Arhiva vesti - Kategorija: Domaća scena

Maša pokorila Ušće

Datum objave: 11.02.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Ušće održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji devojčica do 12 godina, druga kategorija.

Pobednički pehar osvojila je Maša Tanasković koja je u finalu savladala Ivu Veljić 6:2, 1:6, 6:3. U polufinalu Maša je pobedila Miu Smiljanić 6:4, 6:3, dok je Iva bila bolja od Gale Ilić 6:4, 6:1.

Mandić najbolji do 12 (TK Privilege)

Na terenima TK Privilege održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji dečaka do 12 godina, druga kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Miloš Mandić koji je u finalu bio bolji od Alekse Oparnice 6:0, 6:4. U polufinalu Miloš je savladao Andreja Radojkovića 6:1, 6:2, dok je Aleksa pobedio Stefana Rajičića 6:3, 7:6(5).

Gajiću trofej u OTK Beograd

Na terenima OTK Beograd održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina za dečake, druga kategorija.

Pobednički trofej osvojio je Aleksa Gajić koji je u finalu savladao Muhameda Ademovića 7:5, 6:2. U polufinali Aleksa je pobedio Vanju Vojinovića 6:0, 4:6, 6:4, dok je Ademović bio bolji od Stefana Vedovelija 6:1, 6:1.

Neradni dani povodom Dana državnosti - Sretenje

Povodom predstojećeg praznika Dana državnosti - Sretenje  (15. i 16. februar) kancelarija TSS neće raditi u petak, 15.02.2019. godine.

Sretenje se obeležava kao državni praznik u znak sećanja na 1804. godinu, kada su srpski ustanici, predvođeni Đorđem Petrovićem, poznatijim kao Karađorđe, na Zboru u Orašcu odlučili da pokrenu Prvi srpski ustanak.

Takođe, tog dana 1835. godine u Kragujevcu je donet Sretenjski ustav, prvi Ustav Srbije.

Vidovićeva i Juhas novi šampioni Srbije (do 18, dvoransko)

Datum objave: 06.02.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Spartak u Subotici završeno je Dvoransko prvenstvo Srbije 2019. u konkurenciji do 18 godina za juniorke i juniore u organizaciji TK Spartak.

U konkurenciji juniorki trijumfovala je Anđela Vidović koja je u finalu savladala Teodoru Vujičić 6:3, 6:2.
U polufinalu Vidovićeva je bila bolja od Mie Marjanović 6:2, 7:6(2), dok je Teodora pobedila Vanju Vidanović 6:2, 6:2.

Kod juniora  naslov šampiona poneo je Kristijan Juhas koji je u borbi za tron savladao Dušana Obradovića 6:1, 6:2. U polufinalu Juhas je bio bolji od Filipa Stipića 6:1, 6:2, dok je Dušan pobedio Adama Kovača 1:6, 6:4, 6:3.

Baltićeva osvojila Haron

Datum objave: 04.02.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Haron održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina za devojčice, druga kategorija.

Naslov šampiona ponela je Ena Baltić koja je u finalu savladala Jovanu Grujić 6:4, 6:2. U polufinalu Ena je pobedila Taru Mihaljević 6:3, 6:4, dok je Jovana bila bolja od Kanite Selimanović 6:0, 6:0.

Petkovićeva osvojila Pančevo

Datum objave: 25.01.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Pančevo održano je Prvenstvo u konkurenciji do 12 godina, prva kategorija za devojčice.

Naslov šampiona ponela je Lana Petković koja je u finalu savladala Janu Premović 7:5, 7:5. U polufinalu Lara je pobedila Miu Milisavljević 1:6, 6:0, 6:3, dok je Jana bila bolja od Stele Džimović 6:1, 6:1.

Matoviću trofej na terenima TK Đukić

Datum objave: 23.01.2019. // Kategorija: Domaća scena

Prvenstvo Beograda u konkurenciji do  12 godina za dečake, prva kategorija, održano je na terenima TK Đukić.

Pobedničko postolje osvojio je Nikola Matović koji je u finalu savladao Marka Nešića 6:4, 6:3. U polufinalu Nikola je bio bolji od Ognjena Jagrovića 6:0, 6:1, dok je Marko pobedio Aleksu Mirkovića 6:4, 3:6, 6:0.

Lea Rupnjak osvojila Prvenstvo Vojvodine do 16

Datum objave: 21.01.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Orange u Somboru održano je Prvenstvo Vojvodine za devojčice u konkurenciji do 16 godina, B kategorija.

Pobednički pehar osvojila je Lea Rupnjak koja je u finalu bila bolja od Danijele Danilović 6:1, 6:1. U polufinalu Rupnjakovoj je meč kod rezultata 6:0, 4:0 predala Dejana Todorović, dok je Danilovićeva pobedila Anju Mitraković 6:0, 6:1.

Senićeva šampion Dvoranskog prvenstva Srbije 2019. u konkurenciji do 16

Datum objave: 18.01.2019. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima TK Trim u Beogradu završeno je Dvoransko prvenstvo Srbije 2019. u konkurenciji do 16 godina za devojčice i dečake u organizaciji Teniskog saveza Srbije.
U konkurenciji devojčica trijumfovala je Natalija Senić koja je u finalu savladala Nikol Paleček  6:2, 6:2.
U polufinalu Palečekova je bila bolja od Darje Šuvirdjonkove 6:1, 6:0, dok je Natalija pobedila Fatmu Idrizović 6:4, 6:4.

Kod dečaka naslov šampiona poneo je Luka Jovanović koji je u borbi za tron savladao Mihajla Lasicu 6:2, 6:2.