Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Lajović srušio Del Potra

Datum objave: 10.05.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Dejvis kup reprezentativac Srbije Dušan Lajović plasirao se u četvrtfinale turnira iz Masters serije koji se održava u Madridu.

Lajović je takmičenje započeo iz kvalifikacija, a plasman u četvrtfinale ovog prestižnog turnira ostvario je briljantnom pobedom nad šestim teniserom sveta Argentincem Huan Martin Del Potrom 3:6, 6:4, 7:6(6).

Za plasman u finale Dušan će se boriti sa Južnoafrikancem Kevinom Andersonom.

Trijumf Sretenovićeve, Zekić vicešampion u Ulcinju

Datum objave: 07.05.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Ulcinj je bio domaćin Tennis Europe takmičenja u konkurenciji do 14 godina, za devojčice i dečake.

Pobednički pehar kod devojčica osvojila je predstavnica Srbije Tijana Sretenović koja je u finalu bila bolja od predstavnice Crne Gore Divne Ratković 6:3, 6:0. U polufinalu Tijana je savladala Hrvaticu Leticiju Taroko 7:5, 6:2, dok je Divna posle velike borbe došla do pobede nad našom teniserkom Emilijom Zdravković 3:6, 6:4, 7:6(5).

Tijana je osvojila i trofej u dublu u partu sa Hrvaticom Leticijom. One su u borbi za trofej savladale par Kopez, Monfis (BEL,FRA) 6:1, 6:3.

Naslov vicešampiona poneo je mladi reprezentativac Srbije Nikola Zekić koji je u borbi za tron izgubio od predstavnika Kine He Ženga 6:3, 6:1. U polufinalu Nikola je pobedio Kineza Liu Lea 6:2, 6:1, dok je Ženg savladao našeg reprezentativca Branka Đurića 6:1, 6:4.

Danilo Petrović pokorio Meksiko

Mladi teniser Srbije, Danilo Petrović odigrao je dva finala na turniru iz čelendžer serije koji je odigran u meksičkom mestu Puerto Valjarta za nagradni fond od 75.000 dolara.

Petrović je u singl konkurenciji osvojio drugo mesto. U borbi za pobedničko postolje Danilo se borio protiv Španca Adriana Mendeza - Maceirasa i nakon velike borbe izgubio 6:1, 5:7, 3:6.

Trofej u dublu Petrović je osvojio u paru sa predstavnikom Hrvatske Antom Pavićem. Oni su u finalu snage odmerili sa parom Lok - Romboli (ZIM,BRA) i do šampionskog trofeja stigli rezultatom 6:7(2), 6:4, 10:5.

Pobedom u Meksiku Petrović je osvojio 16. trofej u dublu u dosadašnjoj karijeri.

Jovanoviću trofej u Zagrebu

Datum objave: 03.05.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi reprezentativac Srbije, 14 - godišnji Luka Jovanović osvojio je trofej u dublu na Tennis Europe takmičenju u konkurenciji do 14 godina koje je održano u Zagrebu.

Luka je u paru sa predstavnikom Hrvatske Noom Vukadinom do trijmfa stigao savladavši u finalu prve nosioce, par Keremedčiev, Poljičak (BUL,CRO) 6:2, 6:1.

Maleševićeva osvojila Rumuniju

Mlada reprezentativka Srbije, 17 - godišnja Tamara Malešević osvojila je ITF turnir Grade 2 koji je održan u Rumuniji.

U rumunskom mestu Medias Tamara je stigla do ITF prvenca u singl konkurenciji. U polufinalu Maleševićeva je bila bolja od ruskinje Darie Frajman 5:7, 7:6(1), 7:5, dok je finale kod vođstva naše teniserke 5:1 u prvom setu meč predala Italijanka Delai Melania.

TENISERI RUSIJE, ČEŠKE, SRBIJE I HRVATSKE NAJBOLJI U NIŠU

Na terenima Teniske akademije Živković (TAŽ) završen je SERBIA JUNIOR TOUR/Niš OPEN 2018 - međunarodni teniski turnir za juniore i juniorke do 18 godina iz serije ITF. Turnir se igrao od 21. do 28. aprila i za prvi reket turnira borilo se preko 100 tenisera i teniserki koji su došli iz preko 30 zemalja sveta (Srbija, Rusija, Amerika, Austrija, Crna Gora, Slovenija, Bugarska, Italija, Mađarska, BIH, Belorusija, Češka, Kina, Francuska, Norveška, Poljska, Makedonija, Holandija, Grčka, Hrvatska, Japan, Švajcarska, Danska, Slovačka, Švedska, Nemačka...).

