Arhiva vesti - Sve vesti

Lari Stojanovski duplo finale i trofej u Radomlju

Datum objave: 15.08.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije, 16 - godišnja Lara Stojanovski briljirala je na ITF juniorskom J4 turniru koji je održan u slovenačkom mestu Radomlje.

Lara je u singl konkurenciji osvojila šampionski pehar savladavši u finalu Italijanku Noemi Maines 6:2, 3:6, 6:3, dok je u polufinalu nadigrala ruskinju Jekaterinu Pereliginu 6:4, 6:1.

Lara ima osvojen ITF trofej na takmičenju koje je održano u Banja Luci 2021. kao i finale koje je igrala u Skoplju takođe prošle godine.

U dubl konkurenciji na takmičenju u Sloveniji Stojanovska je ponela naslov vicešampiona u paru sa Italijankom Margeritom Markon. One su u borbi za tron nakon izuzetnog meča, vrhunskog tenisa sa obe strane i nakon velike borbe zaustavljene od italijanskog para Davi, Fero 6:7(2), 7:6(9), 10:12.

Šonetov memorijal - do 12 godina dečaci - Kraljevo

Datum objave: 15.08.2022. // Kategorija: Domaća scena

Na teniskim terenima Top Tenis u Kraljevu biće održan Memorijalni turnir tragično preminulog Nebojše Milenkovića, inače dugogodišnjeg takmičara Teniskog Saveza Srbije.

Turnir je iz kalendara TSS, serije Super 4, konkurencija do 12 godina dečaci. Početak takmičenja zakazan je za 20. avgust 2022. godine.

Markoviću juniorski trofej u Austriji

Mladi teniser Srbije, 16 - godišnji Saša Marković osvojio je juniorski turnir u konkurenciji do 18 godina, kategorija J3 koji je održan u austrijskom mestu Mauthauzen.

Kao prvi nosilac ovog takmičenja Saša je do pobnedničkog postolja stigao trijufmom u finalu nad predstavnikom Danske, šestim nosiocem Kanom Bonsah Ganlijem 6:4, 5:7, 6:3. U polufinalu Marković je bio bolji od takmičara iz Ukrajine Semena  Aginskog 6:3, 6:1.

Saša je u 2022. odigrao i finale J4 međunarodnog juniorskog turnira koji je održan u Beogradu, popularni Božićni turnir na terenima TK Crvena zvezda.

Juniorski ITF prvenac u singlu Marković je osvojio 2021. na turnira J5 kategorije na Zlatiboru.

Selektor Troicki objavio uži spisak igrača za grupnu fazu Dejvis kupa u Valensiji

Datum objave: 15.08.2022. // Kategorija: FED cup i DAVIS cup
Mesec dana deli nas od prvog meča koji će Dejvis kup selekcija Srbije odigrati u Valensiji, mesec dana do derbija Grupe B i sudara sa selekcijom domaćina Španijom. Grupna faza finalnog turnira Svetske grupe Dejvis kupa 2022. na programu je od 14. do 18. septembra 2022. u četiri grada domaćina (Glazgov, Bolonja, Hamburg i Valensija). Dejvis kup selekcija Srbije voljom žreba nalazi se u Grupi B čiji je domaćin Valensija (Španija) u kojoj su i timovi Španije, Kanade i Južne Koreje.
Uži spiskovi, ali ne i konačni sa imenima igrača na koje selektori Dejvis kup reprezenatacija računaju u predstojećim mečevima grupne faze turnira Svetske grupe Dejvis kupa danas su stigli na adresu Međunarodne teniske federacije (ITF). Na užem spisku selektora Dejvis kup selekcije Srbije Viktora Troickog nalaze se: Novak Đoković (6. mesto na ATP listi), Miomir Kecmanović (36), Filip Krajinović (46), Laslo Đere (86), Dušan Lajović (87), sa mogućnošću izmene tri igrača u odnosu na dostavljeni spisak pre početka takmičenja.

Trofej i finale za Ludoškog u Nemačkoj

Datum objave: 14.08.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Šampion Srbije i juniorski reprezentativac, 17 - godišnji Zoran Ludoški briljirao je na juniorskom ITF turniru J2 kategorije koji je u održan u nemačkom mestu Reningenu.

Šampionski trofej Zoran je podigao u dubl konkurecniji u paru sa Čehom Filipom Alptauerom. Oni su u finalu savladali srpski par Nikola Zekić, Vuk Rađenović 7:5, 6:4.

U singl konkurenciji Zoran je osvojio naslov vicešampiona nakon finala u kome je izgubio od predstavnika Austrije Matijasa Ujvarija 2:6, 4:6. U polufinalu Ludoški je bio bolji od Nemca Davida Fiksa 4:6, 6:4, 6:3, dok je Matijas pobedio srpskog reprezentativca Nikolu Zekića 2:6, 3:6.

