Arhiva vesti - Sve vesti

Popovskoj trofej na Partizanu

Datum objave: 15.05.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Partizan održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 12 godina za devojčice, prva kategorija.

Pobedu je odnela Milica Popovska koja je u finalu savladala Anu Savković 7:5, 6:1. U polufinalu Milica je bila bolja od Aleksandre Stevanović 6:4, 6:3, dok je Ana pobedila Andreu Galin 6:1, 4:6, 7:6(5).

Nađa i Marko osvojili Sajmište

U Novom Sadu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 16 godina, devojčice i dečaci, prva kategorija.

U ženskoj konkurenciji na pobedničko postolje stala je Nađa Nonković koja je u finalu pobedila Lenu Reljić 6:1, 6:2. U polufinalu Nađi je susret bez borbe predala Jelena Gojković, isti slučaj zabeležen je u drugom polufinalu gde je Leni meč bez borbe predala Lea Rupnjak.

Kod dečaka trijumfovao je Marko Jovanović koji je u finalu posle velike borbe došao do pobede nad Nikolom Mitrovićem 4:6, 6:1, 7:5. U polufinalu Marko je savladao Bojana Radomana 7:5, 7:5, dok je Nikola pobedio Luku Kalenića 2:6, 6:2, 6:2.

Babićevoj prvo mesto na Haronu

Na terenima TK Haron u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji juniorki (do 18 godina), druga kategorija.

Trijumfovala je Jovana Babić koja je u finalu bila bolja od Nine Zdravković 6:1, 6:3. U polufinalu Jovana je savladala Simonu Maksimović 6:4, 7:6(2), dok je Nina pobedila Doroteju Petrović 1:6, 6:3, 6:0.

Puriću trofej do 18 na Đukiću

Na terenima TK Đukić u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 18 godina za juniore, druga kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Nikola Purić koji je u finalu pobedio Stefana Spasojevića 7:5, 6:1. U polufinalu Nikola je savladao Marka Topu 4:6, 6:1, 6:2, dok je Stefan bio bolji od Aleksandra Ljubojevića 6:1, 6:1.

Treće mesto pripalo je Ljubojeviću koji je u borbi za bronzu pobedio Topu 6:4, 6:0.

Trijumf Elene i Luke u TK Puma

Datum objave: 14.05.2018. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo Kragujevca, prva kategorija za seniorke i seniore održano je na terenima TK Puma.

U konkurenciji seniorki naslov šampionke ponela je Elena Gemović koja je u finalu bila bolja od Anđele Todorović 6:4, 6:0. U polufinalu Elena je savladala Saru Čvorović 6:2, 6:3, dok je Anđela pobedila Milu Mejić 7:5, 6:2.

Kod seniora pobednički pehar pripao je Luki Stojanoviću koji je u borbi za trofej savladao Veljka Blagojevića 1:6, 7:5, 6:2. U polufinalu Luka je bez izgubljenog gema došao do pobede nad Aleksandrom Tomićem 6:0, 6:0, dok je Veljko nakon velike borbe savladao Andreja Jovanovića 3:6, 6:4, 7:6(5).

Pehare je finalistima uručio bivši Dejvis kup reprezentativac i selektor Srbije, vlasnik TK Puma Dejan Petrović.

Subanović osvojio prvi ATP poen

Datum objave: 14.05.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniser Srbije, 17 - godišnji Nemanja Subanović osvojio je prvi ATP poen u karijeri i od naredne nedelje prvi put pojaviće se na ATP listi.

Subanović je protekle nedelje učestvovao na profi turniru iz fjučers serije koji se održao u Mađarskoj za nagradni fond 15.000 dolara. Nemanja je takmičenje počeo iz kvalifikacija koje je uspešno prebrodio. Nakon tri ostvarene pobede u kvalifikacijama, pobedu je ostavio i u prvom kolu glavnog takmičenja u kome je savladao domaćeg predstavnika Petera Maka 7:6(6), 6:2. U borbi za plasman u četvrtfinale član TK Crvena zvezda iz Beograda Subanović je odmerio snage sa Slovakom Lukasom Kleinom, ali je već na samom početku meča povredio ruku. Sa povredom je odigrao prvi set, ali su bolovi bili neizdrživi pa je kod rezultata 1:6, 0:1 ovaj susret morao da preda.

