Arhiva vesti - Sve vesti

Emilija i Lazar šampioni Letnjeg pojedinačnog prvenstva Srbije do 18 za 2020.

Datum objave: 27.08.2020. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Zlatibor springs održano je Letnje pojedinačno prvenstvo Srbije u konkurenciji juniorki i juniora (do 18) za 2020.

Pobednički pehar u konkurenciji juniorki osvojila je Emilija Zdravković koja je u finalu savladala Mirjanu Jovanović 7:5, 6:3. U polufinalu Emilija je bila bolja od Ive Šepe 6:3, 6:3, dok je Mirjana pobedila Laru Stojanovski 6:4, 7:5.

Kod juniora naslov šampiona poneo je Lazar Milićević pobedivši u finalu Branka Đurića 6:2, 6:2. U polufinalu Lazar je bio bolji od Aleksandra Mihailovića 6:2, 6:0, dok je Branko savladao Veljka Krstića 7:5, 6:1.

Ana i Ognjen šampioni Letnjeg pojedinačnog prvenstva Srbije do 14 za 2020.

Na terenima TK Meridiana u Novom Sadu završeno je Letnje pojedinačno prvenstvo Srbije 2020. u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake.

Kod devojčica pobednički pehar osvojila je Ana Savković koja je u finalu savladala Milicu Popovski 7:6(0), 6:3. U polufinalu Ana je pobedila Milicu Stošović 6:2, 6:0, dok je Popovski bila bolja od Tare Mihaljević 6:1, 6:2.

Na pobedničko postolje kod dečaka popeo se fantastični Ognjen Milić koji je na putu do trona odigrao pet mečeva i protivnicima prepustio samo devet gemova. U finalu Milić je savladao Todora Vukomanovića 6:1, 6:0. U polufinalu Ognjen je bio bolji od Vuk Kruščića 6:2, 6:0, dok je Todor pobedio Nikolu Lulića 4:6, 7:5, 6:3.

Tamara i Miljan osvojili Masters TSS 2020. u seniorskoj konkurencii

Datum objave: 26.08.2020. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TC Novak u Beogradu održan je završni Masters TSS turnir u konkurenciji seniorki i seniora za 2020.

Naslov šampiona kod dama osvojila je Tamara Malešević koja je u finalu pobedila Nataliju Senić 6:2, 6:2. U polufinalu Tamari je meč bez borbe predala Dejana Radanović, dok je Natalija savladala Tamaru Čurović 6:0, 2:6, 7:5.

Kod seniora pobednički pehar zagrlio je Miljan Zekić pobedivši u finalu Danila Petrovića 6:4, 7:5. U polufinalu Miljan je bio bolji od Marka Tope 6:1, 6:2, dok je Danilo savladao Luku Petrovića 6:2, 6:2.

TENNIS EUROPE OBJAVILA NAČIN UPISA ZA TURNIRE DO 14 I 16 GODINA

Datum objave: 26.08.2020. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Od 31. avgusta 2020. nastavlja se sezona međunarodnih turnira iz kalendara Tennis Europe u konkurencijama  do14 i 16 godina.

Igrači koji su se prijavili na turnir i nalaze se na listi za glavni turnir, kvalifikacije ili su alternativa na listi za kvalifikacije mogu od sada da se upišu na turnir on line na propozicijama fact sheet turnira.

On line se otvara 24 sata pre predviđenog kraja upisa za kvalifikacije odnosno glavni turnir, a koji se mogu videti na propozicijama (fact sheet). Igrači koji se ne prijave do kraja roka za prijavu tretiraće se kao igrči koji se nisu pojavili na turniru (no show).

Igrači će moći da se prijave i telefonskim putem od 15 do 18 časova na dan koji je predviđen za upis za kvalifikacije.

Igrači koji se nisu prijavili za turnir, a žele da igraju kvalifikacije mogu da se prijave kao alternative na licu mesta (on site alternate) telefonom ili lično od 15 do 18 časova na dan koji je predviđen za upis za kvalifikacije.

Obaveštenje Tennis Europe u celosti možete pročitati ovde

Masters TSS Tour seniori i seniorke - TC Novak

Datum objave: 21.08.2020. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TC Novak u Beogradu sa početkom od 24. avgusta 2020. biće održan Masters TSS Tour u konkurenciji seniorki i seniora koji će okupiti po osam najboljih takmičara u 2020.

- žreb Masters TSS Tour seniori ovde

- žreb Masters TSS Tour seniorke ovde

- raspored mečeva 26.08. 2020. ovde

Dejana i Danilo šampioni seniorskog turnira TSS Tour u TK Vojvodina

Na terenima TK Vojvodina u Novom Sadu održan je turnir iz serije TSS TOur 2020. u konkurenciji seniorki i seniora.

