Arhiva vesti - Sve vesti

TSS TOUR - TA TAŽ Niš - ŽREBOVI I REZULTATI - SENIORKE I SENIORI

Datum objave: 16.07.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima Teniske akademije Živković u Nišu održava se turnir iz serije TSS Tour za seniorke i seniore iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

O D L U K U

turniri u kategoriji dečaka i devojčica do 12 i 14 godina se u slučaju kada temperatura u toku dana prelazi 35 stepena u hladu prekidaju u vremenskom intervalu od 13:00 do 17:00 časova.Odluku o ovome donosi predsednik TO TSS po obaveštenju o vremenskim prilikama dobijenih od vrhovnog sudije turnira. Ova odluka važi za sve turnire u organizaciji TSS, a preporučuje se i svim regionalnim savezima da donesu sličnu odluku.

Ova odluka stupa na snagu danom objavljivanja na sajtu TSS.

Odluka ovde

Beograd, 12.07.2021. Takmičarski odbor TSS

Kragujevac Open - turnir u konkurenciji do 14 godina, III kategorija

Na terenima TK Top Spin Kragujevac od17. jula 2021. startuje turnir u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake, III kategorija iz kalendara TSS.

Upis: upis na licu mesta do 09:00 sati ujutru

Početak turnira: subota 17.07.2021

Kategorija: III kategorija novi sistem

Kotizacija: 500 rsd

Klub: TK Top Spin Kragujevac

Turnir ce se bodovati za rang listu TSS.

Helena i Luka šampioni Super 4 u TK Partizan

Datum objave: 12.07.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Partizan u Beogradu održan je turnir iz serije Super 4 u konkurenciji devojčica i dečaka do 12 godina, I kategorija iz kalendara TSS.

Šampionski pehar u konkurenciji devojčica osvojila je Helena Korać koja je u finalu savladala Anastasiju Čolović 6:4, 6:4. U polufinalu Helena je pobedila Samikšu Morusu 0:6, 7:5, 6:4, dok je Anastasija bila bolja od Dunje Vlaisavljević 6:2, 6:3.

Kod deačaka naslov šampiona poneo je Luka Ćeramilac pobedivši u finalu Vuka Pantića Crnčevića 6:4, 6:2. U polufinalu Luka je salvadao Minju Živkovića 6:2, 6:3, dok je Vuk bio bolji od Relje Todorovića 6:0, 6:4.

20. Gren slem titula Novaka Đokovića, šesti trijumf na Vimbldonu

Datum objave: 11.07.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Veći od večnosti! Novak Đoković je lider svetskih rekorda, lider kluba sportskih besmrtnika, lider svetske istorije “belog sporta”.  Naš nacionalni heroj kome kliče ceo svet osvojio je 20. gren slem titulu u karijeri. Do najmoćnije stranice u knjizi njegovog teniskog I sportskog bivstvovanja Novak je stigao na Vimbldonu, pokorivši zelene terene hrama “belog sporta” šesti put u karijeri, u sedmom finalu londonskog gren slema, 30 finala gren slema u karijeri.
U finalu za šesti zlatni trofej Vimbldona Đoković je savladao Italijana Matea Beretinija 6:7(4), 6:4, 6:4, 6:3. Bio je to sudar beogradskih ATP šampiona iz 2021. u kome je neimar zlatne istorije svetskog tenisa još jednom dokazao da je najveći teniser ikada, od kako je ovaj sport ugledao svetlost dana.
Zlatni šampion veći od večnosti nastavio je fantastičan niz trijumfa u tekućoj sezoni, gde je osvojio tri gren slema u nizu i gde ga samo trofej US Opena deli od zlatnog slema u kalendarskoj godini. Pre US Opena Novak će se za zlato Srbije boriti na Olimpijskim igrama u Tokiju koje startuju 23. jula.

Čudesni Novak nastavlja svoj čudesni put gradeći staze večnosti!

Senićeva vicešampion profi turnira u Prokuplju

Višestruka šampionka Srbije, 18- godišnja Natalija Senić zablistala je na profi sceni, već na drugom ITF profesionalnom takmičenju u karijeri.

Senićeva je osvojila naslov vicešampiona na takmičenju koje je održano u Prokuplju. U borbi za tron Natalija je izgubila od Letonke Darje Semenistaje 0:6, 2:6.

