Arhiva vesti - Kategorija: Domaća scena

Odluka Takmičarskog odbora TSS u vezi suspenzije takmičenja u Srbiji na 14 dana

Datum objave: 23.11.2020. // Kategorija: Domaća scena
Takmičarski odbor na telefonskoj sednici održanoj 23. novembra 2020. godine, a povodom pogoršanja epidemiološke situacije u Srbiji, i prilagođavajući se merama Vlade Republike Srbije,  doneo je sledeću 
 
O D L U K U
 
1. Odlaže se održavanje svih turnira u Srbiji, u trajanju od 14 dana.
2. Odluku o nastavku održavanja teniskih turnira, Takmičarski odbor će doneti u skladu sa epidemiološkom situacijom u Srbiji i merama koje će doneti Vlada Republike Srbije.
3. Ovu odluku objaviti na Sajtu TSS i dostaviti svim Regionima u Srbiji.
      
predsednik Takmičarskog odbora TSS
Dušan Milojković
 

OBAVEŠTENJE TENISKOG SAVEZA SRBIJE – rad sa strankama od 11 do 13 časova

Datum objave: 19.11.2020. // Kategorija: Domaća scena
Teniski savez Srbije, shodno epidemiološkoj situaciji u našoj zemlji izazvanoj virusom COVID-19, rad sa strankama u kancelariji ograničio je na vremenski period od 11 do 13 časova (uz prethodno zakazivanje najmanje 24 časa unapred), pet dana u nedelji: ponedeljak – petak.
 
 

NERADNI DAN TSS - 11. NOVEMBAR 2020.

Datum objave: 05.11.2020. // Kategorija: Domaća scena
Poštovani, 
 
Povodom predstojećeg praznika, Dana primirja u Prvom svetskom ratu, kancelarija Teniskog saveza Srbije neće raditi u sredu 11.11.2020. godine. 
 
Hvala! 
 
Teniski savez Srbije 

Pozivnica za trenere i roditelje tenisera - Armbeep sistem

Datum objave: 03.11.2020. // Kategorija: Domaća scena
Pridružite nam se i upoznajte najvažnije odgovornosti roditelja mladih tenisera i kako vam Armbeep sistem pomaže u praćenju obima, intenziteta i kvalitete teniskog
treninga i mečeva.
 
Termini - 
 
Četvrtak, 5. 11. 2020 u 17 časova
Teniski klub Crvena zvezda, Mije Kovačevića 9
 
Petak, 6. 11. 2020 u 11 časova
Teniski klub i škola tenisa Haron, Ulica Zvečanska br. 16
 
Petak, 6. 11. 2020 u 19 časova
Teniski klub i škola tenisa Haron, Ulica Zvečanska br. 16
 
Subota, 7. 11. 2020 u 13 časova
Teniski klub Partizan, Humska 1
 
Prijava i više informacija ovde 

 


Predlog Zimskog kalendara TSS 2020/21. godine

Datum objave: 03.11.2020. // Kategorija: Domaća scena

Poštovani, 

predlog Zimskog kalendara Teniskog saveza Srbije možete pogledati ovde 

Rok za prijave klubova je 20. novembar 2020. godine. 

Hvala

Takmičarski odbor TSS 


TK Crvena zvezda Ekipni šampion Srbije 2020. u konkurenciji do 18 godina (juniori)

Datum objave: 30.10.2020. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Crvena zvezda polufinalnim i finalnim susretom u konkurenciji do 18 godina (juniori) spuštena je zavesa na ovogodišnja Ekipna prvenstva Srbije. 

