Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Popović osvojio Barselonu

Datum objave: 08.09.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi reprezentativac Srbije, 15 - godišnji Stefan Popović osvojio je Tennis Europe turnir u konkurenciji do 16 godina koji je održan u Barseloni.

Stefan je do druge titule Tennis Europe do 16 stigao pobedom nad predstavnikom BiH Draženom Petrovićem 6:0, 6:2. Uvo je bilo četvrto finale Tennis Europe do 16 za Popovića u 2018. i drugi trofej. Prvi trofej uzeo je u Mariboru, a finala je odigrao u Novom Sadu i Rijeci.

Bravo!

Jocovićeva sjajna na ITF takmičenjima

Mlada teniserka Srbije, 17 - godišnja Anđela Jocović ostvarila je sjajne rezultate u protekih par nedelja na ITF turnirima u konkruenciji do 18 godina.

Jocovićeva je drugu ITF titulu (juniorke) u dosadašnjoj karijeri osvojila na međunarodnom turniru u Kranju (Triglav Open). U borbi za tron Anđela se borila protiv predstavnice Hrvatske Antonie Ružić koja je meč našoj teniserki predala kod rezultata 6:4 za Anđelu.

Na ITF turniru u Pančevu Jocovićeva je stigla do četvrtfinala, a korak dalje otišla je na takmilčenju u Novom Sadu. U borbi za plasman u finale Serbia Junior Opena (Novi Sad) Anđela je izgubila od Ukrajinke Ljubov Kostenko 2:6, 2:6.

Održan ženski fjučers "VRNJAČKA BANJA OPEN 2018"

Datum objave: 28.08.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Na terenima Sportskog centra "Karović" od 18.08.2018. do 26.08.2018, šestu godinu za redom održan je ženski fjučers "VRNJAČKA BANJA OPEN 2018".  I ove godine generalni pokrovitelj turnira je bila je Opština Vrnjačka Banja.
Na turniru je u kvalifikacijama učestvovalo 55 igračica i još 24 u glavnom turniru iz 16 država sa tri kontinenta (Čile, Japan, Australija...) Prvi nosilac turnira bila je 354. igračica na WTA listi Ruskinja Amina Anshba.
U finalu dubla u borbi za titulu našle su se Ana Makhorkina (RUS) i Miriana Tona (ITA) protiv Joelle Lillz Sophie Steur (GER) i Julzette Maria Josephine Steur (GER). Meč je sudio Nikola Stevović, a pobedu su izvojevale sestre iz Nemačke rezultatom 6:2,6:3.
U finalu singla sastale su se prvi nosilac Amina Anshba (RUS) i četvrti nosilac Draginja Vuković (SRB). Prvi put od kada se organizuje ovaj profesionalni turnir osvojila ga je jedna srpkinja. Draginja je pobedila Aminu 6:2,6:4. Meč je sudila Kristina Vučenov Maletaški.
Turnir je protekao u prijatnoj atmosveri. Sve igračice odlazile su sa osmehom čak i posle poraza, jer po njihovim rečima ni na jednom profesionalnom turniru se ne osećaju ovako dobrodošlo i sa domaćinskim prijemom kao u Vrnjačkoj Banji.
                                         Pobednicama su pehare uručili predsednik opštine Vrnjačka Banja Boban Đurović i predsednik Teniskog saveza Srbije Mr Mirko Petrović.
Supervizor turnira bio je Vuk Nikolić koga je poslednja tri dana nasledio Stefan Čukić, kome je ovo bio prvi profesionalni turnir sa funkcijom supervizora.
Organizaciju turnira novčano je pomogao i Teniski savez Srbije. Oficijalni hotel turnira bio je renovirani hotel "Fontana",čijom uslugom i kvalitetom su bili prezadovoljni svi,kako učesnice turnira tako i sudije. Zvanična voda turnira bila je "VRNJAČKO VRELO",koja je obezbedila vodu za sve učesnice turnira.

Marićeva vicešampion u Regensburgu

Datum objave: 26.08.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Juniorska reprezentativka Srbije Dunja Marić osvojila je naslov vicešampiona na Tennis Europe (konkurencija do 12)  takmičenju koje je održano u nemačkom Regensburgu.

Dunja je u borbi za prvo mesto na BMW Junior kupu izgubila od Nemice Karoline Rašdorf 5:7, 6:2, 5:7. U polufinalu Marićeva je bila bolja od Amerikanke Lee Von Kozierovski 6:2, 5:7, 6:1.

Ristićeva pokorila Sofiju

Šampionka Srbije u konkurenciji do 12 Mia Ristić osvojila je Tennis Europe takmičenje koje je održano u Sofiji.

Ristićeva je u borbi za treći Tennis Europe trofej ( do 12) u ovoj sezoni stigla pobedom nad predstavnicom Bugarske Joanom Konstantinovom 6:2, 6:2.

