Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Darko Jandić osvojio dubl u Turskoj

Datum objave: 05.11.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Mladi teniser Srbije Darko Jandrić i Aleksandar Bublik iz Rusije pobednici su turnira u Turskoj (Antalija, $10.000) u konkurenciji dublova. U finalu srosko-ruska kombinacija odmerila je snage sa domaćim dublom Tune Altune i Džema Ilkela koje su savladali rezultatom 3:6, 6:4, 10:8.

Jandrići je ovo druga dubl titula u karijeri i šesto finale. Prethodnu titulu osvojio je prošle godine na turniru u Beogradu, u paru sa Mikijem Jankovićem. Trijumfom u Turskoj Jandrić je zaradio nove ATP poene i na novoj listi će zauzimati oko 525. mesta.

Krstin slavio u Venecueli

Datum objave: 02.11.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi srpski teniser Peđa Krstin pobednik je turnira koji je održan u Venecueli (Maracaibo), nagradnog fonda 15.000 dolara.

U finalu Peđa je savladao domaćeg tenisera Luisa Davida Martineza 6:2, 6:1.

U Venecueli Krstin je odigrao 15. finale u karijeri, osvojio titulu broj 10. U sezoni 2015, Krstin je odigrao  četiri finala, osvojio tri titule.

Jakšić ponovo u 200. najboljih

Datum objave: 01.11.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije i Fed kup reprezentativka Jovana Jakšić nije uspela da osvoji turnir u Torontu. U finalu Jovanu je zaustavila prvi nosilac, Nemica Tatjana Maria 3:6, 2:6.

Jovana je u poslednje dve nedelje odigrala deset mečeva, pobedila u devet, osvojila titulu u Saguenay, takođe u Kanadi.

Finale u Torontu bilo je  23. finale za Jovanu, a do sada je osvojila 15. titula (10 titula od 10.000$, 4 titule od 25.000$ i jednu od 50.000$). Sjajne igre i rezultati u Kanadi vratili su Jovanu u 200. Najboljih na WTA listi. Na novoj WTA listi Jakšićeva zauzima 180. mesto.

Jakšić u novom finalu

Datum objave: 31.10.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativka Srbije Jovana Jakšić, drugu nedelju za redom igraće finale turnira vrednog 50.000 dolara.

Jovana je pre sedam dana osvojila trofej u mestu Saguenay (Kanada), novo finale igraće takođe u Kanadi, ovaj put u Torontu.

U polufinalu Toronta Jovana je savladala njenu protivnicu iz finala od pre sedam dana, Švajcarkinju Amru Sadiković 2:6, 7:6(9), 6:1.

U finalu Jakšićeva će snage odmeriti sa prvim nosiocem, Nemicom Tatjanom Mariom.

Jorovićeva osvojila Istanbul

Fed kup reprezentativka Srbije Ivana Jorović osvojio je trofej u Istanbulu na turniru vrednom 25.000 dolara.

U finalu Ivana je savladala predstavnicu Hrvatske Janu Fet 6:3, 7:5.

Ovo je šesta profi titiula za 18-godišnju Ivanu, prva nagradnog fonda 25.000. U 2014. Jorovićeva je osvojila trofej ui Nju Delhiju (50.000 dolara), a pre toga osvojila je četiri fjučersa (10.000).

Trenutno je na 272. mestu WTA liste, kada se upišu bodovi iz Istanbula zabeležiće značajan skok.

Srbiju je predstavljala u 2015. na Fed kup takmičenju u Budimpešti i zajedno sa koleginicom Aleksandrom Krunić bila tvorac pobeda koji su našu zemlju odvele do meča koji je značio borbi za povratak u Svetsku grupu B.

Viktor Jović osvojio Nikoziju

Mladi reprezentativac Srbije Viktor Jović osvojio je turnir iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 14 godina koji je održan u u Nikoziji (Kipar).

U finalu Viktor je snage odmerio sa zemljakom Nemanjom Subanovićem i do titule došao pobedom od 6:0, 6:0.

Jović je u dosadašnjem delu  2015. osvojio tri trofeja, Sofiju, Arad i novi u Nikoziji.

Jovana Jakšić trijumfovala u Kanadi

Datum objave: 25.10.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Pobedničko postolje za mladu teniserku Srbije, 22-godišnju Jovanu Jakšić na turniru u Kanadi. U mestu Saguenay održan je turnir nagradnog fonda 50.000 dolara, na kome je naša Fed kup reprezentativka briljirala i na kraju zagrlila pobednički pehar.

Jakšićeva je u finalu savladala predstavnicu Švajcarske Amru Sadiković 6:3, 6:7(5), 6:1 nakon sat i 55 minuta igre, dok je u polufinalu bila bolja od Amerikanke Nađe Gilkrist 7:5, 7:5.

Novi trijumf Olge Danilović

Datum objave: 24.10.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Olga Danilović žari i pali juniorskom svetskom scenom iako ima samo 14 godina. Najbolja juniorka Srbije i jedna od najvećih mladih dana svetskog ženskog tenisa, trijumfovala je na turniru u Almereu u Holadniji gde je u finalu kao prvi nosilac savladala Belgijanku, drugog nosioca Laru Salden 6:4, 3:6, 6:3.

Krunic deklasirala vicešampionku US Opena, pobede Jelene i Bojane

Datum objave: 14.10.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Tri susreta do sada i isto toliko pobeda i to na tri različite podloge naše Fed kup reprezentativke Aleksandra Krunić u sezoni 2015. nad Italijankom Robertom Vinči, aktuelnom finalistkinjom US Opena.
Krunić je prvi meč protiv Vinči odigrala na ovogodišnjem Vimbldonu kada je slavila rezultatom 6:2, 6:4, drugi na WTA turniru u Bukureštu kada je naša mlada zvezda bila još ubedljivija i pobedila 6:1, 6:1.
Novu, treću pobedu nad Vinči koja je pre mesec dana igrala finala gren slem turnira u Njujorku Krunić je ostvarila danas na WTA turniru u Lincu rezultatom 6:1, 6:7, 6:1.
Bravo Aleksandra!!!!

Olga juriša na vrh, pokorila i Barselonu

Datum objave: 11.10.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolja juniorka Srbije, 14-godišnja Olga Danilović okitila se još jednom ITF titulom, ovaj put u Barseloni na Sančez – Kasal junior Openu, u konkurenciji do 18 godina. U finalu Olga  je savladala Amerikanku Kjaru Lomer 6:4, 6:1.

Na poslednja tri turnira koja je odigrala (ITF u konkurenciji do 18) Danilovićeva je osvojila dva trofeja i igrala jedno finale. Trenutno je na 145. mestu ITF liste, ali kada joj se upišu bodovi iz Barselone Olga će biti među 125. juniroki sveta sa samo 14. godina. Naša mlada reprezentativka koracima od sedam milja gazi ka samom vrhu svetske liste najboljih juniorki.

Olga je naš prvi reket u konkurenciji juniorki, predstavljaće Srbiju na gren slem turniru u Australiji 2016. i time će naša zemlja ponovo imati ženskog predstavnika na juniorskim gren slem turnirima nakon pauze od godinu dana. U 2015. nismo imali ni jednog predstavnika kod juniorki na gren slem turnirima, kod juniora nas je predstavljao Miomir Kecmanović.