Pobednički pehar osvojio je tim TK Crvena zvezda koji su u završnici savladali ekipu TK Spartak 3:1 (Stefan Popović - Filip Stipić 6:2, 6:0 s.r, Aleksa Marđonović - Lazar Milićević 6:3, 6:2, Petar Teodorović - Filip Mandović 4:6, 6:3, 6:4, dubl: Popović, Teodorović - Bašić, Milićević 6:2, 1:6, 3:10)

Polufinala - 
 
TK Spartak - TK Agrimes 3:1 (Filip Stipić - Aleksandar Mihajlović 4:6, 7:5, 6:0 s.r, Lazar Milićević - Aleksa Gajić 6:2, 6:3, Danić Lazar - Milan Macura 3:6, 0:6, dubl: Bašić, Mandović - Mihajlović, Hadži-Mehmedović 7:5, 7:5)
 
TK Crvena zvezda - TK Player zone 3:1 (Stefan Popović - Mihailo Savić 0:6, 0:6 službeni rezultat, Aleksa Marđonović - Slobodan Čejović 6:0, 6:0, Petar Teodorović - Miloš Miković 6:1, 6;1, Popović, Teodorović - Savić, Čejović 6:1, 6:0)

 


TC Novak novi šampion Srbije u ekipnoj konkurenciji za juniorke (do 18)

Datum objave: 30.10.2020. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TC Novak odigrana su polufinala i finalni meč Ekipnog prvenstva Srbije 2020. u konkurenciji juniorki do 18 godina. 

Naslov šampiona ponela je ekipa TC Novak koja je u finalu savladala tim TK Spartak 4:0 (Iva Šepa - Vanja Vidanović 6:0, 6:0 s.r, Leontina Stojanović - Danijela Danilović 6:4, 6:0, Lola Radivojević - Ana Jošić 6:0, 6:0, dubl: Šepa, Radivojević - Vidović, Vidanović 6:2, 6:2). 

Polufinala -

TK Dril - TK Spartak 2:2 (4:5) pobeda Spartaka boljom gem razlikom (Lara Stojanovski - Anđela Vidović 6:0, 6:0 službeni rezultat, Sara Savković - Vanja Vidanović 4:6, 4:6, Sara Mikača - Anđela Danilović 6:7(8), 6:4, 10:8, dubl: Stojanovski, Mikača - Vidović, Vidanović 3:6, 3:6)
 
TC Novak - TK Fair play 2:2 (6:5) pobeda Novaka boljom gem razlikom (Iva Šepa - Nevena Kolarević 6:3, 5:7, 7:6(4), Leontina Stojanović - Anamarija Kovačević 6:4, 6:1, Andrea Mrvić - Teodora Stefanović 4:6, 7:6(5), 4:6, dubl: Šepa, Mrvić - Kolarević, Stefanović 3:6, 6:0, 5:10) 
 
 

ŽIKIĆ, CVETANOVIĆ I CVETKOVIĆEVA ŠAMPIONI REGIONA

Datum objave: 28.10.2020. // Kategorija: Domaća scena
U Nišu se na terenima Teniske akademije Živković (TAŽ) proteklog vikenda igralo Prvenstvo Teniskog saveza istočne Srbije (TSIS) u konkurenciji tenisera i teniserki do 18 godina. 
 
Titulu šampiona je poneo Nikola Cvetanović, teniser Teniske akademije Živković (TAŽ) iz Niša. Nikola je u finalu bio bolji od klupskog druga Uroša Jovića (TAŽ) i meč završio sa 2:1 (3/6, 6/0, 6/4). Treće mesto su osvojili Mateja Milošević (TAŽ), odnosno Luna Urso (TAŽ) i Mina Milosavljević u konkurenciji teniserki. 
 
Paralelno sa ovim prvenstvom u Zaječaru se igralo PRVENSTVO TSIS u konkurenciji tenisera i teniserki do 14 godina. Do šampionske titule su stigli Aleksandar Žikić (TAŽ) i Anastasija Cvetković (TAŽ). Oboje su do titule stigli bez izgubljenog seta, a dominaciju niške akademije na prvenstvu regiona su potvrdili Jevrosima Mitić (TAŽ), koja je bila druga, trećeplasirana Darija Ilić (TAŽ) i trećeplasirani Andrija Petrović (TAŽ) i Ognjen Milenović (TAŽ). 
 
