Arhiva vesti - Sve vesti

Laslo ekspres, Krajinoviću teška bitka kod Bulonjske šume

Datum objave: 29.05.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Treće kolo gren slem takmičenja u Parizu izborili su Dejvis kup reprezentativci Srbije Laslo Đere i Filip Krajinović.

U drugom kolu Otvorenog prvenstva Francuske Đere je nastavio sa vrhunskom igrom i ekspresno ostvario plasman u narednu rudnu takmičenja savladavši Australijanca Alekseja Popirina 6:4, 7:6(4), 6:4. Za osminu finala naš as Laslo će se kao 31. nosilac boriti protiv sedmog igrača sveta Japanca Keia Nišikorija.

Krajinović je odigrao još jedan maraton, ovaj put znatno teži i iscrpljujući nego u prvom kolu koje je takođe odigrao u pet setova. U drugoj rundi Rolan Garosa Filip nekon četiri sata i 18 minuta igre uspeo da slomije nezgodnog Španca Roberta Karbaljesa Baena 3:2 (6:4, 6:4, 6:7(1), 3:6, 6:8). U trećem kolu našeg Dejvis kup asa očekuje sudar sa mladom zvezdom svetske teniske scene, šestim igračem ATP liste, 20-godišnjim Grkom Stefanosom Cicipasom.

Naš mladi as Miomir Kecmanović zaustavljen je u drugom kolu singla od iskusnog Belgijanca Davida Gofana 2:6, 4:6, 3:6.

U muškom dublu pobedu je ostvario naš par Lajović - Tipsarević koji su u prvom kolu ovog takmičenja savladali par Gonzalez - Kureši 6:4, 2:6, 7:6(1). Narendo kolo odigraće protiv para Molčanov - Zelenaj.

Naša jedina predstavnica u dublu Aleksandra Krunić zaustavljena je na početku takmičenja u ovoj konkurenciji. U paru sa predstavnicom Hrvatske Ajlom Tomljanović naša Fed kup reprezentativka poražena je od dubla Azarenka - Barti 1:6, 1:6.

Đokićevoj pobeda u Reketu

Datum objave: 29.05.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Reket u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo za devojčice u konkurenciji do 12 godina,

Pobednički pehar osvojila je Aleksandra Đokić savladavši u finalu Miu Smiljanić 6:3, 6:2. U polufinalu Đokićeva je bila bolja od Hane Đedović 6:2, 6:1, dok je Mia pobedila Jefimiju Dimitrijević 6:3, 3:6, 6:2. U botbi za treće mesto Đedovićeva je savladala Dimitrijevićevu 3:6, 6:3, 6:2.

Oparnica osvojio OP Beograda u Top Tenu

Na terenima TK Top Ten održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji dečaka do 12 godina, druga kategorija.

Pobedničko postolje pripalo je Aleksi Oparnici koji je u finalu bio bolji od Miloša Mandića. U polufinalu Aleksa je savladao Jovana Jevtića 7:5, 6:0, dok je Milošu meč bez borbe predao Nikola Matović.

Kruniću seniorski trofej na OTK

Otvoreno prvenstvo Beograda za seniore održano je na terenima OTK Beograd.

Trijumfovao je Danilo Krunić koji je u borbi za tron savladao Stefana Živkovića 6:1, 6:3. U polufinalu Danilo je bio bolji od Mihaila Radosavljevića 6:0, 6:2, dok je Stefan pobedio Savu Radovića 6:1, 6:1.

Stankovićevoj OP Knjaževca do 14

Na terenima TK Magnet u Knjaževcu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 14 godina za devojčice, prva kategorija.

Na pobedničko postolje popela se Anja Stanković koja je u finalu pobedila Milicu Popovski 6:7(3), 6:4, 6:2. U polufinalu Anja je bila bolja od Milice Martinović 6:4, 6:2, dok je Milica savladala imenjakinju Milicu Stošović 6:4, 6:0.

Mia i Uroš osvojili narandžasti nivo u TK Crvena zvezda

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 10 godina za devojčice i dečake, narandžasti nivo, održano je na terenima TK Crvena zvezda.

U konkurenciji devojčica pobedu je odnela Mia Rakić koja je u finalu savladala Teodoru Ristić 4:2. U polufinalu Mia je bila bolja od Nađe Grubović 4:0, dok je Teodora pobedila Mariju Đukić 4:2. Utešni turnir je osvojila Daria Mikriukova savladavši Isidoru Obradović 5:3.

Kod dečaka do pobedničkog pehara stigao je Uroš Palavestrić koji je u finalu bio bolji od Nikole Nokovića 4:0. U polufinalu Uroš je savladao Stefana Mojsejeva 4:1, dok je Nikola pobedio Veljka Predolca 4:2. Utešni turnir osvojio je Mateja Jotić pobedivši u finalu Petra Lukića 4:2.

