Arhiva vesti - Sve vesti

Danilovićeva: Novac od nagrade doniraću bolnici u Tiršovoj

Datum objave: 30.03.2018. // Kategorija: FED cup i DAVIS cup
Trostruka juniorska gren slem šampionka (Rolan Garos 2016, Vimbldon i US Open 2017), višestruka šampionka države i ponos Srbije, jedna od najperspektivnijih mladih igračica u svetu, koja u svojoj bogatoj kolekciji trofeja ima i tri profi titule (iako je na samom startu profi karijere) i skalpove nad prekaljenim WTA teniserkama (među kojima i 15. na svetu Letonkom Sevastovom, bivšom 7. teniserkom sveta Švajcarkinjom Šnider, ponovo je u žiži svetske teniske javnosti. NIS Fed kup reprezentativka Srbije, 17 –godišnja Olga Danilović iz dana u dan potvrđuje je rođeni šampion i borac, da je rođena za velika dela, koja su je uvek krasila, od kako je stupila na teniski teren, jer već od prvih takmičenja kao osmogodišnja devojčica znala je samo za pobede i šampionske pehare.

Nova potvrda njenog talenta, njene hrabrosti, njenih sportskih gena i nesvakidašnje sportske inteligencije, snage i predanosti tenisu, kao i zastavi pod kojom igra, Srbiji, je osvajanje nagrade „Hrabro srce“ koje dodeljuje Međunarodna teniska Federacija  za požrtvovanost i rezultate u Fed kup takmičenju.
Talin (Estonija) 7. februara 2018. sa Fed kup takmičenja (I grupa Evro-afričke zone) u kojoj se takmiči i selekcija Srbije, vest glasi: Danilovićeva debitovala za Fed kup tim Srbije u njenom (šampionskom) stilu, spasila meč loptu i donela Srbiji prvi poen protiv Bugarske. Dan kasnije Olga je ekspresno pobedila Gruzijku Šapatavu, zatim deklasirala i  15. na svetu Letonku Sevastovu 6:2, 6:4. Partije koje je Danilovićeva pružila ove godine u Talinu, u nacionalnom dresu, našoj najboljoj mladoj teniserki i najvećoj zvezdi u usponu donelo je nominaciju, a zatim i trijumf, za prestižnu nagradu Fed kupa „Heart Award“.

Osvajanjem nagrade „Hrabro srce“ koja simbolizuje hrabrost, poseban kvalitet, ponos, strast, posvećenost timu, Danilovićeva je od ITF-a (Međunarodne teniske Federacije) osvojila 1000 dolara koje će donirati u humanitarne svrhe.

„Veoma sam počastvovana što sam izabrana i što mi je ukazano priznanje od strane ITF-a za ovu nagradu. Velika je privilegija imati priliku da predstavljaš svoju zemlju, da se boriš se za svoju zastavu. Kao i u juniorskim danima kada sam igrala za mlade selekcije naše zemlje, tako i sada u najjačem profi reprezentativnom takmičenju, dajem maksimum na terenu, borim se za pobedu Srbije, tako će uvek i biti. Želim da se zahvalim i mojim protivnicama za njihovo ferplej i sportsko ponašanje i želim da se zahvalim svima koji su glasali za mene. Ova nagrada mi mnogo znači!  Novac od nagrade, koji mi uručuje ITF, doniraću Univerzitetskoj dečijoj klinici Tiršova u Beogradu. Lekari su svakodnevno posvećeni spasavanju života mnoge dece u toj bolnici i nadam se da će moj doprinos pomoći u lečenju malih pacijenata“ zaključila je naša teniska heroina Olga Danilović.

Datum rođenja: 23. januar 2001. godine, Beograd
Prebivalište: Beograd, Srbija
Igra levom rukom
ITF (juniorski rang): 9 (najbolji rang 5. mesto)
WTA rang: 296.
Visina: 183
Težina: 60

Olga Danilović osvojila nagradu „Hrabro srce“

Datum objave: 29.03.2018. // Kategorija: FED cup i DAVIS cup

NIS Fed kup reprezentativka Srbije, naša najbolja mlada teniserka i velika zvezda u usponu 17 – godišnja Olga Danilović osvojila je nagradu „Hrabro srce“ koje dodeljuje Međunarodna teniska Federacija  za požrtvovanost i rezultate u Fed kup takmičenju.

Olga osvojila trofej u Italiji

Datum objave: 27.03.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Najbolja mlada teniserka Srbije i jedan od najvećih talenata na svetu, 17- godišnja Olga Danilović osvojila je trofej u singlu na takmičenju koje se igralo za nagradni fond 25.000 dolara u Italiji.

NIS Fed kup reprezentativka Srbije je u polufinalu turnira u Santa Margeriti Di Puli savladala bivšu sedmu teniserku sveta, Švajcarkinju Peti Šnider 6:3, 3:6, 3:10, dok je u borbi za tron deklasirala domaću predstavnicu Federiku Di Saru 6:4, 6:3.
Ovo je treća profi titula u singlu za Danilovićevu, prva nagradnog fonda 25.000 dolara.
Olga je trenutno na 296. mestu WTA liste, kada se upišu poeni iz Italije sledi novi skok.
Na juniorskoj (ITF) listi naša reprezentativka zauzima 9. mesto.
Bravo!!!

