Arhiva vesti - Sve vesti

Srpski teniseri osvojili NIški ITF turnir

Datum objave: 01.05.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Teniska akademija Živković ugostila je juniore iz celog sveta u okivru međunarodnog teniskog turnira za juniore i juniorke do 18 godina iz serije ITF. Srpski teniseri napravilu su pravu žetvu pehara, osvojivši sva prva mesta, kako u singlu tako i dublu u obe konkurencije.

Naslov najbolje teniserke na ovom takmičenju osvojila je Anđela Lazarević savladavši u finalu Anju Stanković 3:6, 7:6(5), 6:1. U polufinalu Anđela je pobedila predstavnicu Nemačke Nastasiju Nesterović 6:2, 2:6, 6:1, dok je Anja pobedila takođe srpsku teniserku Darju Šuvirdjonkovu 1:6, 6:1, 7:5.

Kod juniora na pobedničko postolje popeo se srpski teniser Marko Maksimović koji je u finalu savladao zemljaka Stefana Skobeleva 6:3, 6:1. U polufinalu Marko je bio bolji od Španca Roga Santamarta 7:6(3), 6:1, dok je Stefan pobedio predstavnika Crne Gore Simona Kneževića 5:7, 6:2, 6:3.

TSS TOUR 2022 - TK Dinamo - SENIORKE I SENIORI

Datum objave: 29.04.2022. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Dinamo iz Pančeva održava se turnir iz serije TSS Tour 2022. za seniorke i seniore.

žreb kvalifikacije seniori ovde

žreb glavni turnir seniori ovde

žreb glavni turnir seniorke ovde

raspored mečeva 05. maj 2022. ovde

Teren 5 Live stream ovde

Teren 6 Live stream ovde

Super 4 u konkurenciji do 16 godina - TK Sloboda 2022.

Na terenima TK Sloboda u Čačku održava se turnir iz serije Super 4 u konkurenciji juniorki i juniora do 16 godina iz kalendara Teniskog saveza Srbije, prva kategorija.

juniorke žreb ovde

juniori žreb ovde

raspored mečeva 2. maj 2022. ovde

Srbulovićeva veruje u medalju na OI u Brazilu

Datum objave: 28.04.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Olimpijske igre gluvih i nagluvih, 24. po redu održaće se u Brazilu u mestu Kaksias de Sol od 1. do 15. maja 2022. Boje Srbije braniće rukometaši, strelci i jedna teniserka. Reč je o našoj najboljoj predstavnici “belog sporta” u ovoj konkurenciji 18 – godišnjoj Boranki Staši Srbulović. Na Evropskom šampionatu u Grčkoj Staša je 2021. zauzela drugo mesto.
Vrsni sportista i učenik Srbulovićeva iz godine u godinu niže izuzetne rezultate na svetskoj sceni braneći boje Reprezentacije Srbije gluvih i nagluvih osoba. Osvojivši vicešampionsku titulu Starog kontinenta na Kritu u kategoriji ženskog singla odmah iza Ruskinje Anastasie Lasits naša Staša kvalifikovala se za učešče na Olimpijskim igrama u Brazilu 2022.
Dugogodišnji teniski trener naše šampionke Slavko Đurić biće uz Stašu na OI u Brazilu gde očekuju borbu za medalju u izuzetno jakoj konkurenciji.  Srbulovićeva je na 13. poziciji na svetskoj rang listi u singlu za gluve i nagluve.

RASPODELA FONDA NAGRADA NA TSS TOUR TURNIRIMA 2022.

Datum objave: 26.04.2022. // Kategorija: Domaća scena
Teniski savez Srbije kreće sa turnirima iz serije TSS TOUR 2022. za seniore i seniorke.
 Premijerni TSS Tour turnir za seniorke i seniore za 2022. iz kalendara Teniskog saveza Srbije stiže nam 30. aprila na terenima TK Dinamo u Pančevu.
Kod seniora i seniorki TSS TOUR će se sastojati od četiri turnira sa novčanim fondom.
Raspodela novčanih nagrada TSS Tour-a za seniorke i seniore izgleda ovako:

SENIORI I SENIORKE:
(UKUPNO 3.000 evra, po 1.500 za seniore i seniorke)
Pobednik                            500 evra
Finalista                              300 evra
Polufinalisti                        150 evra
Četvrtfinalisti                       50 evra
II kolo                                    25 evra

NAGRADE SU U BRUTO IZNOSU.

Prvi TSS Tour turnir 2022. za seniore i seniorke igra sa od 30. aprila 2022. na terenima TK Dinamo u Pančevu, sledi: 02. jul 2022. TK TAŽ (Niš), 09. jul 2022. TK Crvena zvezda (Beograd), 06. avgust 2022. TK As Novo Selo (Vrnjačka Banja).

