Arhiva vesti - Kategorija: Domaća scena

Pobeda Miščevićeve na Olimpu

Datum objave: 15.01.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Olimp u Beogradu održano je Prvenstvo u konkurenciji do 14 godina za devojčice, druga kategorija.

Pobedničko postolje osvojila je Maja Miščević koja je u finalu savladala Anđelu Ražnatović 7:5, 6:2. U polufinalu Maja je pobedila Hristinu Ljubu 6:3, 6:2, dok je Anđela bila bolja od Teodore Milošević 6:2, 6:2.

Markoviću trofej na Green Setu

Na terenima TK Green Set u Beogradu održano je Prvenstvo u konkurenciji do 14 godina za dečake, druga kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Saša Marković koji je u finalu savladao Petra Ćertića 6:3, 6:3. U polufinalu Saša je bio bolji od Andreja Rajaka 6:0, 6:2, dok je Petar savladao Novaka Stokanovića 6:4, 6:4.

Green Set u znaku Yasmeen

Datum objave: 02.01.2018. // Kategorija: Domaća scena

Prvenstvo u konkurenciji do 16 godina za devojčice, druga kategorija, održano je na terenima TK Green Set u Beogradu.

Turnir je obeležila Yasmeen Ghaoui koja je do trofeja stigla bez izgubljenog seta. U finalu Yasmeen je pobedila Jelenu Marjanović 6:4, 6:3. U polufinalu Ghaoui je savladala Anu Ogrizović 6:3, 6:2, dok je Marjanovićeva bila bolja od Teodore Vrućan 6:2, 6:1.

Vukov Haron

Na terenima TK Haron u Beogradu održano je Prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za dečake, druga kategorija.

Pobenički trofej zagrlio je Vuk Kruščić koji je u finalu pobedio Amara Kolića 7:5, 6:1. U polufinalu Vuk je bio bolji od Nikole Lulića 6:2, 6:4, dok je Amar savladao Nemanju Stokanovića 6:4, 6:4.

Anastasija osvojila trofej na Drilu

Na terenima TK Dril u Beogradu održano je Prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za devojčice, druga kategorija.

Šampionski trofej osvojila je Anastasija Arsić koja je u finalu savladala Anju Vujović 6:4, 7:5.

U polufinalu Anastasija je bila bolja od Vaje Klare 7:5, 6:2, dok je Anja pobedila Anđelu Popović 6:2, 5:7, 6:3.

SREĆNA NOVA 2018. GODINA!

Datum objave: 31.12.2017. // Kategorija: Domaća scena

Srećne nastupajuće praznike i Novu 2018. godinu želi vam Teniski savez Srbije!

LOLA I DALJE U VRHU SRPSKOG TENISA

Datum objave: 30.12.2017. // Kategorija: Domaća scena
Tokom ovom nedelje je u Kruševcu završeno Prvenstvo Srbije u tenisu za teniserke do 14 godina. Teniserka niške Teniske akademije Živković Lola Radivojević se sa Državnog prvenstva Srbije vraća kao vicešampionka.

Ovo je veliki rezultat za dvanaestogodišnju Lolu. U finalu je od nje bila bolja godinu dana starija Fatma Idrizović iz Novog Pazara.

„Nastavila sam da održavam visok plasman i budem u završnici značajnih turnira. Važno je da nastavim i dalje sa intenzivnim treninzima koji će me održavati u samom vrhu, ali naravno da mi je uvek cilj da dođem i do šampionske titule. Trudiću se da dodjem do titule i u starijim kategorijama u 2018. “ – rekla je Lola Radiovjević, teniserka TAŽ-a po završetku finala.

Lola Radivojević je reprezentativka Srbija, a u narednom periodu je očekuju i značajni turniru na međunarodnoj sceni.

Luki trofej Dvoranskog šampiona Srbije 2018. u konkurenciji do 14

Datum objave: 28.12.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Sportissimo u Kruševcu završeno je treće Dvoransko prvenstvo Srbije u nizu. Nakon 12 i 16 - godišnjaka, za trofeje se borila i konkurencija do 14 godina (devojčice i dečaci).

U muškoj konkurenciji trijumfovao je Luka Jovanović iz Zrenjanina. U borbi za šampionski trofej Luka je savladao Nikolu Zekića 6:1, 6:2. U polufinalu Luka je odmerio snage sa Brankom Đurićem i do pobede stigao nakon tri i po sata igre rezultatom 6:4, 5:7, 7:6(5). Bio je to sjajan meč, užitak za sve ljubitelje tenisa, u kome su mladi teniski lavovi Srbije pokazali da je budućnost ovog sporta u našoj zemlji blistava. U drugom polufinalu snage su odmerili Zekić i Nikola Jovanović koji je ovaj susret predao kod vođstva Zekića od 6:1, 2:0.

Podsetimo, u ženskoj konkurenciji dan ranije pobedničko postolje osvojila je Fatma Idrizović savladavši u finalu Lolu Radivojević 6:1, 6:1.

Čestitke svim učesnicima za pruženu igru, zalaganje na terenu i fer plej. Bravo!

Fatma novi šampion Srbije u konkurenciji do 14 godina

I više nego dominantna igra, rezultati iz meča u meč doneli su 13 - godišnjoj Fatmi Idrizović naslov šampiona Dvoranskog prvenstva Srbije 2018. u konkurenciji do 14 godina za devojčice koje je održano u Kruševcu.

Velika nada tenisa u Srbiji Idrizovićeva, prvi favorit Prvenstva Srbije koje je održano u TK Sportissimo do trona je stigla bez izgubljenog seta. U samom finalu Fatma je bila bolja od Lole Radivojević 6:1, 6:1. U polufinalu Fatma je savladala Leu Rupnjak 6:3, 6:4, dok je Lola pobedila Tijanu Sretenović 6:0, 6:1.

Fatma Idrizović iza sebe već ima trofeje sa državnih šampionata (konkurencija do 12). Rođena je u Novom Pazaru gde je i napravila prve teniske korake i gde i danas živi i trenira. U 2017. godini osvojila je tri trofeja iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 14 godina (dve u Tirani i jednu u Bitoli), odigrala je i tri finala (Ulcinj, Ankara i Bazel) i igrala finale Tennis Europe takmičenja u konkruenciji do 16 godina (Tirana).

Lola Radivojević je godinu dana mlađa, takođe proslogodišnji Dvoranski državni prvak i Letnji vicešampion u konkurenciji do 12 godina, član reprezentacije Srbije.

Savić osvojio Master

Datum objave: 25.12.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Master održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina, dečaci, druga kategorija.

Šampion ovog turnira je Mihailo Savić koji je u finalu savladao Mihajla Lasicu 7:5, 6:1. U polufinali Savić je bio bolji od Danila Ilića 6:0, 6:3, dok je Lasica pobedio Jovana Slijepčevića 5:7, 6:2, 6:1.