Arhiva vesti - Sve vesti

Kvalifikaciona takmičenja za Letnja ekipna prvenstva Evrope - rezultati

Datum objave: 13.08.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Kvalifikaciona takmičenja za Letnja ekipna prvenstva Evrope održana su od 2. do 4. avgusta 2017. godine širom Starog kontinenta. 
 
U muškoj konkurenciji do 18 godina Srbiju su predstavljali: Marko Miladinović, Boris Butulija i Konstantin Kirovski, predvođeni saveznim trenerom Jovanom Lilićem. Kvalifikacijesu održane u slovačkom mestu Pještane, a tim Srbije je zauzeo treće mesto u kvalifikacijama i nisu se plasirali na završni turnir. U prvom kolu Srbija je savladala tim Švedske 2:1 (Boris Butulija - Jonas Eriksson Ziverts 2:6, 1:6,
Marko Miladinović - Karl Friberg 6:3, 6:4,  dubl: Konstantin Kirovski, Marko Miladinović - Jonas Eriksson Ziverts, Karl Friberg 6:4, 6:3). 
Polufinale Srbija – Rusija 1:2 (Boris Butulija - Artem Dubrivnyy 0:6, 1:6, Marko Miladinović - Alexey Zakharov 6:2, 6:3, dubl: Kirovski, Miladnović – Dubrivnyy, Dubrivnyy 3:6, 4:6). 
U borbi za treće mesto Srbija je pobedila selekciju Ukrajine 2:1 (Konstantin Kirovski - Georgii Kravchenko 1:6, 6:1, 6:0, Marko Miladinović - Mykyta Mashtakov 6:4, 4:6, 6:1, dubl: Konstantin Kirovski, Marko Miladinović - Oleksii Krutykh, Mykyta Mashtakov bez borbe predaja Srbije)  
 
U muškoj konkurenciji do 16 godina Srbiju su predstavljali: Kristijan Juhas, Mihailo Popović i Viktor Jović predvođeni saveznim trenerom Markom Savićem. Takmičenje je održano u italijanskom mestu Latiano, a Srbija je zauzela treće mesto i nije se plasirala na završni turnir. 
Prvo kolo: Srbija – Slovačka 2:1 ( Mihailo Popović - Kristof Minarik 6:4, 1:6 predaja Popovića, Viktor Jović - Jakub Katuch 7:5, 6:3, Viktor Jović, Mihailo Popović - Kristof Minarik, Lukas Palović 6:4, 4:6, 10:6). Polufinale: Srbija – Češka 0:2 (Mihailo Popović - Jonas Forejtek 2:6 predaja Popovića, Viktor Jović - Dalibor Svrčina 5:7, 1:2 predaja Jovića, dubl: Kristijan Juhas, Miahilo Popović - Jiri Lehecka, Dalibor Svrčina nije odigrano). Za treće mesto: Srbija – Izrael 2:1 (Viktor Jović - Sahar Simon 3:6, 6:3, 4:6, Kristijan Juhas - Roi Ginat 7:6(1), 6:2, dubl: Viktor Jović, Kristijan Juhas - Roi Ginat, Yair Sarouk 6:2, 6:7(4), 10:7).
 
 
U ženskoj konkurenciji do 18 godina Srbiju su predstavljale: Jana Bojović, Vera Marković i Tamara Malešević, predvođene saveznim trenerom Stefanom Soluncem. Kvalifikacioni turnir u ovoj konkurenciji održan je u češkom gradu Most, a tim Srbije je zauzeo četvrto mesto i nije se plasirao na završni turnir. 
Prvo kolo: Srbija – Turska 2:1 (Tamara Malešević - Ipek Oz 1:6,  7:6(5), 6:2,  Jana Bojović -  Basak Akbas  7:6(3), 6:4, dubl:  Tamara Malešević, Vera Marković - Basak Akbas, Doga Selen Takunyaci 1:6, 7:5, 10:12). Polufinale: Srbija – Španija 0:3 ( Tamara Malešević - Guiomar Maristany Zuleta De Reales 2:6, 2:6, Jana Bojović - Paula Arias Manjon 4:6, 6:2, 6:0, dubl: Tamara Malešević, Vera Marković -  Eva Guerrero Alvarez, Guiomar Maristany Zuleta De Reales 1:6, 1:6). Za treće mesto: Srbija – Belorusija 0:2 (Tamara Malešević - Katyarina Paulenka 2:6, 4:6, Jana Bojović – Yuliya Hatouka 2:6, 5:7, dubl nije odigran) 
 
