Arhiva vesti - Sve vesti

Teodora i Jovan osvojili Super 4 u Čačku

Datum objave: 22.09.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Tennis Point u Čačku održan je turnir iz serije Super 4 u konkurenciji devojčica i dečaka do 14 godina, iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Pobednički pehar u ženskoj konkurenciji osvojila je Teodora Vlajić koja je u finalu savladala Jefimiju Dimitrijević 6:4, 6:4. U polufinalu Teodora je pobedila Dunju Kulpinac 2:6, 6:2, 6:4, dok je Jefimija bila bolja od Anastasije Čolović 6:3, 6:4.

Kod dečaka trijumfovao je Jovan Bjelobrk pobedivši u finalu Relju Todorovića 3:6, 6:0, 6:3. U polufinalu Jovan je savladao Pavla Ćopića 7:5, 2:6, 6:3, dok je Relja bio bolji od Nemanje Šapića 6:4, 6:3.

Selektor Troicki objavio širi spisak igrača za finali turnir Dejvis kupa

Datum objave: 21.09.2021. // Kategorija: FED cup i DAVIS cup
U ITF (Međunarodna teniska Federacija) danas su prema novom pravilu stigli širi spiskovi sa imenima igrača na koje selektori Dejvis kup reprezenatacija računaju u predstojećim susretima finalnog turnira Svetske grupe Dejvis kupa koji će biti održan od 25. novembra do 05. decembra 2021. godine u tri grada (Madrid, Insbruk i Torino).
Od ove godine ustanovljeno je novo pravilo po kome devet nedelja pre početka finalnog turnira selektori svih selekcija, učesnica ovog takmičenja, prijavljuju širi spisak od deset imena igrača, iz kojeg će prijaviti konačan tim od pet igrača, sa mogućnošću dodatka dva nova imena u odnosu na dostavljeni prvi spisak.
Na širem spisku selektora Dejvis kup tima Srbije Viktora Troickog nalaze se: Novak Đoković (1. mesto na ATP listi), Dušan Lajović (35), Filip Krajinović (37), Laslo Đere (49), Miomir Kecmanović (60), Nikola Milojević (148), Danilo Petrović (209), Peđa Krstin (311), Miljan Zekić 320) i najbolji teniser Srbije u dublu Nikola Ćaćić (40. na ATP listi).
Za osvajanje „salatare“ u 2021. boriće se 18 ekipa podeljenih u šest grupa.
Selekcija Srbije smeštena je u grupu F sa Nemačkom i Austrijom, a međusobni mečevi igraće se u Insbruku. U četvrtfinale plasiraće se prvoplasirane, kao i dve najbolje drugoplasirane reprezentacije iz svih grupa.
“Do finalnog turnira Dejvis kupa ostalo je još dva meseca. Novom odlukom ITF-a prijavljeni su širi spiskovi igrača. Ima još puno vremena do početka takmičenja, do konačne odluke ko će put Austrije, najvažnije je da svi igrači ostanu zdravi, bez povreda, a u naš kvalitet i snagu da izađemo kao pobednici protiv bilo kojeg tima nemam ni najmanju sumnju. Svi imamo istu želju, a to je da se Dejvis kup konačno održi, da nas situacija sa kovidom na svetskom nivou ne stavi ponovo na neko čekanje ili da se kao prošle godine odloži turnir, samo da toga ne bude i da smo svi zdravi. Uželeli smo se svi reprezentacije i tih timskih dana u našim karijerama koji su uvek posebni, koji nas sve ispune posebnom energijom i srećom. U Austriju idemo u najjačem sastavu” – rekao je selektor Dejvis kup reprezentacije Srbije Viktor Troicki.
Pobednik Grupe F u kojoj se nalazi Srbija u nokaut fazi (četvrtfinalu) igraće protiv pobednika Grupe C u kojoj će nalaze Francuska, Češka i Velika Britanija.
U Madridu su smeštene grupe A (Španija, Rusija i Ekvador), kao i grupa B (Kanada, Kazahstan i Švedska). U Torinu će snagu odmeriti timovi iz grupe D (Hrvatska, Australija, Mađarska) i grupe E (SAD, Italija i Kolumbija).
Svi mečevi igraće se na tvrdoj podlozi, a domaćin polufinalnih mečeva, kao i samog finala biće španska prestonica kao što je bio slučaj i 2019. u premijernoj sezoni novog formata Dejvis kup takmičenja.

Teodora i Nikša osvojili Memorijal Anastasije Bebe Stajić

Datum objave: 20.09.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima Teniske akademije Tipsarević održan je turnir I kategorije u konkurenciji juniorki i juniora do 18 godina, iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Šampionski pehar osvojila je Teodora Kosotović pobedivši u finalu Taru Mihaljević 6:1, 6:4. U polufinalu Teodora je bila bolja od Milice Stošović 6:2, 6:1, dok je Tara savladala Lanu Stanišić 6:4, 3:6, 7:6(1).