Mia i Lazar osvojili Tennis Europe takmičenje u Prokuplju

Na terenima TK Topličanin u Prokuplju održano je Tennis Europe takmičenje u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake.

Šampionske trofeje osvojili su predstavnici Srbije Mia Ristić i Lazar Virijević.

U konkurenciji devojčica Mia Rastić je u borbi za trofej savladala predstavnicu Rusije Mariju Masinskaju 6:1, 6:0. U polufinalu Mia je bila bolja od bugarske teniserke Joane Konstantinove 6:1, 6:1, dok je Marija pobedila Makedonku Ninu Marinkovik 6:2, 6:2.

U dubl konkurenciji trijumfovao je bugarski par Konstantinova, Nikolova pobedivši u finalu par Gevorkian, Marković (RUS,SRB) 6:3, 6:4.

Kod dečaka na pobedničko postolje popeo se teniser Srbije Lazar Virijević savladavši u finalu predstavnika Bugarske Anasa Mazdraskia 6:1, 2:6, 6:3. U polufinalu Lazar je bio bolji od Britanca Aleksandra Daskalovića 6:1, 6:0, dok je Anas pobedio Nemca Miku Petkovića 6:3, 6:4.

Pobedu u dublu zabeležio je par Krstevski, Petković (SRB,GER) savladavši u finalu posle velike borbe srpski par Virijević, Rakić 7:5, 3:6, 10:4.

Teodorović pokorio Tiranu

Datum objave: 13.05.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniser Srbije, 14 - godišnji Petar Teodorović osvojio je Tennis Europe takmičenje u konkurenciji do 16 godina koje je održano u Tirani.

Petar je u borbi za trofej bio bolji od predstavnika Crne Gore Mile Gazivode 6:3, 6:4.

Teodorović je pre sedam dana igrao finale Tennis Europe takmičenja (konkurencija do 16) koje je održano u Zenici i gde je osvojio naslov vicešampiona. U finalu je izgubio pd predstavnika BiH Dražena Petrovića 2:6, 0:6

Životiću titula u Skoplju

Međunarodni teniski turnir za juniore (Grade 5) održan je glavnom gradu Makedonije - Skoplju.

Finale je proteklo u znaku juniorskih reprezentativaca Srbije Gorana Životića i Lazara Milićevića. Iz srpskog finala kao šampion izašao je drugi nosilac ovog takmičenja Životić savladavši Milićevića (koji je bio postavljen za sedmog nosioca) 6:3, 6:1.

Osvajanjem trofeja u Skoplju Goran je stigao do treće juniorske ITF titule u karijeri, druge u nizu. Pre dve nedelje osvojio je ITF turniru u Nišu.

Milićević je prošle nedelje osvojio titulu u Skoplju, takođe na juniorskom ITF takmičenju gde je u finalu savladao Čeha Kristiana Kubika 6:1, 6:3. Na istom turniru odigrao je i finale dubla u paru sa Makedoncem Jankulovskim.

Lajović srušio Del Potra

Datum objave: 10.05.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Dejvis kup reprezentativac Srbije Dušan Lajović plasirao se u četvrtfinale turnira iz Masters serije koji se održava u Madridu.

Lajović je takmičenje započeo iz kvalifikacija, a plasman u četvrtfinale ovog prestižnog turnira ostvario je briljantnom pobedom nad šestim teniserom sveta Argentincem Huan Martin Del Potrom 3:6, 6:4, 7:6(6).

Za plasman u finale Dušan će se boriti sa Južnoafrikancem Kevinom Andersonom.