U ženskoj konkurenciji do 16 godina Srbiju su predstavljale: Elena Milovanović, Mihaela Đaković i Anđela Skrobonja, predvođene trenerom Slobodanom Rankoviće. Takmičenje je održano u mestu Rivna u Ukrajini, a Srbija je zauzela treće mesto i nije se plasirala na završni turnir. 
Prvo kolo: Srbija – Austrija 2:1 (Andjela Skrobonja -  Emily Meyer 6:3, 7:5, Elena Milovanović - 
Sinja Kraus  3:6, 6:7(3), dubl: Mihaela Đaković, Andjela Skrobonja - Sinja Kraus, Emily Meyer 6:3, 6:3). Polufinale: Srbija – Italija 1:2 (Anđela Skrobonja - Federica Rossi 3-:6, 1:6, Elena Milovanović - Elisabetta Cocciaretta 2:6, 4:6, dubl: Mihaela Đaković, Anđela Skrobonja - Elisabetta Cocciareto, Federica Rossi 4:6, 6:2, 4:10). Za treće mesto: Srbija – Nemačka 3:0 (Elena Milovanović - Isabella Pfennig 3:6, 6:3, 6:1, Mihaela Đaković - Luisa Meyer Auf Der Heide 6:2, 2:6, 6:3, dubl:  Elena Milovanović, Anđela Skorbonja - Mina Hodžić, Luisa Meyer Auf Der Heide 6:2, 7:6(3). 
 
 
 

Fatma vicešampion u Bazelu

Datum objave: 13.08.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada nada tenisa u Srbiji, 13 - godišnja Fatma Idrizović nastavlja sa sjajnim rezultatima na međunarodnoj sceni. Nakon finala tri osvojena Tennis Europe takmičenja u konkurenciji do 14 (dve puta Tirana i jednom Bitola), finala u Ankari, sada je upisala još jedno finale.

Trofej vicešampiona Fatma je osvojila na Tennis Europe turniru u Bazelu  - CorpoSana U14 Tennis Open Basel, 2017. U borbi za trofej kao prvi nosilac Idrizovićeva je izgubila od predstavnice Švajcarske Čelzi Fontelen 3:6, 2:6. 


Održan Memorijal Ivana Blaža u Zrenjaninu

Datum objave: 13.08.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Galeb 1890 u Zrenjaninu održan je Memorijal Ivana Blaža, turnir u konkurenciji do 14 godina, druga kategorija za devojčice. 

Pobednica ovog Memorijala je Anja Mitraković koja je u finalu savladala Teodoru Stefanović 6:3, 6:2. U polufinalu Anja je bila bolja od Dane Savanović 6:4, 6:2, dok je Teodora pobedila Anđelu Knežević 7:5, 6:2. 


Tijanin Balans

Datum objave: 13.08.2017. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina (druga kategorija, devojčice) održano je na terenima TK Balans. 

Pobednički pehar osvojila je Tijana Nikolić koja je u finalu pobedila Sofiju Rajić 6:2, 6:4. U polufinalu Tijana je bila bolja od Dejane Tešanović 6:2, 6:1, dok je Sofija savladala Anu Ogrizović 2:6, 7:5, 6:3. 


Antić osvojio Grocku

Datum objave: 13.08.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Grocka održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 16 godina za dečake, druga kategorija. 

Trofej šampiona osvojio je Stevan Antić koji je u finalu savladao Slobodana Cejovića 6:4, 4:6, 6:2. U polufinalu Antić je bio bolji od Milana Macure 6:3, 6:2, dok je Slobodnu meč kod rezultata 6:0 predao Miro Rakočević. 


Čertiću trofej do 12 u TK Classics

Datum objave: 13.08.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Classics održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina, druga kategorija za dečake. 

Naslov najuspešnijeg na ovom turniru poneo je Petar Čertić koji je u finalu posle velike borbe savladao Nikolu Lulića 6:1, 4:6, 6:4. 

