Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Draginja vicešampion u Keniji

Datum objave: 30.11.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije, 15-godišnja Draginja Vuković na turniru koji je održan u Keniji, ITF G5 konkurencija do 18 godina zabeležila je najbolji uspeh u dosadašnjoj karijeri, odigrala je finale i ponela naslov vicešampiona.

Draginja je u polufinalu savladala trećeg nosioca ovog takmičenja,  Mariam Mujawimana iz Burundija 6:3, 6:2 dok je u borbi za trofej posle velike borbe izgubila od Egipćanke Hale Kaled 5:7, 3:6.

Vukovićeva je prošle nedelje, takođe u Keniji igrala polufinale ITF G5 turnira. Oba rezultata su joj donela veliki skok na ITF listi, sa 1419. na 787. mesto ITF liste.

Kecmanović osvojio Meksiko

Datum objave: 24.11.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji junior Srbije, 16-godišnji Miomir Kecmanović u paru sa Džej Klarkom iz Velike Britanije, pobednik je turnira A kategorije “Abierto Juvenil Mexicano” u dubl konkurenciji koji je održan u Meksiku (Meksiko Siti) u konkurenciji do 18 godina. Kecmanović i Klark su u finalu rezultatom 6:4, 6:4 bili bolji od francuskog para Žofrej Blankanoa i Igi Imbera.
Ovo je bilo šesto finale u dubl konkurenciji za Kecmanovića, druga titula.

Pored ovih šest finala u dubl konkurenciji, Miomir je igrao i devet finala u singlu i osvojio je pet titula. Trenutno zauzima 26. mesto na ITF listi.

Kecmanoviću sledi učešće na čuvenim turnirima u Americi – Edi Her i Oranž Boul.

Novak pokorio London

Datum objave: 22.11.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Bravo Novače!!! Sve čestitke!!!

Najbolji teniser planete Novak Đoković četvrti uzastopni put osvojio je završni masters u Londonu, na kome učestvuje osam najboljih igrača u sezoni, savladavši u finalu Rodžera Federer 6:3, 6:4.
Fantastičnu sezonu 2015. u kojoj je Novak osvojio 11 pehara završio je 15. uzastopnim nastupom u finalu, a titulu je pridodao nizu od šest masters trofeja i tri grend slema.

Novak je srpska teniska ikona našeg vremena, naš nacionalni heroj kome kliče ceo svet!!!

Bozoljac osvojio Brešu

Dejvis kup reprezentativac Srbije Ilija Bozoljac osvojio je novi dubl trofej iz čelindžer serije. Prošle nedelje Ilija je u paru sa Slovakom Igorom Zelenajom osvojio Bratislavu, ove nedelje trofej su podigli u Breši na turniru vrednom 42.500 evra + H.

Srpsko-slovačka kombinacija je u finalu sa 6:0, 6:3 bila bolja od Mirze Bašića iz Bosne i Hercegovine i Nikole Mektića iz Hrvatske.

Ovo je bilo 28. finale u dubl konkurenciji za Iliju, a titula u Italiji mu je 17. u karijeri. U ovoj godini, Bozoljac je igrao šest  finala,  osvojio je četiri titule.

Bozoljac se trenutno nalazi na 119. mestu ATP liste u dubl konkurenciji.

Milojeviću novi trofej u Tunisu

Mladi teniser Srbije Nikola Milojević osvojio je novi trofej iz fjučers serije koji je održan u Tunisu. Nikola je kao treći nosilac ovog takmičenja u finalu savladao Francuza Aleksandra Mulera 6:2, 6:3.

Milojeviću je ovo šesta  profi titula u dosadašnjoj karijeri, treća  u sezoni 2015. Trenutno zauzima 314. poziciju na ATP listi, a kada se upišu poeni iz Tunisa Nikola će se naći u prvih 300. na svetu.

Jorovićeva osvojila Zavadu

Mlada Fed kup reprezentativka Srbije Ivana Jorović pobednica je turnira u Zavadi (Poljska), nagradnog fonda 25.000 dolara.

U finalu Ivana je salvadala Rumunku Mihaelu Buzarnesku 6:2, 6:2.

Ovo je sedma profi titiula za 18-godišnju Ivanu, druga nagradnog fonda 25.000. U 2014. Jorovićeva je osvojila trofej ui Nju Delhiju (50.000 dolara), a pre toga osvojila je četiri fjučersa (10.000).

Trenutno je na 223. mestu WTA liste, kada se upišu bodovi iz Istanbula zabeležiće značajan skok.

Draginja osvojila Keniju

15-godišnja juniorka iz Srbije Draginja Vuković pobednica je turnira u  5. kategorije u Keniji (Aperhil) u dubl konkurenciji za teniserke do 18 godina. U paru sa Džonea Bač iz Velike Britanije, naša mlada teniserka je briljirala u Keniji, u borbi za trofej srpsko -britanska kombinacija je u finalu sa 5:3, 0:4, 10: 8 bila bolja od Kalestine Avomo Ele iz Gabona i Marijam Mudžavimane iz Burundija koje su bile postavljene za druge nosioce.

Bozoljcu tron u Bratislavi

Datum objave: 16.11.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Dejvis kup reprezentativac Srbije Ilija Bozoljac osvojio je trofej u dubl konkurenciji na turniru iz čelindžer serije, nagradnog fonda 85.000 evra koji je održan u Bratislavi.

Ilija je u paru sa Slovakom Igorom Zelenajem do naslova šampiona stigao savladavši u finalu britanski par, braću  Kena i Neala Skupski 7:6(3), 4:6, 10:5.

Bozoljac je u Bratislavi upisao 16. dubl trofej u karijeri i zabeležio novi skok na ATP listi, trenutno je na 119. mestu, što je njegov najbolji rang do sada u ovoj konkurenciji.

Milojević osvojio Tunis

Datum objave: 15.11.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniser Srbije Nikola Milojević osvojio je turnir iz fjučers serije koji je održan u Tunisu. Nikola je kao drugi nosilac ovog takmičenja u finalu savladao Francuza Antoana Hoanga 2:6, 7:5, 6:4.

Milojeviću je ovo peta profi titula u dosadašnjoj karijeri, druga u sezoni 2015. Trenutno zauzima 310. poziciju na ATP listi, a kada se upišu poeni iz Tunisa Nikola će se naću u prvih 300. na svetu.

Tepavac četvrti put na tronu u Šarm El Šeiku

Datum objave: 09.11.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniser Srbije, 21-godišnji Marko Tepavac osvojio je četvrti fjučers u 2015, šesti u karijeri u singlu.

Sve četiri titule u 2015. Marko je osvojio u Egiptu, preciznije u Šarm El Šeiku. Za novi, šesti trofej u karijeri Tepavac se borio u finalu protiv Portugalca Federika Fereire Silve i do trijumfa stigao rezultatom 7:6(5), 6:1.

Marko ima i četiri osvojena trofeja u dublu, od toga jedan je osvojio u 2015. u Kanadi. Trenutno je na 391. mestu ATP liste u singlu.