Arhiva vesti - Kategorija: Domaća scena

Anastasija šampionka OP Pančeva do 12 iz kalendara TSS

Datum objave: 08.02.2021. // Kategorija: Domaća scena

TK Mladost iz Pančeva bio je domaćin Otvorenog prvenstva za devojčice iz kalendara Teniskog saveza Srbije, I kategorija.

Šampionski pehar osvojila je Anastasija Čolović koja je u finalu savladala klupsku koleginicu (TK CZ) Helenu Korać 4:6, 6:4, 6:1. U polufinalu Anastasija je pobedila Saru Mitevski 6:3, 6:1, dok je Helena bila bolja od Simone Vlaisavljević 6:2, 6:0.

Dimitrijeviću OP Čačka do 16 iz kalendara TSS

Na terenima TK Tennis Point u Čačku održano je Otvoreno prvenstvo I kategorije iz kalendara TSS u konkruenciji dečaka do 16 godina.

Šampionski niz u Čačku nastavlja Lazar Dimitrijević koji je prethodne nedelje na istom mestu osvojio trofej u konkurenciji do 18 godina, ovaj put učinio je to u klasi do 16 leta.

U ovonedeljnom finalu Lazar je kao pre sedam dana pobedio Marka Nikolića, ovaj put u izuzetno neizvesnom susretu koji je nakon dva taj breka i velike bitke rezultatom 7:6(5), 7:6(6) pripao Dimitrijeviću.

U polufinalu Lazar je bio bolji od Aleksandra Daskalovića 6:2, 6:1, dok je Marko savladao Sašu Markovića 6:4, 6:4.

Topić neprikosnoven na OP Beograda u TK Winner

Na terenima TK Winner u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo I kategorije iz kalendara Teniskog saveza Srbije u konkurenciji dečaka do 12 godina.

Drugu nedelju u nizu trofej za trofejom niže Mihailo Topić koji je pre sedam dana osvojio OP Beograda iz kalendara TSB, ovaj put učinio je to na turniru iz kalendara TSS.

Kao i na prethodnom finalu Topić je protivniku prepustio samo jedan gem i rezultatom 6:0, 6:1 u borbi za novi trofej ovaj put savladao je Luku Ćeramilca. U polufinalu Mihailo je pobedio Igora Perića 7:5, 6:1, dok je Luka bio bolji od Filipa Đokića 6:4, 7:6(5).

OP Beograda (iz kalendara TSS) do 16 godina - devojčice

Datum objave: 05.02.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Forhend u Beogradu održava se Otvoreno prvenstvo za devojčice u konkurenciji do 16 godina, I kategorija iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

glavni žreb ovde

raspored mečeva 09.02.2021. ovde

OP Beograda (iz kalendara TSS) do 12 godina - dečaci

TK Winner  je domaćin Otvorenog prvenstva Beograda za dečake u konkurenciji do 12 godina, prva kategorija iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Turnir se igra u hali Drenik ND doo u ulici Pančevački put 69 (dd pančevačkog mosta ka Pančevu peti semafor levo)

raspored mečeva 08.02.2021. ovde

OP Pančeva do 12 godina - devojčice

Na terenima TK Mladost u Pančevu biće održano Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za devojčice, prva kategorija iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

OP Čačka - TK Tennis Point, do 16 godina dečaci

Na terenima TK Tennis Point u Čačku biće održano Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 16 godina za dečake, prva kategorija iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Topiću trofej prvenstva Beograda u konkurenciji do 12

Datum objave: 03.02.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Winner u Beogradu održano je Prvenstvo Beograda B kategorije u konkurenciji dečaka do 12 godina.

Naslov šampiona odbranio je Mihailo Topić koji je u ovogodišnjem finalu savladao Relju Todorovića 6:1, 6:0. U polufinalu Mihailo je bio bolji od Igora Perića 6:0, 6:0, dok je Relja pobedio Krstu Krivokapića 6:4, 7:5.

U borbi za treće mesto Perić je savladao Krivokapića 6:3, 6:4.

Saša osvojila Prvenstvo Beograda do 16 godina

Datum objave: 01.02.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima OTK Beograd održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina za devojčice, B kategorija.

Šampionski pehar osvojila je Saša Sakura Štula koja je u finalu pobedila Gaju Đuričković 6:0, 6:4. U polufinalu Saša je bila bolja od Gale Ilić 6:3, 6:3, dok je Gaja savladala Galu Ivanović 6:3, 6:2.

NAĐA MLADENOVIĆ I ANJA STANKOVIĆ ŠAMPIONKE REGIONA

U Nišu se na terenima Teniske akademije Živković (TAŽ) tokom vikenda održalo Prvenstvo regiona Teniskog saveza istočne Srbije (TSIS) u konkurenciji tenisera i teniserki u konkurencijama do 12 i do 16 godina. U konkurenciji teniserki, u obe starosne kategorije, šampionske titule su završile u rukama predstavnica Teniske akademije Živković (TAŽ) iz Niša.

Nađa Mladenović (TAŽ) je osvojila titulu u konkurenciji do 12 godina, ona je u finalu bila bolja od klupske drugarice Ive Stojančić. Rezultat je bio 2:0. U ovoj konkurenciji trećeplasirane su bile Danica Marjanović (TAŽ) i Hana Ilić (TAŽ), a kod tenisera su Radovan Petrović (TAŽ) i Đorđe Pešić (TAŽ) stigli do treće pozicije.

Šampionka regiona do 16 godina je Anja Stanković, teniserka Teniske akademije Živković. Anja je, takođe, u finalu bila bolja od klupske drugarice Anastasije Stoiljković i meč završila sa 2:0. Treća je bila Anastasija Cvetković (TAŽ). Kod tenisera u ovoj konkurenicji titula je izmakla Nikoli Joviću (TAŽ), on je stigao do vicešampionske titule, a treće mesto su podelili Ognjen Milenović (TAŽ) i Aleksandar Žikić (TAŽ).

Važno je napomenuti da su Anastasija Cvetković i Ognjen Milenović ranije tokom januara stigli do vicešampionske titule na PRVENSTVU REGIONA TSIS do 14 godina, a Aleksandar Žikić je i na tom turniru bio treći. Od ostalih tenisera i teniserki niške akademije, značajne rezultate tokom januara su ostvarili i Jevrosima Mitić (TAŽ) i Darija Ilić (TAŽ), bile su treće na PRVENSTVU REGIONA TSIS do 14 godina.