Teniseri niške akademije su u nedelji za nama bili zapaženi i na međunarodnoj sceni. Nikola Jović (TAŽ) je stigao do titule na sportskim igrama mladih u Sarajevu. Na istom takmićenju Anja Stanković (TAŽ) je osvojila vicešampionsku titulu. Stefan Skobelev (TAŽ) je na ITF turniru u Budimpešti osvojio titulu u dublu, radi se o konkurenciji do 18 godina. 
 
 

Poznati polufinalisti Ekipnog prvenstva Srbije 2020. u konkurenciji do 18

Datum objave: 28.10.2020. // Kategorija: Domaća scena

Poznati su polufinalisti Ekipnog prvenstva Srbije 2020. u konkurenciji do 18 godina za juniorke i juniore. 

Za plasman u završnu rundu takmičenja kod juniori boriće se TK Dril protiv TK Spartak i TC Novak protiv TA Fair play. 

Kod juniora polufinale parove čine na jednog strani TK Spartak i TK Agrimes, na drugoj TK Crvena zvezda i TA Player zone. 

Završnica Ekipnog prvenstva Srbije 2020. u konkurenciji do 18 godina za juniorke biće održana na terenima TC Novak. dok će domaćin polufinalnih i finalnog meča kod juniora biti TK Crvena zvezda. 

Polufinalni mečevi zakazani su za 29. oktobar 2020. sa početkom od 10 časova. 

- žreb juniori ovde

- žreb juniorke ovde 

Rezultati polufinala: 

juniori - 

TK Spartak - TK Agrimes 3:1 (Filip Stipić - Aleksandar Mihajlović 4:6, 7:5, 6:0 s.r, Lazar Milićević - Aleksa Gajić 6:2, 6:3, Danić Lazar - Milan Macura 3:6, 0:6, dubl: Bašić, Mandović - Mihajlović, Hadži-Mehmedović 7:5, 7:5)

TK Crvena zvezda - TK Player zone 3:1 (Stefan Popović - Mihailo Savić 0:6, 0:6 službeni rezultat, Aleksa Marđonović - Slobodan Čejović 6:0, 6:0, Petar Teodorović - Miloš Miković 6:1, 6;1, Popović, Teodorović - Savić, Čejović 6:1, 6:0)

Finale - 

TK Spartak - TK Crvena zvezda 

juniorke - 

TK Dril - TK Spartak 2:2 (4:5) pobeda Spartaka boljom gem razlikom (Lara Stojanovski - Anđela Vidović 6:0, 6:0 službeni rezultat, Sara Savković - Vanja Vidanović 4:6, 4:6, Sara Mikača - Anđela Danilović 6:7(8), 6:4, 10:8, dubl: Stojanovski, Mikača - Vidović, Vidanović 3:6, 3:6)

TC Novak - TK Fair play 2:2 (6:5) pobeda Novaka boljom gem razlikom (Iva Šepa - Nevena Kolarević 6:3, 5:7, 7:6(4), Leontina Stojanović - Anamarija Kovačević 6:4, 6:1, Andrea Mrvić - Teodora Stefanović 4:6, 7:6(5), 4:6, dubl: Šepa, Mrvić - Kolarević, Stefanović 3:6, 6:0, 5:10) 

Finale - 

TC Novak - TK Spartak 


EKIPNO PRVENSTVO SRBIJE U KONKURENCIJI DO 18 GODINA - REZULTATI

Datum objave: 27.10.2020. // Kategorija: Domaća scena

1. kolo, juniori: 

TK Gazela - TK Mokrin 3:1 (Vuk Rađenović - Stefan Šibul 0:6, 0:6 (s.r), Aleksa Mišić - Marko Pekarević 6:2, 6:2, Aleksandar Huđec - Aleksa Borbelj 6:1, 6:0, dubl: Rađenović, Mišić - Šibul, Pekarević 6:1, 6:1) 

TA TAŽ - TA Obradović 3:1 (Nikola Cvetanović - Đorđe Kurčubić 4:4 predaja, Uroš Jović - Danilo Ilić 6:1, 7:5, Ilija Ivanović - David Knežević 6:1, 6:2, dubl: Jović, Milošević - Kurčubić, Ilić 6:3, 7:6(4)