Reprezentativka Srbije rođena u Kragujevcu pojaviće se na WTA listi nakon sledećeg takmičenja koje bude odigrala, jer prema pravilima WTA teniserke da bi dobile mesto na WTA listi moraju na najmanje tri takmičenja proći bar prvo kolo, a rezultate koje je već postigla i zalet koji je uhvatila garantuju takav ishod. Prvi profi turnir u karijeri Natalija je odigrala takođe u gradu na reci Toplici.

Natalija ne nedavno završila sportsku gimnaziju u Beogradu kao najbolji đak generacije. Sada je rešila da nakon vrhunskih rezultata koje je ostvarila u školi, ujedno igrajući tenis i beležeći vrhunske rezultate na juniorskoj sceni, sada istim putem nastavi i u profi tenisu.

Bravo!

Stankovićeva i Jović šampioni Tennis Europe takmičenja u TAŽ-u

Teniska akademija Živković iz Niša bila je tradicionalno izvanredan domaćin mladim snagama tenisa u Evropi. Ovaj put na terenima TAŽ-a održano je Tennis Europe takmičenja u konkurenciji do 16 godina za devojčice i dečake.

Naslov šampiona na ovom turniru u singl konkurenciji ponela je domaća takmičarka, šampionka Srbije Anja Stanković pobedivši u finalu predstavnicu Rusije Veru Sokolovu koja je bila postavljena za petog nosioca rezultatom 6:4, 6:2. Kao prvi nosilac Stankovićeva je u polufinalu savladala zemljakinju, trećeg nosioca Teodoru Kostović 7:5, 2:6, 6:3, dok je Sokolova bila bolja od Rumunke Džulije Musat 6:4, 6:2.

Kod dečaka trijumfovao je naš Nikola Jović savladavši u finalu zemljaka Sergeja Živkovića 6:2, 6:3. U polufinalu kao drugi nosilac Jović je bio bolji od Todora Vukomanovića 6:2, 6:4, dok je Sergej nakon velike borbe pobedio sedmog nosioca Nikolu Lulića 6:7(4), 7:5, 6:4.

U ženskom dublu pobednički pehar osvojio je srpski par Anastasija Cvetković i Anja Stanković pobedivši u finalu zemljakinje Teodoru Kostović i Katarinu Milošević 6:2, 6:4.

Pobedničko postolje muškog dubla pripalo je paru iz Makedonije Amar Huseinovik, Filip Stojanovski koji su u finalu pobedili crnogorski par Balša Đoković, Milan Ristov 6:4, 6:2.

TSS TOUR - TK DINAMO PANČEVO - ŽREBOVI I REZULTATI - SENIORKE I SENIORI

Datum objave: 09.07.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Dinamo iz Pančeva održava se turnir iz serije TSS Tour u konkurenciji seniorki i seniora, I kategorija iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

glavni žreb seniorke ovde

glavni žreb seniori ovde

kvalifikacije žreb seniorke  ovde

kvalifikacije žreb seniori ovde

raspored mečeva 16. jul 2021. ovde

Super 4 u konkurenciji do 12 godina - TK Partizan 2021.

Na terenima TK Partizan održava se turnir iz serije Super 4 u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake, I kategorija iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

glavni žreb devojčice ovde

glavni žreb dečaci ovde

raspored mečeva nedelja 11. jul 2021. ovde

Vimbldon 2021 - juniori - rezultati

Datum objave: 07.07.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Gren slem - juniorski - Vimbldon 2021.

Juniorke:

Glavni turnir -

1. kolo, singl: Lola Radivojević (SRB) - (q) Ksenia Zaytseva (RUS) 3:6, 3:6

Kvalifikacije -

1. kolo, singl: (5) Tijana Sretenović (SRB) - (WC) Jaquelyn Ogunwale (GBR) 6:1, 7:6(5)

2. kolo, singl: (5) Tijana Sretenović (SRB) - (10) Elena Pridankina (RUS) 3:6, 0:6

Dubl -

1. kolo: Radivoijević, Laki (GRE) - (WC) Bilchev, Xu (GBR,GBR)

Juniori:

1. kolo, singl:

Hamad Međedović (SRB) - (q) Sasha Gueymard Wayenburg (FRA)

Marko Topo (RUS) - (14) Leo Borg (SWE) 3:6, 7:6(2), 0:6

1. kolo, singl: Stefan Popović (SRB) - (9) Sebastian Dominko (SLO) 7:6(3), 6:2

2. kolo, singl: Stefan Popović (SRB) - (WC) Billy Blaydes (GBR) 6:7(5), 6:3, 5:10