Đorđe uzeo Agrimes

Datum objave: 08.07.2024. // Kategorija: Domaća scena
Đorđe Đokić iz Forhenda trijumfovao je na turniru 3. kategorije do 14 godina odigranom na terenima TK Agrimes u Beogradu. Đorđe je osvojio 40 bodova, ispred Mateja Nikolića iz Sport maksa i Dušana Grkovića iz Crvene zvezde, koji su sakupšili po 30 poena.

Sultana bez premca

Sultana Jeržanova iz TA Tipsarević pobednica je turnira 3. kategorije do 14 godina odigranog na terenima TK Stari Košutnjak. Sultana je osvojila 60 bodova i završila takmičenje ispred Amaje Linde Muenh iz Palilule, Anje Asović iz Crvene zvezde, Lene Veljović iz kluba organizatora i Anđele Šćopulović iz Agrimesa, koje su upisale po 45 poena.

Ju pobeđuje bez privilegije

Abner Pulin Ju, član TA Elite iz Novog Sada trijumfovao je na turniru 3. kategorije do 14 godina odigranom na terenima TK Priviledž u Beogradu. Ju je sa 60 bodova bio ispred kvarteta sa po 45, koji su činili Nikola Laketić iz Meč pointa, Miloš Eraković iz Tvinsa, Nikola Radić iz OTK Beograd i Stefan Drekić iz Partizana.

Jana i Njegoš sve zasenili

Jana Jakšić iz Tise Bečej i Sergej Njegoš Pešić iz Sivca najuspešniji su takmičari Crvenog turnira odigranog na terenima TK Sivac. Talentovani Njegoš je sve mečeve završio trijumfom, a pratio ga je Boris Šafhauzer iz ŽAK.

REZULTATI

Barbara i Filip najbolji

Datum objave: 07.07.2024. // Kategorija: Domaća scena
Barbara Đorđević iz Crvene zvezde i Filip Kovačević iz kluba domaćina, bili su najbolji na Zelenom turniru odigranom na terenima TK Elita u Inđiji! Barbara je osvojila 140 bodova i završila takmičenje ispred Saše Đorđević iz Meč igraj, Hutong Vang iz Dinama i klupskih drugarica Maje Kukić i Helene Valetanić iz Elite, kojima je na kontu upisano po 105 poena.

Filip je sa 80 bodova završio takmičenje ispred imenjaka Baričaka, i drugog klupskog druga Vukašina Petrova, Čuji Zenga iz Dinama i Aksela Pac Petina iz Spartaka, koji su upisali po 60 poena.

Najmlađi osvojili Olimp

Datum objave: 02.07.2024. // Kategorija: Domaća scena
Drugi Tenis 10S grand prix turnir iz serije Teniskog saveza Srbije održan je na terenima TA Tipsareviž u SC "Olimp " u Beogradu. Dvodnevno takmičenje na sva tri nivoa, Zelenom, Narandžastom i Crvenom privuklo je veliku pažnju, a najmlađi su briljirali na betonskoj podlozi.

Crveni i Narandžasti nivo doneli su sijaset uzbudljivih mečeva i dopbro druženje mladih takmičara, koje je i voga puta iznenadio Wolt Srbija maskotom sa kojom su mogli da se druže i fotografišu i malim znakvima pažnje.

Zeleni nivo je odigran u četiri turnira na šljaci, po dva za devojčice i dečake, a na glavnim turnirima trijumfovali su Laura Adamović iz JTK i Orlavil Marko Kovačević iz Đukića. Laura je takmičenje završila sa 80 bodova ispred klupske drugarice Lene Lazarević, Maje Kukić iz Elite i Barbare Đorđević iz Crvene zvezde sa po 60. Na drugom ženskom turniru pobedu je izvojevala Amina Davidova iz Plejer zona sa 80, a pratile su je Helena Petrović iz Pume i Saša Đurđevac iz Meč igraj sa po 60.

