Luka pokorio Istok

Datum objave: 16.10.2024. // Kategorija: Domaća scena
Luka Pantelić iz TK Kruševac pobednik je Prvenstva Istočne Srbije, turnira B kategorije, odigranog na terenima TK Slavija u Ćupriji. Luka je u finalu bio bolji od Nikole Perića (4) iz Bora sa 7:6(5), 7:5. Do polufinala su se probili i Nemanja Marjanović (1) iz Kostića i Nikola Pantić (3) iz kluba organizatora.

Emiliji i Leonu po trofej

Datum objave: 15.10.2024. // Kategorija: Domaća scena
Turnir 2. kategorije do 18 godina odigran je na terenima Tk Forhend u Beogradu. Slavili su Emilija Miljković iz Topaka i Leon Jovičić iz Tipsarevića. Emilija je opravdala ulogu prvog favorita, i u finalu je bila bolja od Ene Vesković (2) iz Sport lenda sa 6:0, 6:0.

Kod juniora Leon Jovičić je slavio u finalu protiv Nikole Rašete iz Partizana 7:6 (5), 6:0.

Verica i Marko ponos Vojvodine

Turnir B kategorije, Masters do 16 godina Vojvođanskog teniskog saveza, završen je trijumfom Verice Zrnić iz novosadske Elite i Marka Dejića iz Spartaka.

Verica je u finalu bila bolja od klupske drugarice Mine Maličević sa 6:1, 6:3, a treće mesto osvojila je Jana Prica, čime je novosadskoj akademiji donela het-trik. Kod juniora slavioli su Spartakovi momci. U subotičkom finalu Marko je bio bolji od Filipa Milera sa 6:3, 7:5. Treće mesto pripalo je Vladimiru Grubačiću iz TA Čonkić.

Olga i Karol na tronu

Turnir 3. kategorije u obe konkurencije do 16 godina odigran je na terenima TK Melatalc u Valjevu. Slavili su Olga Matić iz kluba organizatora i Karol Verbič iz Crvene zvezde.

Olga je sa 60 poena bila bolja od Milene Brđanin iz Top tenisa, Runjang Je iz Akademije Bogdana Obradovića i Ane Lazarević iz Takova, koje su sakupile po 45 poena. Karol je sa 40 poena bio prvi a iza njega s apo 30 su takmičenje završili Makar Šuviršokonov iz Elita,Jovan Garić iz Top Tenisa, Miloš Emreković iz Tvinsa i Mihailo Branković iz kluba domaćina.

Dragana i Marko vladari ravnice

Odigrani su vojvođanski mastersi do 12 godina, turniri B kategorije. Slavili su Dragana Vukas iz inđijske ELite i Marko Labudović iz novosadskog Elita. Dragana je u finalu bila bolja od klupske koleginice Marije Doklove sa 6:4, 6:2, a treća je bila Lena Kukić iz Meridijane.

Marko je u finalu bio bolji od Đure Kotura iz inđijske Elite sa 6:3, 6:3, a treće mesto je odneo Neša Pavlović iz Save iz Sremske Mitrovice.

Teodora i Viktor bez premca

Na terenima TK Top tenis u Kraljevu odigrani su turniri 3. kategorije do 12 godina. Slavili su Teodora Ivković iz Sportskog sela i Viktor Pantić iz kluba organizatora.

Teodora je završila takmičenje sa 80 bodova ispred Mie Tomić iz Premiuma i Helene Petrović iz Pume, koje su osvojile po 60. Viktor je bio prvi sa 65 poena, ispred kvarteta sa po 45, koji su činili Sergej Nikolić iz Starog Košutnjaka, Maksim Dojčinov iz TAŽ, Kalin Mitevski iz Top spina i Viktor Premović iz kluba domaćina.

Šid u narandžastom

Narandžasti turniri u obe konkurencije odigrani su na terenima TLK Sol 022 u Šidu. Devojčice su bile podeljene u dve ekipe i igrale su u istoj grupi, dok su kod dečaka bile formirane dve grupe takmičara. Najuspešnija je bila Sofija Gačić iz kluba organizatora (12:1), a uz rame joj je bila Iskra Knežević iz Elite (12:2).

Kod dečaka je ubedljivo najbolji bio Leon Šoltiš iz Tose Bečej (16:1).