100 % šampion Srbije – Bodin Žarković

Datum objave: 29.06.2018. // Kategorija: Domaća scena

Šampion od prvi teniskih koraka. Gde god bi se pojavio plenio je talentom, borbenošću, sportskim duhom i razoružavajućim osmehom. Tenis je bio njegov izbor, njegov „klik“, nije bio input od strane nekog drugog, tenis je bio i ostao njegova ljubav i danas posao, a neizmernu podršku u tom trnovitom putu uvek je imao u porodici. Bez sponzora i finansijskih sredstava putovao je sam Evropom, sa nepunih 14 leta i borio se sa vetrenjačama koje nosi život i tenis. Osmeh nikad nije prestao da krasi njegovo lice, ni u najtežim momentima, ni u trenucima velikih pobeda. Osvojio je sva državna prvenstva (12, 14, 16 i 18) i 100% je šampion Srbije u tenisu – Bodin Žarković.

Reprezentacije Srbije (do 14) biju bitke u Češkoj za plasman u finale

Datum objave: 29.06.2018. // Kategorija: Selekcije (juniori)
Letnja ekipna takmičenja juniorskih selekcija Evrope kreću sa prvim danom jula 2018. Na scenu prvi izlaze reprezentativci u konkruenciji do 14 godina. Selekcije Srbije (ženska i muška) boriće se u kvalifikacijama koje se održavaju u Češkoj za plasman na finalna takmičenja.
Ženska reprezentacija Srbije u sastavu:  Fatma Idrizović, Darja Šuvirdjonkova, Dorotea Milosavljević, predvođene trenerom  Nemanjom Ivićem od  1. do 3. jula 2018. boriće se u češkom mestu Rakovnik.
Dečaci će se plasman u završnicu Letnjeg ekipnog prvenstva Evrope 2018. u konkurenciji do 14 boriti u čekom mestu Veška. Boje Srbije na ovom takmičenju braniće: Luka Jovanović, Branko Đurić, Nikola Zekić, predvođeni trenerom Ivanom Gažom.

Topo i Teodorović šampioni Srbije u dublu u konkurenciji do 16 godina za 2018.

Datum objave: 28.06.2018. // Kategorija: Domaća scena

Održano je Letnje prvenstvo Srbije 2018. u konkurenciji do 16 godina u singlu (devojčice i dečaci) i u muškom dublu, na terenima TSS u Beogradu.

Pobednici muškog dubla su Marko Topo i Petar Teodorović. Do naslova šampiona države Topo i Teodorović koji su bili postavljeni za prve nosioce stigli su bez izgubljenog seta, a u samom finalu savladali su par Marko Jovanović - Luka Kalenić 6:2, 6:3.

Lazar Milićević novi šampion Srbije u konkurenciji do 16

Završeno je Letnje prvenstvo Srbije u konkurenciji do 16 godina u obe konkurencije, koje je održano na terenima Teniskog saveza Srbije u Beogradu.
Pobedničko postolje i naslov novog šampiona Srbije u konkurenciji do 16 osvojio je Lazar Milićević koji je u finalu savladao Stefana Popovića 6:4, 6:3.
Milićeviću je ovo prva titula državnog prvaka, dok je Stefan trofeje državnih šampionata osvajao u mlađim kategorijama.
Lazar se u 2018. bazirao na ITF turnire u konkurenciji do 18 godina, osvojio je trofej u Skoplju i igrao finale, takođe u ovom gradu.
Stefan je godinu dana mlađi i takmiči se na Tennis Europe turnirima u konkurenciji  do 16. Igrao je tri finala ove godine Tennis Europe do 16, od toga osvojio turnir u Mariboru. Igrao je i dva ITF turnira do 18.
I Lazar i Stefan predstavljaće Srbiju na Pojedinačnom i Ekipnom prvenstvu Evrope, takmičenjima koji slede u toku jula 2018.

