Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Nina pokorila Clermont-Ferrand

Datum objave: 02.10.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije, 19 - godišnja Nina Stojanović osvojila je jedanaestu profi dubl titulu u karijeri, treću nagradnog fonda 25.000 dolara.

U francuskom mestu Clermont-Ferrand Nina je igrala u paru sa ruskinjom Anastasijom Komardinom. Kao treći nosioci Stojanovićeva i Komardina su u borbi za trofej savladale dubl Boeykens - Wacanno (BEL,NED) 6:2, 6:1.

Danilo tri od tri

Datum objave: 28.09.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Vegas u Sokobanji održan je turnir iz fjučers serije nagradnog fonda 10.000 dolara.

Šampion ovog takmičenja postao je mladi teniser Srbije Danilo Petrović, koji je i prethodne dve nedelje stizao do trofeja na fjučersima u Srbiji: Zlatibor i Niš.

U finalu turnira u Sokobanji kao treći nosilac Danilo je savladao drugog nosioca Holanđanina Griekspura 2:6, 7:6(6), 7:6(4).

Olga vicešampion u Lošinju

Datum objave: 27.09.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Prvi juniorski reket Srbije, 14 - godišnja Olga Danilović ponela ne naziv vicešampiona na ITF turniru u konkurenciji do 18 godina četvrte kategorije koji je održan u Lošinju.

Olga je kao drugi nosilac izgubila u borbi za trofej od prvog nosioca ovog takmičenja, Slovenke Kaje Juvan 7:6(5), 6:1.

U polufinalu Olga je savladala Čehinju Johanu Markovu 6:1, 6:0, dok je Kaja bila bolja od njene zemljakinje Slovenke Anje Gal 6:3, 6:2.

Trijumf Milojevića u Tunisu

Mladi teniser Srbije, 20-godišnji Nikola Milojević trijufovao je na turniru iz fjučers serije (nagradni fond 10.000 dolara) koji je održan u Tunisu.

Milojević je kao prvi nosilac u borbi za trofej savladao Nemca Janisa Kalkea 6:3, 6:1.

Naš mladi as je briljirao na ovom takmičenju, gde na putu do trona nije zigubio ni set.

Tepavac silovit u Kanadi

Datum objave: 22.09.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Mladi teniser Srbije Marko Tepavac osvojio je dubl trofej na turniru nagradnog fonda 15.000 dolara koji je održan u Kanadi (Toronto).
U paru sa Japancem Kaiči Učidom u finalu Marko je nakon velike borbe savladao američki dubl Paša - Sarmiento 2:6, 6:4, 10:8.
U polufinalu Tepavac i Učida su bili bolji od prvih nosilaca, para Bangoura/Statham (USA,NZL) 6:2, 6:4.

U dosadašnjoj karijeri Marko je odigrao pet finala dubla, četiri osvojio, prva titula nagradnog fonda 15.000 dolara.

Trijumf Kirovskog

Prvi nosilac na ITF turniru pete kategorije (konkurencija do 18 godina) koji je održan u Mostaru (BiH), 16 - godišnji teniser Srbije Konstantin Kirovski osvojio je prvi trofej ovog ranga u karijeri.

Novo finale za Mikija

Mladi teniser Srbije Miki Janković drugu nedelju za redom igrao je finale turnira iz fjučers serije nagradnog fonda 10.000 dolara, u Hrvatskoj (Bol).
Miki je kao drugi nosilac turnira u finalu poražen od Marsela Zormana iz Brazila 6:4, 6:2.
Jankoviću je ovim finalom u Bolu, upisao peto finale u 2015, deseto u karijeri, do sada je osvojio dve titule. Finale u Hrvatskoj doneće mu plasman
 među 400. na svetu (najbolji rang Mikijev bio je 347. mesto na ATP listi).

Skrobonja druga u Umagu

Na međunarodnom turniru 3. kategorije "Istraturist Cup" iz kalendara Tennis Europe, za devojčice u konkurenciji do 14 godina, predstavnica Srbije
Anđela Skrobonja osvojila je naslov vicešampiona. U finalu trunira koji je održan u Hrvatskoj (Umag, Tenis Europe) Anđela je poražena od Marije Novikove iz Rusije 6:2, 2:6, 6:3. U polufinalu Anđela je kao prvi nosilac salvadala Slovenku Piu Lovric 6:3, 6:4.
Ovo je bilo treće finale za Anđelu na turnirima u konurenciji do 14 godina iz kalendara Tennis Europe.

Lajović i Bozoljac trijumfovali u Banja Luci

Datum objave: 21.09.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

BANJALUKA CHALLENGER, Banja Luka, Bosna/Herzegovina, €64.500+H, šljaka

Na turniru iz čelindžer serije koji je održan u glavnom gradu Republike Srpske - Banja Luci nagradnog fonda 64.500 evra +H,
trijumfe su zabeležili dva igrača iz Srbije, Dušan Lajović u singlu i Ilija Bozoljac u dubl konkurenciji.
Lajović je u finalu singla salvadao Viktora Haneskua iz Rumunije 7:6(5), 7:6(5).
Kao treći nosilac, naš as Lajović putu do titule nije izgubio ni jedan set. Ova titula Dušanu je donela skok od 16 mesta
i sada je 86. na ATP listi.
Dušanu je ovo bilo 15. profesionalno finale u karijeri i 10. titula (četiri čelendžera, jedan fjučers 15.000, jedan fjučers 15.000+H i četiri fjučersa 10.000).

Erićeva vicešampionka u Podgorici

Teniserka Srbije i član Fed kup tima naše zemlje (Budimpešta, februar 2015), Doroteja Erić osvojila je drugo mesto na turniru iz čelindžer serije
nagradnog fonda 25.000 dolara, koji je održan u Podgorici.  Erićeva je u finalu zauastavljena od Barbare Has iz Austrije 6:3, 6:1.
U četvrtfinalu Doroteja je salvadala prvog nosioca, predstavnicu Hrvatske Janu Fet nakon veoma teškog i rezultatski dramatičnog susreta koje je dobila nakon 5:7, 6:0, 7:6(3), u polufinalu naša teniserka je bila bolja od Čehinje Gabriele Pantučkove 6:3, 6:1.