Mia je u 2018. odigrala pet Tennis Europe takmičenja, na svih pet igrala finala i od toga osvojila tri i to u nizu.

Bravo!

Topo i Teodorović osvojili Sarajevo

Dubl šampioni Srbije u konkurenciji do 16 godina, Marko Topo i Petar Teodorović osvojili su dubl trofej na Tennis Europe (do 16)  takmičenju koje je održano u Sarajevu.

Kao prvi nosioci Topo i Teodorović su u borbi za pobedničko postolje savladali češki par Adam Jurajda - Matijas Musil 6:7(7), 6:4, 10:7.

Bravo!

Draginji profi titula u Vrnjačkoj Banji

Mlada teniserka Srbije, 18 - godišnja Draginja Vuković pobednica je profesionalnog turnira u ženskoj konkurenciji koji je održan u Vrnjačkoj Banji.

Vukovićeva je do druge profi titulu u karijeri stigla na turniru nagradnog fonda 15.000 dolara savladavši u finalu prvog nosioca, predstavnicu Rusije Aminu Anšbu 6:2, 6:4. Amina je 350. na WTA listi i bivša 6. juniorka sveta.

Na putu do trofeja Draginja je savladala i tri zemljakinje: u polufinalu pobedila Tamaru Malešević 7:6(2), 0:6, 6:4, u četvrtfinalu Tamaru Čurović 5:7, 6:2, 6:3, u drugom kolu Kristinu Miletić 6:3, 6:2.

Prvi profi trofej Draginja je osvojila na turniru u Libanu 2017. Trenutno je na 698. mestu WTA liste, kada se upišu poeni iz Vrnjačke Banje sledi veliki skok. Vukovićeva tenis trenira sa trenerom Mikijem Jankovićem, dok je za kondiciju zadužen Zlatko Novković.

Bravo!

Miladinoviću profi prvenac

Najbolji junior Srbije, 17 -godišnji Marko Miladinović koji je u 2018. bio na 2. mestu ITF liste (lista najboljih juniora sveta) osvojio je profi prvenac.

Do prve profesionalne titule Miladinović je stigao na turniru iz fjučers serije koji je odigran na terenima TK Meridiana u Novom Sadu za nagradni fond od 15.000 dolara.

U borbi za prvi profi trofej Marko je savladao prvog nosioca ovog takmičenja, Tunižanina Moeza Ečarguia 6:3, 6:4.

Miladinović je trenutno na 776. mestu ATP liste, sledi veliki skok kada se upišu poeni iz Novog Sada. Marko je u 2018. igrao i finale fjučersa u Antaliji.

Bravo!

Fatma osvojila Sarajevo

Datum objave: 25.08.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Državna šampionka (u konkurenciji do 14 i 16 godina) i jedna od najboljih mladih teniserki Srbije, 14- godišnja Fatma Idrizović osvojila je Tennis Europe prvenac u konkruenciji do 16 godina.

Na takimičenju koje je održano u Sarajevu Idrizovićeva je ponela naslov najbolje pobedivši u finalu predstavnicu Rumunije Mariju Saru Popu 6:1, 6:1.

Fatma je pre dve nedelje igrala i finale Tennis Europe takmičenja u nemačkom Augsburgu. U dosadašnjem delu takmičarske 2018. osvojila je tri Tennis Europe takmičenja do 14 i sada u Sarajevu do 16 godina.

Bravo!

US Open 2018 - rezultati

Datum objave: 23.08.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Dubl:

1. kolo: Krunić, K. Bondarenko (SRB,UKR) - (1) Krejcikova, Siniakova (CZE,CZE) 6:7(4), 1:6

Stojanović, Stollar (SRB,HUN) - (11) King, Srebotnik (USA,SLO) 6:7(8), 6:4, 6:2

2. kolo: Stojanović, Stollar (SRB,HUN) - Hsieh, Sabalenka (TPE, BLR) 4:6, 6:7(5)

Muškarci:

1. kolo: Dušan Lajović - (24) Damir Džumhur (BiH) 3:6, 6:1, 6:3, 6:4

(6) Novak Đoković - Marton Fucsovics (HUN) 6:3, 3:6, 6:4, 6:0

(32) Filip Krajinović - Matthew Ebden (AUS) 6:7(1), 7:6(5), 6:4, 1:6, 1:4 predaja Krajinovića

Polufinale: (6) Novak Đoković - (21) Kei Nishikori (JPN) 6:3, 6:4, 6:2

Finale: (6) Novak Đoković - (3) Juan Martin Del Potro (ARG)

Dubl:

1. kolo: Lajović, Tsitsipas (SRB,GRE) - Norrie, Schwartzman (GBR,ARG) 3:6, 6:4, 6:1

Krajinović, Troicki - Ebden, Withrow (AUS,USA) 3:6, 2:6

2. kolo: Lajović, Tsitsipas (SRB,GRE) - (16) Inglot, Skugor (GBR,CRO) 7:6 (5), 3:6, 4:6