Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Finale singla i dubl trofej za Miletićevu

Datum objave: 23.08.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Na ITF turniru u konkurenciji do 18 godina (peta kategorija) koji je održan u Skoplju, 16-godišnja teniserka Srbije Kristina Miletić osvojila je dva pehara,
vicešampiona u singlu i šampiona u dubl konkurenciji.
Miletićeva je u paru sa predstavnicom Rusije Darijom Solovjevom osvojila prvi trofej u dublu u konkurenciji do 18 godina, u njenom drugom finalu do sada.
Srpsko-ruska kombinacija je u finalu rezultatom 6:3, 6:4 bila bolja od dve srpske teniserke Vere Marković i Isidore Živković.
U finalu singla Miletićeva je u borbi za trofej izgubila od desetog nosioca ovog takmičenja, njene partnerke u dublu ruskinje Darije Solovjeve, posle velike borbe 6:3, 2:6, 6:7(1).

Novak i Nenad zaustavljeni u finalu

Na ATP turniru iz Masters serije koji je odigran u američkom gradu Sinsinatiju dva Dejvis kup reprezentativca Srbije su odigrala finala ovog takmičenja.

Prvi reket sveta, naš Novak Đoković odigrao je finale singla u kome je kao prvi nosilac poražen od trećeg nosioca, Švajcarca Rodžera Federera 6:7(1), 3:6.

U dublu, naš najbolji dubl igrač Nenad Zimonjić je u paru sa Poljakom Matkovskim zaustavljen u pohodu na trofej od para Nestor - Rodžer Vaselin 2:6, 2:6.

PRVA TITULA U KONKURENCIJI ITF Junior DO 18 GODINA ZA NATALIJU POPOVIĆ!

Datum objave: 19.08.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
16-godišnja srpska teniserka, Natalija Popović, član TK Tennis point  Čačak, osvojila je prvu singl titulu u konkurenciji do 18 godina na
turniru u Sloveniji,  Slovenia Junior Open 2015 (Domžale). Natalija  je rezultatom 7:6(4), 6:4 u finalu bila bolja od Marine Černišove iz Ukrajine.
Natalija je na ovom turniru bila 8. nosilac. Do titule je došla pobedama  nad tri nosioca - 2, 4. i 12-tim.

Teodora Ristić niže uspehe

Takmičarka TK TAŽ iz Niša Teodora Ristić ređa velike uspehe na međunarodnoj sceni, iz nedelje u nedelju.
Na takmičenju iz kalendra Tennis Europe u konkurenciji do 16 godina koji se održao od 10. do 16.08.2015. u Skoplju (Makedonija), NEOTEL OPEN 2015 . Ristićeva je osvojila je prvo mesto u pojedinačnom takmičenju.
Teodora je u polufinalu savladala srpsku takmičarku Andrijanu Stoilković 4:6, 7:5, 6:3, dok je u finalu bila bolja od Tamare Malešević (Srbija) rezultatom 6:4, 6:1. Tamara je u polufinalu pobedila makedonsku takmičarku Viktoriju Veselinovu 5:7, 7:6, 6:2.
Teodora Ristić je nedelju dana pre ovog takmičenja osvojila prvo mesto u Kavadarcima (Makedonija), takodje iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 16 godina.

Mihailo Popović u četvrtfinalu EP

Datum objave: 23.07.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Šampion Srbije u konkurenciji do14 godina Mihailo Popović plasirao se u četvrtfinale Pojedinačnog prvenstva Evrope u konkurenciji do14, koje se igra  češkom gradu Plzenu.

U 4.kolo mihail je savladao Belorusa Aleksandera Zgirovskog 6:1, 4:6, 6:3. U borbi za plasman u polufinale Mihailo će se sastati sa boljim iz eca Takzala - Jianu.

Pojedinacna prvenstva Evrope 20 - 26. jula 2015.

Datum objave: 19.07.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Novak odbranio tron na Vimbldonu

Datum objave: 12.07.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji teniser sveta i Srbije Novak Đoković na veličanstven način odbranio je tron na Vimbldonu.

Za titulu Novak se i ove kao i prošle godine borio sa Švajcarcem Rođerom Federerom i do pobede došao nakon četiri odigrana seta, rezultatom 7:6(1), 6:7(10), 6:4, 6:3.

Đoković je osvojio treći put Vimbldon, odbranio prošlogodišnji tron, osvojio deveti gren slem trofej u karijeri,  u 40. meču sa Federerom došao do 20 pobede.

Krajinović osvojio Braunšvajg

Datum objave: 11.07.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniski as Srbije, Filip Krajinović pokorio je Braunšvajg.

Na turniru iz čelindžer serije nagradnog fonda 106.000 evra +H, Krajinović je briljirao i u borbi za trofej salvadao iskusnog Francuza Pol Anri Metjua 6:2, 6:4.

Trofej u Braunšvajgu Filipu je doneo 125 ATP poena koji će ga vratiti u prvih sto na svetu, od ponedeljka će biti 87. na ATP listi.

Kecmanović zaustavljen u polufinalu Vimbldona

Najbolji junior Srbije, 15-godišnji Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u finale dubla na Vimbldonu u konkurenciji juniora.

U polufinalu Kecmanović i njegov partner Norvežanin Kasper Rud su nakon velike borbe u preko dva sata igre u kome su nijanse odlučile pobednika izgubili od para Ly, Nagal (VIE,IND) 6:7(5), 6:3, 10:12.

Krajinović za titulu u Braunšvajgu

Datum objave: 10.07.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniski as Srbije i Dejvis kup reprezentativac Filip Krajnović boriće se za trofej na turniru iz čelindžer serije nagradnog fonda 106.500 evra + H na šljaci.

U polufinalu Filip je savladao Japanca Taroa Danijela 7:5, 6:2, dok će se u borbi za trofej sastati sa iskusnim Francuzom Pol-Anri Metjuom.