Đokićevoj trofej na terenima TK Privilege (do 12)

Datum objave: 04.09.2018. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 12 godina za devojčice, treća kategorija, održano je na terenima TK Privilege.

Pobednički pehar osvojila je Aleksandra Đokić koja je u finalu savladala Galu Ivanović 6:3, 6:4. U polufinalu Đokićeva je bila bolja od Vladice Vukić 6:0, 6:0, dok je Ivanovićeva pobedila Ivu Veljić 6:1, 6:2.

Novaku trofej na Novaku

Datum objave: 31.08.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TC Novak održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za dečake, treća kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Novak Ivanović koji je u finalu savladao Aleksu Oparicu 6:0, 6:0. U polufinalu Novak je pobedio Marka Nešića 6:3, 5:7, 6:2, dok je Aleksa bio bolji od Samuila Cestovalieva 6:4, 6:4.

Radoman osvojio Classics (do 16)

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina za dečake, treća kategorija, održano je na terenima TK Classics.

Naslov šampiona poneo je Bojan Radoman koji je u finalu bio bolji od Alekse Gajića 6:3, 6:1. U polufinalu Bojan je savladao Bogdana Muškatirovića 7:6(1), 6:1, dok je Aleksa pobedio Mihajla Savića 6:1, 7:5.

Grujićeva i Ludoški osvojili Čovićev memorijal

Na terenima TK Palić održan je Čovićev memorijal u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake, prva kategorija.

Kod devojčica pobedničko postolje osvojila je Jovana Grujić koja je u finalu pobedila Anđelu Lazarević 6:1, 6:2. U polufinalu Jovana je bila bolja od Andree Galin 6:1, 6:1, dok je Anđela savladala Mirjanu Jovanović 3:6, 7:5, 6:3.

U konkurenciji dečaka nalsov šampiona poneo je Zoran Ludoški koji je u finalu bio bolji od Lazara Dimitrijevića 6:2, 6:1. U polufinalu Zoran je pobedio Vuka Rađenovića 6:3, 6:3, dok je Lazar savladao Romea Hadži-Mehmedovića 7:6(6), 6:2.

U muškom dublu trijumfovali su Rađenović i Hadži-Mehmedović pobedom u finalu nad parom Dimitrijević - Marković 7:5, 7:5.

Nikoli tennis 10 titula u Classicsu

Na terenima TK Classics održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 10 godina za dečake, druga kategorija, crveni nivo.

Pobedu je odneo Nikola Stanojević koji je u finalu savladao Jovana Travicu 4:5, 5:0, 5:1. U polufinalu Nikola je bio bolji od imenjaka Nikole Novkovića 5:3, 5:3, dok je Jovan pobedio Konstantina Trajkovića 5:3, 5:3.

Utešni turnir osvojio je Lazar Keković pobedivši u finalu Rastka Kekovića 5:3, 5:2.

Trijumf Glumčeve u Green Setu

Datum objave: 28.08.2018. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina za devojčice, treća kategorija, održano je na terenima TK Green Set.

Pobedu je odnela Maja Glumac koja je u finalu bila bolja od Milice Radunović 6:4, 6:1. U polufinalu Maja je pobedila Anitu Savin 6:0, 6:4, dok je Milica savladala Tijanu Jocić 6:2, 6:1.

Neveni trofej u Knjaževcu

Na terenima TK Magnet održano je Otvoreno prvenstvo Knjaževca za devojčice u konkurenciji do 14 godina.

Pobednički trofej osvojila je Nevena Janošević koja je u finalu savladala Milicu Martinović 6:1, 7:5. U polufinalu Nevena je pobedila Janu Radojković 6:4, 7:5, dok je Milica bila bolja od Sofije Krstić 6:0, 6:2.

Održano OP Knjaževca u konkurenciji do 10

Datum objave: 27.08.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Knjaževac održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina za devojčice i dečake, zeleni nivo.

U konkurenciji devojčica pobednički pehar osvojila je Nađa Mladenović koja je u finalu savladala Lunu Vranjanac 4:1, 4:1. Utešni turnir pripao je Isidori Vesić koja je u borbi za tron pobedila Lanu Đorđev 4:2, 5:3.

Kod dečaka naslov šampiona poneo je Nikola Ivašković koji je u finalu bio bolji od Luke Stankovića 4:0, 5:3. Utešni turnir osvojio je Vuk Milojković koji je u finalu savladao Damjana Drljaču 4:1, 4:2.

Konkurs za organizaciju Ekipnih prvenstava Srbije u kategorijama seniorki i seniora

Takmičarski odbor na telefonskoj sednici održanoj 22. avgusta 2018. godine doneo  je sledeću

O D L U K U

1. Raspisuje se konkurs za organizaciju Ekipnih prvenstava Srbije u kategorijama seniorki i seniora. Termin za održavanje Ekipnog prvenstva za seniorke je 19. oktobar 2018, a za seniore 26. oktobar 2018. godine.

2. Raspisuje se Konkurs za održavanje Pojedinačnog prvenstva Srbije za seniorke i seniore koje počinje 17.11. 2018. godine.

3. Rok za dostavljanje prijava za organizaciju navedenih takmičenja je 29. avgust 2018. godine. Prijave slati na e-mail adresu:  takmicarski.odbor@teniskisavez.com

4. Zadužuje se Stručna služba TSS da ovu odluku prosledi svim klubovima u Srbiji, kao i da se objavi na Sajtu Teniskog saveza Srbije.

Predsednik TOTSS

Dušan Milojković

Petrovićeva najbolja na Zlatiboru

Datum objave: 26.08.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Zlatibor Springs održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 16 godina za devojčice, druga kategorija.

Šampionski pehar osvojila je Anđela Petrović koja je u finalu savladala Nedu Milenković 7:6(2), 6:4. U polufinalu Anđela je pobedila Saru Vučićević 6:2, 6:3, dok je Neda bila bolja od Ane Milosavljev 6:0, 6:2.