Naslov šampiona kod juniora poneo je Nikša Arsić pobedom u finalu nad Aleksandrom Huđecom 6:0, 6:2. U polufinalu Nikša je bio bolji od Ognjena Gajića 6:1, 6:0, dok je Huđec savladao Astro Pilipovića 6:4, 0:6, 6:3.

Pehare je finalistima uručio proslavljeni svetski i srpski teniski as Janko Tipsarević, zlatni Dejvis kup reprezentativac naše zemlje.

Kragujevac - TK Top Spin - turnir u konkurenciji do 14 godina, III kategorija

Na terenima TK Top Spin  u Kragujevcu  25. septembra 2021. biće održan turnir "švajcarac" u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake, III kategorija iz kalendara TSS.

Prijava na turnir: online i na licu mesta, dečaci prijava 25. septembar do 9 časova, devojčice do 12 časova

Kategorija: III kategorija novi sistem

Kotizacija: 1500 rsd

Klub: TK Top Spin Kragujevac

Turnir ce se bodovati za rang listu TSS.

Stevanovićeva osvojila Tennis Europe trofej u Tirani

Datum objave: 19.09.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije, 14-godišnja Aleksandra Stevanović osvojila je Tennis Europe trofej u singlu na turniru u Tirani u konkurenciji do 16 godina.

Kao drugi nosilac Stevanovićeva je do šampionskog pehara stigla savladavši u finalu domaću predstavnicu Gresi Bajri 2:6, 4:6.

Milovanovićeva vicešampionka u Tunisu

Višestruka šampionka Srbije, 20- godišnja Elena Milovanović osvojila je dupli naslov vicešampiona na profesionalnom turniru iz fjučers serije koji je održan u Tunisu za nagradni fond od 15.000 dolara.

U finalu singla Milovanovićeva je u borbi za tron izgubila od Tajlanđanke Aunčise Čante 6:7(4), 3:6. Finale dubla Elena je odigrala u paru sa koleginicom iz Amerike Dalajnom Hjuit. One su kao prvi nosioci ovog takmičenja u borbi za šampionski pehar poražene od indijskog para Čilakalpudi, Šarmada 5:7, 3:6.

Obradovićeva trijumfovala u singlu, Vuk i Romeo u dublu (Mostar, ITFJ3)

Srpska reprezentativka Andrea Obradović stala je na pobedničko postolje u singl konkurenciji ITF juniorskog turnira kategorije J3 koji je održan u Mostaru.

Obradovićeva je u borbi za pobednički pehar savladala u finalu šestog nosioca iz Amerike Saru Smejkal 6:4, 6:0. Bilo je ovo četvrto finale za Andreu u 2021. i prvi trofej.

Naslov šampiona u Mostaru poneo je i srpski dubl u muškoj konkurenciji. Srpski reprezentativci Vuk Rađenović i Romeo Hadžimehmedović u finalnoj borbi pobedili su slovenački par Lun Obrul, Nejc Skorjanc 7:5, 5:7, 10:3.

Ludoški vicešampion Sančez Kasal junior Kupa

Datum objave: 18.09.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Državni šampion Srbije Zoran Ludoški osvojio je naslov vicešampiona dubla na ITF juniorskom turniru u španskom El Pratu.

U finalu dubla Sančez Kasal junior Kupa Ludoški i njegov dubl kolega iz Estonije Oliver Ojakar izgubili su nakon velike borbe od prvih nosilaca ovog takmičenja, para  Alehandro Bankalari, Jaroslav Demin (CHI,RUS) 6:1, 2:6, 5:10.

Popoviću dubl titula u Hanoveru

Srpski juniorski reprezentativac Stefan Popović poneo je naslov šampiona u dublu na ITF J1 turniru koji je održan u nemačkom Hanoveru.

U paru sa kolegom iz Hrvatske Lukom Mikrutom naš mladi as je u finalu savladao par Artur Kukasian, Artem Podorožnji 6:2, 6:4.

Ristićevoj trofej u singlu, Stojanovićevoj u dublu u Konstanci

Dve srpske teniserke pokorile Konstancu.

Državna šampionka i reprezentativka Srbije, 15 - godišnja Mia Ristić osvojila je ITF trofej u singlu na takmičenju koje je održano u rumunskoj Konstanci. Kao prvi nosilac ovog turnira J3 kategorije Mia je do naslova šampiona stigla u singlu gde je u finalu savladala domaću predstavnicu Karmen Andreu Hereu 6:3, 6:1. Ovo je bilo četvrto finale Mie u 2021. i treća titula.

Šampionski pehar u dublu osvojila je srpska teniserka Leontina Stojanović koja je u paru sa koleginicom iz Bugarske Rositom Denčevom u finalu savladala druge nosioce, par Mia Ristić, Stefania Bojica (SRB,ROU).