U pojedinačnoj konkurenciji tenisera titulu najboljeg je poneo Goran Životić iz Srbije, on je u finalu bio bolji od tenisera Danila Spasiba iz Rusije sa 2:0 (7:6, 6:4). U konkurenciji dublova kod juniora najbolji je bio ruski par Danil Spasibo/Pavel Verbin. Oni su sa 2:0 (6:2, 6:3) bili bolji od Maksima Bogdanovicha (SAD) i Stefana Dragovića (Crna Gora).

Titulu najbolje kod juniorki, ponela je teniserka Laura Mašić iz Hrvatske. Od nje je u finalnom meču izgubila Luca Janosi iz Mađarske, rezultat je bio 2:0 (6:1, 7:6). Najbolji dubl u konkurenciji teniserki je par Marketa Panackova/Natalie Slezakova iz Češke. Čehinje su savladale ruski par Victoria Borodulina/Anastasia Rakita sa 2:0 (6:4, 6:4).

„Jak i najbrojniji turnir do sada na našim terenima. Puno neizvesnih mečeva, mislim da su titule otišle u ruke upravo onih koji su pružili svoj maksimum. Čestitam svima na uspešnom turniru.“ – istakao je Nikola Živković, predsednik TAŽ-a i direktor ovog takmičenja.

Teniska akademija Živković – TAŽ je počeo sa radom aprila 2008. godine kao prva teniska akademija u Srbiji sa dva teniska terena. TAŽ danas ima 10 teniskih terena i u ovoj godini će obeležiti prvu deceniju rada.

Grujićeva osvojila Ulcinj

Datum objave: 29.04.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Nova Tennis Europe titula za mladu i veoma talentovanu teniserku Srbije Jovanu Grujić. Nakon osvojenog Tennis Europe takmičenja u Beogradu u konkurenciji do 12 godina, Jovana je do novog trofeja, duple krune stigla u Ulicinju.

Na Tennis Europe takmičenju Bellevue Cup (Ulcinji, konkurnecija do 12) Grujićeva je kao prvi nosilac trijumfovala pobedom u finalu nad zemljakinjom i drugim nosiocem Milicom Popovski 6:3, 6:2.

U dublu Jovana se takmičila u paru sa zemljakinjom Dunjom Marić. One su u finalu bile bolje od para Brooks, Gevorkian (GBR,RUS) 6:3, 6:3.

Fatmi dupla Tennis Europe kruna u Adani

Mlada reprezentativka Srbije, 13 - godišnja Fatma Idrizović nastavlja sa nizanjem trofeja na Tennis Europe sceni.

Novu, duplu krunu Fatma je iskovala u turskom mestu Adana na Tennis Europe takmičenju u konkurenciji do 14 godina. Kao prvi nosilac u singlu Idrizovićeva je do trona stigla bez izgubljenog seta. U finalu je bila bolja od drugog nosioca ovog takmiečnja, domaće predstavnice Melise Senli 6:3, 6:2.

U dubl konkurenciji Fatma se takmičila u paru sa predstavnicom Turske Edom Arli. One su kao prvi nosioci u borbi za trofej pobedile bugarski par Taneva, Tsoneva 6:3, 7:5.

Jorovićevoj trofej u Portugaliji

Datum objave: 15.04.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativka Srbije, 20 - godišnja Ivana Jorović osvojila je profi titulu na takmičenju u portugalskom mestu Obidos.

Kao peti nosilac na turniru nagradnog fonda 25.000 dolara Jorovićeva je u borbi za trofej savladala Čehinju Miriam Kolodziejovu 6:2, 6:1. Ovo je deseta profi titula za Ivanu, treća nagradong fonda 25.000 dolara, ima osvojene i četiri "pedesetice".

Najbolji rang Jorovićeve bio je 134. mesto na WTA listi, trenutno je 281. na svetu, ali pobeda u Obeidosu će doneti novi skok i povratak na staze uspeha.

Radojkoviću nova profi titula u dublu

Mladi teniser Srbije, 16 - godišnji Milan Radojković nastavlja sa uspesima na profi sceni u dubl konkurenciji.

Milan je sa istim partnerom sa kojim je pre tri nedelje osvojio profi dubl prvenac, došao i do drugog trofeja na turniru vrednom 25.000 dolara. Radojković i predstavnik BiH Tomislav Brkić su pre tri nedelje u italijanskoj Santa Margerita Di Pulji osvojili profi trofej, sada su to ponovo učinili na istom mestu i protiv istih protivnika u finalu.

Pre tri nedelje u borbi za šampionski trofej Milan i Tomislav su savladali argentinski dubl Capalbo - Espin Busleiman 6:3, 4:6, 10:7, sada su isti par pobedili rezultatom 4:6, 6:3, 10:8.