Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Draginji profi titula u Vrnjačkoj Banji

Datum objave: 26.08.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije, 18 - godišnja Draginja Vuković pobednica je profesionalnog turnira u ženskoj konkurenciji koji je održan u Vrnjačkoj Banji.

Vukovićeva je do druge profi titulu u karijeri stigla na turniru nagradnog fonda 15.000 dolara savladavši u finalu prvog nosioca, predstavnicu Rusije Aminu Anšbu 6:2, 6:4. Amina je 350. na WTA listi i bivša 6. juniorka sveta.

Na putu do trofeja Draginja je savladala i tri zemljakinje: u polufinalu pobedila Tamaru Malešević 7:6(2), 0:6, 6:4, u četvrtfinalu Tamaru Čurović 5:7, 6:2, 6:3, u drugom kolu Kristinu Miletić 6:3, 6:2.

Prvi profi trofej Draginja je osvojila na turniru u Libanu 2017. Trenutno je na 698. mestu WTA liste, kada se upišu poeni iz Vrnjačke Banje sledi veliki skok. Vukovićeva tenis trenira sa trenerom Mikijem Jankovićem, dok je za kondiciju zadužen Zlatko Novković.

Bravo!

Miladinoviću profi prvenac

Najbolji junior Srbije, 17 -godišnji Marko Miladinović koji je u 2018. bio na 2. mestu ITF liste (lista najboljih juniora sveta) osvojio je profi prvenac.

Do prve profesionalne titule Miladinović je stigao na turniru iz fjučers serije koji je odigran na terenima TK Meridiana u Novom Sadu za nagradni fond od 15.000 dolara.

U borbi za prvi profi trofej Marko je savladao prvog nosioca ovog takmičenja, Tunižanina Moeza Ečarguia 6:3, 6:4.

Miladinović je trenutno na 776. mestu ATP liste, sledi veliki skok kada se upišu poeni iz Novog Sada. Marko je u 2018. igrao i finale fjučersa u Antaliji.

Bravo!

Fatma osvojila Sarajevo

Datum objave: 25.08.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Državna šampionka (u konkurenciji do 14 i 16 godina) i jedna od najboljih mladih teniserki Srbije, 14- godišnja Fatma Idrizović osvojila je Tennis Europe prvenac u konkruenciji do 16 godina.

Na takimičenju koje je održano u Sarajevu Idrizovićeva je ponela naslov najbolje pobedivši u finalu predstavnicu Rumunije Mariju Saru Popu 6:1, 6:1.

Fatma je pre dve nedelje igrala i finale Tennis Europe takmičenja u nemačkom Augsburgu. U dosadašnjem delu takmičarske 2018. osvojila je tri Tennis Europe takmičenja do 14 i sada u Sarajevu do 16 godina.

Bravo!

US Open 2018 - rezultati

Datum objave: 23.08.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Dubl:

1. kolo: Krunić, K. Bondarenko (SRB,UKR) - (1) Krejcikova, Siniakova (CZE,CZE) 6:7(4), 1:6

Stojanović, Stollar (SRB,HUN) - (11) King, Srebotnik (USA,SLO) 6:7(8), 6:4, 6:2

2. kolo: Stojanović, Stollar (SRB,HUN) - Hsieh, Sabalenka (TPE, BLR) 4:6, 6:7(5)

Muškarci:

1. kolo: Dušan Lajović - (24) Damir Džumhur (BiH) 3:6, 6:1, 6:3, 6:4

(6) Novak Đoković - Marton Fucsovics (HUN) 6:3, 3:6, 6:4, 6:0

(32) Filip Krajinović - Matthew Ebden (AUS) 6:7(1), 7:6(5), 6:4, 1:6, 1:4 predaja Krajinovića

Polufinale: (6) Novak Đoković - (21) Kei Nishikori (JPN) 6:3, 6:4, 6:2

Finale: (6) Novak Đoković - (3) Juan Martin Del Potro (ARG)

Dubl:

1. kolo: Lajović, Tsitsipas (SRB,GRE) - Norrie, Schwartzman (GBR,ARG) 3:6, 6:4, 6:1

Krajinović, Troicki - Ebden, Withrow (AUS,USA) 3:6, 2:6

2. kolo: Lajović, Tsitsipas (SRB,GRE) - (16) Inglot, Skugor (GBR,CRO) 7:6 (5), 3:6, 4:6

Nikola Milojević - (32) Gastao Elias (POR) 6:4, 6:0

Peđa Krstin - (24) Ugo Humbert (FRA) 6:7(5), 6:4, 6:7(3)

2. kolo:

Danilo Petrović - Lorenzo Giustino (ITA) 2:6, 6:4, 3:6

Miomir Kecmanović - Nikola Milojević 2:6, 6:1, 4:6

3. kolo: Nikola Milojević - Marcel Granollers (ESP) 0:6, 6:7(5)

Novakov Zlatni Masters

Datum objave: 20.08.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Maestralni Novak Đoković!