Minja Živković stopama Monike Seleš

Datum objave: 10.08.2022. // Kategorija: Domaća scena
Mladost je naša nada i radost, a upravo takav je i veliki teniski talenat iz Novog Sada koji je već napravio sjajnu nisku trofeja iako broji samo 11 leta. Minja Živković rođen je u “srpskoj Atini” 2.12.2010. u sportskoj porodici, od majke teniskog i oca fudbalskog trenera koji su mu podarili poseban sportski kod koji ga je od prvih dana života usmerio na put šampiona. Od kolevke do dana današnjeg lopta je Minjin najbolji drug, njegova ljubav i čarolija sa kojom ide na spavanje i sa kojom se budi.

Rođen je istog datuma, u istom gradu, 37 godina kasnije kao i jedna od najboljih teniserki sveta ikada, koja je sa 16 leta bila prva na svetu u profi konkurenciji i imala u kolekciji gren slem trofej, legendarna Monika Seleš.

Natalija i Žang osvojili TSS Tour u Vrnjačkoj Banji

Na teniskim terenima SC Karović održan je turnir iz serije TSS Tour u Vrnjačkoj Banji iz kalendara Teniskog saveza Srbije za seniorke i seniore.

Šampionski pehar kod seniorki osvojila je Natalija Senić koja je tokom turnira izgubila samo devet gemova. U finalu Natalija je savladala Taru Mihaljević 6:3, 6:2. U polufinalu Senićeva je bila bolja od Anje Stanković 6:1, 6:3, dok je Tara pobedila Angelinu Mihajlović 6:2, 6:0.

Kod seniora naslov šampiona poneo je Žang Linghao koji je u finalu savladao Romea Hadži-Mehmedovića 6:0, 5:7, 6:4. U polufinalu Žang je savladao Novaka Novakovića 4:6, 6:3, 6:2, dok je Romeu meč kod rezultata 6:3, 3:2 predao Luka Pavlović.

Aleksandra i Nikola šampioni Tennis Europe turnira u Skoplju

Datum objave: 07.08.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Tennis Europe turnir u konkurenciji do 16 godina koji je održan u Skolju protekao je u znaku mladih srpskih tenisera.

Kod devojčica šampioski pehar osvojila je srpska juniorka Aleksandra Đokić pobedivši u finalu Makedonku Katju Ivanovsku 6:3, 6:2. U polufinalu Đokićevoj je susret kod rezultata 4:1 u prvom setu predala Rumunka Ingird Jovana Sanduleasa, dok je Ivanovskoj meč polufinala kod rezultata 4:3 u prvom setu predala naša teniserka Darja Šuvirdjonkova.

Naslov šampiona u muškom singlu poneo je naš Nikola Jović koji je bio postavljen za prvog nosioca. U finalu Nikola je pobedio Makedonca Amara Huseinovića 6:3, 2:6, 6:0. U polufinalu Jović je bio bolji od Italijana Dalapiace 6:4, 6:1, dok je Amar savladao tenisera Srbije Mihaila Nikića 4:6, 6:2, 6:4.

Ženski dubl osvojio je srpski par Hana Đedović, Teodora Vlajić kojima je meč finala bez borbe predao par Sanduleasa, Vasiljeva (ROU,UKR).

Muški dubl osvoji je srpski teniser Aleksandar Zikić u paru sa Italijanom Kilianom Dalapiacom. Oni su u borbi za tron bili bolji od dubla Mateja Stanisavljević, Aleksandar Trifunovski (SRB,MKD) 6:4, 7:5.

Timur i Eva osvojili Mišin memorijal 2022.

Datum objave: 06.08.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima Teniske akademije Tipsarević održan je Tennis Europe turnir u konkruenciji do 12 godina za devojčice i dečake, Mišin memorijal 2022.

Šampionski pehar kod devojčica osvojila je ruskinja Eva Kaliadina savladavši u finalu reprezentativku Srbije Andreu Lolu Popović 6:0, 6:0. U polufinalu Eva je pobedila Kazahstanku Linaru Buleševu 6:2, 6:3, dok je naša Andrea Lola bila bolja od Kazahstanke Alise Koroljove 6:3, 6:1.

U muškom singlu trijumfovao je Rus Timur Gordejev savladavši u finalu srpskog tenisera Miroslava Barjaktarovića 6:3, 6:7(5), 10:3. U polufinalu Timur je pobedio Kazahstanca Giorgija Bregvadzea 6:2, 6:3, dok je naš Miroslav bio bolji od Slovenca Sergeja Videnovića 5:7, 6:1, 10:5.

Srbija 10. na svetu - Ekipno do 14 za devojčice

Ženska reprezentacija Srbije u konkurenciji do 14 godina od 1. do 6. avgusta 2022. borila se na šampionatu sveta u češkom mestu Prostejov, gde su nakon šest mečeva i tri pobede zauzele 10. mesto na svetu od 16 selekcija koje su uzele učešće na ovom takmičenju.

Tim Srbije u sastavu: Dušica Popovski, Luna Vujović, Anastasija Cvetković, predvođene trenerom Nemanjom Ivićem do plasmana na svetsku smotru najboljih selekcija do 14 godina u 2022. stigao je osvojivši peto mesto na finalnom takmičenju Ekipnog evropskog šampionata 2022.