Kod dečaka Marko je osvojio 80, a Luka Vasiljević i Ilija Perić iz Crvene zvezde, kao i Stribor Popović iz OTK i Vanja Sudar iz JTK po 60. Na drugom turniru Dimitrije Stanković iz Beogradskog TK je upisao 40, a po 30 poena su imali na kraju Teodor Svjetličić iz Crvene zvezde, Aleksa Stojanović iz Tipsarevića, Viktor Bogdanović iz Kruševca i Leon Spasić iz Đukića.

Obuka koordinatora i radionica za trenere na seminaru

Trenerski odbor Teniskog saveza Srbije, organizuje besplatnu radionicu za trenere i roditelje na temu: "Trener u bezbednim uslovima". Gostujući predavač je pedagog Snežana Golić. Radionica će biti održana u sklopu trenerskog seminara za C licencu u četvrtak 4. jula 2024. godine, u 11h. Mesto održavanja je Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja, Blagoja Parovića, Košutnjak, Beograd.

U saradnji sa Odborom za razvoj tenisa, održaće se i obuka za koordinatore za Crveni i Narandžasti nivo. Obuka je po programu u subotu 6. jula 2024. godine u 10 časova. Obuka je besplatna i poslednja u ovoj godini, tako da molimo sve klubove koji su zainteresovani za organizaciju turnira na Crvenom i Narandžastom nivou, da pošalju kandidate.

Trenerski odbor Teniskog saveza Srbije organizuje seminara za trenersku C licencu. Od 2023. godine, trenerske licence D i C su integrisane u jednu licencu, koja se sada zove trenerska C licenca. Seminar je na programu od 3. do 7. jula 2024. godine na Fakultetu za spot i fizičko vaspitanje u Beogradu. Prisustvo je obavezno tokom kompletnog trajanja seminara, kao i teniska oprema. Početak je zakazan za 3. jul u 10 časova.

Ovo je jedinstvena prilika da treneri nauče o pedagoškom radu sa decom, motivaciji i razumevanju potreba dece ovog uzrasta, metodici obuke, kreiranju i sprovođenju programa, tehničko-taktičkoj obuci, korekciji tehnike, psihološkoj pripremi, sportskom razvoju dece, psihološkim i fizičkim karakteristikama dece različitog uzrasta, razumevanju teniskog okruženja, organizaciji i sprovođenju treninga, kao i korišćenju rekvizita prilagođenih deci.

Prijave možete slati na mejl adresu trenerski.odbor@teniskisavez.com, a uplatu kotizacije za C licensu u iznosu od 36.000 RSD (PDV uračunat u cenu) izvršite na sledeći način:

PRIMALAC: TENISKI SAVEZ SRBIJE, BULEVAR DESPOTA STEFANA 62-64
SVRHA UPLATE: KOTIZACIJA ZA SEMINAR ZA TRENERSKU C LICENCU
Tekući račun:  165-5991-17 ADDIKO BANKA

Sergeju prija Dril

Datum objave: 01.07.2024. // Kategorija: Domaća scena
Sergej Vasić (8) iz Meridijane trijumfovao je na turniru 1. kategorije dop 16 godina odigranom na terenima TK Dril u Beogradu. U finalu je bio bolji od Vasileiosa Perlagkasa (3) iz Forhenda 3:6, 7:6(4), 6:1. Polufinalisti su bili i Vladimir Grubačić iz Čonkića i Leon Zimonjić (1) iz Prosporta.

Natalija bez premca

Natalija Antić iz Premiuma osvojila je turnir 3. kategorije do 12 godina odigran na terenima TK Klasiks u Beogradu. Natalija (1) je u finalu bila bolja od Lare Lazić (2) iz Dinama 6:2, 6:0. Polufinalistkinje su bile Iris Ignjatić (5) iz Meridijane i Alis Kardosi iz Plejerzona.

Tani osvojio Viner

Datum objave: 30.06.2024. // Kategorija: Domaća scena
Tajler Tani iz Mastera slavio je protiv klupskog druga Rei Sakai u finalu turnira 3. kategorije do 12 godina odigranom na terenima TK Viner u Beogradu. Rezultat u finalu bio je 6:2, 6:1.