Arhiva vesti - Kategorija: Domaća scena

Nikolićeva osvojila trofej u TK Đukić

Datum objave: 25.09.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Đukić u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo za seniorke, druga kategorija.

Naslov najbolje ponela je Tijana Nikolić koja je u borbi za pobedničko postolje pobedila Anu Ogrizović 4:6, 6:0, 6:3. U polufinalu Tijana je savladala Sofiju Mandić 6:3, 7:5, dok je Ana bila bolja od Tine Vlajić 6:3, 6:0.

Kalafatić pobednik turnira na OTK Beograd

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 18 godina, juniori, druga kategorija, održano je na terenima OTK Beograd.

Pobednik ovog takmičenja je Stefan Kalafatić koji je u finalu bio bolji od Nikole Kijca 6:4, 6:4. U polufinalu Stefan je pobedio Stevana Popovića 6:2, 6:1, dok je Nikoli meč kod rezultata 6:7, 6:0, 4:3 predao njegov imenjak Nikola Purić.

Neneva osvojila Ćupriju

Na terenima TK Slavija u Ćupriji održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina, devojčice, druga kategorija.

Šampionski trofej osvojila je Nevena Janošević koja je u finalu pobedila Aleksandru Stevanović 6:3, 6:4. U polufinalu Nevena je bila bolja od Sofije Krstić 6:1, 6:1, dok je Aleksandra savladala Katarinu Cvetković 6:4, 6:1.

Truniću OP Bačke Palanke

Na terenima TK Dunav održano je Otvoreno prvenstvo Bačke Palanke u konkurenciji do 16 godina, druga kategorija, dečaci.

Naslov šampiona poneo je Dušan Trunić koji je u finalu bio bolji od Nemanje Medića 6:0, 6:2. U polufinalu Trunić je savladao Miloša Komazeca 6:1, 6:2, dok je Medić pobedio Uroša Delića 7:6(3), 6:3.

Mia Ristić trijufovala u Kruševcu

Otvoreno prvenstvo Kruševca u konkurenciji do 14 godina, za devojčice, prva kategorija iz kalendara Teniskog saveza Srbije održano je u predivnom ambijentu TK Kruševac.

Trijumf je zabeležila Mia Ristić koja je u finalu pobedila Doroteu Milosavljević 6:2, 6:4. U polufinalu Mia je identičnim rezultatom savladala Lolu Radivojević 6:2, 6:4, dok je Dorotea posle velike borbe pobedila Mirjanu Jovanović 6:3, 4:6, 6:4.

Petar najbolji u Somboru

Na terenima TK Orange u Somobru održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina, druga kategorija, dečaci.

Naslov najboljeg tenisera na ovom turniru poneo je Petar Ćertić koji je u finalu posle velike borbe savladao Andreja Rajaka 6:3, 6::7(4), 6:3.

U polufinalu Ćertić je pobedio Marka Miletićkog 7:6(5), 7:5, dok je Rajak bio bolji od Luke Ilića 6:2, 6:3.

Nađa osvojila II Memorijal Anastasija Beba Stajić

Na terenima TK Classics u Beogradu održan je II Memorijal Anastasija Beba Stajić, druga kategorija, devojke do 18 godina.

Pobedničko postolje osvojila je Nađa Nonković koja je u finalu savladala Jovanu Cvetković 6:3, 6:1. U polufinalu Nađa je bila bolja od Tine Vlajić 6:2, 6:1, dok je Jovana pobedila Aleksandru Mihailov 6:3, 6:0.

Trijumf Virijevića na terenima "Tipsarević"

Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina, prva kategorija za dečake održano je na terenima teniske akademije "Tipsarević" u Beogradu.

Trijumf je zabeležio prvi nosilac ovog takmičenja Lazar Virijević koji je u finalu savladao Sašu Markovića 6:1, 6:1. U polufinalu Lazar je bio bolji od Stefana Đurasinovića 6:4, 6:4, dok je Saša posle velike borbe pobedio Todora Vukomanovića 6:4, 3:6, 6:2.

Pobednički pehar u dublu osvojili su Todor Vukomanović i Andrej Komnenić koji su u finalu savladali par Milan Cvetković i Lazar Virijević 4:6, 6:2, 10:5.

Ivanović osvojila Reket

Na terenima TK Reket u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina za devojčice, zeleni nivo, druga kategorija.

Šampionski trofej osvojila je Gala Ivanović koja je u finalu savladala Tinu Miletić 4:3(3), 4:0. U polufinalu Ivanovićeva je bila bolja od Hane Đedović 4:1, 4:0, dok je Miletićeva pobedila Miu Smiljanić 4:2, 4:3(2).

KUP SRBIJE DO 10 GODINA NA TERENIMA TK CZ

Datum objave: 19.09.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Crvena zvezda od 23. do 25. septembra 2017. biće održan Kup Srbije u konkurenciji do 10 godina, devojčice i dečaci.

Iako je prvobitno najavljeno da će ovaj turnir za naše najmlađe takmičare biti održan na terenima TSS (Tadeuša Košćuška 63a), prebačen je na Karaburmu na terene TK CZ (Mije Kovačevića 9, Beograd).