Arhiva vesti - Sve vesti

Zoranu prija Elite

Datum objave: 16.06.2024. // Kategorija: Domaća scena
Zoran Šegrt (2) iz Crvene zvezde slavio je na turniru 3. kategorije do 18 godina u Novom Sadu, odigranom na terenima TA Elite. U finalu je bio bolji od Leona zimonjića iz Prosporta 6:1, 6:3. Leon je u polufinalu bio bolji od Luke Milovanovića (1) iz Agrimesa, a Zoran od Milana Prodanovića iz Sport maksa.

Tara i Vladimir sve zasenili

Turnir 3. kategorije do 16 godina u obe konkurencije odgran je na terenima TK Slavija u Ćupriji. Slavili su Tara Marković iz Profesionala i Vladimir Petrović iz TAŽ. Tara je sakupila 60 bodova ispred kvarteta sa po 45, klupske drugarice Milice Perišić, Amastasije Marjanović i Nae Dejković iz kluba organizatora i Nikoline Tomson iz Šumica.
Vladimir je sa 80 poena završio takmičenje ispred Luke Pantelića iz Kruševca, Bogdana Milićevića iz Profesionala, klupskog druga Matije Stojanovića i Mihajla Sasojevića iz Slavije, koji su došli do 60 poena.

Dva turnira u Takovu

Planirani turnir 3. kategorije na terenima TK Takovo u Gornjem Milanovcu pretvorio se u dva turnira do 14 godina zbog velikog broja prijavljenih takmičara. Na A turniru sa devet takmičara slavio je David Tomašević iz Crvene zvezde, koji je sakupio 60 bodova, ispred Novaka Tešića iz Topaka, Viktora Panića iz Top tenisa i Miloša Albulja iz Palilule koji su osvojili po 45. Na B turniru sa osam takmičara najbolji je bio Matija Radivojević iz Reketa sa 40, a po 30 su osvojili Vasilije Lazarević i Teodor Babović iz Takova.

Lazar osvojio Savu

Turnir Zelenog nivoa odigran je na terenima TK Sava u Sremskoj Mitrvici, a najuspešniji je bio Lazar Dimitrijević iz Vojvodine. Lazar je osvojio 80 bodova, a takmičenje je završio ispred Jovana Kvačevića i Vukašina Petrova iz Elita, Koče Milankovića iz Sola i Jovana Đurđevića iz Savića.

Viktor iznad Kragujevca

Viktor Đurđić iz TAŽ slavio je na turniru Zelenog nivoa odigranog u Kragujevcu na terenima TK Top spin. Viktor je sakupio 40 bodova u konkurenciji osam takmičara, i iza sebe je sa po 30 poena ostavio Marka Đokića iz Crvene zvezde i Stefana Šabića iz kluba organizatora.

Mina sve zasenila

Turnir Crvenog nivoa odigran je na terenima TK Zmaj u Sremskoj Mitrovici. Učestvvalo je devet takmičara, podeljenih u dve grupe, a najuspešnija je bila Mina Heror iz Partizana iz Plavog tima, a uz rame joj je bio u Crvenom timu Andrej Gavrić iz Sport maksa.

Aleksandri prija igra na travi

Datum objave: 13.06.2024. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Srpska reprezentativka Aleksandra Krunić blista na početku sezone na travi. Posle ITF W100 dubl titule u Subitonu u Velikoj Britaniji, bila je sjajna i na WTA 250 u Hertogenbošu u Holandiji. Plasirala se u četvrtfinale Libema opena gde je poražena od Dalme Galfi iz Mađarske 5:7, 3:6.
Dan ranije Aleksandra je upisala pobedu karijere, pošto je uspela da u osmini finala turnira u Hertogenbošu savlada petu teniserku sveta Džesiku Pegulu (1) iz SAD u tri seta 7:6(3), 6:7(3), 6:4.