Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Radivojevićeva dvostruka vicešampionka u Istanbulu

Datum objave: 25.10.2020. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada nada srpskog tenisa, državna šampionka, 15 - godišnja Lola Radivojević osvojila je dva naslova vicešampiona na ITF turniru (juniorska konkurencija) koji je održan u Istanbulu.

U finalu singla Lola je izgubila od Čehinje Linde Klimicove 7:5, 0:6, 1:6.

Drugo mesto u dublu Radivojevićeva je osvojila upravo u paru sa Klimicovom. U borbi za tron izgubile su od ruskog para Gureva, Pridankina 1:6, 3:6.

Miliću Tennis Europe trofej u Podgorici

Datum objave: 23.10.2020. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Višestruki državni šampion i reprezentativac Srbije, 13 - godišnji Ognjen Milić odigrao je četvrto Tennis Europe finale u konkurenciji do 14 godina u 2020. osvojivši drugi trofej u ovoj sezoni.

Novi naslov šampiona Milić je izdejstvovao na takmičenju u Podgorici gde tokom celog turnira nije izgubio ni set, izgubiši samo tri gema. U finalnoj borbi Ognjen je salvadao zemljaka Vuka Kruščića 6:1, 6:0.

Bravo!

Lola vicešampionka dubla u Istanbulu, sledi borba za singl trofej

Nakon osvajanja duple krune (singl i dubl) prethodne nedelje u Alanji na ITF turniru za juniorke i juniore mlada teniska zvezda Srbije u velikom usponu Lola Radivojević nastavila je da niže pobede na juniorskom takmičenju u Istanbulu.

Naslov vicešampiona ovog takmičenja Radivojevićeva je ponela u dublu u paru sa predstavnicom Češke Lindom Klimicovom, one su u borbi za tron izgubile od ruskog para Gureva - Pridankina 1:6, 3:6.

Lola će se za novi trofej boriti u finalu singla gde je čeka bitka upravo sa njenom dubl partnerkom Čehinjom Klimicovom.

Đere osvojio drugi ATP trofej u karijeri, pokorio Sardiniju

Datum objave: 18.10.2020. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Dejvis kup reprezentativac Srbije, 25 - godišnji Laslo Đere osvojio je drugu ATP titulu u singlu. Do novog naslova šampiona Laslo je stigao na turniru nagradnog fonda 271.345 evra koji je održan na Sardiniji na šljaci. U borbi za novi trofej Đere je salvadao domaćeg predstavnika Marka Čekinata 7:6(3), 7:5 u duelu koji je trajao dva sata i 16 minuta.

Prvi ATP trofej Laslo je osvojio 2019. u Riju kada je u prvom kolu ovog takmičenja iz serije 500 salvadao u dva seta Austrijanca Dominika Tima (koji je u tom trenutku bio broj 8 na svetu).

Trijumf u Italiji Đereu će doneti skok na ATP listi, trenutno je na 74. na svetu, na novoj listi trebao bi se naći na 53. poziciji. Najbiolji rang imao je 10. juna 2019. kada je bio 27. teniser planete.

Na ATP turniru na Sardiniji učestvovao je i naš Dejvis kup reprezentativac Danilo Petrović koji je iz kvalifikacija stigao do polufinala gde je zaustavljen od Čekinata 1:6, 0:6 (jači otpor nije mogao da pruži zbog povrede), pre toga pobedivši dva igrača iz top 100, Španca Karbaljesa i Argentinca Delbonisa.

Bravo!!!

Čikov memorijal 2020 - Tennis Europe (konkurencija do 16 godina)

Datum objave: 17.10.2020. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Spartak iz Subotice održava se Tennis Europe turnir u konkruenciji do 16 godina, Čikov memorijal 2020.

- žreb glavni turnir dečaci ovde

- žreb glavni turnir devojčice ovde

- žreb dubl dečaci ovde

- žreb dubl devojčice ovde

- žreb kvalifikacija dečaci ovde

Radivojevićevoj dupla kruna u Alanji, Popović vicešampion

Mlada i dolazeća zvezda srpskog tenisa, državna šampionka i reprezentativka, 15-godišnja Lola Radivojević okitila se duplom krunom na juniorskom ITF takmičenju (J3 kategorije) koje je održano u turskoj Alanji.

Do treće ITF juniorske titule u singlu, u dosadašnjoj karijeri, Lola je stigla pobedom u finalu nad predstavnicom Turske Melisom Erčan 6:4, 6:2. U dubl konkurenciji Radivojevića se na tron popela sa koleginicom iz Rusije Katarinom Miklakovom. Kao prvi nosioci ovog takmičenja one su u borbi za tron savladale par Darija Jespčuk, Ksenija Zajceva (UKR,RUS) 5:7, 7:6(3), 10:6.

