Arhiva vesti - Kategorija: Domaća scena

Mia i Janko osvojili narandžasti nivo u Reketu

Datum objave: 26.08.2019. // Kategorija: Domaća scena
Na turniru Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 10 godina (narandžasti nivo) odigranom u Teniskom centru Reket klub trijumfovali su Mia Rakić i Janko Perišić.

U finalu glavnog turnira za devojčice pobedila je Mia Rakić savladavši rezultatom 4:0 Hanu Ilić. U polufinalu Mia je bila bolja od Mine Ristić 4:1, dok je Hana pobedila Danicu Marjanović 5:4. Utešni turnir osvojila je Hana Pavlović pobedom u finalu nad  Aleksandrom Marjanović 4:2.

Šampionski trofej kod dečaka osvojio je Janko Perišić pobedom u finalu nad Urošem Đorđevićem 5:3. U polufinalu Janko je bio bolji od Viktora Višnića 5:3, dok je Uroš savladao Petra Travicu 5:3. Utešni turnir osvojio je Petar Lukić pobedivši 4:0 Todora Kujundžića.

Laziću zeleni nivo u Reketu

Datum objave: 24.08.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Reket u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina, zeleni nivo za dečake.

Šampionski pehar osvojio je Nikola Lazić savladavši u finalu Igora Perića 4:0, 3:5, 7:1. U polufinalu Nikola je bio bolji od imenjaka Nikole Stefanovića 4:2, 4:1, dok je Igor pobedio Miroslava Barjaktarevića 4:1, 5:4(11).

Utešni turnir pripao je Janku Perišiću koji je u finalu savladao Relju Mitića 4:1, 4:0.

Elena i Jovan osvojili prvu kategoriju u Vrnjačkoj Banji

Datum objave: 22.08.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK AS u Vrnjačkoj Banji održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake, prva kategorija.

U konkurenciji devojčica pobedu je odnela Elena Milutnović koja je u finalu savladala Mašu Janković 7:6(9), 3:6, 6:3. U polufinalu Elena je pobedila Anastasiju Cvetković 6:3, 6:4, dok je Maša bila bolja od Nine Krstić 6:4, 6:1.

Kod dečaka do naslova šampiona stigao je Jovan Bjelobrk pobedivši u finalu Nikolu Matovića 6:3, 6:2. U polufinalu Jovan je savladao Đorđa Dimitijeva 6:3, 7:5, dok je Nikola bio bolji od Lazara Lukovića 6:3, 6:1.

Gu osvojio OP Beograda do 18

Na terenima TK Master u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 18 godina za juniore, druga kategorija.

Naslov šampiona poneo je Jin Gu koji je u finalu savladao Bojana Radomana 6:0, 6:2. U polufinalu Jin je bio bolji od Nikole Jovanovića 6:3, 6:1, dok je Bojan pobedio Marka Sudara 2:6, 6:3, 7:5.

Odluka Takmičarskog odbora TSS - novi sistem bodovanja turnira iz kalendara TE

Datum objave: 21.08.2019. // Kategorija: Domaća scena

Takmčarski Odbor Teniskog saveza Srbije na elektornskoj sednici održanoj 21. avgusta 2019. godine doneo je novu odluku koja se odnosi na novi sistem bodovanja turnira iz kalendara Tennis Europe, a koji se kod nas organizuju kao turniri A kategorije.

Odluku možete pogledati ovde

Bukarici trofej u Nišu

Datum objave: 19.08.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Radnički u Nišu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji dečaka do 16 godina, prva kategorija.

Trijumfovao je Bogdan Bukarica koji je u finalu bio bolji od Mateje Miloševića 6:3, 6:0. U polufinalu Bukarica je savladao Nemanju Dinića 6:1, 6:2, dok je Mateja pobedio Luku Ličinu 6:0, 6:3.

Božovićevoj titula u TK Privilege (do 18)

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji juniorki do 18 godina održano je na terenima TK Privlege.

Naslov šampiona ponela je Jelena Božović pobedivši u finalu Teodoru Vrućan 6:3, 6:1. U polufinalu Jelena je savladala Anju Hribljan 6:4, 6:2, dok je Teodora bila bolja od Katarine Burenine 6:3, 6:1.

Turnir za seniorke u znaku Jasmin

Datum objave: 16.08.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Winner održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji seniorki, druga kategorija.

Pobedu je odnela Jasmin Gaui kojoj je meč finala bez borbe predala Elena Gemović. U polufinalu Jasmin je pobedila Teodoru Vancagović 6:2, 4:6, 6:4, dok je Jasmin savladala Mirjanu Jovanović 6:4, 6:3.

Nemanji titula u TK Privilege

Datum objave: 14.08.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Privilege održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 14 godina za dečake, druga kategorija.

Na pobedničko postolje popeo se Nemanja Stokanović savladavši u finalu Petra Ćertića 7:5, 7:5. U polufinalu Nemanja je pobedio Andriju Ćopića 6:3, 6:3, dok je Petar bio bolji od Alekse Smiljanića 7:5, 6:4.

Leontini titula u Haronu

Datum objave: 12.08.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Haron u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji devojčica do 14 godina, druga kategorija. Pobedu je odnela Leontina Stojanović. U finalu koje je trajalo tri časa na 38 stepeni Clezijusa savladala je Nevenu Janošević 7:6, 6:4.

U polufinalu Nevena je takođe igrala meč u dužini od tri časa protiv Jane Premović i do pobede stigla rezultatom 6:2, 6:7, 6:3, dok je u drugom polufinalnom meču Leontina bila bolja od Saše Sakura Štule 7:5, 6:0.