Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Krajinoviću novi trofej i najbolji ATP rang

Datum objave: 09.10.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Dejvis kup reprezentativac Srbije. 25 - godišnji Filip Krajinović nastavlja da niže trofeje i pomera sopstvene granice na ATP listi.

Krajinović je nakon osvojenog čelendžera pre sedam dana u Rimu, ovog vikenda došao do novog, 11. trofeja u karijeri. Naš as je za petu titulu u 2017. na takmičenju u Kazahstanu u finalu savladao zemljaka Lasla Đerea 6:0, 6:3.

Novi trijumf doneo je Filipu i najbolji rang u dosadašnjoj karijeri, 79. mesto na ATP listi.

Kovačeva osvojila ITF trofej u Baru

Mlada teniserka Srbije, 15-godišnja Jelena Kovač osvojila je ITF prvenac na turniru održanom u Crnoj Gori.

Do ITF trofeja (G5 kategorija) Kovačeva je stigla u Baru gde je u finalu pobedila zemljakinju Emiliju Kojčić 6:1, 6:4. U polufinalu Jelena je bila bolja od predstavnice Hrvatske Neli Šunjić 6:2, 7:5, dok je Emilija savladala Slovenku Anju Trbežnik 7:6(4), 7:5.

Đere i Krajinović za trofej u Almataiju

Datum objave: 06.10.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Dejvis kup reprezentativci Srbije Laslo Đere i Filip Krajinović boriće se šampionsku titulu na turniru iz čelendžer serije koji se održava u Kazahstanu.

Đere, koji je na ovom takmičenju vrednom 50.000 evra +H postavljen za prvog nosioca, za plasman u finale salvadao je predstavnika Rusije Ivana Gakova 6:4, 1:6, 6:2. Krajinović kao drugi nosilac u polufinalu nadigrao Argentinca Marka Trunđelitija 6:3, 6:4.

U borbi za trofej singla u Almatiju boriće se Laslo i Filip, kojima će ovo biti treći međusobni meč u sezoni 2017. Prethodna dva dobio je Đere.

Popoviću dupla kruna

Datum objave: 02.10.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Juniorski reprezentativac Srbije, 16- godišnji Mihailo Popović u protekle dve nedelje nanizao je sjajne rezultate.

Popović je prvo osvojio duplu krunu na ITF turniru (Grade 4) koji je održan u Mostaru (BiH), a zatim odigrao i polufinala na ITF turniru (Grade 4) u Veli Lošinju (Hrvatska).

U borbi za ITF prvenac Mihailo je u Mostaru savladao predstavnika Hrvatske Bornu Devalda 6:4, 6:4. Na pobedničko postolje u dubl konkurenciji popeo se u paru sa zemljakom Andrijom Pavlovićem. U borbi za trofej savladali su francusko-rumunski par Kazu, Georgesku 7:5, 4:6, 10:4.

U Veli Lošinju Mihailo je u polufinalu singla izgubio od Čeha Evzena Holisa 1:6, 1:6, dok je u dublu (igrao u paru sa zemljakom Kristijanom Juhasom) izgubio od češkkog dubla Holis - Lehecka 1:6, 1:6.

Životiću trofej u Tunisu

Juniorski reprezentativac Srbije, 15-godišnji Goran Životić osvojio je ITF turnir G5 koji je održan u mestu Nabeul (Tunis).

Goran je do titule stigao iz kvalifikacija i na tom putu izgubio samo set (polufinale protiv Danca Molera). Nakon sedam pobeda u nizu, savladavši u finalu Španca Pola Sančeza Vinasa mlada nada našeg tenisa stigao je to ITF prvenca.

U sezoni 2017. Životić je osvojio Tennis Europe turnir (do 16 godina) u Čakovecu, a odigrao je i kvalifikacije profi turnira iz fjučers serije koji je održan na Zlatiboru.

Krajinović pokorio Rim

Dejvis kup reprezentativac Srbije Filip Krajinović ponovo je član top 100 na ATP listi. Sjajnim partijama koje je pružio u ovoj sezoni, kao i osvajanjem turnira iz čelendžer serije proteklog vikenda u Rimu (nagradnog fonda 43.000 evra) naš mladi as se popeo na 95. poziciju na svetu.

