18.05. REGIONALNO PRVENSTVO ISTOČNE SRBIJE SENIORI

Datum objave: 17.05.2024. // Kategorija: Domaća scena

REGIONALNO PRVENSTVO ISTOČNE SRBIJE SENIORI

18.05. REGIONALNO PRVENSTVO ISTOČNE SRBIJE 12 GOD

REGIONALNO PRVENSTVO ISTOČNE SRBIJE 12 GOD

Opačić može na državno do 14

Takmičarski odbor Teniskog saveza Srbije doneo je odluku da dozvoli učešće Luki Opačiću na Državnom prvenstvu do 14 godina u Novom Sadu, koje je na programu od 18. maja 2024. godine.

Sednica je održana 17. maja, elektronskim putem.

18.05. PRVENSTVO SRBIJE DO 14 GODINA

Datum objave: 15.05.2024. // Kategorija: Domaća scena

DRŽAVNO PRVENSTVO SRBIJE DO 14 GODINA

TK ELIT, NOVI SAD

2024

Važno obaveštenje za igrače: Novi nalozi do 26. maja

Teniski savez Srbije je trenutno u tranziciji sa starog na novi sistem rada. Prijave za turnire iz kalendara TSS trenutno se rade po starom sitemu na starom sajtu Teniskog saveza Srbije. Uskoro će početi sa radom prijava preko nove aplikacije vezane za novu veb prezentaciju TSS. Zbog toga je jako bitno da svi registrovani igrači otvore nalog na novoj aplikaciji DO 26. MAJA 2024. GODINE!

Novu veb prezentaciju možete da pogledate na linku: NOVA VEB PREZENTACIJA TSS, i preko nje morate da kreirate sopstveni nalog.

Kreiranje naloga registrovanih takmičara za 2024. godinu u novoj bazi počelo je paralelno uspostavljanjem novog sajta i obavezno pogledajte UPUTSTVO ZA KREIRANJE NALOGA NA NOVOJ APLIKACIJI, ili ispratite uputstva sa VIDEO TUTORIJALA.

Obratite pažnju da prilikom kreiranja naloga odaberete svoje ime i prezime, jer ukoliko postoji igrač sa istim imenom i prezimenom morate da vodite računa o ID broju, klubu i datumu rođenja.

Svi igrači koji nisu registrovani za 2024. godinu idu po ustaljenoj proceduri za registraciju novih igrača i moraju da se obrate regionalnom registracionom centru. Za sva otvorena pitanja koja imate prilikom procesa registracije, možete da se obratite kancelariji Teniskog saveza Srbije (office@teniskisavez.com), tur menadžeru Viktoru Bubnju (viktor.bubanj@teniskisavez.com) i Urošu Poliću (uros.polic@teniskisavez.com).

Spektakl na Zvezdi

Datum objave: 14.05.2024. // Kategorija: Domaća scena
Prvi Tenis 10S Grand prix turnir za sva tri nivo takmičenja održan je za vikend na terenima TK Crvena zvezda u Beogradu. Nije uspelo da ga pokvari ni nedeljno kišovito jutro, a preko 150 takmičara i njihovi pratioci mogli su da uživaju u takmičenju i druženju.

Zeleni nivo je odigran kroz pet turnira, tri muška i dva ženska. Kod devojčica na prvom turniru Lena Lazarević iz JTK je završila takmičenje ispred klupskih drugarica, sestara Adamović, Danice i Laure, koje su završile takmičenje sa 105 bodova, koliko su imale i Maja Kukić iz inđijske Elite i Anđela Lukić iz Meč igraj. Na drugom turniru Saša Đukić iz Meč igraj i Nevena Bosanac su bile najbolje sa po 105 poena.

U konkurenciji dečaka na tri turnira, slavili su Nemanja Stanković iz Crvene zvezde sa 140 bodova, Jovan Popović iz Metalca sa identičnim učinkom i Marko Andrić iz Radničkog sa 80 poena.

