Arhiva vesti - Kategorija: Domaća scena

"Švajcarac" u Kraljevu pomeren na 23. i 24. oktobar 2021.

Datum objave: 15.10.2021. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima TK Top Tennis u Kraljevu  16. i 17. oktobra 2021. trebao je biti održan turnir "švajcarac" u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake, III kategorija iz kalendara TSS.
Trunir je zbog lošeg vremena odložen za sledeći vikend (23. i 24. oktobar 2021).

Prijava na turnir: online i na licu mesta, dečaci prijava 23. oktobar do 9 časova, devojčice do 12 časova

Kategorija: III kategorija novi sistem

Kotizacija: 1500 rsd

Klub: TK Top tennis Kraljevo

Turnir ce se bodovati za rang listu TSS.

Kontakt osoba Boris Premović: borispremovic@gmail.com
+381638078014

IN MEMORIAM: Preminuo prof dr Vojislav Vojkan Mitić

Datum objave: 08.10.2021. // Kategorija: Domaća scena
Bivši predsednik teniskog kluba «Radnički» iz Niša, potpredsednik Teniskog saveza SRJ, kao i član UO TSS prof dr Vojislav Vojkan Mitić preminuo je u šezdeset sedmoj godini u Beogradu od posledica kovida 19.
Prof dr Mitić bio je svetski priznat stručnjak i prvi Srbin u Počasnom senatu Evrope. Uz mesto redovnog profesora Elektronskog fakulteta bio je naučni savetnik u Institutu tehničkih nauka SANU i član Američkog keramičkog naučnog društva, Australijsko -azijskog keramičkog društva, Internacionalnog udruženja za stereologiju, Kraljevskog društva za mikroskopiju Velike Britanije, Japanskog društva za materijale i Jugoslovenskog društva za elektroniku, telekomunikacije, računarstvo, automatiku i nuklearnu tehniku. Juna meseca izabran je za člana Svetske akademije keramike kao prvi iz Jugoistočne Evrope. Sa velikim brojem funkcija u društvenim delatnostima od kojih mu je bila naomiljenija predsednika Teniskog kluba „Radnički“ koju je najviše i voleo od svega.
Rođen je u Nišu 8. marta 1955. godine i u ovom gradu završio je osnovnu i srednju školu. Osnovnu školu u Nišu završio je kao đak generacije, a gimnaziju kao vukovac. Bio je najbolji student niškog Elektronskog fakulteta, gde je diplomirao 1979. godine, dok je magistrirao 11 godina kasnije u Centru za multidisciplinarne studije Univerziteta u Beogradu. Doktorsku disertaciju odbranio je 1995. na Elektronskom fakultetu.
Takođe, bio je član Upravnog odbora Privredne komore Jugoslavije, zadužen za oblast elektronike, kao i član Američke komore u Beogradu. Autor je monografije Struktura i električna svojstva VaTiO3-keramike, ali i koautor udžbenika za Višu tehničku školu u Nišu u oblasti elektrotehničkih materijala i elektronskih komponenata. Objavljeno je preko 500 njegovih naučnih radova, od čega preko 300 međunarodnog karaktera. Posetio je ili ostvario kontakte sa naučnim, poslovnim, političkim i sportskim institucijama u preko 30 zemalja sveta.

TENISKI KARAVAN UTR PRO TENIS SERIJE STIGAO U NIŠ

Datum objave: 05.10.2021. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima Teniske akademije Živković (TAŽ) od 4. do 10. oktobra igra se novi format međunarodnog teniskog turnira u muškoj seniorskoj kategoriji, a odmah u nedelji nakon ovog turnira i u ženskoj konkurenciji. Radi se o turnirima čiji je nagradni fond po 25.000$. Turniri su deo saradnje Teniskog saveza Srbije sa kompanijom UTR (Universal Tennis Rating). Prva dva turnira su održana početkom jula u Beogradu, a sada slede još dva u Nišu. Turniri se boduju za sve rang liste (ATP, VTA, ITF i Tennis Europe) pored nacionalne i UTR rang liste. UTR rang je posebno važan za tenisere i teniserke koji odluče da studiraju u Americi jer omogućava fakultetima da procene kvalitet igrača i ponude im stipendije za školovanje.

"Zaista je veliko zadovoljstvo što je Teniska akademija Živković prepoznata kao jedan od dva kluba domaćina ovako značajnih turnira. UTR je startovao početkom godine i želi da kroz značajne novčane nagrade podrži tenis, ali i kroz tehnološko-logističku podršku tokom realizacije turnira. TAŽ i Niš se ovako upisuju na još jednu značajnu mapu teniskih događaja u svetu. Očekujemo učesnike iz različitih zemalja, ali i naš klub će imati svoje predstavnike" – istakao je Nikola Živković, predsednik Teniske akademije Živković.

Turnir se igra po grupnom sistemu, 5 grupa po 4 tenisera. Najbolji iz svake grupe će biti polufinalisti i ući u borbu za titulu i pobednički ček. Početak programa na turniru je predviđen za 10 sati i ulaz je slobodan.

Lara i Filip šampioni Kupa Srbije (do 10 godina) za 2021.

Datum objave: 29.09.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Partizan u Beogradu održan je Kup Srbije 2021. u konkurenciji do 10 godina za devojčice i dečake.

