Arhiva vesti - Sve vesti

Grujićeva i Ludoški osvojili Čovićev memorijal

Datum objave: 31.08.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Palić održan je Čovićev memorijal u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake, prva kategorija.

Kod devojčica pobedničko postolje osvojila je Jovana Grujić koja je u finalu pobedila Anđelu Lazarević 6:1, 6:2. U polufinalu Jovana je bila bolja od Andree Galin 6:1, 6:1, dok je Anđela savladala Mirjanu Jovanović 3:6, 7:5, 6:3.

U konkurenciji dečaka nalsov šampiona poneo je Zoran Ludoški koji je u finalu bio bolji od Lazara Dimitrijevića 6:2, 6:1. U polufinalu Zoran je pobedio Vuka Rađenovića 6:3, 6:3, dok je Lazar savladao Romea Hadži-Mehmedovića 7:6(6), 6:2.

U muškom dublu trijumfovali su Rađenović i Hadži-Mehmedović pobedom u finalu nad parom Dimitrijević - Marković 7:5, 7:5.

Nikoli tennis 10 titula u Classicsu

Na terenima TK Classics održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 10 godina za dečake, druga kategorija, crveni nivo.

Pobedu je odneo Nikola Stanojević koji je u finalu savladao Jovana Travicu 4:5, 5:0, 5:1. U polufinalu Nikola je bio bolji od imenjaka Nikole Novkovića 5:3, 5:3, dok je Jovan pobedio Konstantina Trajkovića 5:3, 5:3.

Utešni turnir osvojio je Lazar Keković pobedivši u finalu Rastka Kekovića 5:3, 5:2.

Trijumf Glumčeve u Green Setu

Datum objave: 28.08.2018. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina za devojčice, treća kategorija, održano je na terenima TK Green Set.

Pobedu je odnela Maja Glumac koja je u finalu bila bolja od Milice Radunović 6:4, 6:1. U polufinalu Maja je pobedila Anitu Savin 6:0, 6:4, dok je Milica savladala Tijanu Jocić 6:2, 6:1.

Neveni trofej u Knjaževcu

Na terenima TK Magnet održano je Otvoreno prvenstvo Knjaževca za devojčice u konkurenciji do 14 godina.

Pobednički trofej osvojila je Nevena Janošević koja je u finalu savladala Milicu Martinović 6:1, 7:5. U polufinalu Nevena je pobedila Janu Radojković 6:4, 7:5, dok je Milica bila bolja od Sofije Krstić 6:0, 6:2.

Održan ženski fjučers "VRNJAČKA BANJA OPEN 2018"

Datum objave: 28.08.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Na terenima Sportskog centra "Karović" od 18.08.2018. do 26.08.2018, šestu godinu za redom održan je ženski fjučers "VRNJAČKA BANJA OPEN 2018".  I ove godine generalni pokrovitelj turnira je bila je Opština Vrnjačka Banja.
Na turniru je u kvalifikacijama učestvovalo 55 igračica i još 24 u glavnom turniru iz 16 država sa tri kontinenta (Čile, Japan, Australija...) Prvi nosilac turnira bila je 354. igračica na WTA listi Ruskinja Amina Anshba.
U finalu dubla u borbi za titulu našle su se Ana Makhorkina (RUS) i Miriana Tona (ITA) protiv Joelle Lillz Sophie Steur (GER) i Julzette Maria Josephine Steur (GER). Meč je sudio Nikola Stevović, a pobedu su izvojevale sestre iz Nemačke rezultatom 6:2,6:3.
U finalu singla sastale su se prvi nosilac Amina Anshba (RUS) i četvrti nosilac Draginja Vuković (SRB). Prvi put od kada se organizuje ovaj profesionalni turnir osvojila ga je jedna srpkinja. Draginja je pobedila Aminu 6:2,6:4. Meč je sudila Kristina Vučenov Maletaški.
Turnir je protekao u prijatnoj atmosveri. Sve igračice odlazile su sa osmehom čak i posle poraza, jer po njihovim rečima ni na jednom profesionalnom turniru se ne osećaju ovako dobrodošlo i sa domaćinskim prijemom kao u Vrnjačkoj Banji.
                                         Pobednicama su pehare uručili predsednik opštine Vrnjačka Banja Boban Đurović i predsednik Teniskog saveza Srbije Mr Mirko Petrović.
Supervizor turnira bio je Vuk Nikolić koga je poslednja tri dana nasledio Stefan Čukić, kome je ovo bio prvi profesionalni turnir sa funkcijom supervizora.
Organizaciju turnira novčano je pomogao i Teniski savez Srbije. Oficijalni hotel turnira bio je renovirani hotel "Fontana",čijom uslugom i kvalitetom su bili prezadovoljni svi,kako učesnice turnira tako i sudije. Zvanična voda turnira bila je "VRNJAČKO VRELO",koja je obezbedila vodu za sve učesnice turnira.

