Arhiva vesti - Sve vesti

EKIPNO TAKMIČENJE DO 18 GODINA DAN 1 - KVALIFIKACIJE

Datum objave: 07.05.2022. // Kategorija: Domaća scena

Rezultate mečeva prvog dana takmičenja u okviru kvalifikacija za Ekipno prvenstvo u konkurenciji do 18 godina za 2022. godinu kao i raspored za drugi dan takmičenja možete naći ovde

Popović vicešampion dubla u Ulcinju

Datum objave: 07.05.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na profesionalnom turniru nagradnog fonda 25.000 dolara koji se ove nedelje igra u Ulcinju mladi teniser Srbije, 18 - godišnji Stefan Popović osvojio je naslov vicešampiona u dubl konkurenciji.

U paru sa kolegom iz Hrvatske Milijem Poljičakom naš višestruki državni šampion izgubio je finale od para Cretu, Cukerman (ROU,ISR) 4:6, 1:6.

Popović je u singlu iz kvalifikacija u kojima je ostvario dve pobede stigao do polufinala u kome je zaustavljen od Španca Aleksa Martija Pujolrasa 4:6, 3:6.

Ludoški vicešampion u Oradei

Juniorski šampion Srbije, 16 -godišnji Zoran Ludoški poneo je naslov vicešampiona na juniorskom ITF turniru Grade2 kategorije koji je održan u rumunskoj Oradei.

Ludoški je u finalu snage odmerio sa Čehom Maksimom Mrvom koji je nakon velike borbe pobedio našeg reprezentativca rezultatom 4:6, 6:2, 6:7(5).

U Oradei Zoran je odigrao prvo finale u sezoni 2022. u singl konkurenciji. U takmičarskoj 2021. Ludoški je odgirao tri juniorska finala, osvojio jedan trofej, a na pobedničko postolje stao je i na Tennis Europe turniru do 16 godina, Pecinom memorijalu u Pančevu.

Polufinale dubla u Oradei zabeležile su teniserke Srbije Teodora Kostović i Darja Šuvirdjonkova.

Ristićeva osvojila ITF juniorski pehar u Vilahu, Obradovićeva vicešampion

Na juniorskom ITF turniru kategorije J2 koji je održan u austrijskom gradu Vilahu u konkurenciji juniorki odigrano je srpsko finale.

U borbi za šampionski pehar snage su odmerile reprezentativke Srbije Mia Ristić i Andrea Obradović, a pobedu je odnela Ristićeva rezultatom 6:0, 3:6, 6:0.

Ovo je za 15-godišnju Miu prvo finale u 2022. i prvo trofej u ovoj sezoni, odigrala je i polufinale juniorskog takmičenja J1 kategorije u Vrsaru. U 2021. Ristićeva je odigrala četiri juniorska finala i osvojila isto toliko titula. Trofej u Vilahu joj je prvi iz kategorije J2. Do sada Mia je osvojila šest ITF juniorskih trofeja u devet odigranih finala.

Obradovićeva je u poslednje četiri nedelje odigrala isto toliko turnira, na dva osvojila 3. mesto, osvojila titulu u Italiji i zabeležila finale u Austriji. U dosadašnjoj karijeri 17-godišnja Andrea odigrala je deset ITF juniorskih finala i osvojila tri titule u singl konkurenciji.

Lani i Pavlu dubl trofej u Prokuplju (Tennis Europe do 12)

Datum objave: 06.05.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Topličanin u Prokuplju održan je Tennis Europe turnir u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake.

Od predstavnika Srbije treća mesta u konkurenciji dečaka u singlu zauzeli su Andrija Sadžaković koji je u polufinalu zaustavljen od Vladimira Conkova 1:6, 4:6 i Miroslav Barjaktarović koji je u borbi za plasman u finale izgubio od Rusa Danila Valtera 1:6, 0:6.