Kod devojčica naslov šampiona ponela je Lara Miličić koja je u finalu savladala Hanu Ilić 4:0, 4:0. U polufinalu Lara je bila bolja od Jane Price 4:0, 5:3, dok je Hana pobedila Milu Polovinu 2:4, 4:1, 7:2. Utešni turnir osvojila je Hana Stanković pobedivši u finalu imenjakinju Hanu Pavlović 4:2, 4:1.

U konkurenciji dečaka pobednički pehar zagrlio je Filip Ćorović savladavši u finalu Petra Travicu 5:3, 4:0. U polufinalu Filip je bio bolji od Mihaila Radojičića 4:1, 4:1 dok je Petar pobedio Luku Anđelića 5:4(3), 4:0. Utešni turnir osvojio je Andrija Bojović salvadavši u finalu Nikolu Jotića 2:4, 4:2, 7:5.

Juniorke Drila šampionke Srbije za 2021.

Beograd i TK Dril bili su domaćini finala Ekipnog prvenstva Srbije za juniorke za 2021. godinu.
Na finalnom turniru učešće je uzelo šest ekipa: TC Novak (Beograd), TK Spartak (Subotica), TK Winner (Beograd), TK Sloboda (Čačak), TK Fair Play (Beograd) i TK Dril (Beograd).
U prvo kolu TC Novak i TK Dril su bili slobodni, Fair Play je pobedio Slobodu 4:0, a istim rezultatom Winner je slavio protiv Spartaka 4:0. U polufinalu TC Novak je savladao tim Winnera 3:1, dok je Dril pobedio Fair Play 4:0.
Šampionski pehar otišao je u ruke članica TK Dril koje su u finalu savladale tim TC Novak 4:0 (Ana Savković – Leontina Stojanović 6:0, 6:3, Natalija Senić – Klara Vaja 6:2, 6:1, Lara Stojanovski – Iva Šepa 5:0 (6:0, 6:0 službeni rezultat), dubl: Senić, Stojanovski – Šepa, Stojanović 6:4, 5:7, 10:6).

Crvena zvezda juniorski šampion Srbije (ekipno, muškarci) 2021.

Subotica i TK Spartak bili su domaćini Ekipnog šampionata Srbije u konkurenciji juniora za 2021. godinu.
Za naslov najboljeg tima u Srbiji nadmetale su se tri ekipe: TK Crvena zvezda (Beograd), TK TAŽ (Niš) i domaćin TK Spartak.
U polufinalu crvenobeli su bili slobodni, dok je tim domaćina savladao Nišlije 3:1. Finale je iznedrilo izjednačen i neizvesan susret u kome je pobedu izvojevala ekipa Crvene zvezde rezultatom 2:2(6:5).
TK Crvena zvezda – TK Spartak 2:2(6:5)
(Novak Stokanović – Mateja Gojković 7:5, 0:6, 0:6 službeni rezultat, Petar Teodorović – Andrej Nedić 6:4, 2:6, 0:6 službeni rezultat, Stefan Popović – Zoran Ludoški 6:0, 6:1, dubl: Popović, Teodorović – Ludoški, Nedić 7:5, 6:7(4), 10:8).

Spartak šampion Srbije do 14 (devojčice)

Domaćin finalnog turnira Ekipnog prvenstva Srbije 2021. u konkurenciji devojčica bio je TK Topaco iz Beograda.
Šampionsko postolje osvojile su devojčice iz TK Spartak (Subotica) koje su u finalu savladale tim domaćina 3:1, pre toga u polufinalu su bile bolje od TK Top Tenis (Kraljevo) 4:0, dok je TK Topaco u polufinalu bio slobodan.
Finale: TK Spartak – TK Topaco 3:1 (Anja Pisar – Helena Vlajić 6:4, 6:0, Ines Stojanović – Nika Ilić 4:6, 0:6, Lana Virc – Teodora Vlajić 6:3, 6:1, dubl: Virc, Pisar – Ilić, Vlajić 6:1, 6:3).

Zvezda na tronu – Ekipno prvenstvo Srbije do 14 (dečaci)

Na terenima TK Crvena zvezda održano je Ekipno prvenstvo Srbije 2021. u konkurenciji dečaka do 14 godina. U finalnom žrebu našlo se pet ekipa: TK TAŽ (Niš), TK Spartak (Subotica), TK Top Tennis (Kraljevo), TK Dril (Beograd) i domaćin TK Crvena zvezda.
U prvom kolu je TK Spartak savladao TK Top Tennis 4:0, dok su ostale ekipe bile slobodne. Polufinala su donela žestoke i neisvesne borbe gde su set, odnosno gem količnici odlučivali pobednike: TK Crvena zvezda – TK TAŽ 2:2 (44:42), TK Dril – TK Spartak 2:2 (5:4).
Naslov šampiona poneo je tim crvenobelih koji je u finalu bio bolji od TK Dril 4:0 (Marko Šavija – Stefan Rajičić 6:2, 6:1, Đorđe Dimitrijević – Lazar Luković 6:3, 6:2, Aleksa Oparnica – Strahinja Albijanić 6:0, 6:0 službeni rezultat, dubl: Dimitrijević, Oparnica – Albijanić, Luković 6:0, 6:0).

Kraljevo - TK Top Tennis - "švajcarac" u konkurenciji do 12 godina, III kategorija

Datum objave: 28.09.2021. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima TK Top Tennis u Kraljevu  02. i 03. septembra 2021. biće održan turnir "švajcarac" u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake, III kategorija iz kalendara TSS.

Finalni turnir - Ekipno prvenstvo Srbije u konkurenciji do 14 i 18 godina za 2021.

Datum objave: 24.09.2021. // Kategorija: Domaća scena