Arhiva vesti - Sve vesti

Luna igra za istoriju u Banjaluci

Datum objave: 08.06.2024. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Luna Vujović u Banjaluci ima priliku da postane prva srpska teniserka koja će da osvoji profesionalnu titulu u 14. godini! Već je u martu u Antaliji ispisala istoriju kao najmlađa finalistkinja ITF turnira iz naše zemlje. Pre Lune sa 15 godina krune su osvajale Tatjana Ječmenica u Valingenu 1994, Aleksandra Krunić u Prokuplju 2008,   Ivana Jorović u Šarm El Šeiku 2012, Katarina Jokić u Šibeniku 2014. i Olga Danilović u Antaliji 2016. Za borbu za trofej W15 turnira u Banjaluci savladala je 108 mesta bolje rangiranu Ameli Smejkalovu 6:3, 6:3. U finalu će igrati pritiv Slovenke Žive Falkner koja zauzima 483. poziciju na VTA listi.

Đukić prvak Evrope

Datum objave: 07.06.2024. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Petar Đukić je pojedinačni veteranski prvak Evrope u kategoriji 35+! Učestovao je na pojedinačnom Evropskom prvenstvu u Veli Lošinju i pobedom u finalu nad Ukrajincem Antonom Stepakhnom 4:6, 6:1, 7:5 prigrlio trofej. Čestitamo Petru i nadamo se da će nas obradovati novim pobedama.

Datum objave: 04.06.2024. // Kategorija: Domaća scena
Višnja Mitić iz Teniske akademije Živković iz Niša i Filip Ivanović član beogradskog Prosporta osvajači su Kupa Srbije za Zeleni nivo, odigranog na terenima Teniske akademije Tipsarević u Beogradu!

Posle tri dana velike borbe Višnja je u finalu bila bolja od Lene Lazarević iz Jagodinskog teniskog kluba. Treća mesta pripala su Maji Kukuć iz inđijske Elite i Danici Adamović iz JTK.

Filip je u meču za trofej savladao Iliju Perića iz Crvene zvezde, a trećeplasirani su bili Filip Baričak iz Elite i Marko Andrić iz niškog Radničkog.

Učestvovale su 22 najbolje devojčice uzrasta do 10 godina i 32 dečaka. Trofeje i medalje su predali najboljima generalni direktor TSS Dušan Orlandić i dirketor TTA Darko Gagić.

Jović i Juhas do krune

Datum objave: 03.06.2024. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Nastavlja se žetva trofeja srpskih tenisera u Kuršlijskoj Banji na ITF turnirima iz Serbian tura u organizaciji kluba Ti-lajn. Ovoga puta u dublu M15 turnira slavili su Viktor Jović i Kristijan Juhas (3), koji su u finalu bili bolji od Sabe Purtseladzea iz Gruzije i Kumojana Sultanova iz Uzbekistana 7:5, 6:4. Titulu u mušokm singlu poneo je Janaki Milev (3) iz Bugarske. Viktor Jvić (6) i Vuk Rađenović su došli do četvrtfinala.

Kod dama u singlu je slavila Andrea Prisakariu (1) iz Rumunije, a Dunja Marić je stigla do četvrtfinala. u dublu su slavile Karola Patrisija Bejenaru iz Rumunije i Ines Ibou iz Alžira, koje su finalu bile bolje od naše Elene Milovanović i rumunske pobednice singla Prisakariu (3) 7:6(8), 6:7(6), 10:5.

Li i Vojin prigrlili trofeje

Datum objave: 03.06.2024. // Kategorija: Domaća scena
Li Hongjun i Vojin Sadžaković (3) iz Agrimesa slavili su na turniru 2. kategorije do 18 godina digranom na terenima TK Popkourt u Pančevu. Li je u do trofeja ženskog turnira došla pošto joj je Jevrosima Mitić (1) iz Šumica predala finale posle 6:3, 6:6.

Vojin je u finalu slavio protiv Leona Zimonjića 6:4, 6:2.

Anjina Vojvodina do 12

Anja Bajšanski (1) iz Kikinde slavila je na Regionalnom prvenstvu Vojvodine do 12 godina odigranom na terenima TK Gimnazijum u Rumi. U finalu je bila bolja od Nikoline Pešić (3) iz Sivca 6:0, 6:2. Polufinalistkinje bile su Maria Doklova (7) iz TA Elite i Milica Puzić (2) iz Vojvodine.

Vladimiru prija domaći teren

Vladimir Petrović iz TAŽ osvojio je turnir 3. kategorije do 16 godina koji je odigran na terenima njegovog matičnog kluba. Vladimir je osvojio 80 bodova i završio takmičenje ispred klupskg druga Matije Stojanovića, Bogdana Milićevića iz Profesinala i Luke Pantelića iz Kruševca koji su prikupili 60 poena.

Novakov Viner

Novak Tešić iz Topaka slavio je na turniru 3. kategorije do 14 godina odigranom na terenima TK Viner u Beogradu. Iza sebe je ostavio Jovana Živkovića iz Agrimesa, Viktora Stakića iz Tipsarevića, Pavla Potparića iz Vajt Stara i Bogdana Bradića iz OTK.