Arhiva vesti - Kategorija: Domaća scena

Maša i Dušan osvojili Super 4 Šekijev Memorijal u TK Vojvodina

Datum objave: 15.06.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Vojvodina u Novom Sadu održan je turnir iz serijala Super 4 pod nazivom Šekijev memorijal u konkurenciji devojčica i dečaka do 14 godina, iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Pobednički pehar u konkruenciji devojčica osvojila je Maša Janković koja je u finalu bila bolja od Emilije Miljković 6:1, 6:2. U polufinalu Maša je pobedila Lanu Virc 6:2, 6:2, dok je Emilija savladala Anastasiju Čolović 6:4, 7:5.

Kod dečaka trijumfovao je Dušan Baždar koji je u borbi za tron savladao Aleksu Mirkovića 6:0, 7:5. U polufinalu Dušan je bio bolji od Igora Perića 6:4, 6:1, dok je Aleksa pobedio Pavla Čopića 3:6, 6:0, 6:0.

Ekipno prvenstvo Srbije 2021. rezultati seniorki i seniora 1. kolo

Datum objave: 14.06.2021. // Kategorija: Domaća scena

Kompletirano je prvo kolo Ekipnog prvenstva Srbije 2021. za seniorke i seniore iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Rezultati:

1. kolo seniori ovde
1. kolo seniorke ovde

Raspored za 2. kolo:

raspored seniori i seniorke ovde

Izjava igrača turnira u vezi sa merama Covid -19. ovde
Svaki takmičar mora da popuni izjavu pre svog prvog meča na takmičenju (dovoljno je jednom popuniti).
Izjave predajte sudiji pre početka mečeva.

Odigrani mečevi 1. kola - Ekipno seniorsko 2021. žene

Datum objave: 12.06.2021. // Kategorija: Domaća scena

Ekipno prvenstvo Srbije 2021. u konkurenciji seniorki i seniora startovalo je 12. juna mečevima 1. kola kod žena.

Plasman u četvrtfinale izborili su: TA TAŽ pobedom nad TK Dinamo 3:2, TK Dril pobedom nad TK Đukić 3:2, TK Haron pobedom nad TA Tipsarević 3:1. Na početku takmičenja slobodni su bili: TK Novak, TK Winner, TK Player Zone, TK Fair Play, TK Spartak.

Za plasman u polufinale boriće se: TK Novak - TK Winner, TA TAŽ - TK Player Zone, TK Dril - TK Fair Play, TK Spartak - TK Haron.

Žreb ženskog Ekipnog prvenstva Srbije za seniorke možere pogledati ovde

Super 4 - Šekijev Memorijal u TK Vojvodina konkurencija do 14 godina

Datum objave: 11.06.2021. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima TK Vojvodina održava se turnir iz serije Super 4 - Šekijev Memorijal u okviru kalendara Teniskog saveza Srbije, konkurencija do 14 godina za devojčice i dečake, prva kategorija.

glavni žreb singl devojčice ovde

glavni žreb singl dečaci ovde

kvalifikacije žreb dečaci ovde

raspored mečeva 13. jun 2021. ovde

Obaveštenje – Redovna sednica Skupštine TSS 2021.

Poštovani,

Obaveštavamo vas da je Predsednik Skupštine TSS Milan Jerinkić doneo odluku o sazivanju redovne sednice Skupštine TSS za 2021.
Sednica Skupštine će se i ove godine, zbog pandemije virusa COVID19 i mera zabrane okupljanja koje su na snazi, održati elektronskim putem.

U prilogu vam dostavljamo:

Odluku o sazivanju redovne sednice Skupštine TSS ovde

Predlog dnevnog reda ovde

Poziv i obaveštenje ovde

Model teksta "Ovlašćenja" ovde

Materijal za redovnu Skupštinu TSS 2021:

U prelepom ambijentu Teniskog kluba Zlatibor Springs, smeštenog u srpskom planinskom raju, održano je Letnje prvsntvo Srbije 2021. u konkurenciji juniorki i juniora do 18 godina iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Naslov šampiona kod devojaka ponela je Anja Stanković koja je u finalu snage odmerila sa klupskom koleginicom Emilijom Zdravković (obe članice TK TAŽ iz Niša). Pobeda je pripala Anji rezultatom 6:3, 6:4. U polufinalu Stankovićeva je bila bolja od Ive Janković 6:3, 6:1, dok je Emilija savladala Teodoru Milić 3:6, 6:1, 6:1.

