Datum objave: 30.08.2024. // Kategorija: Domaća scena

31.08. OP ĆUPRIJE TK SLAVIJA 14 GOD

OP ĆUPRIJE TK SLAVIJA 14 GOD

Određeni bodovi za seniorke

Datum objave: 29.08.2024. // Kategorija: Domaća scena
Takmičarski odobor Teniskog saveza Srbije doneo je odluku o načinu bodovanja Pojedinačnog prvenstva Srbije za seniorke, pošto je u žrebu bilo samo 16 igračica. Tako Pobednici sleduje 220 bodova, finalistkinji 170, polufinalistkinjama 120, četvrtfinalistkinjama 65, a učesnicama osmine finala po 30.

Slavlje u dublu - finale u singlu

Datum objave: 26.08.2024. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Seniorski ITF turnir W35 odigran je u Vrnjačkoj Banji i doneo je dosta uspeha srpskim takmičarkama. U dublu su slavile naše Natalija Senić i Anja Stanković, koje su u finalu bile bolje od italijansko-slovenačke kombinacije Turati-Milić 6:3, 6:4.

Sjajnu nedelju je imala i Bili Dćin King kup reprezentativka Lola radivojević, koja se posle titule na W75 turniru u Kuršumlijskoj Banji, domogla i finala u Vrnjačkoj Banji. Bolja od Lole (3) je bila Karson Brastin (2) iz Kanade 7:6(5), 6:4. Do četvrtfinala se probila i Natalija Senić.

Vuku dubl titula

Odigran je M15 turnir u Pirotu na terenima TA Todorović. Srbiji je slavlje doneo Vuk Rađenović u dublu, koji je u paru sa Hrvatom Admirom Kalenderom bio bolji u finalu od našeg Stefana LAtinovića i Marokanca Lalami Larusija (2) 75, 0:6, 10:8. U singlu su do četvrtfinala stiglči Stefan Popović (1), Dušan Obradović (2) i Vuk Rađenović (8).

Kvartet bez premca

Datum objave: 26.08.2024. // Kategorija: Domaća scena
Odigrana su četiri turnira 3. kategorije do 16 godina u Beogradu. Po dva u konkurenciji devojčica i dečaka. Kod mladih dama slavile su Teodora Vukojević iz Akademije Bogdana Obradovića na terenima TK Set net i Nikolina Popćirić iz Tise Bečej na terenima TA Tipsarević.

U konkurenciji momaka na Topaku je slavio Karol Verbič iz Crvene zvezde, dok je na Klasiksu bio najbolji Lazar Luković iz Gazele.

Pavlovićev Novi Sad

Neša Pavlović iz Save iz Sremske Mitrovice slavio je na turniru 3. kategorije u Novom Sadu odigranom na terenima TK Vojvodina. U finalu je bio bolji od Alekse Svičevića iz Meč igraj 2:6, 7:6 (5), 10:6. Do poilufinala su se probili Mateja Gnjidić iz TA Elite i Stefan Dimitrovski iz Spartaka.

Trio fantastičnih

Odigrana su tri turnira 3. kategorije do 12 godina u Beogradu. Devojčice su igrale na Priviledžu, a najbolja je bila Petra keser iz Đukića sa 80 bodova. Kod dečaka, na terenima TK Viner slavio je Nikola Laketić iz Meč pointa, dok je na terenima Vajt stara slavio domaći takmičar Petar Cvetanović.

Nikola je na Vineru osvojio 80 bodova i završio takmičlenje ispred Sergeja Nikolića iz Starog Košutnjaka, Alekse Grujića iz Tipsarevića, Pavla Pavlovića iz Radničkog i Olega Mirčeskog iz TAŽ, koji su sakupili po 60. Na Vajt staru Petar je sa 40 bodova završio takmičenje ispred kvarteta sa po 30 koji su činili Adam Karić iz Akademije Bogdana Obradovića, Maksima Đurića iz Tipsarevića Marka Orlavila Kovačevića i Isgandara Rustamova iz Đukića.