Arhiva vesti - Kategorija: Domaća scena

Milica Popovski osvojila OP do 14 na terenima TK Classics

Datum objave: 25.02.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Classics u Beogradu održano je Prvenstvo do 14 godina za devojčice, druga kategorija.

Naslov šampiona ponela je Milica Popovski koja je u finalu savladala Ninu Zabrdac 6:2, 7:6(4). U polufinalu Milica je pobedila Vaju Klaru 6:4, 6:2, dok je Nina bila bolja od Maje Miščević 6:3, 6:1.

Emilija najuspešnija u Nišu

Otvoreno prvenstvo Niša u konkurenciji devojčica do 16 godina održano je na terenima TA Živković.

Pobedu je odnela Emilija Zdravković koja je u borbi za trofej savladala Jovanu Nikolić 6:4, 6:3. U polufinalu Emilija je bila bolja od Mine Milosavljević 6:2, 6:1, dok je Jovana pobedila Saru Milosavljević 6:3, 6:3.

Heleni i Pavlu Kup Srbije do 12 u Subotici

Na terenima TK Spratak u Subotici održan je Kup Srbije za devojčice i dečake u konkurenciji do 12 godina, iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Kod devojčica naslov šampiona ponela je Helena Radman koja je u finalu bila bolja od Teodore Kostović 6:2, 6:1. U polufinalu Radmanova je savladala Katarinu Milošević 7:6(4), 6:3, dok je Kostovićeva pobedila Petru Konjikušić 6:2, 6:0.

U konkurenciji dečaka trijumfovao je Pavle Ćopić pobedivši u finalu Aleksu Mirkovića 6:3, 6:2. U polufinalu Pavle je bio bolji od Mihaila Nikića 7:6(6), 6:3, dok je Aleksa savladao imenjaka Aleksu Oparnicu 1:6, 6:2, 6:1.

Telekom Srbija uz srpske tenisere

Datum objave: 20.02.2019. // Kategorija: Domaća scena
Telekom Srbija postao je generalni sponzor Teniskog saveza Srbije. Najveća telekomunikaciona kompanija sa jedinstvenim brendom mts u narednih godinu dana pružaće podršku aktivnostima ovog sportskog udruženja.
Potpisivanjem ovog Ugovora o sponzorstvu nastavljena je saradnja i podrška koju je Telekom Srbija pružala TSS u prethodnim periodima. TSS ne krije zadovoljstvo činjenicom da je kompanija kao što je Telekom Srbija ponovo u sponzorskom pulu srpskog tenisa i da će nastaviti da pomaže funkcionisanje saveza i razvoj mladih tenisera koji bi tek trebalo da krenu stopama slavnih kolega.
Teniskom savezu Srbije potpisani ugovor predstavlja još jedan u nizu strateških koraka ka unapređenju uslova u kojima teniske nade u našoj zemlji treniraju.
Imajući u vidu dosadašnju podršku koju Telekom Srbija pruža generalno sportu u našoj zemlji, potpisivanje ovog ugovora je logičan nastavak u realizaciji tog puta i snažna podrška najpopularnijem individualnom sportu u Srbiji.

Kup Srbije do 16 u znaku Teodorovića

Na terenima TK Đukić u Beogradu održan je Kup Srbije u konkurenciji dečaka do 16 godina, prva kategorija.

Naslov šampiona poneo je Petar Teodorović koji je u finalu savladao Aleksu Pisarića 6:4, 6:2. U polufinalu Petar je bio bolji od Nikole Jovanovića 6:3, 6:4, dok je Aleksa pobedio imenjaka Aleksu Gajića 6:1, 6:7(3), 7:6(7).

Mirjana osvojila Kup Srbije (Čačak, do 16)

Na terenima TK Tennis Point u Čačku održan je Kup Srbije u konkurenciji devojčica do 16 godina, prva kategorija.

Pobedu je odnela Mirjana Jovanović pobedivši u finalu Saru Đunisijević 6:2, 7:6(10). U polufinalu Mirjana je bila bolja od Kristine Stamenković 6:3, 6:0, dok je Sara savladala Nataliju Nikolić 6:3, 7:6(4).

Eskiću trofej na terenima TA Tipsarević Olimp

Prvenstvo Beograda u konkurenciji juniora do 18 godina, druga kategorija, održano je na terenima TK Tipsarević Olimp.

Naslov šampiona poneo je Relja Eskić koji je u borbi za trofej savladao Petra Beloševića 7:6(2), 6:2. U polufinalu Relja je bio bolji od Predraga Popovića 6:0, 6:2, dok je Petar pobedio Veljka Pejčića 6:1, 7:5.

Brkićeva pobednica turnira u OTK Beograd (do 18)

Na terenima OTK Beograd održano je Prvenstvo u konkruenciji do 18 godina, druga kategorija za juniorke.

Pobednički pehar osvojila je Andrijana Brkić koja je u finalu pobedila Milanu Vulin 4:6, 6:2, 6:2. U polufinalu Brkićeva je bila bolja od Lare Stojanovski 6:3, 6:0, dok je Milana savladala Sofiju Batalovu 6:1, 7:6(5).

Radmanova osvojila Dril

Datum objave: 19.02.2019. // Kategorija: Domaća scena

Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 12 godina za devojčice, druga kategorija, održano je na terenima TK Dril.

Pobedničko postolje osvojila je Helena Radman koja je u finalu savladala Jefimiju Dimitrijević 6:2, 6:1. U polufinalu Helena je bila bolja od Teodore Vlajić 6:2, 6:1, dok je Jefimija pobedila Laru Paunović 6:1, 6:3.

Mandiću trofej do 12 (TK Privilege)

Na terenima TK Privilege održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 12 godina za dečake, druga kategorija.

Pobidenički pehar osvojila je Miloš Mandić koji je u finalu savladao Aleksu Mirkovića 6:2, 6:4. U polufinalu Mandić je pobedio Dušana Bazdara 6:1, 6:3, dok je Mirković bio bolji od Stefana Rajičića 6:0, 6:0.