Naslov šampiona u konkurenciji seniorki ponela je Fed kup reprezentativka Srbije Dejana Radanović kojoj je u finalu kod rezultata 6:7(2), 4:2 susret predala Tena Lukas. U polufinalu Dejana je pobedila Elenu Milovanović 7:6(6), 6:2, dok je Tena savladala Andreu Obradović 6:3, 6:1.

Kod seniora trijumfovao je Dejvis kup reprezentativac Srbije Danilo Petrović koji je u finalu pobedio Miljana Zekića 6:4, 6:4. U polufinalu Danilu je susret kod rezultata 3:0 predao Kristijan Juhas, dok je Miljan bio bolji od Marka Tope 6:3, 6:3.

LETNJE PRVENSTVO SRBIJE DO 18 GODINA - TK ZLATIBOR SPRINGS

Na terenima TK Zlatibor springs od 22. avgusta biće održano Letnje prvenstvo Srbije u konkurenciji do 18 godina za juniorke i juniore.

- glavni žreb juniori ovde

- glavni žreb juniorke ovde

- žreb kvalifikacija juniori ovde

- žreb kvaflikacija juniorke ovde

- raspored mečeva četvrtak 27.08.2020. ovde

Letnje prvenstvo Srbije do 14 godina dečaci i devojčice- TK Meridijana Novi Sad

Na terenima TK Meridijana u Novom Sadu od 22. avgusta biće održano Letnje prvenstvo Srbije u konkurenciji do 14 godina za dečake i devojčice.

- glavni žreb dečaci ovde

- glavni žreb devojčice ovde

- žreb kvalifikacije dečaci ovde

- žreb kvalifikacije devojčice ovde

- raspored četvrtak 27.08.2020. ovde

ZAVRŠEN MASTERS TSS TOUR-A 2020. U KONKURENCIJI DO 12,14,16 I 18 GODINA - TC NOVAK

Datum objave: 19.08.2020. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima TC Novak u Beogradu od 17. do 19. avgusta održan je Masters TSS Tour-a 2020. do 12,14,16 i 18 godina u kojima se za naslov šampiona borilo po osam najboljih dečaka i devojčica, odnosno juniora i juniorki u svakoj konkurenciji.
Naslov šampiona na Mastersu do 12 u konkurecniji devojčica osvojila je Luna Vujović koja je u finalu savladala Galu Ivanović 5:7, 6:4, 10:5. U borbi za treće mesto Teodora Vlajić je pobedila Ivu Kovačević 6:1, 6:2.
Kod dečaka u konkurenciji do 12 godina trofej Mastersa TSS 2020. osvojio je Andrej Marković koji je u finalu bio bolji od Lazara Lukovića 6:0, 6:0. U borbi za treće mesto slavio je Vanja Nikolić nad Marko Šavijom 6:3, 6:2.
U konkurenciji do 14 godina za devojčice šampionski pehar osvojila je Teodora Kostović pobedivši u finalu Ivu Janković 6:3, 6:2. Treće mesto osvojila je Aleksandra Stevanović salvadavši Mariju Kolas 6:3, 6:3.
Najveći favorit za osvajanje Mastersa kod dečaka u konkurenciji do 14 opravdao je taj naslov i ubedljivim pobedama stigao do pijedestala. Reč je o Ognjenu Miliću koji je u finalu pobedio Vuka Kruščića 6:4, 6:2. Treće mesto osvojio je Aleksa Oparnica kome je susret bez borbe predao Todor Vukomanović.
U konkurenciji do 16 godina kod devojičica prvo mesto osvojila je Ana Savković savladavši Milicu Popovski 6:4, 6:1. Pehar za treće mesto otišao je u ruke Anastasiji Arsić koja je bila bolja od Klare Vaje 6:4, 6:3.
Kod dečaka u konkurenciji do 16 trijumfovao je Lazar Dimitrijević pobedivši u finalu Sašu Markovića 7:6(6), 7:6(6). U borbi za treće mesto Veljko Cvetković je savladao Aleksandra Daskalovića 6:2, 6:4.
Šampionski pehar kod juniorki osvojila je Tara Gančev koja je u finalu pobedila Mirjanu Jovanović 6:3, 7:5. Pehar za treće mesto pripao je Leontini Stojanović kojoj je taj susret bez borbe predala Lara Stojanovski.
Na pobedničko postolje kod juniora popeo se Aleksa Marđonović koji je u finalu pobedio Veljka Krstića 6:3, 7:5. Treće mesto osvojio je Vanja Vojinović.

Obaveštavaju se članovi Teniskog saveza Srbije, teniski klubovi, teniska udruženja i regionalni teniski savezi da je Predsednik Skupštine TSS Milan Jerinkić doneo odluku o sazivanju redovne sednice Skupštine TSS za 2020. godinu

Sednica Skupštine TSS će se ove godine, iz razloga proglašenja pandemije virusa Covid-19 i mera zabrane okupljanja koje su na snazi, održati elektronskim putem, počev od 07.09.2020.