Arhiva vesti - Sve vesti

Letnje prvenstvo Srbije 2022. (do 16 godina) juniorke i junori - TK TAŽ

Datum objave: 27.05.2022. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima Teniske akademije Živković u Nišu održava se Letnje prvenstvo Srbije 2022. u konkurenciji do 16 godina za juniorke i juniore.

Datum objave: 26.05.2022. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Zlatibor Springs održano je Letnje prvenstvo Srbije u konkurenciji devojčica i dečaka do 14 godina iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Naslov šampiona kod devojčica ponela je Anastasija Cvetković koja je u finalu savladala Lanu Virc 6:1, 6:3. U polufinalu Anastasija je pobedila Galu Ivanović 4:6, 6:2, 6:3, dok je Lana bila bolja od Teodore Vlajić 6:1, 6:2.

Kod dečaka šampionski pehar osvojio je Marko Dragović pobedivši u finalu Vanju Nikolića 6:1, 6:2. U polufinalu Marko je savladao Danila Gruića 6:3, 6:3, dok je Vanja bio bolji od Mihaila Topića 6:0, 6:1.

U konkurenciji ženskih dublova na pobedničko postolje stale su Anastasija Cvetković i Teodora Vlajić pobedivši u finalu par Ena Ilić - Helena Vlajić 6:3, 6:0. Polufinala:

Cvetković, Vlajić - Anđela Đorđević, Anastasija Čolović 6:1, 6:1, Ilić, Vlajić - Dragica Stevanović, Ana Jurišić 6:1, 6:2.

Titulu prvaka Srbije u muškom dublu u konkruenciji do 14 godina osvojili su Marko Dragović i Marko Šavija. Oni su u finalu savladali par Aleksa Mirković - Uroš Živković 6:2, 7:5.

Polufinala: Dragović, Šavija - Miloš Skorić, Danilo Gruić 6:4, 6:0, Mirković, Živković - Mihailo Topić, Vanja Nikolić 7:5, 6:7(3), 10:8.

Marićeva osvojila juniorsku titulu u Mađarskoj

Datum objave: 22.05.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada srpska teniserka, 15 - godišnja Dunja Marić osvojila je ITF juniorski prvenac na turniru J4 koji je održan u mađarskom gradu Dunakezi.

Do naslova šampiona Dunja je stigla pobedama najpre u prvom kolu nad Poljakinjom Pavelskom, a zatim je nanizala tri pobede nad Slovakinjama i plasirala se u finale do kojeg nije izgubila ni set. U borbi za šampionski trofej Marićeva koja je bila postavljena za drugog nosioca ovog takmičenja snage je odmerila sa prvim nosiocem, zemljakinjom Darjom Šuvirdjonkovom koju je savladala rezultatom 6:3, 2:6, 6:4.

Darja je u paru sa sestrom Valentinom Šuvirdjonkovom odigrala finale dubla koje su predale kod rezultata 0:4 u korist protivničke ekipe iz Slovačke Gemzička, Sramkova koje su u polufinalu savladale srpski par Dunja Marić - Anđela Lazarević 6:3, 6:2.

Dupla profi kruna Lole Radivojevic u Heraklionu

Potpuni bljesak i trijumf mlade srpske Bili Džin King kup reprezentativke, 17 - godišnje Lola Radivojević. Duplu profi krunu, profi prvence Lola je osvojila ovog vikenda na turniru iz fjučers serije koji je za nagradni fond od 15.000 dolara osvojila na takmičenju u grčkom Heraklionu.

Nakon titule u dubl konkurenciji, Lola je upisala i titulu u singlu. U borbi za singl tron Radivojevićeva je u finalu savladala Grkinju, petog nosioca ovog takmičenja Martu Matoulu 6:3, 6:3.

Dupla kruna u Heraklionu doneće mladoj i velikoj nadi srpskog tenisa veliki skok na WTA listi.

Lola Radivojević osvojila profi prvenac

Datum objave: 21.05.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada i velika nada srpskog tenisa, 17 - godišnja Lola Radivojević osvojila je profi prvenac na turniru iz fjučers serije nagradnog fonda 15.000 dolara koji se održava u Grčkoj.

Lola je pobednički pehar u dublu osvojila u paru sa predstavnicom Grčke Mihaelom Laki savladavši u finalu prve nosioce, holandsko-australijski par Višer, Da Silva Fik 6:1, 4:6, 10:8.

Radivojevićeva će se boriti za još jedno pobedničko postolje u Heraklionu. Bili Džin King kup reprezentativka Srbije nalazi se u finalu singla gde će za prvu singl profi titulu u karijeri odmeriti snage sa Grkinjom Martom Matoulom.

