Arhiva vesti - Kategorija: Domaća scena

Kup Srbije u konkurenciji do 16 godina za devojčice - TK Mladost

Datum objave: 12.03.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Mladost u Pančevu održava se Kup Srbije u konkurenciji do 16 godina za devojčice.

žreb devojčica ovde

raspored mečeva 15. mart 2021. ovde

Kup Srbije u konkurenciji do 12 godina za devojčice - TK Forhend

Na terenima TK Forhend održava se Kup Srbije u konkurenciji do 12 godina za devojčice.

žreb devojčice ovde

raspored mečeva 16. mart 2021. ovde

Kup Srbije u konkurenciji do 16 godina za dečake - TK TAŽ

Na terenima TK TAŽ u Nišu održava se Kup Srbije u konkurenciji dečaka do 16 godina-

žreb dečaci ovde

Kup Srbije u konkurenciji do 12 godina za dečake - TK Elite Tennis Line

Na terenima TK Elite Tennis Line održava se Kup Srbije u konkurenciji dečaka do 12 godina.

raspored 14. mart 2021. ovde

Na terenima TK Spartak u Subotici održano je Dvoransko prvenstvo Srbije 2021. u konkurenciji do 18 godina za juniorke i juniore.

Naslov šampiona kod juniorki osvojila je Iva Šepa koja je u finalu savladala Anju Stanković 7:5, 7:5. U polufinalu Iva je pobedila Teodoru Kostović 4:6, 6:3, 6:2, dok je Anja bila bolja od Dunje Marić 6:3, 6:2.

Kod juniora pobednički pehar osvojio je Aleksa Pisarić pobedivši u finalu Petra Palkovića Bašića 6:4, 6:4. U polufinalu Pisarić je sacvladao Zorana Ludoškog 6:4, 6:1, dok je Bašić bio bolji od Lazara Danića 6:1, 6:3.

Nikola Ćaćić osvoji ATP trofej u dublu u Buenos Ajresu

Datum objave: 08.03.2021. // Kategorija: Domaća scena
Najbolji dubl teniser Srbije, 52. na ATP listi Nikola Ćaćić osvojio je treću ATP titulu u igri parova. DO novog naslova šampiona naš mladi as stigao je u paru sa predstavnikom BiH Tomislavom Brkićem na turniru u Buenos Ajresu.
Srpski igrač i teniser iz Bosne i Hercegovine u finalu su savladali četvrte nosioce, urugvajsko-ekvadorski par Arijel Behar i Gonzal Eskobar 6:3, 7:5.

Prethodne dve ATP titule u dublu Ćaćić je osvojio u Monpeljeu 2020, kada mu je partner bio Hrvat Mate Pavić, odnosno 2019. u Čengdu sa zemljakom  Dušanom Lajovićem. Brkić je prvi put u karijeri trijumfovao na nekom ATP turniru.

Na terenima TK Spartak u Subotici održava se Dvoransko prvenstvo Srbije 2021. u konkurenciji juniorki i juniora do 18 godina.

glavni žreb juniorke ovde

glavni žreb juniori ovde

žreb kvalifikacija juniori ovde

raspored mečeva 10.03.2021. ovde

Imunizacija - obaveštenje Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije

Datum objave: 04.03.2021. // Kategorija: Domaća scena

Ministarstvo omladine i sporta Republike Srbije uputilo je obaveštenje nadležnim nacionalnim sportskim savezima da su u toku pripreme za sledeću fazu vakcinacije, gde su zamolili da se o tome obaveste sportisti, sportski stručnjaci, kao i svi zaposleni u organizacijama pod nadležnošću nacionalnih sportskih saveza.

Zainteresovani za vakcinaciju protiv COVID-19 mogu da iskažu interesovanje za vakcinaciju popunjavanjem upitnika na portalu:

nakon čega će u odgovarajućem roku dobiti termin i biti pozvani na vakcinacijski punkt, u skladu sa prioritetima i i dostupnim vakcinama.

Na terenima Teniske akademije "Živković" u Nišu održano je Dvoransko prvenstvo Srbije 2021. u konkruenciji do 12 godina za devojčice i dečake.

Naslov šampiona kod devojčica ponela je Anastasija Čolović koja je u finalu savladala Nađu Mladenović 6:4, 6:3. U polufinalu Čolovićeva je bila bolja od Marije Đukić 6:2, 6:4, dok je Madenovićeva pobedila Helenu Vlajić 3:6, 6:2, 6:2.

Kod dečaka šampionski pehar visoko je podigao Mihailo Topić koji je tokom celog turnira izgubio samo šest gemova, a prva tri kola dobio protivnike bez itgubljenog gema. U borbi za tron Mihailo je pobedio Filipa Đokića 6:2, 6:1. U polufinalu Topić je bio bolji od Pavla Stojiljkovića 6:3, 6:1, dok je Đokić savladao Andreja Markovića 6:7(2), 6:2, 6:1.

Nikoli OP Beograda do 14 godina na terenima OTK Beograd

Datum objave: 03.03.2021. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkruenciji do 14 godina za dečake održano je na terenima OTK Beograd.

Naslov šampiona poneo je Nikola Matović kojem je meč finala kod rezultata 6:7(3), 2:1 predao Đorđe Dimitrijev.

U polufinalu Đorđe je savladao Dimitrija Jankovića 6:1, 6:1, dok je Nikola bio bolji od Strahinje Albijanića 6:0, 6:3.