Mladi reprezentativci Srbije i Republike Srpske posetili Manastir Ljubostinju

Mlada teniska eskadrila stavljena od reprezentativaca Srbije i najboljih takmičara Republike Srpske u konkurenciji do 12 godina ove nedelje boravi u Vrnjačkoj Banji gde se pripremaju za takmičenja kola slede, od državnih prvenstava do Letnjeg šampionata Evrope.

Timovi u sastavu: kod devojčica - Aleksandra Stevanović, Teodora Kostović, Katarina Milošević, Jana Premović, Aleksandra Đokić i Stela Džinović i kod dečaka -Ognjen Milić, Vuk Kruščić, Marko Nešić, Ognjen Jagrović, Nikola Matović i Pavle Čopić, predvođeni trenerima: glavni trener TSS Dragan Šerer i treneri nacionalnih timova u ovim konkrencijama Branislava Janković i Veljko Barjaktarević, danas su posetili Manastir Ljubostinju, zadužbinu kneginje Milice, posvećen Uspenju presvete Bogorodice.

Manastir je građen od 1388. do 1405. godine. U Ljubostinji su sahranjene kneginja Milica, žena kneza Lazara i monahinja Jefimija, koje su se posle Kosovske bitke ovde zamonašile sa drugim udovicama srpskih vlastelina izginulih u bojevima na Marici i Kosovu polju.

Spasojeviću OP Beograda do 18 na Agrimesu

Na terenima TK Agrimes održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 18 godina za juniore, prva kategorija.

Naslov šampiona poneo je Stefan Spasojević koji je u finalu savladao Aleksandra Mihailovića 6:4, 7:6(3). U polufinalu Stefan je bio bolji od Veljka Krstića 6:3, 6:3, dok je Aleksandar pobedio Mihaila Savića 7:6(0), 6:3.

Skobelev ponovo najbolji u regionu, Anja prva u Knjaževcu

Datum objave: 28.05.2019. // Kategorija: Domaća scena
Teniseri i teniserke Teniske akademije Živković (TAŽ) su i tokom protekle nedelje bili uspešni. Juče je u Nišu na terenima Radničkog završeno prvenstvo Teniskog saveza istočne Srbije u konkurenciji seniora. Šampion regiona je Stefan Skobelev (TAŽ). On je posle titule najboljeg u regionu do 16 godina, osvojio i seniorsku titulu, a tek mu je 15. U finalu je bio bolji od Marjana Stančića (TK Kostić, Niš). Stefan je do titule stigao posle prekida u prvom setu pri vođstvu od 4:0, Marjan je zbog povrede leđa morao da preda meč. I treće mesto je pripalo teniseru niške akademije Iliji Ivanoviću.

Značajan rezultat postigla je i Anja Stanković (TAŽ). Anja je osvojila Otvoreno prvenstvo Timočke krajine na terenima u Knjaževcu. Radi se o turniru prve kategorije u okviru kalendara Teniskog saveza Srbije za teniserke do 14 godina. U finalu je bila bolja od Milice Popovski iz Pančeva sa 2:1 (6/7, 6/4, 6/2).

Zapažen rezultat postigla je i Nađa Mladenović (TAŽ), ona je osvojila šampionsku titulu na Otvorenom prvenstvu Niša u konkurenciji do 10 godina. Na istom turniru, teniserke Teniske akademije Živković Jovana Bojović i Danica Marjanović su podelile treće mesto. U dobrom ritmu nastavila je i Emilija Zdravković (TAŽ), ona je stigla do vicešampionske titule na Tennis Europe turniru do 14 godina u Bukureštu. Vredno je pomenuti i da je Aleksandar Žikić (TAŽ) osvojio treće mesto u singlu i prvo u dublu na Otvorenom prvenstvu Beograda do 12 godina.

Krunić i Lajović nastavili pobednički niz naših asova na RG

Datum objave: 28.05.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Trećeg dana takmičenja na Otvorenom prvenstvu Francuske takmičila su se tri predstavnika Srbije.

Prvo kolo singla odigrala je najbolja teniserka Srbije ALeksandra Krunić koja je odmerila snage sa predstavnicom Australije Dariom Gavrilovom. Kod rezultata 6:3, 2:2 u korist naše fed kup teniserke Gavrilova je zbog povede predala meč. Za plasman u treće kolo Krunićeva će snage odmeriti sa Ukrajinkom Lesiom Curenko.

Dejvis kup reprezentativac Srbije Dušan Lajović odigrao je sjajnu partiju u prvom kolu Rolan Garosa u kome je savladao Brazilca Tiaga Monteira 6:3, 6:4, 6:4. Drugo kolo Lajoviću koji je postavljen za 30. nosioca donosi sudar sa Eliom Benšetrijem iz Francuske.

Pobedu u prvom kolu dublova pstvario je najmlađi član naše ekspedicije na ovogodišnjem drugom gren slem takmičenju. Miomir Kecmanović je u paru sa Norvežaninom Kasperom Rudom na startu dublova u Parizu savladao 12. nosioce Dodig - Rožer Vaselin (CRO,FRA) 1:6, 6:1, 7:5.