Letnje prvenstvo Srbije 2022. konkurencija do 14 godina - TK Zlatibor Springs

Datum objave: 20.05.2022. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Zlatibor Springs održava se Letnje prvenstvo Srbije 2022. u konkurenciji devojčica i dečaka do 14 godina iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

žreb glavni turnir devojčice ovde

žreb glavni turnir dečaci ovde

žreb dubl devojčice ovde

žreb dubl dečaci ovde

žreb kvalifikacije dečaci ovde

raspored mečeva 26. maj 2022. ovde

Super 4 u konkurenciji do 18 godina - TK Magnet 2022.

Na terenima TK Magnet u Knjaževcu održava se turnir iz serije Super 4 u konkurenciji juniorki do 18 godina.

glavni žreb juniroke ovde

raspored mečeva 22. maj 2022. ovde

Stankovićeva i Ludoški šampioni juniorskog Letnjeg prvenstva Srbije

Datum objave: 19.05.2022. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Todorović u Pirotu završeno je Letenje prvenstvo Srbije 2022. u konkurenciji juniorki i juniora do 18 godina.

Šampionski pehar kod juniorki osvojila je Anja Stanković koja je u finalu savladala Milicu Milosavljević 6:1, 7:6(4). U polufinalu Stankovićeva je bila bolja od Ive Šepe 6:1, 6:2, dok je Milosavljevićeva pobedila Jelenu Gojković 6:2, 6:1.

U konkurenciji juniora tron namenjen šampionu Srbije Letnjeg prvenstva u konkruenciji do 18 godina osvojio je Zoran Ludoški koji je u finalu je savladao Vuka Rađenovića 7:6(0), 7:5. U polufinalu Zoran je pobedio Aleksandra Huđeca 6:3, 6:1, dok je Rađenović bio bolji od Romea Hadži-Mehmedovića 6:1, 6:2.

Srbulovićeva peta na OI u Brazilu

Datum objave: 17.05.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Najbolja predstavnica Srbije u “belom sportu” u konkurenciji gluvih i nagluvih Staša Srbulović predstavljala je našu zemlju na Olimpijskim igrama u Brazilu. U izuzetno jakoj konkurenciji na teniskom turniru u okviru 24. po redu Olimpijskih igrara gluvih i nagluvih naša najbolja teniserska zauzela je visoko peto mesto. Zaustavljena je u četvrtfinalu od prvog nosioca predstavnice Kineskog Tajpeha Čie Ven Lin 3:6, 1:6.
18 – godišnja Boranka Staša Srbulović samim ulaskom među osam najboljih na takmičenju u Brazilu otvorila je sebi put za naredne OI koje će biti održane u Tokiju 2025. godine.
Već 2024. Stašu očekuje Svetsko prvenstvo. Pre odlaska na OI u Brazil Srbulovićeva je zauzimala 13. poziciju na svetskoj rang listi gluvih i nagluvih teniserki, nakon izlaska nove liste levoruka šampionka iz Srbije biće među 10 najboljih na planeti.

Gala i Aleksa šampioni memorijala Jovan Kukaras u Subotici

Datum objave: 16.05.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Spartak u Subotici održan je X Memorijal Jovan Kukaras, turnir iz serije Tennis Europe u konkurenciji do 14 godina.

Pobendičko postolje u konkurenciji devojčica osvojila je Gala Ivanović savladavši u finalu Anastasiju Cvetković 6:1, 7:5. U polufinalu Gala je bila bolja od Lane Virc 2:6, 6:3, 6:1, dok je Anastasija pobedila Mašu Janković 6:4, 6:4.

Kod dečaka pobednički pehar osvojio je Aleksa Marković pobedivši u finalu Vanju Nikolića7:5, 6:4. U polufinalu Aleksa je savladao Mađara Marsela Kovača 6:3, 2:6, 6:2, dok je Vanja bio bolji od Portorikanca Gonzala da Rose Kastra 6:3, 6:4.

U ženskom dublu trijumfovao je par Gala Ivanović - Maša Janković koje su u finalu savladale zemljakinje Teodoru Vlajić i Emiliju Miljković 6:1, 6:2. U polufinalu Ivanović i Janković bile su bolje od ruskinja Sogomonjan, Stadnikova 6:3, 6:0, dok su Vlajić i Miljković pobedile par Cvetković, Virc 6:3, 2:6, 10:5.

Muški dubl osvojili su Kastro i Kasperski (POR,POL) pobedivši u finalu par Kovač, Ziska (HUN,CZE) 7:5, 6:0. U polufinalu srpski par Mihailo Topić, Filip Đokić zaustavljeni su od Kovača i Ziske 2:6, 2:6, dok su naši Vanja Nikolić i Marko Šavija izgubili od Kastra i Kasperskog 0:6, 1:6.