Nataši i Aleksi OP Novog Sada za seniore

Datum objave: 27.06.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK As Novi Sad održano je Otvoreno prvenstvo za seniorke i seniore, prva kategorija.

U konkurenciji seniorki trijumfovala je Nataša Krklec-Jerinkić koja je u finalu pobedila Elenu Gemović 7:6(5), 6:2. U polufinalu Nataša je bila bolja od Šejle Agić 6:1, 6:0, dok je Elena savladala Andrijanu Brkić 6:4, 6:2.

Kod seniora pobednički pehar osvojio je Aleksa Bućan koji je u finalu bio bolji od Dušana Obradovića 6:2, 6:2. U polufinalu Aleksa je pobedio Igora Banićevićea 6:1, 6:1, dok je Dušan savladao Aleksu Ćirića 7:6(4), 6:1.

Daskalovićev trijumf na Agrimesu

Na terenima TK Agrimes u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za dečake, druga kategorija.

Pobedu je odneo Aleksandar Daskalović koji je u finalu savladao Marka Nešića 6:3, 6:2. U polufinalu Daskalović je pobedio Nikolu Matovića, dok je Nešić savladao Aleksu Oparicu 7:5, 7:5.

Teodorin pobednički ples u Green Setu

Na terenima TK Green Set održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina, treća kategorija za devojčice.

Pobedu je odnela Teodora Šljivančanin koja je u borbi za šampionski pehar pobedila Tinu Miletić 6:0, 6:1. U polufinalu Teodora je posle velike borbe savladala Ivu Rafailović 6:3, 2:6, 6:3, dok je Tina bila bolja od Nađu Muratović 6:2, 6:2.

Muškatirovićev Winner

Na terenima TK Winner u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji dečaka do 16 godina, treća kategorija.

Pobedu je odneo Bogdan Muškatirović koji je u finalu bez izgubljenog gema savladao Svetozara Marinkovića 6:0, 6:0. U polufinalu Bogdan je takođe bez izgubljenog gema stigao do pobede nad Nemanjom Vuletićem 6:0, 6:0, dok je Svetozar pobedio Miloša Mikovića 6:7(5), 6:2, 6:3.

Natalija i Aleksa najuspešnji na OP Niša do 14

Na terenima TK Radnički u Nišu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 14 godina, druga kategorija za devojčice i dečake.

U konkurenciji devojčica naslov šampiona ponela je Natalija Nikolić koja je u finalu bila bolja od Milice Martinović 6:3, 6:1. U polufinalu Natalija je savladala Miu Saveljić 6:4, 2:6, 6:2, dok je Milica pobedila Anastasiju Stojiljković 6:3, 6:2.

Kod dečaka do slavlja je stigao Aleksa Vučković koji je u finalu pobedio Maksima Mitrovića 6:3, 6:0. U polufinalu Aleksa je posle velike borbe savladao Petra Markovića 6:4, 3:6, 6:3, dok je Maksim bio bolji od Danila Mićunovića 6:1, 6:1.

Milica i Ognjen osvojili Vidovdanski turnir

Na terenima TK Kruševac održan je Vidovdanski turnir u konkurenciji do 12 godina, prva kategorija za devojčice i dečake.

U konkurecniji devojčica do pobedničko postolja stigla je Milica Stošović koja je u finalu bila bolja od Jane Radojković 6:0, 6:0. U polufinalu Milica je pobedila Katarinu Milošević 6:3, 6:1, dok je Jana savladala Miu Milisavljević 3:6, 6:4, 6:3.

Kod dečaka trijumfovao je Ognjen Milić koji je u borbi za trofej imenjaku Ognjenu Jagroviću prepustio samo gem i do slavlja stigao rezultatom 6:1, 6:0. U polufinalu Milić je pobedio Aleksu Stankovića 6:3, 6:4, dok je Jagrović savladao Nikolu Jovića 7:6(4), 6:2.

Spasojeviću trofej na Masteru

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 18 godina za juniore, druga kategorija, održano je na terenima TK Master.

Pobednički trofej osvojio je Stefan Spasojević koji je u finalu pobedio Aleksu Marđonovića 6:2, 6:1. U polufinalu Stefan je savladao Ognjena Brozovića 6:3, 7:5, dok je Aleksa bio bolji od Jovana Poznana 6:1, 6:2.

Rakićeva Lokomotiva

Na terenima TK Lokomotiva održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina, treća kategorija.

Pobedu je odneo David Rakić kome je susret finala kod rezultata 5:2 u prvom setu predao Mateja Stefanović. U polufinalu David je bio bolji od Antonija Bogdanovića 6:2, 6:0, dok je Mateji susret kod rezultata 6:3, 4:2, predao Zvezdan Pozder.

Šacin memorijal u znaku Katarine i Vlade

Na terenima TK Dinamo u Pančevu održan je turnira u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake pod nazivom "Šacin memorijal".

Pobedničke trofeje osvojili su Katarina Miločević i Vlado Jankanj.

Kod devojčica Katarina je stigla do pobedničkog postolja savladavši u finalu Emiliju Makević 6:2, 6:4. U polufinalu Miloševićevoj je susret kod rezultata 6:0, 4:6, 3:2 predala Aleksandra Đokić, dok je Emilija bila bolja od Lare Paunović 6:1, 6:2.

U konkurenciji dečaka Jankanj je stigao do trijumfa pobedivši u finalu Damjana Stojkovića 7:6(4), 6:0. U polufinalu Vlado je savladao Božidara Bubnjevića 6:1, 4:6, 6:2, dok je Damjan bio bolji od Matije Vulića 6:0, 6:0.

Milojević osvojio Ferganu

Datum objave: 24.06.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Dejvis kup reprezentativac Srbije Nikola Milojević osvojio je turnir iz čelendžer serije koji je održan u Uzbekistanu za nagradni fond 75.000 dolara +H.

Naš teniser je bio postavljen za prvog nosioca ovog takmičenja u Fergani, a u samoj borbi za trofej eliminisao je predstavnika Španije, drugog nosioca Enrikea Lopeza Pereza 6:3, 6:4.

Milojević je do ovog turnira bio 184. na svetu, sledi skok na ATP listi za oko 20 mesta.