Nikolini i Barbari po trofej

Datum objave: 22.07.2024. // Kategorija: Domaća scena
Odigrana su dva turnira 3. kategrije do 12 godina u Beogradu. Nikolina Pešić iz Sivca trijumfovala je na terenima TK Palilula u Beogradu, dok je Barbara Đorđević iz crvene zvezde bila najuspešnija na terenima TK Forhend.

Nikolina je sakupila 80 bodova, i završila na tabeli ispred Natalije Sulaver iz Elita, Arine Bukaleve iz Starog Košputnjaka, Nađe Čubrilo iz Tenis Parka i Jane Gujanica iz Tise Bečej, koje su završile takmičenje sa po 30 poena. Barbara je završila takmičenje sa 140 poena, a samo je Vera Nikulin iz OTK Beograda prebacila "stotku" - 105, iza nje.

Nikola, Matija i Vasilije do titula

Odigrana su četiri turnira 3. kategorije do 12 godina za dečake. Dva u Beogradu i po jedan u Novom Sadu i Gornjem Milanovcu. Slavili su Nikola Laketić iz Meč pointa na terenima Topaka, Čui Ženg iz Dinama na terenima Vajt stara u Begradu, Matija Vudragović iz meridijane na terenima Vojvodine u Novom Sadu i Vasilije Lazarević iz kluba organizatora na terenima Takova u Gornjem Milanovcu.

Nikola je na Topaku sa 145 poena bio ubedljiv ispred Gvozdena Rnjka iz OTK, Maksima Đurića iz Tipsarevićam Sergea Nikolića iz Starog Košutnjaka i Luke Paunovića iz Setneta, koji su sakupili po 105. Na Vajt staru Čui je završio takmičenje sa 40 bodova ispred Daniela Bulera iz Fortis1, koji je imao 30. Na Vojvdoini je igrano pravo finale u kome je Matija bio bolji od Branislava Sladića (2) iz Tisa Bečeja 4:6, 7:6(3), 10:6. Vasilije je bio prvi sa 40 bodova, ispred Tadije Ristića i Viktora Premovića iz Top tenisa, Save Tanaskovića iz Topaka i Alekse Ranđića iz Agrimesa sa po 30.

Sparatak odbranio krunu

Datum objave: 16.07.2024. // Kategorija: Domaća scena
Repriza Ekipnog seniorskog finala iz prošle sezone, imala je identičan epilog. Spartak je odbranio titulu u svojoj "Dudovoj šumi" protiv Crvene zvezde - 4:3.

Crvena zvezda je bolje otvorila finalni duel. Aleksa Marđonović je pobedio Mateja Sabanova 7:5, 6:1, a Lazar Vojinović je bio bolji od Zoran Ludoškog 7:6 (1), 6:3. Spartak je smanjio zaostatak preko Mirze Bašića, koji je pobedio Stefana Popovića 6:2, 6:0. Andrej Nedić je izjednačio pobedom u duelu sa Nikolom Milojevićem 6:1, 6:2. Treći poen crveno-belima osvojio je Miljan Zekić, koji je posle velike borbe i tri duga seta pobedio Dušana Obradović 6:7 (9), 6:2, 7:5.

Crvena zvezda je tako posle singl partija imala vodstvo 3:2 i za šampionsku titulu joj je nedostajala jedna pobeda u dublu od preopstala dva meča. Spartakovi dublovi su prevagnuli. Mirza Bašić i Andrej Nedić slavili su protiv Stefana Popovića i Miljana Zekića 6:3, 7:6 (1), a braća Sabanov, Matej i Ivan su doneli odlučujući poen za slavlje Subotičana protiv tandema crveno-belih Lazar Vojinović - Marko Maksimović 6:3, 7:6 (6).

Pehare i medalje uručili su Srđan Samardžić, pomoćnik gradonačelnika Subotice, Milan Vučković član UO Teniskog Saveza Srbije i Nataša Aleksić, član gradskog veća zadužena za sport i omladinu.

Petar rođeni pobednik

Datum objave: 14.07.2024. // Kategorija: Domaća scena
Petar Stanić iz Ušća slavio je na turniru 3. kategorije do 18 godina odigranog na terenima TK Pobeda u Beogradu. Petar je sa 80 poena završio takmičenje ispred trija sa 60, koji su činili igrači Crvene zvezde Zoran Šegrt i Aleksandar Lazić i Samuil Čestovaliev iz Partizana.

Jevrosima bez premca

Jevrosima Mitić iz Šumica bila je najbolja na turniru 3. kategorije do 18 godina odigranom na terenima TK Haron u Beogradu. Jevrosima je upisala 80 bodova, ispred Je Runjang iz Akademije Bogdana Obradovića, Anastasije Čolović iz Crvene zvezde, Stele Ričardskon Vujošević iz Tipsarevića i Nine Branković iz kluba organizatora sa po 60.

Nikitina Banjica

Nikita Penkov iz Sportskog sela bio je najbolji na turniru 3. kategorije do 18 godina odigranom na terenima TK Banjica u Beogradu. Nikita he sakupio 40 bodova ispred tandema Aleksandar Marjanović iz Tipsarevića i Ivana Rogkusisa iz plejer zona, koji su osvojili po 30.

Luka pokorio Ćupriju

Luka Milovanović, član Agrimesa, bio je najbolji na turniru do 18 godina odigranom na terenima TK Slavija u Ćupriji. Luka je osvojio 40 bodova i završio takmičenje ispred tandema sa po 30 poena Dušana Banjca i Miloša Milića iz kluba organizatora.

Hanina privilegija

Hana Stanković iz Crvene zvezde trijumfovala je na turniru 3. kategorije do 14 godina odigranom na terenima TK Priviledž u Beogradu. Hana je bila najbolja sa 60 bodova, ispred kvarteta sa po 45, koji su činile Sultana Jarzhanova iz Tipsarevića, Nikolina Pešić iz Sivca, Zije Jang iz Bejzlajna i Petra Tanasković iz Set neta.

Nikolin Sopot

Nikola Radić, član OTK Beograd trijumfovao je na turniru 3. kategorije do 14 godina na terenima TK Sopot. Nikola je sakupio 40 bodova ispred Klimentija Rusnitskija iz Plejer zona, klupskog druga Andreja Mitrovića, Admama Đurđevića iz Crvene zvezde i Alekse Momčilovića iz Beogradskog TK, koji su osvojili po 30.

Andrić na zelenom vrhu

Marko Andriž, član niškog Radničkog, trijumfovao je na turniru Zelenog nivoa u Kraljevu, na terenima Top tenis. Marko je sakupio 40 bodova, a završio je takmičenje ispred Vojina Krstajića iz Đukića, Viktora Đurđeviža iz TAŽ i Jovana Popovića iz Metalca, koji su zaradili po 30 poena. Pored takmičenja, mladi teniseri su se družili i na gradskoj plaži.