nad top 50 igračima sveta (Troicki, Verdasko) doneće 21. godišnjem Laslu plasman među 150. na ATP listi, trenutno je 184. teniser sveta.
photo by Dana Anders

Kecmanović na pragu glavnog žreba ATP turnira u Istanbulu

Najbolji junior planete, 17-godišnji Miomir Kecmanović zabeležio je pobedu u prvom kolu kvalifikacija za ATP turnir u Istanbulu. Mladi teniski as Srbije na startu kvalifikacija savladao je drugog nosioca, predstavnika BiH Mirzu Bašića 6:2, 6:1.
U poslednjem kolu kvalifikacija Miomir će snage odmeriti sa predstavnikom Nemačke Danielom Brandsom.
Kecmanović je trenutno na 460. mestu ATP liste i prvi na ITF listi najboljih juniora sveta.

Tipsarević pred novom titulom

Dejvis kup reprezentativac Srbije Janko Tipsarević drugu nedelju za redom boriće se za trofej, ovaj put na turniru iz čelindžer serije u kineskom An-Ningu. U polufinalu ovog takmičenja Tipsarević je savladao Argentinca Huana Pabla Paza 6:4, 6:3, dok će se za novu titulu boriti protiv Francuza Kventina Hejlsa.
Pre sedam dana Janko je osvojio čelindžer trofej na turniru u kineskom mestu Ćingdau. Trenutno je na 71. mestu ATP liste gde beleži konstantan napredak nakon povratka na teren nakon duge pauze zbog povrede. Podsetimo, Janko je bio 8. teniser sveta kada su krenuli problemi sa povredama, duga pauza i lecenje, a rezultatima koje beleži i igrom koju pokazuje po povratku dokaz je da je Tipsarević spreman ne samo da ponovi već i nadmaši rezultate koje je do sada nanizao i da veliki šampioni i borci nikada ne odustaju, a Janko je jedan od naših najvećih.
Bravo!

Đere u polufinalu ATP turnira u Budimpešti

Datum objave: 28.04.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniser Srbije, Laslo Đere nastavlja da niže pobede na ATP turniru u Budimpešti nagradnog fonda 482.060 evra. Laslo je krenuo iz kvalifikacija, sada se nalazi među četiri najbolja, u njegovom prvom polufinalu jednog ATP takmičenja.

U četvrtfinalu ATP turnira u Budimpešti Laslo je savladao 36. tenisera sveta, Španca Fernanda Verdaska 2:6, 7:6(4), 6:2 i time ostvario petu uzastopnu pobedu na ovom takmičenju. Za prvo ATP finale u karijeri Đere će se boriti protiv Britanca Aljaža Bedenea koji je takođe do polufinala stigao iz kvalifikacija.

Naš mladi as Laslo trenutno se nalazi na 184. mestu, a pobede koje je ostvario u Mađarskoj doneće mu veliki skok na ATP listi najboljih tenisera sveta.

Bravo!

Kecmanović u polufinalu čelindžera u Meksiku

Datum objave: 14.04.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Najbolji junior planete i Srbije, 17-godišnji Miomir Kecmanović nastavlja sa sjajnim partijama i rezultatima na profi sceni. Naš mladi as se plasirao u polufinale turnira iz čelindžer serije koji se održava u Meksiku za nagradni fond 50.000 dolara.
Miomir je u četvrtfinalu San Lusi Potosija savladao 212. igrača sveta i sedmog nosioca ovog takmičenja, predstavnika El Salvadora Marsela Arevalja 6:4, 6:3.
U borbi za prvo finale čelindžera u karijeri, na tek drugom turniru ovog ranga na kome učestvuje, sjajni Kecmanović će snage odmeriti sa Špancem Adrianom Menendezom-Maceirasom.

Olga Danilović deseta juniorka sveta

Datum objave: 12.04.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolja juniorka Srbije, 16-godišnja Olga Danilović nastavila je da niže trofeje kako na juniorskoj tako i profi sceni. Novu duplu krunu brilijantna Olga iskovala je na juniorskom G1 turniru koji je održan u Akademiji Huana Karlosa Ferera u Španiji.