Do desete titule iz čelendžer serije u dosadašnjoj karijeri, četvrte u sezoni 2017 (osvojio i Heilbron, Marburg, Bielu), Filip je  stigao u Rimu, a na tom putu nije izgubio ni set. Savladao je u nizu tri tenisera iz Španije (četvrtfianale, polufinale, finale). Poslednji je pao u finalu Daniel Gimeno-Traver 6:4, 6:3.

Darko Mađarovski: „Radim na projektu Teniskog saveza Kine“

Datum objave: 29.09.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Prvak države u svim juniorskim kategorijama! Pobede nad Huan Martinom Del Potrom, Žilom Simonom, Žo-Vilfredom Congom, Marinom Ćilićem... naš trofejni junior (15. na ITF listi u singlu, 3. na ITF listi u dublu (u paru sa Jankom Tipsarevićem)...šest profi trofeja u singlu, devet u dublu, član Dejvis kup tima Jugoslavije za koji je debitovao na terenima TK Partizan u Beogradu 2002. godine u dublu (u paru sa Dušanom Vemićem) protiv selekcije Južne Afrike... Jedna od najjačih turbina renesanse srpskog tenisa na međunarodnoj sceni 2000-tih... - Darko Mađarovski.

Agasi ostaje glavni trener Novaka Đokovića

Datum objave: 26.09.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Šef stručnog štaba najbolje tenisera Srbije Novaka Đokovića u narednoj sezoni ostaje Andre Agasi, potvrđeno je u PR timu našeg najboljeg tenisera. Legendarni Amerikanac vodiće tim u kom će se još nalaziti Argentinac Ulises Badio, u ulozi fizioterapeuta, i Italijan Marko Paniki, novi kondicioni trener.

Ostalo je još samo da se reši pitanje drugog teniskog trenera, čime će biti kompletirana ekipa za 2018. godinu.

Đoković je proteklih dana boravio u Beogradu, gde je sproveo deo kondicionih priprema sa članovima tima, kako bi što spremniji dočekao period kada će moći da krene i sa teniskim treninzima.

Još traje oporavak lakta, a procena je da će prvi turnir u narednoj godini Đoković odigrati u Australiji.

Krunićevoj trofej vicešampiona u Guangžou

Datum objave: 25.09.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Prvi reket Srbije Aleksandra Krunić protekle nedelje igrala je na WTA turniru u Guangžou, nagradnog fonda 226.750 dolara.

Krunićeva do finala nije izgubila ni set, na tom putu savladala je i Nemicu Bartel, belgijanku Vikmajer. U borbi za WTA trofej Aleksandra je izgubila od drugog nosioca ovog takmičenja, kineskinje Šuai Ženg 6:2, 3:6, 6:2.

Ove nedelje NIS Fed kup reprezentativka Srbije Krunićeva takmiči se na WTA turniru u Taškentu i u singl i u dubl konkurenciji. Na startu singla Aleksandra će snage odmeriti sa Holanđankom Rejčel Hogenkamp.

Krunićeva trenutno beleži najbolji rang u dosadašnjoj karijeri, 56. mesto na WTA listi.

Anđela Lopičić vicešampion Mouratoglou Cup-a

Datum objave: 10.09.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije, 14- godišnja Anđela Lopičić osvojila je naslov vicešampiona na turniru Tennis Europe Mouratoglou Cup u konkurenciji do 16 godina.

Na turniru održanom u francuskom mestu Biot Anđela je bila postavljena za drugog nosioca i do finala nije izgubila ni set. U borbi za trofej Lopičićeva je odmerila snage sa sedmim nosiocem, francuskinjom Ines Bekrar koja je pobedila 2:6, 2:6.

Anđela je u dubl konkurenciji stigla do polufinala koje je predala zbog povrede partnerke.

Lopičićeva je u 2017. odigrala tri finala Tennis Europe turnira dva u konkurenciji do 16 godina, jedno do 14. Pored tek završenog na teniskoj Akademiji Mouratoglou, do završnice takmičenja stizala je i u Subotici i Nišu, do polufinala u Podgorici i Tuzli.