AKREDITOVANJE ZA DEJVIS KUP MEČ SRBIJA - INDIJA 14 - 16. SEPTEMBAR 2018.

Datum objave: 28.08.2018. // Kategorija: FED cup i DAVIS cup
POŠTOVANE KOLEGE,

FORMULAR ZA AKREDITOVANJE ZA MEČ PLEJ OFA DEJVIS KUP TAKMIČENJA: SRBIJA - INDIJA MOŽETE PREUZETI OVDE

ZAINTERESOVANI ZA AKREDITOVANJE ZA PREDSTOJEĆI MEČ  PLEJ OFA SVETSKE GRUPE  DEJVIS KUP TAKMIČENJA 2018. IZMEĐU SELEKCIJA  SRBIJE I INDIJE (KOJI ĆE BITI ODIGRAN OD 14. DO 16. SEPTEMBRA 2018. U SPORTSKOM CENTRU IBAR U KRALJEVU) POPUNJAVAJU  FORMULAR I ŠALJU NA EMAIL: akreditacijetss@yahoo.com

HVALA!

Održano OP Knjaževca u konkurenciji do 10

Datum objave: 27.08.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Knjaževac održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina za devojčice i dečake, zeleni nivo.

U konkurenciji devojčica pobednički pehar osvojila je Nađa Mladenović koja je u finalu savladala Lunu Vranjanac 4:1, 4:1. Utešni turnir pripao je Isidori Vesić koja je u borbi za tron pobedila Lanu Đorđev 4:2, 5:3.

Kod dečaka naslov šampiona poneo je Nikola Ivašković koji je u finalu bio bolji od Luke Stankovića 4:0, 5:3. Utešni turnir osvojio je Vuk Milojković koji je u finalu savladao Damjana Drljaču 4:1, 4:2.

Konkurs za organizaciju Ekipnih prvenstava Srbije u kategorijama seniorki i seniora

Takmičarski odbor na telefonskoj sednici održanoj 22. avgusta 2018. godine doneo  je sledeću

O D L U K U

1. Raspisuje se konkurs za organizaciju Ekipnih prvenstava Srbije u kategorijama seniorki i seniora. Termin za održavanje Ekipnog prvenstva za seniorke je 19. oktobar 2018, a za seniore 26. oktobar 2018. godine.

2. Raspisuje se Konkurs za održavanje Pojedinačnog prvenstva Srbije za seniorke i seniore koje počinje 17.11. 2018. godine.

3. Rok za dostavljanje prijava za organizaciju navedenih takmičenja je 29. avgust 2018. godine. Prijave slati na e-mail adresu:  takmicarski.odbor@teniskisavez.com

4. Zadužuje se Stručna služba TSS da ovu odluku prosledi svim klubovima u Srbiji, kao i da se objavi na Sajtu Teniskog saveza Srbije.

Predsednik TOTSS

Dušan Milojković

DEJVIS KUP: POČELA PRODAJA KARATA ZA MEČ SRBIJA – INDIJA

Datum objave: 27.08.2018. // Kategorija: FED cup i DAVIS cup
MEČ PLEJ OFA SVETSKE GRUPE DEJVIS KUPA 2018. ( SRBIJA – INDIJA OD 14. DO 16. SEPTEMBRA 2018, SPORTSKI CENTAR IBAR, KRALJEVO)

Danas (27.08.2018) je krenula prodaja karata za meč plej ofa Dejvis kup takmičenja  između selekcija Srbije i Indije. Ulaznice za ovaj susret mogu da se kupe na prodajnim mestima agencije Eventim

sve informacije o prodajnim mestima agencije Eventim možete naći na sajtu:

Cene pojedinačnih karata su:

Petak (14.09.2018) - 500 RSD

Subota (15.09.2018)  -  300 RSD

Nedelja (16.09.2018)  - 500 RSD

Prvi dan takmičenja ( 14. septembar 2018 ) igraju se dva singl meča. Prvi singl meč počinje u 14 časova, drugi odmah po završetku prvog.

Drugi dan takmičenja (15. septembar 2018) igra se dubl meč sa početkom u 15 časova.

Treći dan takmičenja (16. septembar 2018) prvi singl meč počinje u 13 časova.

Podloga: šljaka, dvorana

Petrovićeva najbolja na Zlatiboru

Datum objave: 26.08.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Zlatibor Springs održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 16 godina za devojčice, druga kategorija.

Šampionski pehar osvojila je Anđela Petrović koja je u finalu savladala Nedu Milenković 7:6(2), 6:4. U polufinalu Anđela je pobedila Saru Vučićević 6:2, 6:3, dok je Neda bila bolja od Ane Milosavljev 6:0, 6:2.