Arhiva vesti - Kategorija: Domaća scena

KUP SRBIJE DO 10 GODINA NA TERENIMA TK CZ

Datum objave: 19.09.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Crvena zvezda od 23. do 25. septembra 2017. biće održan Kup Srbije u konkurenciji do 10 godina, devojčice i dečaci.

Iako je prvobitno najavljeno da će ovaj turnir za naše najmlađe takmičare biti održan na terenima TSS (Tadeuša Košćuška 63a), prebačen je na Karaburmu na terene TK CZ (Mije Kovačevića 9, Beograd).

Obaveštenje - Teniski savez Srbije (promena adrese)

Datum objave: 13.09.2017. // Kategorija: Domaća scena
Poštovani,

Obaveštavamo vas da Teniski savez Srbije neće raditi u petak 15.09. i ponedeljak 18.09.2017. godine zbog preseljenja na novu lokaciju.

Od utorka 19.09. Teniski savez Srbije radi na adresi Bulevar despota Stefana 62, Beograd

Srdačan pozdrav,

Teniski savez Srbije

Subanoviću trofej u Marini Oazi

Datum objave: 12.09.2017. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo za seniore, druga kategorija, održano je na terenima TK Marina Oasa.

Šampionski trofej osvojio je Nemanja Subanović kome je finale kod rezultata 6:0 i prvog seta predao Stefan Gažo. U polufinalu Nemanja je savladao Nikolu Purića 6:3, 7:6, dok je Stefan bio bolji od Viktora Stojanovića 6:2, 6:0.

Trijumf Maleševićeve na Winneru

Na terenima TK Winner u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo za seniorke, druga kategorija.

Trijumfovala je Tamara Malešević koja je u finalu savladala Teodoru Vujičić 6:3, 6:1. U polufinalu Tamara je bila bolja od Sandre Mišić 6:2, 6:3, dok je Teodora posle velike borbe pobedila Simonu Maksimović 6:3, 5:7, 6:3.

Leonu OP Beograda do 14

Na terenima TK Green Set u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 14 godina za dečake, treća kategorija.

Naslov šampiona poneo je Leon Nikolić koji je u finalu savladao Marka Vukobratovića 6:0, 7:6(3). U polufinalu Leonu je meč kod rezultata 6:1, 2:2 meč predao Vuk David Stramput, dok je Marko bio bolji od Luke Radovanovića 6:2, 6:2.

Vuku trofej do 10 na TK Master

Datum objave: 11.09.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Master u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina, B kategorija.

Šampionski trofej osvojio je Vuk Kruščić koji je u finalu savladao Marka Nešića 4:2, 4:0. U polufinalu Vek je posle velike borbe pobedio Aleksu Oparnicu 4:1, 3:4(4), 7:5, dok je Marko bio bolji od Nikole Matovića 4:1, 4:2.

Utešni turnir osvojio je Pavle Gošić koji je u finalu pobedio Luku Prelevića 4:3(4), 4:2.

TAKMIČARSKI ODBOR RASPISUJE KONKURS ZA DODELU TURNIRA ITF DO 18 GODINA G5

Svi klubovi koji su zainteresovani da učestvuju na konkursu koji je raspisao Takmičarski odbor Teniskog saveza Srbije u vezi dodele turnira kategorije ITF u konkurenciji do 18 godina (G5),  treba da pošalju svoje aplikacije do 15. septembra 2017. godine na adresu takmicarski.odbor@teniskisavez.com
Takmičarski odbor je u cilju pravičnijeg odlučivanja o dodeli turnira na elektronskoj sednici održanoj 11. septembra 2017. godine (VEĆINOM GLASOVA) utvrdio sledeće kriterijume za odlučivanje
kriterijumi ovde

Dušan Milojković  (predsednik Takmičarskog odbora)

TK Haron i TK Spartak novi ekipni šampioni Srbije do 14 godina

Datum objave: 10.09.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima Teniskog saveza Srbije u Beogradu održano je Ekipno prvenstvo u konkurenciji do 14 godina (devojičice i dečaci) za 2017. godinu.

U konkurenciji devojčica pobednički trofej odnela je ekipa TK Haron iz Beograda. Ovaj tim je u finalu odmerio snage sa TK Fair Play, a pobeda je pripala Haronu nakon rezultata 2:2 zbog bolje gem razlike 50:49.

Finale, devojčice: TK Fair Play - TK Haron 2:2 (49:50): KOLAREVIĆ NEVENA - PETROVIĆ DOROTEJA 6:3, 6:1, KOVAČEVIĆ ANAMARIJA - PETKOVIĆ ANJA 7:5, 6:7(6), 0:6, STEFANOVIĆ TEODORA -  RADUNOVIĆ MILICA 7:5, 3:6, 7:5. Dubl: KOVAČEVIĆ/STAMENKOVIĆ- PETKOVIĆ/PETROVIĆ 3:6, 4:6

Kod dečaka ubedljiv trijumf ekipe iz Subotice. Titulu šampiona zagrlila je ekipa TK Spartak koja je u finalu pobedila tim TK Spin 4:0.

Finale, dečaci: TK Spartak - TK Spin 4:0: SABO RAC OLIVER - VOJINOVIĆ VANJA 6:4, 6:1, MANDOVIĆ FILIP - KRSTIĆ VELJKO 6:4, 6:1, BAŠIĆ PALKOVIĆ PETAR - JOVANOVIĆ NIKOLA 1:6, 6:1, 6:3. Dubl: MANDOVIĆ/SABO RAC - VOJINOVIĆ/KRSTIĆ 6:2, 6:0.

Jovana i Romeo osvojili Čolanov memorijal

Datum objave: 07.09.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Crvena zvezda održan je Čolanov memorijal u konkurenciji do 12 godina, za devojčice i dečake, prva kategorija.

Pobedničko postolje pripalo je Jovani Grujić i Romeu Hadži-Mehmedoviću.

U borbi za trofej Jovana Grujić je u finalu pobedila Miu Ristić 6:3, 6:0. U polufinalu Jovana je  savladala Milicu Popovski 6:4, 6:3, dok je Mia bila bolja od Tare Mihaljević 6:0, 6:0.

Kod dečaka naslov šampiona poneo je Romeo Hadži-Mehmedović koji je u finalu savladao Todora Vukomanovića 6:4, 6:2. U polufinalu Romeo je bio bolji od Marka Nikolića 6:4, 6:2, dok je Vukomanović pobedio Milana Cvetkovića 7:6(7), 6:3.

Ekipna prvenstva Srbije 2017. u konkurenciji do 14 i 18 godina

Datum objave: 06.09.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima Teniskog saveza Srbije u Beogradu (Tadeuša Košćuška 63a) održaće se Ekipna prvenstva Srbije u konkurenciji do 14 i 18 godina.

od 07. do 09. septembra 2017. konkurencija do 14 godina (tereni TSS)
od 22. do 24. septembra 2017. konkurencija do 18 godina (tereni TSS)

raspored mečeva Ekipnog prvenstva 2017. u konkurenciji do 14 godina ovde

žreb Ekipnog prvenstva 2017. u konkurenciji do 14 godina devojčice ovde

žreb Ekipnog prvenstva 2017. u konkurenciji do 14 godina dečaci ovde

Ekipno prvenstvo Srbije u konkurenciji seniorki biće održano 22. oktobra 2017, dok će se za titulu najbolje seniorske ekipe u muškoj konurenciji timovi boriti 27. oktobra 2017. godine.