Najbolji teniser Srbije i jedan od najboljih tenisera sveta ikada upisao se u svetsku tenisku listu besmrtnih. Novak je osvajanjem turnira iz Masters serije u Sinsinatiju 2018. osvojio sve Masters titule koje postoje (svake sezone održava se devet Masters takmičenja: Indijan Vels, Majami, Monte Karlo, Madrid, Rim, Kanada. Sinsinati, Šangaj, Pariz-Bersi) i time postao jedini teniser u istoriji koji je kompletirao i Masters slem i gren slem trofeje.

Novak sada ima ukupno osvojenu 31 titulu iz Masters serije i 13 gren slem trofeja.

U finalu Sinsinatija 2018. Đoković je savladao Švajcarca Rodžera Federera 6:4, 6:4.

Bravo!

Zekiću titula na Meridiani

Datum objave: 16.08.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Dejvis kup reprezenttaivac Srbije Miljan Zekić osvojio je turnir iz fjučers serije koji je održan na terenima TK Meridiana u Novom Sadu za nagradni fond od 15000 dolara.

Zekić je u borbi za tron savladao Italijana Simonea Rinčalija 6:2, 6:4. Meč polufinala bez borbe Miljanu je predao Francuz Floren Dip, dok je Simone bio bolji od Turčina Ergija Kirkina 4:6, 7:6(7), 7:5.

Miljan je na terenima Meridiane osvojio njegovu 20. singl titulu u karijeri.

Staši treće mesto u Češkoj

Mlada teniserka Srbije Staša Srbulović osvojila je treće mesto na međunarodnom seniorskom turniru za gluve tenisere koje je održano u češkom mestu Brno.

Staša je u polufinalu izgubila od 21-godišnje Slovakinje koja na svetskoj rang listi gluvih tenisera zauzima prvo mesto, Janke Janjusikove 6:1, 6:4. U borbi za treće mesto Srbulovićeva je savladala Čehinju Sonu Iskovsku 6:0, 6:0.

Nevena Kolarević trijumfovala na Tennis Europe (do 16) u Podgorici

Datum objave: 04.08.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije, 14- godišnja Nevena Kolarević trijumfalno je završila takmičenje na Tennis Europe turniru u konkurenciji do 16 godina, koji se održao u Podgorici.

Nevena je do prve Tennis Europe titule u ovoj konkurenciji stigla pobedom u finalu nad predstavnicom Turske Minom Toglukdemir 6:0, 6:7(7), 6:3.

Kolarevićeva je 2017. na ovom takmičenju osvojila titulu vicešampiona. U 2017. osvojila je šampionske pehare na takmičenjima u Nikšiću i Podgorici (do 14). U 2018. odigrala je i četvrtfinale na ITF turniru u Beogradu (do 18).

Bravo!

Đurićev prvenac Tennis Europe u konkurenciji do 16

Mladi i jedan od najperspektivnijih reprezentativaca Srbije 13- godišnji Branko Đurić osvojio je Tennis Europe prvenac u konkurenciji do 16 godina.

Nakon brojnih uspeha i pehara u nižim kategorijama, Branko je došao i do trijumfa u starijoj konkurenciji na takmičenju koje je održano u Podgorici.

U borbi za trofej na Eminent Podgorica Openu Đurić je deklasirao protivinika iz Grčke Filiposa Zakiotisa 6:0, 6:1.

Ovo je treća titula za Branka u 2018, pored Podrocie osvojio je i trofeje do 14 godina u Jerusalimu i Pještanima.

Bravo!

Ženska reprezentacija Srbije (do 12) obezbedila plasman na finalni turnir EP

Datum objave: 29.07.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Reprezentacija Srbije u konkurencij do 12 godina (devojčice) sa četiri pobede u kvalifikacijama Ekipnog prvenstva Evrope 2018. koje je održano u rumunskoj Galati obezbedila je prolaz u finale ovog takmčenja koje će biti održano u Francuskoj od 9. do 12. avgusta 2018.

U prvom kolu pred našim sjajnim timom u sastavu: Mia Ristić, Jovana Grujić, Dunja Marić predvođene trenerom Branislavom Janković  pala je selekcija Švajcarske 3:0, u drugom kolu posle velike borbe Srbija je stigla do pobede i nad timom Mađarske 2:1, u trećem kolu kvalifikacija Srbija je savladala selekciju Gruzije 3:0.
U plej ofu za plasman na glavni turnir EP Srbija se borila protiv selekcije domaćina Rumunije i do trijumfa stigla rezultatom 2:1 (Ristić - Marginean 4:6, 6:2, 6:4, Marić - Bertea 6:4, 6:4, dubl: Grijić, Marić - Bertea, Stancescu 6:2, 1:6, 6:10).