Čačak se nije posrećio

Datum objave: 13.06.2024. // Kategorija: Domaća scena
ETA turnir do 12 godina održan je u Čačku na terenima TK tenis point. Srpski takmičari se nisu proslavili. Đuro Kotur je upisao pobedu na utešnom turniru. Svi ostali takmičari nisu uspeli da se domognu borbe za trofeje.
Kod devojčica trijumfovala je i u singlu i dublu sa Polinom Kašitsnajom, Kira Nikaelina, a utešni je otišao u ruke Minri Sato. Kod dečaka Arkadij Vakhlin nije imao konkurenciju u singlu, a slavio je japanski dubl Tani-Jamamoto. Đuro Kotur je u finalu utešnog turnira bio bolji od Moldavca Egora Stepina 0:4, 4:1, 4:2.

Završni čas-turnir u Nišu

Datum objave: 12.06.2024. // Kategorija: Domaća scena
Završni čas-turnir u tenisu u okviru obogaćenog jednosmenskog rada u saradnji sa Ministarstvom prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i Teniskog saveza Srbije na kome su učestvovali učenici nižih razreda osnvnih škola "Ćele Kula" i "Dositej Obradović" iz Niša završen je u sredu na terenima TK Radnički. Tim povodom, učenici su pokazali izuetne veštine, solidarnost i negovali drugarske odnose.

Učenik Pavle Živković osvojio je prvo mesto na turniru kod dečaka, a Nikolina Nešić kod devojčica. Ukupno je učestvovalo 63 plaznika.

Jevrosima i Milan bez premca

Datum objave: 10.06.2024. // Kategorija: Domaća scena
Jevrosima Mitić (3) iz Šumica i Milan Macura iz Agrimesa pobednici su TSS tura za seniorke i seniore odigranog na terenima Teniske akademije Živković u Nišu. Jevrosima je u finalu bila bolja od Marije Đokić (2) iz Setneta 6:3, 7:5, dok je Milan slavio protiv klupskog druga Luke Ličine (1) 6:0, 6:2.

Karol osvojio Forhend

Karol Verbič iz Crvene zvezde bio je najbolji na turniru 3. kategorije do 16 godina na terenima TK Forhend. On je sa 80 bodova trijumfovao ispred Luke Prelevića iz Prviledža, Vladimira Petrovića iz TAŽ i klupskog druga Aleksandra Lazića.

Tamarina Vojvodina

Tamara Jocić iz Tise-Bečej osvojila je trofej na turniru 3. kategorije do 14 godina odigranom na terenima TK Vojvodina u Novom Sadu. U finalu je bila bolja od Anje Bajšanski iz Kikinde 6:4, 2:6, 10:5.

Viktorijina viktorija

Viktorija Valter član Starog Košutnjaka bila je najbolja na turniru 3. kategorije do 12 godina održanom na terenima TK Lokomotiva u Beogradu. Slavila je ispred Ljubice Stojiljković i Tamare Kokonešević.

Branislav iznad Olimpa

Branislav Sladić iz Tise-Bečej bio je najuspešniji takmičar na turniru 3. kategroije do 12 godina na terenima TA Tipsarević u Beogradu. Branislav je sakupio 80 bodova, i ostavio iza sebe sa po 60 Artjoma Strožuka iz DTS Kumodraža, Viktora Takića iz kluba organizatora, Relju Lazića iz Galeba i Pavla Popovića iz Partizana.

Kalin nad Kolubarom

Kalin Mitevski iz kragujevačkog Top spina bio je najbolji na turniru 3. kategroije do 12 godina na terenima TK Kolubara. Sakupio je 60 bodova, ispred klupskog druga Jakova Andreevskog, Vukote Prentića iz Meč igraj i Matiasa Petijevića iz Tipsarevića, koji su upisali po 45 bodova na konto.

Pavle osvojio Takovo

Pavle Pavlović iz Radničkog bio je najbolji na turniru 3. kategorije do 12 godina odigranom na terenima TK Takovo u Gornjem Milanovcu. Pavle je sa 40 bodova bio ispred kvarteta sa 30, klupskog druga Marka Andrića, Matije Vudragovića iz Meridijane i Vasilija Lazarevića iz kluba organizatora.

Odžaci u narandžastom

Turnir Narandžastog nivoa održan je u Odžacima. Učestvovalo je 11 takmičara, a najbolji set količnik i koeficijent četiri imali su David Međeri iz Tise-Bečej i Dimitrije Šobot iz bačkopalanačkog Dunava.