Utešni turnir u singlu kod dečaka osvojio je teniser Srbije Pavle Stojiljković savladavši u finalu zemljaka Nikolu Stefanovića 6:1, 6:2.

Treće mesto kod devojčica u singlu zauzela je teniserka Srbije Lana Agbaba koja je u polufinalu zaustavljena od kineskinje Ksinran Sun 0:6, 2:6.

U konkurenciji dublova šampionski trofeji otišli su u ruke predstavnika Srbije. Kod devojčica pobedu je odnela naša Lana Agbaba u paru sa predstavnicom BiH Teom Kovačević pobedviši u finalu makedonski par  Mitevska, Nikolovska 7:6(2), 6:1.

Nakon trofej u singlu utešnog takmičenja Pavle Stojiljković osvojio je i dubl pehar na Tennis Europe turniru u Prokuplju. On je u paru sa Rumunom Lukas Aleksandrom Milošem u borbi za tron savladao dubl Butković, Kvist (BiH,DEN) 6:0, 6:3.

Ekipna takmičenja - juniori 2022. kvalifikacije - raspored mečeva i satnica

Datum objave: 06.05.2022. // Kategorija: Domaća scena
- Mesto takmičenja i vreme takmičenja

DATUM ODRŽAVANJA:

juniorke od 07.05.2022.

juniori od 07.05.2022.
LOKACIJA: cele kvalifikacije se igraju po principu gost / domaćin. U žrebu je obeleženo sa * ko je domaćin susreta.

Obaveza svakog kluba učesnika je da se informiše o eventualnom domaćinstvu pre početka takmičenja.

RASPORED MEČEVA I SATNICA MOŽETE  NAĆI OVDE

Marićeva i Juhas šampioni seniorskog TSS Tour takmičenja u Pančevu

Datum objave: 05.05.2022. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Dinamo u Pančevu održan je turnir iz serije TSS Tour 2022. u konkurenciji seniorki i seniora iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Pobednički pehar u konkurenciji seniorki osvojila je Dunja Marić koja je u finalu savladala Anastasiju Arsić 6:0, 6:2. U polufinalu Marićeva je bila bolja od Anđele Petrović 6:1, 6:1, dok je Anastasija pobedila Miu Marjanović 5:7, 6:3, 6:2.

Kod seniora naslov šampiona poneo je Kristijan Juhas pobedivši u finalu Dušana Obradovića 6:2, 6:4. U polufinalu Kristijan je bio bolji od Petra Pjevčevića 6:0, 6:2, dok je Obradović savladao Veljka Krstića 6:3, 6:4.

Datum objave: 02.05.2022. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Sloboda u Čačku oržan je turnir iz serije Super 4 iz kalendara TSS u konkurenciji do 16 godina za devojčice i dečake.

Šampionski trofej u konkurenciji devojčica osvojila je Anja Pisar koja je u finalu savladala Elenu Milutinović 7:6(3), 7:5. U polufinalu Anja je pobedila Taru Živkov 5:7, 6:2, 6:3, dok je Elena bila bolja od Lenka Vuksanović 7:5, 6:3.

Kod dečaka pobednički pehar osvojio je Nikola Radišić pobedivši u finalu Mihaila Nikića 6:4, 4:6, 7:6(3). U polufinalu Nikola je savladao Andriju Ćopića 7:5, 6:1, dok je Mihailo bio bolji od Alekse Oparnice 6:2, 7:5.

Obradovićeva trijumfovala u Italiji na ITF Grade 2 takmičenju

Datum objave: 01.05.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Reprezentativka Srbije, 17- godišnja Andrea Obradović osvojila je juniorski Grade 2 turnir u italijanskom mestu Salsomađore.

Do naslova šampiona u singlu Obradovićeva je stigla pobedom u finalu nad teniserkom iz Belorusije Evialinom Laskević 6:3, 6:1. Ovo je bilo Andreino osmo juniorsko ITF finale i treća titula u dosadašnjoj karijeri u ovoj konkurenciji.