Datum objave: 10.06.2022. // Kategorija: Domaća scena
- Mesto takmičenja i vreme takmičenja

DATUM ODRŽAVANJA:

SENIORKE 13.06 - 17.06.2022.

LOKACIJA: prva DVA kola se igraju po principu gost / domaćin. U žrebu je obeleženo sa * ko je domaćin susreta.

Final 4 turnir se igra na jednoj lokaciji, prijave su i dalje otvorene, molim klubove da se prijave i da ne čekaju poslednji trenutak.

Obaveza svakog kluba učesnika je da se informiše o eventualnom domaćinstvu pre početka takmičenja.

RASPORED MEČEVA I SATNICA ovde

Seminar B licenca - otkazan

Obaveštavamo kandidate da je zbog nedovoljnog broja trenera, seminar za B licencu otkazan. Molimo vas da kontaktirate TSS radi povraćaja novca koji je uplaćen za kotizaciju.

Mejlovi za kontakt:

jelena.nedeljkovic@teniskisavez.com
daniela.mihajlovic@teniskisavez.com

Simeonu Stankoviću Super 4 do 18 na Zlatiboru

Datum objave: 07.06.2022. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Zlatibor springs održan je turnir iz serije Super 4 u konkurenciji do 18 godina za juniore, I kategorija iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Šampionski pehar osvojio je Simeon Stanković savladavši u finalu Mateja Stefanovića 6:3, 6:1. U polufinalu Stanković je bio bolji od Andrije Čopića 6:1, 6:1, dok je Stefanović pobedio Novaka Stokanovića 6:2, 6:4.

Počela prodaja karata za Dejvis kup u Valensiji

Datum objave: 06.06.2022. // Kategorija: FED cup i DAVIS cup
Grupna faza finalnog turnira Svetske grupe Dejvis kupa 2022. na programu je od 14. do 18. septembra 2022. u četiri grada domaćina (Glazgov, Bolonja, Hamburg i Valensija).
Dejvis kup selekcija Srbije nalazi se u Grupi B čiji je domaćin Valensija (Španija). Zajedno sa našom reprezentacijom u okviru Grupe B za plasman u finalnu nedelju u Malagi (od 21. do 27. novembra 2022 - nokaut faza nakon koje će biti poznat šampion Dejvis kup takmičenja za ovu godinu) boriće se timovi: Španije, Kanade i Južne Koreje.
Startovala je prodaja karata za mečeve u Valensiji, a sve detalje u vezi karata možete naći ovde

Reprezentacija Srbije prvi meč u Valensiji odigraće protiv ekipe Španije  14. septembra, sledi susret sa Južnom Korejom dan kasnije (15. septembar) i sudar sa Kanadom 17. septembra 2022. Svi mečevi počinju od 16 časova po lokalnom vremenu  (srednje evropsko kome pripada i naša zemlja), igraće se na brzoj podlozi u zatvorenom.
Dva najbolja tima u svakoj grupi obezbediće nokaut fazu finala Dejvis kupa 2022. Žrebom za nokaut fazu (koja je takođe održana danas) izvučeni su četvrtfinalni rivali u kojima će se sudariti četiri pobednika grupa i četiri drugoplasirana tima iz grupnih takmičenja.
Srbija ukoliko bude prva u Grupi B u četvrtfinalu igraće protiv drugoplasirane ekipe u grupi A, ukoliko Srbija ostvari drugo mesto u Grupi B u četvrtfinalu igraće protiv prvoplasirane selekcije u Grupi C.

Super 4 u konkurenciji do 18 godina - Zlatibor 2022.