Radojkoviću dubl titula u Italiji

Datum objave: 26.03.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniser Srbije, 16- godišnji Milan Radojković osvojio je prvu profi titulu u karijeri.

Na turniru nagradnog fonda 25.000 dolara koji je održan u italijanskom mestu Santa Margerita Di Pula Milan je do profi prvenca stigao u dubl konkurenciji u paru sa predstavnikom BiH Tomislavom Brkićem.

U borbi za šampionski trofej Milan i Tomislav su savladali argentinski dubl Capalbo - Espin Busleiman 6:3, 4:6, 10:7.

Radojković nastavlja sa takmičenjima u Italiji, gde će ove nedelje učestvovati na turniru nagradong fonda 25.000 dolara i za nove pobede u dublu boriće se u paru sa zemljakom, Devis kup reprezentativcem Srbije Miljanom Zekićem.

Danilovićeva pobedila Peti Šnider

NIS Fed kup reprezentativka Srbije, jedna od najvećih mladih nada ženskog tenisa u svetu, 17 -godišnja Olga Danilović plasirala se u finale profi turnira u Italiji koji se igra za nagradni fond od 25.000 dolara.

Olga je u polufinalu takmičenja u Santa Margeriti Di Puli pobedila trećeg nosioca ovog takmičenja, nekada sedmu teniserku sveta, Švajcarkinju Peti Šnider 6:3, 3:6, 3:10.

U borbi za trofej Danilovićeva će odmeriti snage sa boljom iz susreta Honcova (SVK) - Di Sara (ITA).

Fatmi dupla kruna u Antaliji

Datum objave: 25.03.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Šampionka Srbije, 13 - godišnja Fatma Idrizović okitila se duplom krunom na Tennis Europe takmičenju u konkurenciji do 14 godina koje je održano u Turskoj.

Nakon osvojene titule u dublu, Fatma je kao prvi nosilac stigla i do šampionskog pehara u singlu. U finalu naša reprezentativka je savladala četvrtu kosturašicu ovog takmičenja, predstavnicu Turske Melisu Senli 3:6, 6:0, 6:2.

Idrizovićeva je do sada odigrala osam finala Tennis Europe u konurenciji do 14 godina, od toga osvojila četiri. Trofej u Antaliji je prvi trijumf u sezoni 2018.

Fatma u finalu singla, osvojila dubl u Antaliji

Datum objave: 24.03.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Šampionka i reprezentativka Srbije, 13 - godišnja Fatma Idrizović plasirala se u finale singla na Tennis Europe takmičenju u Antaliji u konkurenciji do 14 godina.

Fatma je osvojila dubl trofej u paru sa predstavnicom Rusije Sofijom Zujevom. One su u borbi za tron kao drugi nosioci savladale prve kosturašice ovog takmičenja, turski par Senli, Jakup Pour 6:1, 6:2.

Kao prvi nosilac u singlu Idrizovićeva je do finala stigla ubedljivim partijama. U prva dva meča nije izgubila ni gem, u polufinalu protivnici iz Turske, trećem nosiocu takmičenja Melisi Jakup Pour prepustila je samo dva gema (6:1, 6:1). U borbi za singl trofej i samim tim duplu krunu na ovom takmičenju Fatma će odmeriti snage sa četvrtim nosiocem, domaćom predstavnicom Melisom Senli.

Seniorsko prvenstvo u znaku Kostićeve i Gaže

Datum objave: 23.03.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Master održano je Prvenstvo u konkurenciji seniorki i seniora, druga kategorija.

Kod seniorki trijumfovala je Katarina Kostić koja je u finalu pobedia Yasmeen Ghaoui 2:6, 6:2, 6:3. U polufinalu Kostićevoj je meč kod rezultata 7:5, 4:0 meč predala Nina Zdravković, dok je Ghaoui savladala Sofiju Mandić 6:1, 6:1.

U konkurenciji seniora pobedu je odneo Stefan Gažo kome je meč finala kod rezultata 7:6(4), 2:0 susret predao Nikola Vidović. U polufinalu Stefan je pobedio Laza Vojinovića 7:5, 6:7(7), 6:2, dok je Vidović savladao Stefana Ivića 6:4, 0:6, 6:4.

Vuk pobedio Lava u TA Tipsarević

Prvenstvo u konkurenciji do 14 godina, dečaci, druga kategorija, održano je na terenima Teniske akademije "Tipsarević".

U finalu snage su odmerili Vuk Rađenović i Lav Višković. Pobednički pehar pripao je Vuku koji je posle velike borbe savladao Lava 7:5, 1:6, 6:4. U polufinalu Rađenović je bio bolji od Lazara Dimitrijevića 6:4, 7:6(6), dok je Višković pobedio Luku Takumija Štulu 5:7, 6:2, 6:0.

Nikoliću trofej na Masteru

Na terenima TK Master održan je turniru u konkurenciji do 10 godina, zeleni nivo. dečaci.

Trofej namenjen šampionu otišao je u ruke Vanje Nikolića koji je u bobri za tron savladao Uroša Rađenovića 5:3, 4:0. U polufinalu Vanja je bio bolji od Marka Šavije 4:0, 4:0, dok je Uroš pobedio Andreja Lujića 4:1, 5:4(4).