Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Miliću četvrti u nizu Tennis Europe trofej

Datum objave: 26.05.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Briljantni Ognjen Milić! Mladi šampion Srbije nastavlja sa žetvom Tennis Europe trofeja. Četvrti u nizu osvojio je na takmičenju koje je održano u Koperu u konkurenciji do 12 godina.

Nakon Vršara, Ulcinja, Prokuplja pao je i Kopar. Milić je u Sloveniji na putu do novog šampionskog trofeja savladao sve same prvake država iz kojih dolaze: Danske, Hrvatske, Portugala, u polufinalu pobedio je zemljaka Vuka Kruščića dok je u samoj završnici deklasirao Nemca Lievena Mietuša 6:4 6:4.

Bravo!

Jakšićeva pokorila Japan

Sjajna nedelja za teniserku Srbije Jovanu Jakšić, koja je branila boje Srbije u Fed kup takmičenjima, igrala finale WTA turnira u Meksiku, igrala glavna takmičenja gren slem turnira i bila na 102. mestu WTA liste.

Nakon kratke rezultatske pauze Jovana je ponovo na pobedničkom postolju. Obradovala nas je trijumfom u singlu na profi takmičenju nagradnog fonda 25.000 dolara koje je održano u Japanu. Do 17 singl profi titule Jakšićeva je na takmičenju u Karuizavi stigla pobedom nad Japankom Momoko Kobori 6:1, 4:6, 7:5.

Jovana je trenutno na 267. mestu na WTA listi, sledi veći skok kada se upišu poeni iz Japana.

Bravo!

Kostićeva osvojila 25-cu u Koreji

Teniserka Srbije Natalija Kostić osvojila je profi titulu na takmičenju u Gojangu (Koreja) koje se igralo za nagradni fond od 25.000 dolara.

Kostićeva je do 13. singl trofeja u karijeri i drugog ovog ranga stigla pobedom u finalu nad Britankom Maiom Lumsden 6:3, 6:2.

Natalija je trenutno na 304. mestu WTA liste, ali kada se upišu poeni iz Gojanga sledi veći skok. Naša teniserka Kostićeva je bila i deo tima Fed kup selekcije Srbije u Belgiji 2012. kada smo se plasirali u polufinale Svetske grupe, a najbolji rang koji je ostvarila do sada bio je 275. mesto na svetu.

Osvojila je i 11 profi trofeja u dubl konkurenciji.

Bravo!

Đuriću prva ITF titula u dublu

Datum objave: 24.05.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Šampion Srbije, 14 - godišnji Branko Đurić osvojio je ITF prvenac (juniori do 18 godina) u dublu na takmičenju koje je održano u Podgorici.

Mladi as Srbije na turniru u Podgorici učestvovao je u paru sa Francuzom Lisnardom Rodrigezom. Oni su u borbi za pobedničko postolje savladali četvte nosioce, par Stefan Popović - Mili Poljičak (SRB,CRO) 4:1, 4:1.

Rolan Garos 2019 - rezultati

Datum objave: 21.05.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Glavni turnir -

Žene:

1. kolo: Aleksandra Krunić -

Ivana Jorović -

Muškarci:

1. kolo: (1) Novak Đoković - Hubert Hurkacz (POL)

(30) Dušan Lajović - kvalifikant

Filip Krajinović - (32) Frances Tiafoe (USA)

Janko Tipsarević - Grigor Dimitrov (BUL)

(31) Laslo Đere - Albert Ramos - Vinolas (ESP)

2. kolo: Peđa Krstin - (12) Guilllermo Garcia Lopez (ESP) 6:4,  3:6, 4:6

Viktor Troicki - Jason Kubler (AUS) 6:1, 7:6(9)

Nikola Milojević - Mathias Bourgue (FRA) 6:2, 4:6, 5:7

3. kolo: Viktor Troicki - Alexandre Muller (FRA)

Fatma pokorila Ulcinj

Datum objave: 18.05.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Drugi ITF trofej u konkurenciji do 18 godina za višetruku šampionku Srbije, 14 - godišnju Fatmu Idrizović.

Nakon osvajanja ITF prvenca u Izraelu naša reprezentativka je do novog pobedničkog postolja stigla na takmičenju u Ulcinju. Kao treći nosilac Fatma je u finalnoj borbi savladala predstavnicu Rusije Viktoriju Borodulinu 6:4, 6:4.

Bravo!

Milić osvojio Prokuplje

Treća Tennis Europe titula u nizu za našeg mladog i izuzetno talentovanog tenisera, šampiona Srbije Ognjena Milića.

Nakon osvajanja pehara u Vršaru i Ulcinju do novog naslova najboljeg Milić je stigao na Tennis Europe takmičenju u konkurenciji do 12 godina koje je održano u Prokuplju. Ognjen je u borbi za trofej savladao zemljaka Vuka Kruščića 6:3, 6:1.

Dupla kruna Grujićeve u Nikšiću

Mlada teniserka Srbije Jovana Grujić nastavlja da niže trofeje na Tennis Europe sceni u konkurenciji do 14 godina. Nakon osvajanja titula u Vinkovcima i Zagrebu novi pehar Jovana je iskovala na takmičenju u Nikšiću.

Montenegro Open Grujićeva je osvojila i u singlu i dublu. U singl konkurenciji kao prvi nosilac ovog Tennis Europe takmičenja Jovana tokom turnira nije izgubila ni set,  finalni meč je odigrala protiv druge kosturašice iz Izraela i do pobede stigla rezultatom 6:2, 6:2.

U dubl konkurenciji do trofeja Grujićeva je stigla u paru sa zemljakinjom Anđelijom Marković. Kao prvi nosioci one su u finalu savladale par Klara Vaja, Lena Tomas Iglesijas 6:2, 6:4.

Bravo!

Đoković osvojio Masters u Madridu

Datum objave: 12.05.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji teniser sveta, srpski as Novak Đoković osvojio je 33. titulu iz Masters serije u karijeri. Do novog Masters naslova stigao je na turniru u Madridu, što je njegova treća titula na ovom takmičenju.

U finalu Madrida Novak je savladao predstavnika Grčke Stefanosa Cicipasa 6:3, 6:4.

Naredne nedelje Đoković učestvuje na turniru iz Masters serije u Rimu gde je postavljen za prvog nosioca.

Sretenovićeva vicešampion u Skoplju

Mlada reprezentativka Srbije, 14-godišnja Tijana Sretenović osvojila je trofej vicešampiona na ITF turniru za juniore koji je održan u Skoplju.

Sretenovićeva je do drugog ITF finala u karijeri stigla kroz kvalifikacije i do finala nije izgubila ni set. Finale koji je za Tijanu bio sedmi meč u nizu na ovom turniru posle velike borbe gde su odlučile nijanse izgubila je od Amerikanke Đulijan Luize Roe 6:7(5), 6:7(6).

Sretenovićeva je u dosadašnjem delu sezone 2019. osvojila dva Tennis Europe turnira u konkurenciji do 14 i od četiri odigrana ITF takmičenja u konkunrenciji do 18 godina dva finala (Subotica i Skoplje) čime je potvrdila da je jedna od najvećih mladih nada našeg tenisa.