Arhiva vesti - Sve vesti

Mladi teniseri Srbije pokorili Suboticu

Datum objave: 24.04.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Spartak u Subotici održan je ITF juniorski turnir J5 kategorije koji je iznedrio žetvu trofeja od strane mladih teniserki i tenisera Srbije.

U ženskoj singl konkurenciji finalni meč doneo je sudar dve teniserke Srbije Teodore Kostović i Milice Vasiliki Milosavljević. Kao prvi nosilac do šampionskog pehara stigla je Kostovićeva rezultatom 6:1, 6:0. U polufinalu Teodora je pobedila Mađaricu Ester Kiš 6:0, 6:1, dok je Milici susret nakon prvog seta i rezultata 6:3 meč predala zemljakinja Emilija Zdravković.

Kod dečaka trijumfovao je teniser Srbije Nikša Arsić savladavši u finalu predstavnika Hrvatske Dorijana Vasunga 6:1, 6:1. U polufinalu Nikša je pobedio Italijana Stefana Vedovelija 6:4, 6:0, dok je Dorijan pobedio tenisera Srbije, prvog nosioca Marka Maksimovića 3:6, 4:6.

Pobednički pehar u dublu kod juniorki osvojio je srpski par Tara Mihaljević, Teodora Kostović. Njima su finale bez borbe predale Suana Tucaković i Emilija Zdravković (BiH, SRB) koje su bile postavljene za prve nosioce.

Zekiću dupla titula u Haskovu

Juniorski reprezentativac Srbije Nikola Zekić osvojio je singl titulu na juniorskom turniru J 2 kategorije koji je održan u Haskovu.

Zekić je u borbi za trofej u finalu savladao predstavnika Bugarske Adriana Džheneva 7:5, 5:7, 7:6(3). Nikola je ovom pobedom stigao do druge ITF juniorske titule u karijeri, prethodnu je osvojio 2021. u Irpinu.

U dubl konkurenciji Zekić je takođe stao na pobedničko postolje i to upravo sa rivalom iz finala u singlu, Bugarinom Džhenevim. Oni su u borbi za šampionski trofej dubla salvadali srpski par Saša Marković, Vuk Rađenović 3:6, 6:3, 10:5.

Dragoviću trofej Tempo Company Opena do 14

Na terenima TK Đukić u Beogradu održan je Tennis Europe turnir u konkurenciji do 14 godina - Tempo Company Cup 2022.

Naslov šampiona u singlu kod dečaka poneo je teniser Srbije Marko Dragović koji je bio postavljen za prvog nosioca. U polufinalu Marko je savladao predstavnika Hrvatske Rajana Zuberbuehlera 6:1, 6:2. Finalni meč našem Dragoviću predao je bez borbe teniser iz Francuske, treći nosilac Mark Aurele Desmoulins Rikot.

Trofej namenjen vicešampionima u dublu kod dečaka na Tempo Company Cupu 2022. osvojili su srpski teniseri Marko Dragović i Mihailo Topić. Oni su u finalu kao prvi nosioci izgubili od trećih nosilaca, francusko-hrvatskog para Rikot - Zuberbuehler 4:6, 3:6.

Treće mesto u dublu osvojile su teniserke Srbije Aleksandra Đokić i Gala Ivanović. Zaustavljene su u polufinalu od švajcarskog para Šnider - Durer 1:6. 3:6.

Petrović i Milinović u TC Novak potpisali ugovor o saradnji TSS i TSRS

Datum objave: 22.04.2022. // Kategorija: Domaća scena
Bratske zemlje, bratski savezi, partnerstvo koje vodi ka prosperitetu i sjajnoj budućnosti tenisa i sporta u Republici Srbiji i Republici Srpskoj. U Teniskom centru Novak u Beogradu, gde se ove nedelje održava ATP turnir “Serbia Open 2022” održana je zajednička konferencija za medije Teniskog saveza Srbije i Teniskog saveza Republike Srpske u toku koje je i potpisan ugovor o poslovno-tehničkoj saradnji koja predviđa zajedničko angažovanje kroz širi spektar delovanja u budućem radu dva Saveza kako na polju juniorskog tenisa, tako i edukaciji i obuci trenera i sudija.
Predsednik TSS Mr Mirko Petrović i TS Republike Srpske Draško Milinović potpisinici su Ugovora koji je veoma važan, pre svega u razmeni juniora i teniskih kadrova, a dosadašnja saradnja sada je podignuta na jedan viši nivo.

Memorijal Baneta Vučetića - konkurencija do 14 godina I kategorija

Na terenima TK Sa&Ni u Beogradu održava se Memorijalni turnir Bane Vučetić iz kalendara Teniskog saveza Srbije, I kategorija u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake iz serije takmičenja pod nazivom Super 4.

glavni žreb devojčice ovde

glavni žreb dečaci ovde

raspored mečeva 25. april 2022. ovde

Live stream SUPER 4  - Memorijal Baneta Vučetića TK SA&NI ovde

TAŽ DOMAĆIN ITF TURNIRA, UČESTVUJE SKORO 200 TENISERA

Datum objave: 21.04.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Na terenima Teniske akademije Živković (TAŽ) od 23. aprila do 1. maja igraće se SERBIA JUNIOR TOUR/Niš OPEN 2022 - međunarodni teniski turnir za juniore i juniorke do 18 godina iz serije ITF. Kvalifikacioni deo turnira počinje u subotu 23. aprila, dok će glavni deo turnira početi u ponedeljak 25. aprila 2022. godine. Finale se igra u nedelju 1. maja.