Kod juniora pobednički pehar osvojio je Nikola Zekić pobedivši u finalu imenjaka Nikolu Jovanovića 6:2, 6:1. U polufinalu Zekić je bio bolji od Leona Nikolića 6:0, 6:1, dok je Jovanović savladao Stefana Skobeleva 6:3, 3:6, 6:4.

U ženskom dublu trijumfovale su Teodora Milić i Nina Zabrdac pobedivši nakon velike borbe par Marija Đurašić i Anamarija Kovačević 6:0, 3:6, 10:6.

Kod muškog dubla šampionski pehar osvojili su Lav Višković i Vanja Petrov pobedivši u finalu par Ognjen Gajić i Tadej Mihajlović 6:3, 6:3.

Ekipno takmičenje - seniorke i seniori 2021. - žreb

Datum objave: 07.06.2021. // Kategorija: Domaća scena
Žreb za Ekipno prvenstvo Srbije 2021. u konkurenciji seniorki i seniora je izvučen, takmičenje startuje 12. juna 2021. sa novitetom što će se svi mečevi bodovati za TSS, ali i UTR rang listu

- TSS bodovi će biti značajni za TSS Senior Tour za koji je predviđen nagradni fond
- UTR bodovi su veoma značajni za turnire koji će se održati u Srbiji tokom godine sa nagradnim fondom od 20.000 usd, kao i za dobijanje stipendija na univerzitetima u Americi)

žreb seniorke ovde

žreb seniori ovde

bodovanje ekipa seniorke ovde

bodovanje ekipa seniori ovde

Letnje prvenstvo Srbije 2021. konkurencija do 18 godina - TK Zlatibor Springs

Datum objave: 04.06.2021. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Zlatibor Springs održava se Letnje prvenstvo Srbije 2021. u konkurenciji juniorki i juniora do 18 godina iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Datum objave: 01.06.2021. // Kategorija: Domaća scena
Teniski klub “Elita 2018” iz Inđije bio je domaćin turnira pod nazivom Cipiripi kup crvenog niova za najmlađi uzrast i takmičare. Učešće je uzelo 32 igrača u konkurenciji do osam godina iz Beograda, Novog Sada, Bečeja, Pančeva, Šida, Inđije…
Na terenu je vladala spektakularna atmosfera, uz mnogo sadržaja za decu koji su omogućili prijatelji kluba. Pored teniskih akcija na terenu, mališani su imali i druge vidove zabave uz mađioničara, revijalne mečeve, ali i degustaciju pice (Maria Partel) i Cipiripi slatkiše.
Roditelji su uživali uz degustaciju najboljih vina Vinarije Zvonko Bogdan i najuksnijih sireva Inđijske firme Select Milk.
U okviru samog takmičenja prikazani su sjajni mečevi i borba glavnih aktera, a pobedio je Ljubičasti tim.
“Posebno se zahvaljujemo specijalnom gostu Dejan Vukojičiću kordinatoru za dečiji tenis u Srbiji i selektoru reprezentacije do 12 godina koji je dodelio nagrade najboljim igračima Đuri Koturu i Filipu Ivanoviću. Svi učesnici su dobili vredne poklone od kompanija Silbo, Sportvision, Megaplast i od Srpske Pravoslavne Crkve. Po rečima gostiju Cipiripi kup je bio najbolji i najposećeniji Crveni turnir u poslednjih 5 godina u Srbiji. “Elita” tim obećava da će sledeći biti još lepši i bolji” – zaključio je domaćin takmičenja i predsednik kluba Milan Kotur.

Vukomanović šampion Super 4 u Zaječaru

Datum objave: 31.05.2021. // Kategorija: Domaća scena

Teniski klub AS Timok bio je domaćin turnira Super 4 iz kalendara Teniskog saveza Srbije u konkurenciji dečaka do 16 godina.

Šampionski pehar osvojio je Todor Vukomanović koji je u finalu finalu posle velike borbe savladao Nikolu Jovića 3:6, 6:4, 6:4. U polufinalu Todor je pobedio Nikolu Lulića 3:6, 6:3, 6:2, dok je Jović bio bolji od Petra Ćertića 7:6(6), 7:5.