Fatma Idrizović novi šampion Srbije u konkurenciji do 16

Spuštena je zavesa na Letnje prvenstvo Srbije 2018. u konkurenciji do 16 godina za devojčice i dečake koje je održano na terenima Teniskog saveza Srbije u Beogradu.
U konkurenciji devojčica treći trijumf u 2018, treća titula šampiona Srbije za Fatmu Idrizović. Ova 13-godišnja devojčica iz Novog Pazara aktuelni je šampion države u konkurenciji do 14 (Dvoransko i Letnje) i sada Letnjeg do 16 godina. U borbi za novi naslov najbolje u Srbiji Fatma je savladala takođe višestruku državnu šampionku, 15- godišnju Nataliju Senić koja je pre dve nedelje osvojila naslov vicešampiona Srbije do 18 godina, a aktuelni je šampion države do 16 (Dvoransko).
U jednom izuzetno kvalitetnom finalu, koje je obilovalo sjajnim poenima, rezultatskim turbulencijama, brejkovima, do slavlja je došla Idrizovićeva rezultatom 6:3, 3:6, 7:5.
I Fatma i Natalija predstavljaće Srbiju na Pojedinačnom i Ekipnom prvenstvu Evrope, takmičenjima koji slede u toku jula 2018.

Poznati finalisti Letnjeg prvenstva Srbije 2018. u konkurenciji do 16

Datum objave: 27.06.2018. // Kategorija: Domaća scena

Letnje prvenstvo Srbije 2018. u  konkurneciji do 16 godina, koje se održava na terenima Teniskog saveza Srbije u Beogradu, ulazi u završnu fazu.

Poznati su finalisti u obe singl konkurencije i finalisti muškog dubla.

Kod devojčica za naslov novog šampiona Srbije boriće se aktuelna vicešampionka Letnjeg prvenstva do 18 i šampionka Dviranskog prvenstva do 16 Natalija Senić i sa druge strane aktuelna dvostruka šampionka Prvenstva Srbije do 14 za 2018 (Letnje i Dvoransko) Fatma Idrizović.

Natalija je u polufinalu pobedila Leu Rupnjak 6:2, 6:3, dok je Fatma savladala Miu Marjanović 6:3, 7:6(5).

Kod dečaka za pobednički pehar i titulu šampiona Srbije boriće se Stefan Popović i Lazar Milićević. U polufinalu Stefan je pobedio Hamada Međedovića 7:5, 6:3, dok je Lazar savladao Mihajla Lasicu 6:3, 6:2.

U finalu muškog dubla boriće se Marko Topo i Petar Teodorović protiv Marka Jovanovića i Luke Kalenića.

Nataši i Aleksi OP Novog Sada za seniore

Na terenima TK As Novi Sad održano je Otvoreno prvenstvo za seniorke i seniore, prva kategorija.

U konkurenciji seniorki trijumfovala je Nataša Krklec-Jerinkić koja je u finalu pobedila Elenu Gemović 7:6(5), 6:2. U polufinalu Nataša je bila bolja od Šejle Agić 6:1, 6:0, dok je Elena savladala Andrijanu Brkić 6:4, 6:2.

Kod seniora pobednički pehar osvojio je Aleksa Bućan koji je u finalu bio bolji od Dušana Obradovića 6:2, 6:2. U polufinalu Aleksa je pobedio Igora Banićevićea 6:1, 6:1, dok je Dušan savladao Aleksu Ćirića 7:6(4), 6:1.

Daskalovićev trijumf na Agrimesu

Na terenima TK Agrimes u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za dečake, druga kategorija.

Pobedu je odneo Aleksandar Daskalović koji je u finalu savladao Marka Nešića 6:3, 6:2. U polufinalu Daskalović je pobedio Nikolu Matovića, dok je Nešić savladao Aleksu Oparicu 7:5, 7:5.

Teodorin pobednički ples u Green Setu

Na terenima TK Green Set održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina, treća kategorija za devojčice.

Pobedu je odnela Teodora Šljivančanin koja je u borbi za šampionski pehar pobedila Tinu Miletić 6:0, 6:1. U polufinalu Teodora je posle velike borbe savladala Ivu Rafailović 6:3, 2:6, 6:3, dok je Tina bila bolja od Nađu Muratović 6:2, 6:2.

Muškatirovićev Winner

Na terenima TK Winner u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji dečaka do 16 godina, treća kategorija.

Pobedu je odneo Bogdan Muškatirović koji je u finalu bez izgubljenog gema savladao Svetozara Marinkovića 6:0, 6:0. U polufinalu Bogdan je takođe bez izgubljenog gema stigao do pobede nad Nemanjom Vuletićem 6:0, 6:0, dok je Svetozar pobedio Miloša Mikovića 6:7(5), 6:2, 6:3.