Arhiva vesti - Kategorija: Domaća scena

Ćertiću trofej TSS Toura u Novom Sadu

Datum objave: 24.08.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Sajmište u Novom Sadu održan je turnir iz serije TSS Tour u konkurenciji dečaka do 16 godina, I kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Petar Ćertić koji je u finalu savladao Mihaila Nikića 6:0, 6:3. U polufinalu Ćertić je bio bolji od Đorđa Dimitrijeva 6:3, 6:2, dok je Nikić pobedio Novaka Stokanovića 6:2, 7:6(5).

Kraljevo Open - turnir u konkurenciji do 14 godina, III kategorija

Na terenima TK Top Tennis u Kraljevu od 28. do 30. avgusta 2021. biće održan turnir "švajcarac" u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake, III kategorija iz kalendara TSS.

Prijava na turnir: online

Početak turnira: subota 28.08.2021

Turnir za dečake počinje u 09:00 časova, dok za devojčice startuje od 11:00 časova

Kategorija: III kategorija novi sistem

Kotizacija: 1500 rsd

Klub: TK Top tennis Kraljevo

Turnir ce se bodovati za rang listu TSS.

Kontakt osoba Boris Premović: borispremovic@gmail.com
+381638078014

Đukićeva i Živković osvojili TSS Tour u Kruševcu

Datum objave: 22.08.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Kruševac održan je turnir iz serije TSS Tour u konkurenciji dečaka i devojčica do 12 godina, I kategorija.

Šampionski pehar kod devojčica osvojila je Marija Đukić koja je u finalu savladala Andreu Popović 6:1, 7:6(8). U polufinalu Đukićeva je bila bolja od Helene Vlajić 6:2, 6:2, dok je Popovićeva pobedila Ivonu Petrović 6:1, 2:6, 6:1.

Kod dečaka trijumfovao je Minja Živković pobedivši u finalu Radovana Petrovića 6:1, 6:1. U polufinalu Minja je bio bolji od Nikole Nokovića 6:0, 6:1, dok je Radovanu meč bez borbe predao Relja Hubert.

Svako dete zaslužuje šansu da se oproba u sportu koji voli, poručio proslavljeni teniser i selektor Dejvis kup tima Srbije na terenima TK Crvena zvezda

Nole je kao mali pravio pehare od kartona i pred ogledalom zamišljao da jednog dana osvoji Vimbldon. Dok on danas juri ka tituli najboljeg tenisera svih vremena, mnoga deca u Srbiji prave prve korake sa željom da krenu njegovim stopama, ali većina nema mogućnost da uopšte uzme reket u ruke. A, može i drugačije – bez članarina, kotizacija, troškova za skupu opremu...
Kompanija Mozzart i TK Crvena zvezda pokrenuli su Besplatnu školu tenisa za mališane uzrasta od pet do osam godina, koji su dobili jedinstvenu priliku da treniraju bez ikakve nadoknade i zakorače u svet „belog sporta“ na velika vrata – uz proslavljenog reprezentativca Viktora Troickog!
Osvajač „salatare“ i tri ATP titule, nekadašnji 12. igrač sveta, a sada selektor Dejvis kup tima Srbije pravi je primer da uspeh ne zavisi od jačine fodhenda i bekhenda, već od snage volje. Uz posvećenost, odricanje, trud i ludačku energiju moguće je napraviti „bum“ - razbiti tenisku tišinu i predrasude da je „beli sport“ samo za elitu.
Teniski kompleks Crvene zvezde danas je za oko 70-oro dece bio veliki kao Rolan Garos, jer im je Troicki doneo duh ATP-a, prenosio znanje iz bogate karijere, ali i veru da će uz mnogo rada te loptice ubrzo rutinski prelaziti mrežu.
„Da li možeš da pobediš Noleta“, pitala su ga deca, a Viktor je kroz osmeh prepričavao kako je jednom uspeo da savlada Đokovića.
„Puno mi je srce što vidim ovoliko dece koja žele da treniraju tenis, pogotovo na ovom mestu, gde sam i ja pravio prve teniske korake. Hvala puno kompaniji Mozzart što je pokrenula projekat Besplatnih škola sporta, tako nešto nije postojalo u moje vreme. Smatram da svako dete treba da dobije šansu da se oproba u sportu koji voli, a ja ću se uvek rado odazvati da podržim ovakve sjajne akcije.

TSS Tour do 16 godina za dečake - TK Sajmište Novi Sad

Datum objave: 20.08.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Sajmište u Novom Sadu održava se turnir iz serije TSS Tour za dečake u konkurenciji do 16 godina, I kategorija.

glavni žreb dečaci ovde

raspored mečeva 23.08.2021. ovde

TSS Tour do 12 godina devojčice i dečaci - TK Kruševac

Na terenima TK Kruševac održava se turnir iz serije TSS Tour u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake, I kategorija.

glavni žreb devojčice ovde

raspored mečeva 22.08.2021. ovde

Sjaj Ele i Andreja u TK Elite Novi Sad

Datum objave: 18.08.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Elite u Novom Sadu održan je turnir iz serije Super 4 u konkurenciji do 18 godina za juniorke i juniore, I kategorija iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Kod juniorki pobednički pehar osvojila je Ela Vasić koja je u finalu pobedila Jelenu Gojković 5:7, 7:5, 6:4. U polufinalu Ela je savladala Aju Orenstajn 6:3, 6:1, dok je Jelena bila bolja od Katarine Čurčić 6:0, 6:1.

U konkurenciji juniora trijumfovao je Andrej Radojičić pobedivši u finalu Miloša Mikovića 6:4, 6:2. U polufinalu Andrej je bio bolji od Sergeja Živkovića 6:1, 6:1, dok je Miloš savladao Petra Markovića 6:2, 6:4.

Anastasija i Vanja šampioni OP Zlatibor springs do 14

Na terenima TK Zlatibor Springs održan je turnir iz serije TSS Tour do 14 godina za devojčice i dečake, I kategorija iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Naslov šampiona kod devojčica ponela je Anastasija Cvetković koja je u finalu pobedila Jefimiju Dimitrijević 6:3, 7:5. U polufinalu Anastasija je bila bolja od imenjakinje Anastasije Čolović 6:1, 6:1, dok je Jefimija savladala Petru Dobrodolac 6:1, 6:3.

Kod dečaka trijumfovao je Vanja Nikolić savladavši u finalu Milana Radojičića 6:2, 6:4. U polufinalu Vanja je bio bolji od Samuila Čestovalieva 7:5, 6:3, dok je Milan pobedio Pavla Čopića 7:6(5), 6:4.

TSS Tour do 14 godina za devojčice i dečake - TK Zlatibor Springs

Datum objave: 13.08.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Zlatibor Springs održava se turnir iz serije TSS Tour iz kalendara Teniskog saveza Srbije, prva kategorija u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake.

raspored mečeva 17.08.2021. ovde

Mečevi prvog kola ovog takmičenja startuju 15. avgusta 2021.

Super 4 u konkurenciji do 18 godina - Elite Novi Sad 2021.

Na terenima TK Elite u Novom Sadu održava se turnir iz serije Super 4 u konkurenciji do 18 godina za juniorke i juniore, iz kalendara Teniskog saveza Srbije.