Arhiva vesti - Kategorija: Domaća scena

Topiću desetka u TA Tipsarević

Datum objave: 01.05.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TA "Tipsarević" održan je turnir u konkurenciji do 10 godina, zeleni nivo za dečake.

Naslov šampiona poneo je Mihailo Topić koji je u finalu savladao Uglješu Sofrenovića 4:1, 4:0. U polufinalu Topić je pobedio Filipa Đokića 5:3, 4:0, dok je Sofrenović bio bolji od Relje Todorovića 4:1, 4:1.

Utešni turnir pripao je Dejanu Livadi koji je u finalu u veoma uzbudljivom meču pobedio Viktora Visnića 5:3, 4:5, 9:7.

Teniski Savez Srbije od naredne takmičarske sezone, oktobar 2019. godine, počeće sa primenom novog sistema takmičenja za igrače uzrasta do 10 godina. Cilj promene takmičenja u dugoročnom periodu odnosiće se na  povećavanje broja dece na turnirima, takmičenja koja su prilagođena deci i njihovim potrebama, jednostavnijoj organizaciji klubova kao i roditelja, povećanje atraktivnosti takmičenja, pravljenje mreže klubova koji aktivno učestvuju u organizaciji i sprovođenju programa.

U tom ciliu Teniski Savez Srbije organizuje seminar za prezentaciju sistema takmičenja i turnira. Seminar će voditi Majk Barel (Evolve 9) kreator oficijalnog programa Teniskog Saveza Srbije EVOLUTION KIDS TENNIS.

Seminar će se održati 5. i 6. maja 2019. u Beogradu na teniskim terenima Fakulteta za sport i fizičku kulturu, Košutnjak (adresa: Blagoja Parovića 156).

Satnica seminara za oba dana je od 09:00 do 17:00 časova sa pauzama za ručak i kratke pauze.

Pored prezentacije organizovaće se i turnir sa decom uzrasta do 10 godina  kao primer novog sistema takmičenja. Tokom trajanja turnira biće data jasna objašnjenja kako se turnir organizuje i vodi.

Prisustvo jednog trenera ili predstavnika kluba je obavezno.

Informacije i prijave

E-mail: dejan.vukojicic@teniskisavez.com

Dragoviću šampionski pehar na Agrimesu

Datum objave: 24.04.2019. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji seniora, druga kategorija, održano je na terenima TK Agrimes.

Naslov šampiona poneo je Stefan Dragović koji je u finalu posle velike borbe savladao Luku Jankovića 2:6, 6:1, 7:6(5). U polufinalu Stefan je pobedio Aleksandra Ljubojevića 6:1, 6:3, dok je Luka bio bolji od Koste Petrova 6:4, 6:1.

Elena osvojila seniorski šampionat na Drilu

Na terenima TK Dril u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji seniorki, druga kategorija.

Šampionski pehar osvojila je Elena Gemović kojoj je finali susret bez borbe predala Avomo Ela Celestine. U polufinalu Elena je bila bolja od Jelene Božović 6:3, 6:1, dok je Avomo savladala Anastasiju Radojević 6:1, 7:6(2).

Pavloviću crveni nivo u TK Topaco

Na terenima TK Topaco u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina, crveni nivo za devojčice i dečake.

Pobedničko postolje osvojio je Marko Pavlović koji je u finalu pobedio Petra Travicu 2:5, 5:4, 5:4. U polufinalu Marko je bio bolji od Uroša Vulovića 5:0, 5:0, dok je Petar savladao Todora Kujundžića 5:0, 5:2.

Utešni turnir osvojio je Mihajlo Radojičić pobedivši u finalu Uroša Jovanovića 5:4, 5:3.

Jeleni i Stefanu Prvenstvo Vojvodine do 14

Na terenima TK "Palić 1878" održano je Prvenstvo Vojvodine u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake, druga kategorija.

Kod devojčica naslov šampiona ponela je Jelena Gojković koja je u finalu bila bolja od Tijane Jocić. U polufinalu Jelena je savladala Anju Vujović 6:2, 6:0, dok je Tijana pobedila Laru Virc 6:1, 6:2.

U konkurenciji dečaka pobednički pehar zagrlio je Stefan Đurašinović pobedivši u finalu Mateju Gojkovića 6:0, 6:1. U polufinalu Stefanu je susret kod rezultata 2:0 u prvom setu predao Marko Stojanov, dok je Mateja savladao Nikolu Radišića 6:4, 6:2.

Neradni dani TSS u vreme Vaskršnjih praznika i Praznika rada

Datum objave: 22.04.2019. // Kategorija: Domaća scena
Za vreme Vaskršnjih praznika i Praznika rada kancelarija Teniskog saveza Srbije neće raditi u periodu od 26.04. – 06. 05.2019. godine.

Prvi radni dan posle praznika je ponedeljak, 06.05.2019.godine.

Neradni dani u Republici Srbiji zbog Vaskršnjih praznika i Praznika rada su 26,27,28,29. april (Vaskršnji praznici) i 1. i 2. maj (Praznik rada).

Obaveštenje o radnom vremenu kancelarija TSS tokom nastupajućih praznika možete pogledati ovde

SKUPŠTINA TENISKOG SAVEZA ŠUMADIJE I ZAPADNE SRBIJE

Datum objave: 19.04.2019. // Kategorija: Domaća scena

Dana 20.04.2019 u Čačku na sednici Teniskog saveza Zapadne Srbije i Šumadije usvojene je status.

Status možete videti ovde

Rajičiću titula u Marini Oasi

Datum objave: 18.04.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Marina Oasa održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina zaa dečake, druga kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Stefan Rajičić koji je u finalu pobedio Andreasa Gogotića 6:3, 6:3. U polufinalu Stefan je bio bolji od Ilije Trajkovića 6:2, 6:1, dok je Andreas savladao Jakova Miloševića 6:1, 6:2.

Luka Stefanović osvojio Otvoreno prvenstvo Niša

Datum objave: 17.04.2019. // Kategorija: Domaća scena
U Nišu, na terenina Teniske akademije Živković (TAŽ), završeno je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji seniora. Pobednik turnira je Luka Stefanović, teniser Teniske akademije Živković. Luka je u finalu bio bolji od Dimitrija Zupca (Novi Sad) 6:3, 6:1. Niški teniser je u jakoj konkurenciji osvojio turnir bez izgubljenog seta.

„U dobrom sam ritmu nakon osvojenog Kupa Srbije u martu. Ova titula je važna pre svega kao motivacija da nastavim sa dobrim igrama i krenem ponovo da osvajam titule na međunarodnim turnirima koji me očekuju do kraja aprila, prvo u Subotici, a onda i u Nišu.“ – izjavio je Luka Stefanović nakon dodele pehara u društvu trenera Nikole Živkovića.

Teniseri i teniserke niške akademije nastavili su sa sjajnim partijama na turnirima u zemlji i inostranstvu. Anja Stanković je osvojila treće mesto u singlu i drugo u dublu na Tennis Europe turniru do 14 godina u Vinkovcima, u Hrvatskoj. Emilija Zdravković je bila bila druga u dublu na Tennis Europe turniru do 14 godina u Atini, a treća u dubl konkurenciji na Tennis Europe turniru koji se igrao u Novom Sadu za teniserke do 16 godina. Aleksandar Žikić je osvojio treće mesto na Otvorenom prvenstvu Pančeva, turniru prve kategorije do 12 godina.