Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mihailo Popović u četvrtfinalu EP

Datum objave: 23.07.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Šampion Srbije u konkurenciji do14 godina Mihailo Popović plasirao se u četvrtfinale Pojedinačnog prvenstva Evrope u konkurenciji do14, koje se igra  češkom gradu Plzenu.

U 4.kolo mihail je savladao Belorusa Aleksandera Zgirovskog 6:1, 4:6, 6:3. U borbi za plasman u polufinale Mihailo će se sastati sa boljim iz eca Takzala - Jianu.

Pojedinacna prvenstva Evrope 20 - 26. jula 2015.

Datum objave: 19.07.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Novak odbranio tron na Vimbldonu

Datum objave: 12.07.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji teniser sveta i Srbije Novak Đoković na veličanstven način odbranio je tron na Vimbldonu.

Za titulu Novak se i ove kao i prošle godine borio sa Švajcarcem Rođerom Federerom i do pobede došao nakon četiri odigrana seta, rezultatom 7:6(1), 6:7(10), 6:4, 6:3.

Đoković je osvojio treći put Vimbldon, odbranio prošlogodišnji tron, osvojio deveti gren slem trofej u karijeri,  u 40. meču sa Federerom došao do 20 pobede.

Krajinović osvojio Braunšvajg

Datum objave: 11.07.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniski as Srbije, Filip Krajinović pokorio je Braunšvajg.

Na turniru iz čelindžer serije nagradnog fonda 106.000 evra +H, Krajinović je briljirao i u borbi za trofej salvadao iskusnog Francuza Pol Anri Metjua 6:2, 6:4.

Trofej u Braunšvajgu Filipu je doneo 125 ATP poena koji će ga vratiti u prvih sto na svetu, od ponedeljka će biti 87. na ATP listi.

Kecmanović zaustavljen u polufinalu Vimbldona

Najbolji junior Srbije, 15-godišnji Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u finale dubla na Vimbldonu u konkurenciji juniora.

U polufinalu Kecmanović i njegov partner Norvežanin Kasper Rud su nakon velike borbe u preko dva sata igre u kome su nijanse odlučile pobednika izgubili od para Ly, Nagal (VIE,IND) 6:7(5), 6:3, 10:12.

Krajinović za titulu u Braunšvajgu

Datum objave: 10.07.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniski as Srbije i Dejvis kup reprezentativac Filip Krajnović boriće se za trofej na turniru iz čelindžer serije nagradnog fonda 106.500 evra + H na šljaci.

U polufinalu Filip je savladao Japanca Taroa Danijela 7:5, 6:2, dok će se u borbi za trofej sastati sa iskusnim Francuzom Pol-Anri Metjuom.

Kecmanović u polufinalu Vimbldona

Najbolji junior Srbije, 15-godišnji Miomir Kecmanović plasirao se u polufinale dubla gren slem takmičenja u Londonu. U četvrtfinalu Vimbldona, Kecmanović i njegov partner Norvežanin Kasper Rud su kao peti nosioci salvadali treće favorite ovog turnira, par iz Amerike Blumberg - Paul nakon velike borbe 4:6, 6:3, 9:7.

U borbi za plasman u finale Kecmanović i Rud će snage odmeriti sa dublom Ly, Nagal (VIE,IND) koji su postavljeni za osme nosioce.

Novak u finalu Vimbldona

Najbolji teniser planete Novak Đoković boriće se za novi Vimbldonski trofej, treći po redu u četvrtom finalu na ovom turniru u dosadašnoj karijeri.

Novak je u polufinalu eliminisao Francuza Rišara Gaskea 7:6(2), 6:4, 6:4 i zakazao novo finale sa starim rivalom Švajcarcem Rodžerom Federerom koji je u polufinalu sa 3:0 pobedio Britanca Endija Mareja.

Kao i 2014. tako i ove godine u borbi za jedan od najprestižnijih turnira sveta boriće se prošlogodišnji šampion, naš i svetski as Novak Đoković protiv drugog igrača sveta Federera.

Stefan vicešampion Porto San Đorđa

Šampion Srbije u konkurenciji do 12 godina, Stefan Popović sjajno je odigrao izuzetno jak turnir iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 12 koji je održan u italijanskom gradu Porto San Đorđo.

Stefan je stigao do finala odličnim partijama, u polufinalu je pobedio Italijana Luku Nardija 6:4, 7:6(1), dok je u borbi za trofej izgubio je od Danca Holger Vitusa Nordoskova Runea 3:6, 0:6.

Novak u polufinalu Vimbldona

Datum objave: 08.07.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji teniser planete plasirao se u polufinale trećeg gren slem turnira u sezoni - Vimbldona. Na travnatim terenima u Londonu Novak je nakon dvnodnevnog i teškog meča 4. kola u kome je rezultatom 3:2 savladao Kevina Andersona, u četvrtfinalu briljirao i rezultatom 6:4, 6:4, 6:4 savladao predstavnika Hrvatske Marina Ćilića.

Novak, koji u Londonu brani titulu osvojenu prošle godine, za plasman u novo finale boriće se protiv Francuza Rišara Gaskea koji je posle maratonskog meča sa Švajcarcem Stanom Vavrinkom rezultatom 3:2 u setovima zakazao susret sa najboljim teniserom planete i Srbije.