Osnovci igrali tenis u Banji

Datum objave: 10.06.2024. // Kategorija: Domaća scena
Petu godinu traje projekat Tenis u osnovnim školama. Trenutno su 22 škole iz cele Srbije u sistemu, koji je pod Odborom za razvoj tenisa Teniskog saveza Srbije. Sprovodi se kao peti, dodatni čas fizičkog vaspitanja u prva dva razreda kod osnovaca, a idejni tvorac je TK AS-NS iz Vrnjačke Banje.

Baš u Vrnjačkoj Banji je i održan Završni turnir polaznika iz osnovnih škola iz Banje i Vrnjaca i planirano je da se na kraju svake školske godine ista manifestacija održi u svim školama.

Hani prija komšiluk

Datum objave: 09.06.2024. // Kategorija: Domaća scena
Hana Stanković iz Crvene zvezde slavila je na turniru 3. kategorije do 16 godina na terenima u kompšijskom OTK u Beogradu. Hana je bila najuspešnija sa 40 bodova, ispred Milene Brđanin iz Top tenisa, Srne Keser iz Đukića, imenjakinje Hane Ilić iz Set neta, Nine Nedić iz Fortisa i Ivone Martinović iz Meč igraj, kojima je pripalo po 30 bodova.

Danilov Masters

Danil Valter iz Starog Košutnjaka pobednik je turnira 3. kategorije do 16 godina odigranog na terenima TK Masters u Beogradu. Danil je sakupio 40 bodova, 10 više od prvih pratilaca Viviana Pranava Karande iz Tipsarevića i Nirvana Tingaijama iz Plejer zona.

Adamu prija Dril

Adam Karić iz Akadaemije Bogdana Obradovića slavio je na turniru 3. kategorije do 16 godina odigranom na terenima TK Dril u Beogradu. Adam je sakupio 40 bodova i završio takmičenje ispred Miloša Nikolića iz Prosporta i Nemanje Mijatovića iz Đukića, koji su osvojili po 30 poena.

Andrej se pozlatio

Andrej Ignjatić iz Meridijane bio je najbolji na turniru 3. kategorije do 14 godina odigranom na terenima TA Elite u Nvom Sadu. U finalu, Andrej je bio bolji od  klupskog druga Borka Mihajlovića 6:2, 6:3. Do polufinala su stigli Mateja Gnjidić iz Elite i Luka Demeter iz Spartaka.

Sofija osvojila Košutnjak

Sofija Rajačić iz Agrimesa bila je najbolja na turniru 3. kategorije do 12 godina odigranom na terenima TK Stari Košutnjak u Beogradu. Sfija je sakupila 80 bodova i završila takmičenje ispred Petre Keser iz Đukića, klupske drugarice Nikoline Bošnjak, Petre Vasilski iz Set neta i Teodore Pribilović iz Tipsarevića, koje su na konto upisale po 60 poena.

Stefan MVP u Ćupriji

Stefan Tokić, član TAŽ iz Niša, MVP je Narandžastog turnira odigranog na terenima TK Slavija u Ćupriji. Trofej za Fer-plej poneo je Sava Radivojević iz kluba organizatora turnira. Svi takmičari, njih sedam, poneli su po medalju i diplomu, a obezbeđeni su i pehari za MVP i Fer-plej zvanje. Ekipni pobednik je Plavi tim.

Datum objave: 04.06.2024. // Kategorija: Domaća scena
Višnja Mitić iz Teniske akademije Živković iz Niša i Filip Ivanović član beogradskog Prosporta osvajači su Kupa Srbije za Zeleni nivo, odigranog na terenima Teniske akademije Tipsarević u Beogradu!

Posle tri dana velike borbe Višnja je u finalu bila bolja od Lene Lazarević iz Jagodinskog teniskog kluba. Treća mesta pripala su Maji Kukuć iz inđijske Elite i Danici Adamović iz JTK.

Filip je u meču za trofej savladao Iliju Perića iz Crvene zvezde, a trećeplasirani su bili Filip Baričak iz Elite i Marko Andrić iz niškog Radničkog.

Učestvovale su 22 najbolje devojčice uzrasta do 10 godina i 32 dečaka. Trofeje i medalje su predali najboljima generalni direktor TSS Dušan Orlandić i dirketor TTA Darko Gagić.