U muškoj konkurenciji na ITF takmičenju u Alanji Srbiju je predstavljao naš juniorski reprezentativac Stefan Popović koji je osvojio naslov vicešampiona. U borbi za šampionski trofej Stefan je u finalu izgubio od predstavnika SAD Samira Banerje 5:7, 1:6.

Mia šampion, Branko vicešampion ITF takmičenja u Baru

Datum objave: 11.10.2020. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Reprezentativci Srbije i višestruki državni šampioni Mia Ristić i Branko Đurić blistali su na ITF turniru u konkurenciji do 18 godina za juniorke i juniore (J5 kategorija) koji je održan u Baru (Crna Gora).

Dve nedelje za redom na ITF postolju, naša Mia Ristić. Nakon osvajanja ITF prvenvca u Ulcinju, pobednički niz Mia je nastavila i na takmičenju u Baru. Novi trofej Ristićeva je kao treći nosilac ovog takmičenja iskovala pobedom u finalu nad predstavnicom BiH Suanom Tucaković 6:2, 6:1.

Naslov vicešampiona poneo je i naš Branko Đurić koji je u završnoj borbi izgubio od predstavnika Crne Gore Petra Jovanovića 6:1, 6:1.

Dana i Aleksa šampioni Yason kupa u Novom Sadu

Na terenima TK Elite u Novom Sadu održan je Tennis Europe turnir u konkurneciji do 16 godina za devojčice i dečake.

Naslov šampiona kod devojčica ponela je predstavnica Rusije Dana Čarintčeva koja je u finalu savladala prvog nosioca ovog takmičenja, našu Anđelu Lazarević 6:4, 6:4. U polufinalu Anđela je bila bolja od zemljakinje Ive Janković 6:3, 6:4, dok je Dana pobedila našu Taru Mihaljević 7:5, 6:2.

Šampionski pehar kod dečaka osvojio je prvi nosilac ovog međunarodnog turnira u Novom Sadu, naš Aleksa Pisarić pobedivši u finalu predstavnika BiH Andreja Nedića 6:4, 6:3. U polufinalu Pisarić je savladao Rusa Andreja Kozlova 7:5, 6:1, dok je Nedić bio bolji od drugog nosioca, predstavnika Crne Gore Simona Kneževića 6:1, 6:0.

Pisarić je osvojio duplu krunu na terenima TK Elite time što je uz singl trofej u kolekciju dodao i dubl. Do titule u dublu Aleksa je stigao u paru sa Rusom Andrejem Kozlovim, oni su u finalu bili bolji od para Knezević, Nedić 4:6, 6:2, 10:8.

U ženskom dublu trijumfovao je srpski par Anđela Lazarević, Dunja Marić koje su u borbi za tron savladale takođe srpski par Teodora Kostović, Aleksandra Stevanović 6:2, 3:6, 10:6.

Tennis Europe u konkurenciji do 16 godina - TAŽ Niš

Datum objave: 09.10.2020. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima Teniske akademije Živković u Nišu održava se Tennis Europe turnir u konkurenciji do 16 godina za devojčice i dečake.

- glavni žreb dubl dečaci ovde

- glavni žreb dubl devojčice ovde

- žreb kvalifikacija devojčice ovde

Senićeva i Tomas šampioni ITF turnira na terenima TAŽ-a u Nišu

Datum objave: 04.10.2020. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Teniska akademija Živković iz Niša bila je domaćin juniorskog ITF takmičenja kategorije Grade 5 za juniorke i juniore.

U ženskom finalu snage su odmerile naše reprezentitavke Natalija Senić i Andrea Obradović koje su prošle godine zajedno sa Fatmom Idrizović činile reprezentaciju Srbije koja se takmičila na Pojedinačnom prvenstvu sveta u konkruenciji do 16 godina. U finalu ITF turnira do šampionskog pehara stigla je višestruka šampionka Srbije Senić pobedivši u finalu Obradovićevu 6:3, 6:3. U polufinalu Natalija je bila bolja od Emilije Zdravković 6:2, 6:1, dok je Andrea savladala Ivu Šepu 6:4, 4:6, 6:1.

Kod juniora pobedu je odneo Austrijanac Aleksandar Tomas kome je u finalu kod rezultata 7:6(7), 4:2 susret predao naš Lazar Miićević. U polufinalu Tomas je pobedio našeg Stefana Skobeleva 6:3, 6:2, dok je Lazar bio bolji od zemljaka Velja Krstića 6:3, 6:3.

U konkurenciji ženskih dublova pobedničko postolje osvojile su Iva Šepa i Emilija Zdravković savladavši u finalu naše sestre Deletić, Senku i Simonu 6:3, 6:1.

Kod muških dublova naslov šampiona otišao je na adresu para Veljko Krstić, Stefan Skobelev koji su u borbi za tron pobedili par Petar Bašić Palković, Filip Mandović 6:2, 6:3.