Arhiva vesti - Kategorija: Domaća scena

TENISERKE TENISKE AKADEMIJE ŽIVKOVIĆ ŠAMPIONKE REGIONA

Datum objave: 04.06.2019. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima Teniske akademije Živković se tokom prošle nedelje igralo Ekipno prvenstvo regiona Teniskog saveza istočne Srbije u konkurenciji do 14 godina. Titulu šampiona Srbije ponela je ženska ekipa Teniske akademije Živković (TAŽ) iz Niša, dok je u muškoj konkurenciji niška akademija postala vicešampion regiona.

Teniserke Teniske akademije Živković su u finalu bile bolje od ekipe TK AS Timok iz Zaječara sa ubedljivih 4:0 u ukupnom skoru. Igralo se po sistemu tri meča u pojedinačnoj konkurenciji i jedan dubl. Za ekipu niške akademije nastupile su Anastasija Stoiljković, Nina Krstić, Jevrosima Mitić i Anastasija Cvetković.

Tokom protekle nedelje na terenima Teniske akademije Živković igrao se i kvalifikacioni turnir niške grupe za Sportske igre mladih. Nina Krstić (TAŽ) je bila najbolja kod teniserki, a Stefan Skoblev (TAŽ) kod tenisera i oni će se na završnom turniru igara u Beogradu boriti da budu predstavnici Srbije u Splitu. TAŽ je bio domaćin i turnira teniskih veterana naše zemlje. Milan Petrović je predstavljao TAŽ i uspeo da osvoji titulu u dublu.

Lani i Mihajlu zeleni nivo - Dani Prota Vase

Datum objave: 31.05.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Dinamo iz Pančeva održano je takmičenje u konkrenciji do 10 godina za devojčice i dečake, zeleni nivo, pod nazivom Dani Prota Vase.

U konkurenciji devojčica trijumfovala je Lana Agbana koja je u finalu savladala Anu Lukač 4:1, 2:4, 7:4. U polufinalu Lana je pobedila Anastasiju Čolović 4:1, 1:4, 9:7, dok je Ana bila bolja od Helene Vlajić 4:2, 4:0.

Kod dečaka pobednički pehar osvojio je Mihajlo Radman koji je u finalu bio bolji od Ilije Ilića 4:1, 5:3. U polufinalu Radman je savladao Uglješu Sofrenovića 4:5, 4:1, 7:4, dok je Ilić pobedio Mihajla Kovljena 4:1, 4:1.

Đokićevoj pobeda u Reketu

Datum objave: 29.05.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Reket u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo za devojčice u konkurenciji do 12 godina,

Pobednički pehar osvojila je Aleksandra Đokić savladavši u finalu Miu Smiljanić 6:3, 6:2. U polufinalu Đokićeva je bila bolja od Hane Đedović 6:2, 6:1, dok je Mia pobedila Jefimiju Dimitrijević 6:3, 3:6, 6:2. U botbi za treće mesto Đedovićeva je savladala Dimitrijevićevu 3:6, 6:3, 6:2.

Oparnica osvojio OP Beograda u Top Tenu

Na terenima TK Top Ten održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji dečaka do 12 godina, druga kategorija.

Pobedničko postolje pripalo je Aleksi Oparnici koji je u finalu bio bolji od Miloša Mandića. U polufinalu Aleksa je savladao Jovana Jevtića 7:5, 6:0, dok je Milošu meč bez borbe predao Nikola Matović.

Kruniću seniorski trofej na OTK

Otvoreno prvenstvo Beograda za seniore održano je na terenima OTK Beograd.

Trijumfovao je Danilo Krunić koji je u borbi za tron savladao Stefana Živkovića 6:1, 6:3. U polufinalu Danilo je bio bolji od Mihaila Radosavljevića 6:0, 6:2, dok je Stefan pobedio Savu Radovića 6:1, 6:1.

Stankovićevoj OP Knjaževca do 14

Na terenima TK Magnet u Knjaževcu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 14 godina za devojčice, prva kategorija.

Na pobedničko postolje popela se Anja Stanković koja je u finalu pobedila Milicu Popovski 6:7(3), 6:4, 6:2. U polufinalu Anja je bila bolja od Milice Martinović 6:4, 6:2, dok je Milica savladala imenjakinju Milicu Stošović 6:4, 6:0.

Mia i Uroš osvojili narandžasti nivo u TK Crvena zvezda

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 10 godina za devojčice i dečake, narandžasti nivo, održano je na terenima TK Crvena zvezda.