Srbija kroz Valensiju za finale u Malagi

Datum objave: 26.04.2022. // Kategorija: FED cup i DAVIS cup
Žreb za grupnu fazu finalnog turnira Svetske grupe Dejvis kupa 2022. koja je na programu od 14. do 18. septembra 2022. u četiri grada domaćina (Glazgov, Bolonja, Hamburg i Valensija) održan je danas u Malagi gde će se 21. do 27. novembra 2022. održati nokaut faza nakon koje će biti poznat šampion Dejvis kup takmičenja za ovu godinu.
Voljom žreba odlučeno je da Dejvis kup selekcija Srbije bude u Grupi B čiji je domaćin Valensija (Španija). Zajedno sa našom reprezentacijom u okviru Grupe B za plasman u finalnu nedelju u Malagi boriće se timovi: Španije, Kanade i Južne Koreje.

Grupa A (igraće se u Bolonji): Hrvatska, Italija, Argentina, Švedska
Grupa B (igraće se u Valensiji): Španija, Kanada, Srbija, Južna Koreja
Grupa C (Hamburgu): Francuska, Nemačka, Belgija, Australija
Grupa D (Glazgovu): USA, Velika Britanija, Kazahstan, Holandija

SERBIAN GRAND PRI NA ZLATIBORU (do 14)

Na terenima TK Zlatibor Springs 30. aprila i 1. maja 2022. biće održan turnir Grand pri "švajcarac" u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake, III kategorija u organizaciji TSŠIZS.
Prijava na turnir: online preko sajta TSS
Kategorija: III kategorija
Kotizacija: 2000 rsd
Klub: TK Zlatibor Springs
Turnir će se bodovati za rang listu TSS.
Kontakt osoba Boris Premović 0638078014

Andrea i Relja šampioni Memorijala Bane Vučetić

Datum objave: 25.04.2022. // Kategorija: Domaća scena

Teniski klub SA&NIS u Beogradu bio je domaćin prvog memorijala "Bane Vučetić", turnira iz serije Super 4 iz kalendara Teniskog saveza Srbije u konkurenciji devojčica i dečaka do 14 godina.

Pobednički pehar u konkurenciji devojčica osvojila je Andrea Popović savladavši u finalu Ivu Kresović 6:0, 6:2.  Popovićeva je u polufinalu pobedila Mariju Đukić 6:0, 6:2, dok je Kresovićeva bila bolja od Ive Kostić 6:1, 6:1.

Kod dečaka naslov šampiona poneo je Relja Todorović koji je u borbi za tron pobedio Miloša Skorića 6:2, 6:3. U polufinalu Relja je savladao Stefana Novkovskog 6:1, 6:0, dok je Miloš bio bolji od Danila Grujića 6:4, 4:6, 7:6(2).

"Iako je Srbija prepuna memorijalnih turnira, obavezuje nas da držimo sećanje na ljude koji su stvarali tenis i davali doprinos u sportu čiji smo deo, podsečajući nas da istorije ne počinje od nas i da su i pre nas stvarali nešto i ostavili legat iza sebe. Bane je deo te priče, a njegovo delo legat i podsetnik" - rekao je direktor TK SA&NI Nikola Vučetić, sin legendarnog Baneta.

Branislav Bane Vučetić bio je teniser, reprezentativac naše zemlje, kasnije trener u Crvenoj zvezdi i Partizanu, zatim sekretar i direktor u  TK Partizan, jedan od osnivača Teniskog saveza Beograda i na kraju osnivač jednog od najboljih i najpopularnijih klubova u Beogradu – „SA&NI“. Punih 50 godina života proveo je u tenisu i sa tenisom, obeležio svojom harizmom, blagom naravi i neodoljivim šarmom čitav jedan period, a njegovi saveti, prava reč u pravo vreme, posebno kada je kao trener vodio više državnih selekcija i ženskom ekipom Partizana  čak osam puta osvojio državno prvenstvo Jugoslavije su nešto što će generacije pamtiti još veoma dugo. Doprinos Baneta Vučetića u svim velikim uspesima našeg tenisa širom sveta je nemerljiv.

Topo izborio glavni turnir ATP-a u Minhenu

Datum objave: 24.04.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniski reprezentativac Srbije Marko Topo ostvario je sjajan rezultat na startu takmičenja ATP turnira u Mihnenu.

Topo je ostvario dve pobede u kvalifikacijama i plasirao se u glavni turnir u rodnom Mihnenu. U prvom kolu kvalifikacija Marko je ostvario i prvu pobedu u karijeri nad igračem rangiranim u top 100 na svetu, pobedu nad Švajcarcem Henrijem Laksonenom 6:4, 6:2. U finalu kvalifikacija pao je i Slovak Norbert Gombos 3:6, 6:3, 6:1. U prvom kolu glavnog takmičenja Topu čeka susret sa Belgijancem Oskarom Oteom.

Bravo!

Đurić vicešampion u Piještanima

Mladi reprezentativac Srbije Branko Đurić osvojio je dupli naslov vicešampiona na juniorskom ITF turniru u Piještanima J2 kategorije.

U singl konkurenciji Đurić je u borbi za šampionski trofej izgubio od predstavnika Hrvatske Mateja Dodiga 6:2, 6:2.

Drugo mesto u dubl konkurenciji Branko je osvojio u paru sa kolegom iz Slovačke Peterom Nađom. Oni su u finalu odmerili snage sa nemačko-rumunskom kombinacijom Al Azmeh, Koman i nakon velike borbe izgubili rezultatom 7:5, 4:6, 5:10.