Beograd u crvenom

Datum objave: 28.05.2024. // Kategorija: Domaća scena
Turnir Crvenog nivoa odigran je na terenima TK Prosport. Učestvovalo je osam devojčica i dečaka, koji su bili podeljeni u dva tima. Crveni su činili Andrej Blagojević (Dril), Helena i Stefan Spirkovski (Đukić) i Sava Marković (Beogradski TK), dok su u Plavom timu igrali Stefan Rakić i Ana Rangelov (Agrimes), Dunja Veličković (Sportsko selo) i Svetozar Remović (Vršac). Najuspešniji sa po 26 poena bili su Sava Marković i Stefan Rakić. Slavio je Plavi tim 93:81.

Gde možete da gledate Državno prvenstvo do 16

Državno prvenstvo do 16 godina, koje se igra na terenima TK Spartak u Subotici, možete da gledate na LINK1 i LINK2.

Runjang se pozlatila

Datum objave: 27.05.2024. // Kategorija: Domaća scena

Je Runjang iz Akademije Bogdana Obradovića je osvojila turnir 3. kategorije do 14 godina odigran na terenima TK Haron u Beogradu. U finalu je bila bolja od Hane Stanković (2) iz Crvene zvezde 6:3, 7:5.

REZULTATI

Završen prvi kamp za Zeleni nivo

Prvi kamp "Zlatiboe 2024" za po 16 najboljih devojčica i dečaka Zelenog nivoa završen je na terenima TK Springs, u organizaciji Odbora za razvoj tenisa Teniskog saveza Srbije. U sjajnom ambijentu polaznici su imali priliku da rade sa trenerima iz svih regiona, Višnjom Popović, Anamarijom Stevanović, Bojanom Četnikom i Dimitrijem Zdravkovićem, a kampom je rukovodio Radoje Poleksić.

- Zadovoljstvo mi je da budem deo ovako velikog projekta. Na Zlatiboru su boravila najbolje deca u Srbiji uzrasta do 10 godina. Želim da izrazim zahvalnost Teniskom savezu Srbije i klubu Zlatibor Springs koji su nam omogućili da učestvujemo na ovom kampu i da doprinesemo razvoju tenisa - poručila je Anamarija Stevanović, trener na kampu "Zlatibor 2024".

Pavle došao do trofeja

Pavle Nikolin iz Agrimesa slavio je na turniru 3. kategorije do 18 godina odigranom na terenima TK Set net. Finale mu je posle pet gemova predao Andrej Spasojević iz Forhenda, pri rezultatu 4:1 za Pavla. Interesantan je podatak da je Nikolin do titule došao sa tek četiri prepuštena gema rivalima u četiri meča.

Jevrosima se prošetala

Jevrosima Mitić iz Šumica lagano je osvojila turnir 3. kategorije do 18 godina na terenima TK Meč igraj. U finalu je dozvolila samo dva gema Ani Božilović iz Harona, a do finala je prepustila rivalkama samo četiri gema - 6:2, 6:0.

Viktoru prija Valjevo

Viktor Stakić iz TA Tipsarević bio je najbolji na turniru do 12 godina koji je organizovan na terenima TK Tvins u Valjevu. Viktor je sakupio 60 bodova ispred kvarteta, Strahinje Perića iz kluba organizatora, klupskih drugova i imenjaka Vuka Dvokića i Vuka Stojanovića, kao i Miloša Petkovića iz Sport maksa.

Rae, Kosta i Dimitrije najbolji

Jounin Rae iz Grin Beja, Kosta Dedijer iz Spartaka i Dimitrije Šobot iz Dunava iz Bačke Palanke osvojili su po 16 gemova na turniru 3. kategorije Narandžastog niva održanom na terenima TK ŽAK u Somboru. Devojčice su bile podeljene u dva, a dečaci u četiri tima.

Jounan i Ilija bez premca

Turnir Narandžastog nivoa odigran je na terenima TK Tops spin u Kragujevcu. MVP titule pripale su Jounan Rae iz Grin Beja i Iliji Milenkoviću iz Slavije. Trofeje za Fer-plej odneli su Nika Josifović iz kluba organizatora i Aleksa Stojanović iz Tipsarevića.

Dušan je MVP

Turnir Crvenog nivoa odigran je na terenima TK Top spin u Kragujevcu. MVP tutila otšla je u ruke Dušana Vukosavljevića iz Zvečana, dok je trofej za Fer-plej pripao Luki Raleviću iz Slavije.