Arhiva vesti - Kategorija: Domaća scena

Trijumf Kolas u TK Privilege

Datum objave: 01.10.2019. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 12 godina za devojčice održano je na terenima TK Privilege.

Pobedničko postolje osvojila je Maryia Kolas koja je u finalu posle velike borbe pobedila Jefimiju Dimitrijević 6:1, 4:6, 11:9. U polufinalu Maryia je savladala Miu Smiljanić 2:6, 6:3, 10:3, dok je Jefimija bila bolja od Gaje Đuričković 6:4, 6:2.

Šaviji pehar do 12 u TK Agrimes

Na terenima TK Agrimes održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za dečake.

Pobednički pehar osvojio je Marko Šavija koji je u finalu savladao Lazara Lukovića 6:0, 6:1. U polufinalu Marko je bio bolji od Strahinje Albijanića 6:2, 6:3, dok je Lazar pobedio Iliju Trajkovića 6:4, 1:6, 10:5.

Varvari trofej na Banjici

Na terenima TK Banjica održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina za devojčice. Pobedu je odnela Varvara Degtiarova koja je u finalu savladala Jekaterinu Burenjinu 6:1, 6:1.

Degtiarova je u polufinalu bila bolja od Nevene Janošević  6:1, 6:3, dok je Burenjina pobedila Ivu Janković 6:2, 6:2.

Mia i Karol osvojili narandžasti nivo u Topacu

Na terenima TK Topaco održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina, narandžasti nivo za devojčice i dečake.

Kod devojčica pobedu je odnela Mia Rakić koja je u finalu savladala Hanu Ilić 4:1. U polufinalu Mia je bila bolja od Nađe Grubović 4:1, a identičnim rezultatom Hana je pobedila Anu Dejković. Utešni turnir osvojila je Hana Pavlović savladavši Aleksandru Marjanović 4:0.

U konkurenciji dečaka do pobedničkog trofeja stigao je Karol Verbić koji je bio bolji u finalu od Petra Travice 5:3. U polufinalu Karol je savladao Nikolu Nokovića 4:2, dok je Petar pobedio Pavla Potparića 4:2. Utešni turnir osvojio je Vojin Anđelković pobedivši Dimitrija Đekića 4:0.

Dobrnjac seniorski šampion Srbije 2019.

Datum objave: 27.09.2019. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima TA Tipsarević održano je Prvenstvo Srbije u konkurenciji seniora (pojedinačno).

Naslov šampiona poneo je Vanja Dobrnjac koji je u finalu bio bolji od Mihaila Radosavljevića 6:2, 6:1. U polufinalu Vanja je savladao Tadiju Radovanovića 6:0, 6:2, dok je Mihailo pobedio Stefana Spasojevića 6:1, 6:3.

Lauri Dukić naslov šampiona Prvenstva Srbije za seniorke

Na terenima TA Tipsarević održano je Prvenstvo Srbije u konkurenciji seniorki (pojedinačno).

Naslov šampiona ponela je Laura Dukić koja je u finalu savladala Andrijanu Brkić 6:2, 2:6, 6:3. U polufinalu Laura je bila bolja od nevene Kolarević 6:4, 6:2, dok je Andrijana pobedila Bojanu Jovanović 7:6(3), 6:1.

U konkurenciji seniora za plasman u finale bore se Vanja Dobrnjac protiv Tadije Radovanovića i Stefan Spasojević protiv Mihaila Radosavljevića.

Ekipno prvenstvo Srbije u konkurenciji do 18 u znaku TK Spartak

Datum objave: 23.09.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Agrimes u Beogradu održano je Ekipno prvenstvo Srbije u konkurenciji do 18 godina koje je obeležila potpuna dominacija kluba iz Subotice.

Naslov šampiona u obe konkurencije (ženska i muška) poneo je TK Spartak čije su ekipe odigrale ovo takmičenje bez premca.

U ženskoj konkurenciji u borbi za šampionski pehar TK Spartak je u finalu savladao TK Haron 4:0. U polufinalu TK Spartak je bio bolji od TK TAŽ 4:0, dok je TK Haron pobedio TK Dinamo 3:1.

Kod juniora do velikog slavlja TK Spartak je stigao pobedom u finalu nad TK TAŽ 3:1. U polufinalu TK Spartak je bio bolji od TK Agrimes 3:1, dok je TK TAŽ na osnovu boljeg set količnika do pobede stigaonad TK Đukić rezultatom 2:2 (5:4).

Andrijani OP Beograda za seniorke u TK Partizan

Na terenima TK Partizan održano je Otvoreno prvenstvo Beograda za seniorke, druga kategorija.

Naslov šampiona ponela je Andrijana Brkić koja je u finalu bila bolja od Teodore Vrućan 6:0, 6:0. U polufinalu Brkićeva je savladala Bojanu Jovanović 6:3, 6:2, dok je Teodora pobedila Natašu Savić 6:4, 6:0.

Vojinović osvojio Master

Datum objave: 20.09.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Master u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 16 godina za dečake, druga kategorija.

Naslov šampiona poneo je Vanja Vojinović koji je u finalu savladao Lazara Dimitrijevića 1:6, 6:3, 6:4. U polufinalu Vanji je susret bez borbe predao Saša Marković, dok je Lazar pobedioa Luku Takumija Štulu 2:6, 6:2, 7:6(6).

Nevena i Stefan osvojili memorijal Miroslav Ratković

Na terenima TK Gazela u Beogradu održan je memorijal Miroslav Ratković, turnir prve kategorije u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake.

U konkurenciji devojčica trijumfovala je Nevena Janošević koja je u finalu savladala Jelenu Gojković 2:6, 6:4, 6:2. U polufinalu Nevena je pobedila Ivu Rafailović 6:2, 6:3, dok je Jelena bila bolja od Teodore Kostović 6:3, 6:1.

Kod dečaka do pobedničkog pehara stigao je Stefan Đurašinović savladavši u finalu Ognjena Milića 6:2, 7:6(0). U polufinalu Stefan je pobedioa Andreja Rajaka 3:6, 6:3, 6:2, dok je Ognjen bio bolji od Vuka Rađenovića 7:5, 6:4.