Najbolji rezultat kod devojčica na Narandžastom nivou ostvarila je natalija Lukić iz Pume (12-1), a sa 12-2 skorom takmičenje su završile Jelena Jovičić iz Grin beja, Milena Đurđević iz Protenisa i Dragana Kotur iz Elite. Vredni pomena su i rezultati Juan rae iz Grin Beja (12-5) i Milane Magamedove iz Sajmišta (11-4).

Kod dečaka Starhinja Gašić iz inđijske Elite je upisao 12-1, a sa 12-3 su takmičenje završili Mihajlo Erić iz Popkourta i Mateja Carić iz Rode. Skor 12-4 upisali su Aleksa Stojanović iz Tipsarevića i Aleksa Petrov iz Popkourta, dok je sa 12-5 takmičenje završio Luka Vuković iz Forhenda.

Za najmlađe je bio rezervisan udarni termin u nedelju u podne. Crveni nivo je ispunio i takmičarska očekivanja i zadovoljio sve kriterijume zdrave dečije igre. Takmičari su pobrali sve simpatije, a najuspešniji sa stoprocentnim učinkom od pet pobeda bili su Dušan Vukosavljević iz Zvečana i Sava Marković iz Beogradskog TK, dok je Partizanova zlatna devojčica Mina Heror briljirala sa četiri pobede bez poraza.

Oba dana turnira prisutni su bili i prijatelji Tenis 10S Grand prix serije turnira iz kompanije Wolt Srbija, koji su delili balone i poklone iznenađenja, a u nedelju je Ana Jovanović iz Novak Đoković fondacije održala predavanje roditeljima "Putem šampiona".

ZELENI(Ž) 1 ZELENI(Ž) 2 ZELENI(M) 1 ZELENI(M) 2 ZELENI(M) 3

Jović šampion Srbije do 18

Nikola Jović (1) iz Teniske akademije Živković šampion je Srbije do 18 godina! Na Državnom prvenstvu odigranom na terenima TK Zlatibor springs u finalu singla je bio bolji od Mihaila Nikića iz Partizana 6:3, 7:5. U duelu za 3. mesto Vanja Nikolić (8) iz Galeba 1890 je slavio protiv Matia Ajasa iz Bejzlajna 4:6, 6:3, 6:0.

U dublu slavili su iz Dušan Baždar Fortis1 MK i Mateja Stefanović iz Top spina KG, jer su u finalu bili bolji od Marka Đorđevića iz Metalca i Mihaila Nikića iz Partizana 6:3, 6:2.

Anastasiji sve počasti

Anastasija Čolović (1) iz Crvene zvezde bila je najbolja na Regionalnom prvenstvu Beograda do 16 godina odigranom na terenima TK Palilula. U finalu je savladala Anu Božilović (2) iz Harona 6:0, 6:1. Treće mesto pripalo je Lindi Amaji Muenš iz Palilule.

Nikolina dupla kruna

Nikola Jotić (1) iz Topaka osvojio je duplu krunu na Regionalnom prvenstvu Beograda do 12 godina odigranog na terenima njegovog matičnog kluba. U finalu singla je bio bolji od Rastka Kekovića (2) iz Klasiksa 6:1, 7:5. Dubl titulu je osvojio u paru sa Lazarom Nešovićem iz Tipsarevića (1) u direktnom duelu protiv para Đorđe Adamović-Rastko keković (2) iz Klasiksa 6:1, 6:4.

Natalija bez premca

Natalija Antić (3) iz Premiuma najbolja je na Regipnalnom prvenstvu Beograda do 12 godina odigranom na terenima TK Klasiks. Ona je u finalu bila bolja od Anđele Šćopulović (1) iz Agrimesa posle preokreta 5:7, 6:2, 6:3. Treće mesto pripalo je Milici Ćapin (2) iz Aradinovića, koja je bila bolja od Petre Tanasković (4) iz Setneta 1:6, 6:1, 10:8.