U konkurenciji devojčica pobedu je odnela Mia Rakić koja je u finalu savladala Teodoru Ristić 4:2. U polufinalu Mia je bila bolja od Nađe Grubović 4:0, dok je Teodora pobedila Mariju Đukić 4:2. Utešni turnir je osvojila Daria Mikriukova savladavši Isidoru Obradović 5:3.

Kod dečaka do pobedničkog pehara stigao je Uroš Palavestrić koji je u finalu bio bolji od Nikole Nokovića 4:0. U polufinalu Uroš je savladao Stefana Mojsejeva 4:1, dok je Nikola pobedio Veljka Predolca 4:2. Utešni turnir osvojio je Mateja Jotić pobedivši u finalu Petra Lukića 4:2.

Mladi reprezentativci Srbije i Republike Srpske posetili Manastir Ljubostinju

Mlada teniska eskadrila stavljena od reprezentativaca Srbije i najboljih takmičara Republike Srpske u konkurenciji do 12 godina ove nedelje boravi u Vrnjačkoj Banji gde se pripremaju za takmičenja kola slede, od državnih prvenstava do Letnjeg šampionata Evrope.

Timovi u sastavu: kod devojčica - Aleksandra Stevanović, Teodora Kostović, Katarina Milošević, Jana Premović, Aleksandra Đokić i Stela Džinović i kod dečaka -Ognjen Milić, Vuk Kruščić, Marko Nešić, Ognjen Jagrović, Nikola Matović i Pavle Čopić, predvođeni trenerima: glavni trener TSS Dragan Šerer i treneri nacionalnih timova u ovim konkrencijama Branislava Janković i Veljko Barjaktarević, danas su posetili Manastir Ljubostinju, zadužbinu kneginje Milice, posvećen Uspenju presvete Bogorodice.

Manastir je građen od 1388. do 1405. godine. U Ljubostinji su sahranjene kneginja Milica, žena kneza Lazara i monahinja Jefimija, koje su se posle Kosovske bitke ovde zamonašile sa drugim udovicama srpskih vlastelina izginulih u bojevima na Marici i Kosovu polju.

Spasojeviću OP Beograda do 18 na Agrimesu

Na terenima TK Agrimes održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 18 godina za juniore, prva kategorija.

Naslov šampiona poneo je Stefan Spasojević koji je u finalu savladao Aleksandra Mihailovića 6:4, 7:6(3). U polufinalu Stefan je bio bolji od Veljka Krstića 6:3, 6:3, dok je Aleksandar pobedio Mihaila Savića 7:6(0), 6:3.

Skobelev ponovo najbolji u regionu, Anja prva u Knjaževcu

Datum objave: 28.05.2019. // Kategorija: Domaća scena
Teniseri i teniserke Teniske akademije Živković (TAŽ) su i tokom protekle nedelje bili uspešni. Juče je u Nišu na terenima Radničkog završeno prvenstvo Teniskog saveza istočne Srbije u konkurenciji seniora. Šampion regiona je Stefan Skobelev (TAŽ). On je posle titule najboljeg u regionu do 16 godina, osvojio i seniorsku titulu, a tek mu je 15. U finalu je bio bolji od Marjana Stančića (TK Kostić, Niš). Stefan je do titule stigao posle prekida u prvom setu pri vođstvu od 4:0, Marjan je zbog povrede leđa morao da preda meč. I treće mesto je pripalo teniseru niške akademije Iliji Ivanoviću.

Značajan rezultat postigla je i Anja Stanković (TAŽ). Anja je osvojila Otvoreno prvenstvo Timočke krajine na terenima u Knjaževcu. Radi se o turniru prve kategorije u okviru kalendara Teniskog saveza Srbije za teniserke do 14 godina. U finalu je bila bolja od Milice Popovski iz Pančeva sa 2:1 (6/7, 6/4, 6/2).

Zapažen rezultat postigla je i Nađa Mladenović (TAŽ), ona je osvojila šampionsku titulu na Otvorenom prvenstvu Niša u konkurenciji do 10 godina. Na istom turniru, teniserke Teniske akademije Živković Jovana Bojović i Danica Marjanović su podelile treće mesto. U dobrom ritmu nastavila je i Emilija Zdravković (TAŽ), ona je stigla do vicešampionske titule na Tennis Europe turniru do 14 godina u Bukureštu. Vredno je pomenuti i da je Aleksandar Žikić (TAŽ) osvojio treće mesto u singlu i prvo u dublu na Otvorenom prvenstvu Beograda do 12 godina.