Za prvi reket turnira boriće se skoro 200 tenisera i teniserki iz velikog broja zemalja (Srbija, Švajcarska, Crna Gora, Rumunija, Grčka, Kina, Australija, Italija, Severna Makedonija, Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Kazahstan, Japan, Francuska, Austrija, Bugarska, Velika Britanija, Poljska, Ukrajina, Nemačka, Švedska, Slovačka, Španija, Češka, Belgija, Izrael, Norveška). Svi mečevi su dostupni za javnost i ulaz je besplatan. Dnevni program kreće u 10 sati.

U susret turniru zapažene rezultate postigli su Nikola Jović (TAŽ) i Stefan Skobelev (TAŽ). Oni će biti jedni od favorita na predstojećem turniru u Nišu. Nikola Jović je osvojio drugo mesto u singlu i treće u dublu na Tennis Europe turniru u Pančevu za tenisere do 16 godina. Na ITF turniru u Istanbulu za tenisere do 18 godina Stefan Skobelev je osvojio drugo mesto u dublu i treće u singlu.

Dušici i Ognjenu Tennis Europe trofej u Pančevu

Datum objave: 20.04.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Dinamo iz Pančeva održan je Tennis Europe turnir "Pecin memorijal" u konkurenciji do 16 godina za devojčice i dečake.

Singl trofej Srbiji iskovao je naš višestruki šampion Ognjen Milić kome je meč finala kod rezultata 6:4, 1:2 predao zemljak Nikola Jović koji je bio postavljen za prvog nosioca. Milić je ovom pobedom vezao dve titule na Tennis Europe takmičenjima u dve vezane nedelje. Prethodne nedelje osvojio je titulu u Novom Sadu.

Šampionsku titulu u dublu osvojila je naša juniorska reprezentativka Dušica Popovski u paru sa Sarinom Arven Šnajder iz Švajcarske. Kao sedmi nosioci one su u borbi za tron bile bolje od trećih nosilaca, dubla Aleksandra Stevanović, Lana Petković (SRB,BiH) 7:5, 6:4.

NERADNI DANI POVODOM VASKRŠNJIH PRAZNIKA I PRAZNIKA RADA 2022.

Datum objave: 20.04.2022. // Kategorija: Domaća scena
Poštovani,

Saglasno Zakonu o državnim i drugim praznicima u Republici Srbiji, Teniski savez Srbije neće raditi na Vaskršnje praznike i Praznik rada.
Neradni dani za Vaskršnje praznike su petak 22. april i ponedeljak 25. april 2022.
Neradni dani za Praznik rada su ponedeljak 2. maj i utorak 3. maj 2022. godine.

Srbija u baražu za Bili Džin King kup 2023.

Datum objave: 19.04.2022. // Kategorija: FED cup i DAVIS cup
Ženska teniska reprezentacija Srbije igraće ipak u plej-ofu za popunu Svetske grupe Bili Džin King kupa za 2023. godinu, saopšteno je iz Svetske teniske federacije (ITF).
Uprkos porazu od Hrvatske u baražu u Antaliji nakon prolaska kvalifikacija u okviru I grupe Evro-afričke zone, Srbija će u plej-of zbog suspenzija Rusije i Belorusije, kao jedna od dve najbolje pozicionirane ekipe na rang-listi.
Nakon suspenzije Rusije i Belorusije iz ovog takmičenja nisu odigrana dva meča u kvalifikacijama. Samo sedam timova je stoga izgubilo u kvalifikacijama i plasiralo se u plej-of u novembru, što znači da je na raspolaganju devet mesta za timove koji su promovisani iz regionalnih grupa.
Pored sedam timova koji su dobili automatski plasman i Srbija se kvalifikovala za plej-of kao jedan od dva najbolje rangirana tima na rang-listi od 19. aprila 2022, a koji nisu već plasirani u plej-of sa svog regionalnog takmičenja.
Plej-of će se održati 11. i 12. novembra 2022. Datum žrebanja tek treba da bude potvrđen.

Srbija izgubila od Hrvatske 0:2 - Bili Džin King kup u Antaliji

Datum objave: 16.04.2022. // Kategorija: FED cup i DAVIS cup
Ženska teniska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u plej-of za plasman u Svetsku grupe Bili Džin King kupa, pošto je u baraž meču u Antaliji nakon velike borbe izgubila od selekcije Hrvatske sa 0:2.

U prvom singlu, u kome su igrale dve mlade teniserke, Lola Radivojević poražena je od Petre Marčinko sa 1:6, 6:2, 0:6, a potom je Aleksandra Krunić izgubila od Petre Martić sa 6:4, 5:7, 4:6.

Srbija i Hrvatska igrale su baraž kao drugoplasirane u grupama A i B.