Arhiva vesti - Sve vesti

Anastasija i Marko osvojili Đukić

Datum objave: 30.04.2024. // Kategorija: Domaća scena
Seniorski TSS tur održan je na terenima TK Đukić. Zablistali su Anastasija Arsić iz Meč igraj iz Beograda i Marko Miletički iz TA Elite iz Novog Sada. Anastasija je kao prva kosturašica slavila u finalu protiv druge, Lane Stanišić iz Partizana 6:3, 6:2.

Kod muškaraca sasvim drugačija slika. U finalu su se sreli 3. nosilac Luka Ličina iz beogradskog Agrimesa i Marko Miletički iz TA Elite iz Novog Sada. Slavio je u finalu Miletički 6:2, 6:2.

Počinje Grand prix serija turnira

Grand prix serija turnira Tenis 10S startuje za vikend 11. i 12. maja sa terena TK Crvena zvezda u Beogradu.

Zeleni, Narandžasti i Crveni nivo na istom mestu. Ne zaboravite da se prijavite do utorka, 8. maja za spektakl.

Dođite da zajedno pokažemo da je tenis više od sporta. Tenis je stil života!

Druga kruna Stefanova

Završena su još dva ITF turnira u Kuršumlijskoj Banji u organizaciji TK Ti lajn. Na programu su bili W15 i M15 turnir, a predstavnici Srbije ponovo su bili uspešni osvojivši titulu i plasiravši se u još dva finala.

Naš Stefan Popović ponovio je uspeh od prošle sedmice i osvojio novu M15 krunu. Ovoga puta u finalu je bio bolji od Italijana Marijana Tamara 6:4, 6:2. U dublu u finalu je zaigrao i Tadija Radovanović u paru sa Nigerijcem Kristoferom Bulusom i izgubio od Holanđana Bozemoja i Klavela 6:4, 6:0.

Anja Stanković poražena je u finalu ženskog singla od Dimitre Pavlou iz Grčke, posle rpeokreta 6:4, 3:6, 1:6. U dublu je slavila rumunsko-crnogorska kombinacija Bejenaru/Nikčević protiv ukrajinsko-poljskog tandema Jesipčuk/Kolonus 7:6(5), 6:4.

Nikolina i Sergej vladari ravnice

Datum objave: 29.04.2024. // Kategorija: Domaća scena
Nikolina Popćirić iz Tise Bečej i Sergej Artemev iz TA Čonkić pobednici su Regionalnog prvenstva Vojvodine do 14 godina. Nikolina je u finalu bila bolja od Anje Bajšanski iz Kikinde i to kao prva kosturašica protiv druge 6:4, 6:3, dok je Sergej kao treći nosilac slavio protiv četvrtog Luke Anđelića iz novosadske Elite 6:7 (5), 6:1, 6:0.

Sofija i Stefan bez premca

Sofija Gačić iz Sol 022 i Stefan Brajić iz Vojvodine upisali su po 72 poena, a samo po poen manje imali su Mina Heror iz Partizana i Sergej Njegoš Pešić iz Sivca, a svi su igrali za Plavi tim, koji je bio uspešniji od Crvenog, jer su i Ognjen Šarac (69) iz Setneta i Svetozar Remović (63) iz Vršca dali svoj doprinos.

U crvenom timu supriotstavila im se kompletna ekipa iz inđijske Elite, u kojoj su bili Mateja Marjanović, Vukašin Nikolić, Matej Kukić, Stefan Majkić, Aleksandar Marić i Lukijan Mirčetić.

Tri krune i finale za Srbiju

Datum objave: 29.04.2024. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Ena Ilić, mlada srpska reprezentativka, trijumfovala je u ženskom singlu na juniorskom truniru ITF J30 odigranom na terenima Teniske akademije Živković u Nišu. Slavlje su uveličali u dublu titulama Gaja Đuričković u tandemu sa Rumunkom Simonom Gabrijelom Rosu i Nikola Radišić u paru sa Crnogorcem Jovanom Tomovićem.

Da ne bude kvartet titula za Srbiju pobrinuo se Rumun Matej Florin Berzau, koi je u muškom singlu slavio protiv našeg Mihaila Nikića.

Koleva i Pantić bez premca

Turnir 1. kategorije u obe konkurencije odigran je Kragujevcu na terenima TK Top spin. Kod devojaka slavila je Iva Kolev iz Slavije, dok je u muškoj konkurenciji najbolji bio Crnčević Pantić iz Akademije Bogdana Obradovića.

Iva Kolev iz Ćuprije je bila bolja u finalu od Mine Bačanin iz Pume 6:3, 6:1, a u polufinalu su bile bolje od Milene Brđanin i Nede Simić.

Kod momaka Pantić je u finalu bio bolji od 1. kosturaša Novaka Miloševića iz Teniske akademije Tipsarević posle preokreota 5:7, 6:4, 6:2. U polufinalu su bili bolji od Relje Todorovića i Nikole Micića.

Lazar najbolji u Nišu

Lazar Đokić iz TAŽ pobednik je turnira 2. kategorije do 12 godine odigranog u njegovom matičnom klubu. U finalu je, kao drugi kosturaš, bio bolji od 1. nosioca Davida Tomaševića iz Crvene zvezde - 6:2, 6:0. U polufinalu su bili bolji od Novaka Tešića iz Topaka i Gvozdena Rnjaka iz OTK.

Vojin slavio iz senke

Vojin Sadžaković iz Agrimesa slavio je na Regionalnom prvenstvu Beograda do 18 godina odigranog u njegovom matičnom klubu. U finalu je bio bolji od klupskog druga, drugog kosturaša Luke Milovanovića 6:0, 6:2,iako nije bio među nosiocima. Treži je bio Andrej radojković iz Crvene zvezde.

Hana nad Kosmajem

Hana Stanković iz Crvene zvezde bila je najbolja na Regionalnom prvenstvu Beograda do 14 godina odigranog na terenima TK Sopot. Ona je kao drugi kosturaš došla do trofeja, savladavši u finalu Hanu Ilić iz Setneta 6:3, 6:3. Treće su bile Lena Veljović i Nina Nedić.