TK Žak - TK Player zone 2:2 (pobeda Player zone zbog bolje gem razlike 36:30) (Luka Rupnjak - Mihailo Savić 2:6, 1:6, Nemanja Mraović - Slobodan Čejović 6:3, 6:4, Srđan Bugarin - Miloš Miković 6:2, 6:3, dubl: Rupnjak, Bugarin - Savić, Čejović 2:6, 1:6) 

TK Kikinda - TK Dril 1:3 (Vukašin Popović - Leon Nikolić 1:6, 6:7(4), Uroš Ćirić - Mihajlo Lasica 1:6, 1:6, Nikola Radišić - Tadej Mihailović 6:3, 3:6, 6:0, dubl: Radišić, Živković - Radoman, Lasica 0:6, 1:6) 

2. kolo, juniori: 

TK Spartak - TK Gazela 4:0 (Petar Palković Bašić - Vuk Rađenović 7:5, 7:5, Filip Mandović - Aleksa Mišić 6:4, 6:1, Lazar Danić - Aleksandar Huđec 6:3, 7:5, dubl: Milićević, Stipić - Rađenović, Mišić 6:1, 6:1) 

TK Agrimes - TA TAŽ 4:0 (Aleksandar Mihajlović - Nikola Cvetanović 6:0, 6:2, Milan Macura - Uroš Jović 6:3, 6:4, Dušan Trunić - Ilija Ivanović 6:4, 6:1, dubl: Mihajlović, Hadži-Mehmedović - Jović, Milošević 6:4, 6:2) 

TK Dril - TK Crvena zvezda 0:4 (Leon Nikolić - Stefan Popović 2:6, 6:7(5), Bojan Radoman - ALeksa Marđonović 2:6, 3:6, Mihajlo Lasica - Petar Teodorović 1:6, 0:6, dubl: Nikolić, Lasica - Popović, Teodorović 2:6, 1:6

TK Đukić - TK Player zone 2:2 (pobeda Player zone boljom gem razlikom) (Marko Jevremović - Mihailo Savić 2:6, 0:6, Andrej Radojičić - Slobodan Čejović 7:5, 4:6, 6:3, Marko Nikolić - Miloš Miković 6:1, 6:3, dubl: Luković, Jevremović - Savić, Čejović 2:6, 5:7) 

1. kolo, juniorke: 

TK Spartak - TK Winner 3:1 (Vanja Vidanović - Elena Konjikušić 6:0, 6:0, Danijela Danilović - Stela Džimović 6:4, 6:1, Ana Jošić - Gaja Đuričković 4:6, 4:6, dubl: Vidanović, Danilović - Džimović, Đuričković 6:4, 6:0) 

TK Đukić - TK Fair Play 1:3 (Marija Ristanović - Nevena Kolarević 1:6, 2:6, Anđelija Marković - Anamarija Kovačević 6:7(3), 4:6, Anastasija Alimpić - Teodora Stefanović 2:6, 2:6, dubl: Marković, Ristanović - Kolarević, Krajić 6:2, 6:2) 

2. kolo, juniorke: 

TK Spartak - TA Obradović 3:1 (Anđela Vidović - Senka Deletić 0:6, 0:6 (s.r), Vanja Vidanović - Simona Deletić 6:2, 6:4, Danijela Danilović - Marija Đurašić 6:1, 6:0, dubl: Vidović, Vidanović - S. Deletić, S. Deletić 6:2, 6:7(6), 10:5) 

TC Novak - TA Player zone 4:0 (Iva Šepa - Milica Prokić 6:4, 7:5, Leontina Stojanović - Kristina Radović 6:2, 6:1, Anđela Mrvić - Dorotea Milosavljević 6:3, 6:1, dubl: Šepa, Vaja - Prokić, Radović 6:2, 6:2)

TK Dril - TK Magnet 4:0 (Lara Stojanovski - Sofija Kostić 6:1, 6:0, Ana Savković - Marijana Ilić 6:3, 6:0, Lana Stanišić - Milica Martinović 4:6, 5:0 predaja Martinović, dubl: Stojanovski, Savković - Ilić, Martinović 6:4, 6:1)