Datum objave: 03.06.2022. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Zlatibor Springs održava se turnir iz serije Super 4 u konkurenciji do 18 godina za juniore iz kalendara Teniskog saveza Srbije

glavni žreb juniori ovde

raspored mečeva 06. jun 2022. ovde

LIVE STREAM
Super 4 do 18godina
Zlatibor Springs, Zlatibor ovde

Srbija Grand pri TK Metalac - turnir u konkurenciji do 14

Na terenima TK Metalac u Valjevu održava se turnir iz Grand pri serije u konkurenciji do 14 godina

žreb devojčice ovde

žreb dečaci ovde

raspored mečeva 4. jun 2022. ovde

Teodora i Marko šampioni Letnjeg prvenstva Srbije u konkurecniji do 16

Na terenima Teniske akademije Živković u Nišu održano je Letnje prvenstvo Srbije 2022. u konkurenciji devojčica i dečaka do 16 godina iz kalendara Teniskog saveza Srbije.
Pobedničko postolje u konkurenciji devojčica osvojila je Teodora Kostović savladavši u finalu Lanu Virc 6:0, 6:1. U polufinalu Teodora Kostović bila je bolja od Aleksandre Stevanović 6:0, 6:0, dok je Lana Virc pobedila Taru Mihaljević 6:0, 6:3.
Kod dečaka trijumfovao je Marko Maksimović pobedivši u finalu Ognjena Milića 6:2, 6:3. U polufinalu Marko Maksimović pobedio je Vladu Jankanja 6:2, 6:3, dok je Ognjen Milić savladao Nikolu Jovića 6:2, 4:6, 6:3.
U muškom dublu šampionski tron pripao je paru Ognjen Milić, Nikola Jović koji su u finalnoj borbi bili bolji od para Jovana Matovića i Mateje Stefanovića 6:3, 6:1.

Druga UTR titula za Miu Ristić

Datum objave: 29.05.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada i velika nada srpskog tenisa, 16 - godišnja Mia Ristić odbranila je tron na UTR takmičenju koje je održano u Nišu.

Na terenima Teniske akademije Živković u Nišu održan je međunarodni turnir UTR (Universal Tennis Rating) nagradnog fonda 25.000 dolara. U ženskoj konkurenciji UTF profi takmičenja u Nišu naslov šampiona odbranila je višestruka šampionka i reprezentativka Srbije Ristićeva koje je ovo takmičenje osvojila i 2021. u njegovom premijernom izdanju. U finalu Mia je bila bolja od teniserke iz Slovačke Laure Svatikove 6:2, 6:4, dok je u polufinalu savladala drugog nosioca iz Rumunije 772. profi igračicu sveta Joanu Gaspar.

Ristićeva je u 2022. osvojila i juniorski J2 trofej na takmičenju u austrijskom Vilahu i trenutno je 83. juniorka sveta.

Tripl kruna briljantne Lole Radivojević

Dve nedelje, tri profesionalne titule. Mlada Bili Džin King kup reprezentativka Srbije, 17 - godišnja Lola Radivojević obeležila je profesionalna takmičenja nagradnog fonda 15000 dolara koji su u protekle dve nedelje održani u grčkom Heraklionu.

Nakon prošlonedeljne duple krune kada je osvojila profi prvence u singlu i dublu, Radivojevićeva je blistala i ove nedelje osvojivši drugu singl titulu. U novom finalu za novi šampionski trofej Lola je pregazila predstavnicu Grčke Dimitru Pavlou 6:0, 6:2.

Radivojevićeva odlazi iz Grčke bez izgubljenog meča i bez izgubljenog seta u protekloj nedelji u kojoj je iskovala drugi singl profi trofej u karijeri. Kada se upišu bodovi osvojeni na oba takmičenja u Grčkoj Lola će zauzeti oko 800. mesta na WTA listi, trenutno je 1159. na svetu.

Pre odlaska u Grčku, Radivojevićeva je odigrala i četvrtfinale profi turnira u Osijeku nagradnog fonda 25.000 dolara gde je iz kvalifikacija stigla među osam najboljih zabeleživši pet pobeda.

Bljesak mlade i velike nade srpskog tenisa na profi sceni Lole Radivojević u protekle tri nedelje raduje i obećava velika dela srpske teniserke u budućnosti.

Seminar D licenca Novi Sad 11. i 12. jun 2022.

Datum objave: 27.05.2022. // Kategorija: Domaća scena
Obaveštavamo kandidate koji su se prijavili za seminar za D licencu u Novom Sadu, da će se seminar održati 11. i 12.06.2022. u TK Vojvodina, Pionirska 1, Novi Sad.
Početak seminara je zakazan za subotu 11.06. u 10:00 časova.
Svi kandidati su obavezni da ponesu tenisku opremu.