Arhiva vesti - Kategorija: Domaća scena

Luka osvojio Top Ten do 16

Datum objave: 17.04.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Top Ten u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurneciji do 16 godina za dečake, druga kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Luka Zdravković koji je u finalu bio bolji od Mitra Bogičevića 6:3, 6:4. U polufinalu Luka je savladao Andreja Radojičića 6:3, 6:1, dok je Mitar pobedio Viktora Stojovića 7:5, 6:0.

Smiljanićeva osvojila davanesticu

Na terenima OTK Beograd održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za devojčice, druga kategorija.

Naslova šampiona ponela je Mia Smiljanić koja je u finalu nakon velike borbe stigla do pobede nad Galom Ilić 7:6, 1:6, 12:10. U polufinalu Mia je bila bolja od Hane Đedović 6:1, 6:2, dok je Gala savladala imenjakinju Galu Ivanović 6:4, 4:6, 10:8.

Zabrdac osvojila Dril

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina za devojčice održano je na terenima TK Dril.

Trijumfovala je Nina Zabrdac koja je u finalu savladala Maju Miščević 6:3, 6:4. U polufinalu Tijana je pobedila imenjakinju Tijanu Jocić 7:5, 6:0, dok je Maja bila bolja od Hristine Ljube 6:1, 4:6, 6:3.

Grujićeva u finalu Tennis Europe do 14 u Vinkovcima

Datum objave: 13.04.2019. // Kategorija: Domaća scena

Mlada nada srpskog tenisa, 13 -godišnja Jovana Grujić boriće se za šampionski trofej na Tennis Europe takmičenju u hrvatskim Vinkovcima.

Kao drugi nosilac Žaba Kupa Grujićeva je u polufinalu savladala trećeg nosioca ovog takmičenja, predstavnicu Hrvatske Noru Knežević 6:3, 6:4.

U finalu Jovana će odmeriti snage sa reprezentativkom Slovenije, devetim nosiocem Ulom Jamar.

Ovo je prvo turnir u karijeri za Grujićevu na Tennis Europe takmičenjima u konkurenciji do 14 godina i prvo finale. Prošle sezone igrala je Tennis Europe do 12 i od osam odigranih turnira osvojila šest titula (Široki Brijeg, Minsk, Beograd, Trst, Rakov, Ulcinj).

Bravo!

Anastasiji i Uglješi OP Pančeva zeleni nivo

Datum objave: 11.04.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Dinamo iz Pančeva održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina, zeleni nivo za devojčice i dečake.

U konkurenciji devojčica naslov šampiona ponela je Anastasija Čolović koja je u finalu pobedila Anu Lukač 5:3, 4:1. U polufinalu Anastasija je bila bolja od Helene Vlajić 4:0, 4:0, dok je Ana savladala Žanu Kunosić 4:2, 5:4. Utešni turnir osvojila je Tijana Pržulj pobedivši Stašu Lazarević 4:2, 4:1.

Kod dečaka pobednički pehar osvojio je Uglješa Sofrenović posle velike borbe pobedivši u finalu Iliju Ilića 2:4, 4:1, 7:5. U polufinalu Uglješa je salvadao Krstu Krivokapića 5:3, 2:4, 9:7, dok je Ilija bio bolji od Pavla Stojiljkovića 4:1, 4:2. Utešni turnir osvojio je Dejan Livada pobedivši u finalu Aleksu Nikića 5:3, 4:0.

Božovićevoj Winner

Datum objave: 09.04.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Winner održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 18 godina, druga kategorija za juniorke.

Šampionski pehar osvojila je Jelena Božović koja je u finalu bila bolja od Andrijane Lepojević 6:0, 6:0. U polufinalu Jelena je savladala Mariju Đurašić 6:1, 6:1, dok je Andrijana pobedila Mariju Đukić 6:0, 6:1.

Ćertiću OP u Marini Oasi

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina za dečake održano je na terenima TK Marina Oasa.

Pobedničko postolje osvojio je Petar Ćertić koji je u finalu savladao Mateju Stefanovića 6:1, 6:3. U polufinalu Petar je bio bolji od Jakova Miloševića 6:1, 6:1, dok je Mateja pobedio Jovana Bjelobrka 6:2, 6:2.

Tari i Aleksandru OP Pančeva do 14

Na terenima TK Mladost u Pančevu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurnecniji devojčica i dečaka do 14 godina.

Kod devojčica naslov šampiona ponela je Tara Mihaljević koja je u finalu savladala Anju Vujović 6:1, 6:1. U polufinalu Tara je bila bolja od Anastasije Arsić 6:21, 6:1, dok je Anja pobedila Andreu Nou Galin 4:6, 7:5, 6:0.

U konkurenciji dečaka do pobedničkog pehara stigao je Aleksandar Daskalović koji je u finalu bio bolji od Alekse Smiljanića 6:0, 6:3. U polufinalu Daskalović je pobedio Vuka Krušćića 6:2, 6:3, dok je Smiljanić savladao Marka Popovića 6:1, 6:0.

Travici crveni nivo u Novom Sadu

Datum objave: 08.04.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK BMK Tenis u Novom Sadu održan je turnir za decu u konkurenciji do 10 godina, crveni nivo.

Pobednički pehar osvojio je Petar Travica pobedom u finalu nad Aleksom Stevićem 5:1, 5:1. U polufinalu Petar je savladao Marka Labudovića 5:2, 5:1, dok je Aleksa bio bolji od Nikole Ilića 5:0, 5:2.

Utešni turnir osvojila je Katarina Prokec pobedivši u finalu Daria Isaku 5:4, 5:4.

Master u znaku Lasice

Na terenima TK Master u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 18 godina za juniore, druga kategorija.

Naslov šampiona poneo je Mihailo Lasica koji je u finalu pobedio Dimitrija Kocića 7:6(10), 3:6, 6:3. U polufinalu Mihailo je savladao Uroša Delića 6:4, 6:2, dok je Dimitrije bio bolji od Jakova Travice 6:1, 6:2.