Naša mlada zvezda u finalu singla savladala je najbolju juniorku Španije Evu Gerero Alvarez 7:5, 6:3.

U dubl konkurenciji Olga i njena partnerka iz Nemačke Irina Simers u borbi za trofej savladale su norveški dubl Olsen - Helgo 7:6(4), 6:2. Zanimljivo je da i Olga i Irina igraju levom rukom, što je retko u ženskom tenisu, posebno da jedan dubl par čine igračice koje igraju levom rukom.

Nakon trijumfa na turniru "Trofej Huan Karlos Ferero" Danilovićeva je zabeležila skok na ITF listi i prvi put se našla među deset najboljih na svetu. Zlatna juniorka Srbije  je 10. juniorka sveta.

BRAVO!!!

Olga Danilović briljirala u Antaliji i upisala novu profi titulu

Datum objave: 26.03.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolja juniorka Srbije, 16- godišnja Olga Danilović nastavlja da briljira na profi sceni. Nakon osvajanja duple krune u Antaliji na turniru iz fjučers serije (nagradni fond 10.000 dolara) u novembru 2016. (singl i dubl), Danilovićeva je novu profi titulu upisala takođe u ovom turskom letovalištu. Kroz profi turnir nagradnog fonda 15.000 dolara velika mlada nada srpskog i svetskog tenisa, bez izgubljenog seta došla je do novog trofeja u finalu savladavši 311. igračicu sveta, Austrijanku Juliju Graber 6:3, 6:2.
Olga je takmičarsku 2017. startovala u Australiji na juniorskom gren slemu gde je doživela povredu zbog koje je morala na dužu pauzu i oporavak. Nakon dva meseca Danilovićeva se vratila se na teren u šampionskom ritmu koji smo i navikli od nje i upisala trijumf koji će joj doneti veliki skok na WTA listi. Olga je u dosadašnjoj profi karijeri, koja je u povoju, odigrala samo četiri profi turnira, od koji je osvojila dva. Trenutno je na 902. mestu WTA liste, a kada se upišu poeni osvoji ove nedelje u Antaliji zabeležiće skok od oko 200 mesta.

Radanovićeva osvojila Heraklion

Datum objave: 12.03.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativka Srbije, 21- godišnja Dejana Radanović u poslednje tri nedelje upisala je tri finala i dva trofeja. Radanovićeva je nakon dva finala u Antaliji, gde je uspela da osvoji i drugu titulu u karijeri,  pobednički trofej sada podigla u Heraklionu.

U borbi za treći profi trofej u karijeri Dejana je u finalu turnira nagradnog fonda 15.000 dolara u Grčkoj savladala Italijanku Đuliju Ganto-Montićone 7:5, 6:3.

Radanovićeva je trenutno na 362. mestu WTA liste, ali je očekuje značajan skok kada budu upisani bodovi iz Herakliona.

Đurić vicešampion u Oreju

Datum objave: 26.02.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Reprezentativac Srbije i državni šampion u konkurenciji do 12  godina Branko Đurić nastavlja sa sjajnim partijama na međunarodnoj sceni u sezoni 2017. Nakon osvojenog turnira u Rusiji ( Pirogovskiy Winter Cup), sada je stigao do naslova vicešampiona u Francuckoj.

Na turniru iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 12 godina Open Super 12 koji je održan u francuskom mestu Oreju naš mladi reprezentativac je u finalu posle velike borbe izgubio od predstavnika Hrvatske Dine Prizmića 2:6, 7:5, 5:7.

Đurić je Srbiju uspešno predstavljao i na Vinter kupu (januar 2017) u konkurenciji do 12 godina gde je zajedno sa kolegama iz reprezentacije prošao kvalifikacioni turnir i učestvovao u glavnom takmičenju.