U polufinalu Petar je bio bolji od Vuka Kruščića 6:1, 6:0, dok je Nikola pobedio Karla Angelija 6:2, 6:1. 


Kovačevićeva i Lasica osvojili Bambi Kup

Datum objave: 13.08.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Požarevac održan je tradicionalni turnir, Bambi Kup u konkurenciji do 14 godina, prva kategorija za devojčice i dečake. 

Na pobedničko postolje Bambi Kupa 2017. kod devojčica popela se Anamarija Kovačević koja je u finalu pobedila Jovanu Grujić 6:2, 6:3. U polufinalu Anamarija je savladala Nevenu Janošević 6:2, 6:2, dok je Jovana bila bolja od Dunje Marić 6:3, 6:1. 

U muškoj konkurecniji trijumfovao je Mihajlo Lasica koji je u finalu pobedio Krstu Petrovića 6:2, 3:6, 6:3. U polufinalu Lasica je bio bolji od Alekse Markovića 6:1, 6:1, dok je Petrović takođe samo dva gema prepustio Kosti Beniću 6:2, 6:0. 


Jelena i Uroš slavili u Sremskoj Mitrovici

Datum objave: 13.08.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Sirmium u Sremskoj Mitrovici održan je turnir za devojčice i dečake u konkurenciji do 10 godina, narandžasti nivo. 

Kod devojčica pobednički pehar odnela je Jelena Radivojšić koja je u finalu savladala Mariu Mikriukovu 4:3. U polufinalu Jelena je bila bolja od Jasne Starović 4:0, dok je Maria pobedila Isidoru Sudarev 4:2. 

Šampionski trofej kod dečaka osvojio je Uroš Bogićević koji je u finalu pobedio Miloša Milankovića 4:1. Uroš je u polufinalu bio bolji od Mihajla Kovljena 4:1, dok je Miloš savladao Uglješu Sofrenovića 4:3. 

 

Đorđe i Teodora osvojili OP Kovačica

Datum objave: 13.08.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Kovačica održano je Otvoreno prvenstvo za devojčice i dečake u konkurenciji do 10 godina, druga kategorija, zeleni nivo. 

Najuspešnija u konurenciji devojčica bila je Teodora Kostović koja je u borbi za trofej savladala Aleksandru Đokić 4:2, 4:0. U polufinalu Teodora je bila bolja od Tanje Uzoročki 4:1, 4:2, dok je Aleksandra savladala Helenu Radman 4:0, 4:0. Utešni turnir je osvojila Olga Kmelevskaja savladavši Tasju Verškovu 4:2, 4:0. 

U konkurenciji dečaka slavio je Đorđe Dimitrijev koji je u finalu posle velike borbe pobedio Viktora Markovića 3:4(2), 4:2, 7:5. U polufinalu Đorđe je savladao Vanju Nikolića 4:3(4), 4:1, dok je Viktor pobedio Dušana Bazdara 3:4(3), 4:1, 7:6. Utešni turnir osvojio je Filip Balint savladavši u finalu Mateju Ilića 3:4(2), 4:2, 7:6. 


Radenkoviću trofej u dublu Crna Reka Open 2017.

Datum objave: 13.08.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Član TK Pirot Lazar Radenković učestvovao je na Otvorenom prvenstvu Makedonije, na turniru Crna Reka Open 2017. u Kavadarcima, u organizaciji Tennis Europe u konkuerenciji do 16 godina. 
 
Naš teniser je u dublu osvojio prvo mesto u paru sa predstavnikom Bugarske Mariom Radevim, bez izgubljenog seta.
 
U finalu Lazar i Mario su savladali rumunsko - italijanski par Pagliapoko - Pavel  6:4 , 6:1.
 
U singlu na ovom takmičenju Lazar je odigrao 3. kolo gde je posle velike borbe i više od tri sata igre izgubio od Makedonca Vedrana Radonjanina 4:6, 7:5, 4:6. Najdalje u singlu od predstavnika Srbije na takmičenju Crna Reka Open 2017. otišli su Nikola Jevtić i Luka Stefanović koji su odigrali polufinala. Nikola je zaustavljen u borbi za plasman u finale od Mekadeonca Gjorgija Jankulovskog 2:6, 0:6, dok je Luka izgubio od Bugarina Maria Radeva 2:6, 6:7(2).