Arhiva vesti - Kategorija: Domaća scena

POZIV - SAJAM SPORTA 2018!

Datum objave: 19.11.2018. // Kategorija: Domaća scena
Dragi i poštovani,

U Hali 1 beogradskog sajma u Beogradu biće održana tradicionalna manifestacija Sajam sporta od 23 – 25. novembra 2018.

Teniski savez Srbije imao je prethodnih godina imao veoma posećenu prezentaciju. Posetioci su na veoma lepo uređenom štandu mogli da se upoznaju sa aktivnostima Teniskog saveza Srbije, uspesima naših tenisera i teniserki, kao i mogućnostima da se bave ovim sportom. Ne treba posebno isticati da su deca bila veoma zainteresovana i svojim pitanjima, zajedno s roditeljima, na sva postavljena pitanja dobili su veoma iscrpne odgovore, što je bila jedna od osnovnih namena sajma. Sve ono što im je bilo interesantno znatiželjnici su mogli da se obaveste iz prve ruke.

Kao i prethodnih godina i 2018. TSS će u toku Sajma sporta imati i štand i aktivacioni deo - teren za mini tenis
Svi igrači, teniski klubovi, teniski radnici u Srbiji, prijatelji TSS i ljubitelji ovog sporta su pozvani da učestvuju na Sajmu sporta na štandu TSS i mini tenis terenu gde bi  najmlađe posetioce naučili prvim teniskim koracima

Svi ste pozvani i dobro došli na Sajam sporta 2018. i TSS štand!

Hvala!

Vaš TSS

Teniski savez Beograda danas je svečano  proglasio  najbolje takmičare u sezoni 2018, a pehare i priznanja laureatima podelio je naš najbolji mladi teniser, 19- godišnji Miomir Kecmanović koji se nalazi na 133. mestu ATP liste, a koji je u 2017. bio prvi junior sveta.
Svečanost je održana u press centru Štark Arene Beograd.  Nagrade TSB je podelio najboljim učesnicima sa Masters turnira (prva tri mesta) do  12, 14, 16 i 18 godina, prvima sa rang liste 12, 14, 16 i 18 godina, kao i priznanja takmičarima iz Beograda koji su ostvarili zapažene rezultate na međunarodnoj sceni.
Svečanosti je prisustvovao i predsednik Sportskog saveza Beograda  Dragan Tomašević. Predsednik Teniskog saveza Beograda Milan Slavković uručio je zahvalnicu direktoru Štark Arene Beograd Goranu Grboviću za pomoć u radu tenisa u Beogradu.
Teniski savez Beograda je skup beogradskih klubova nastao 1978. godine. Osnovni ciljevi TSB-a su:
-  popularizacija tenisa na teritoriji Beograda
-  omasovljenje teniskog sporta
-  organizacija domaćih i međunarodnih turnira
U 2018. godini u TSB je registrovano 40 klubova sa 769 takmičara. Teniski savez Beograda organizuje godišnje 180 turnira u svim konkurencijama i uzrastima.

Šampionka Srbije u konkurenciji do 18 godina, Tamara Malešević je jedna od mnogih talentovanih teniserki koje su radom, samodisciplinom i željom za uspehom izašle iz prosećnosti. I ne samo to, Tamara je, sasvim ozbiljno, skrenula pažnju stručnjaka kako svojom igrom, vanserijskim talentom, ali i zrelim razmišljanjem. Jedna je od onih devojaka koje svoje snove polako pretvara u javu.  Ozbiljna, usredsređena i maksimalno fokusirana, ona kao da je predodređena na uspeh. Ipak, svesna je težine izazova koji je pred njom. Ali, uhvatila se u koštac sa stvarnošću, pokazala čvrstinu svog karaktera i od nje se mogu, vrlo brzo, očekivati sjajni rezultati. Već sama njena razmišljanja o dosadašnjoj karijeri i onome što je očekuje pokazuje da će Tamara postati neko u ženskom tenisu na svetskom nivou. U 2018. osvojila pored naslova šampiona Srbije i ITF takmičenje u rumunskom Mediasu i odigrala polufinale profi turnira iz fjučers serije koji je održan u Vrnjačkoj Banji za nagradni fond od 15.000 dolara.

Iris osvojila zeleni nivo na Top Tenu

Datum objave: 08.11.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Top Ten održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina, zeleni nivo za devojčice.

Trijumfovala je Iris Kresović koja je u finalu bila bolja od Anastasije Čolović 5:3, 5:4(4). U polufinalu Iris je savladala Milu Visković 4:0, 4:0, dok je Anastasija pobedila Teodoru Vlajić 4:0, 4:5(3), 7:3.

Markovićeva Lokomotiva

Na terenima TK Lokomotiva ordžano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina za dečake, druga kategorija.

Pobedničko postolje osvojio je Saša Marković koji je u finalu pobedio Andreja Komnenića 7:5, 6:3. U polufinalu Saša je bio bolji od Strahinje Cejovića 7:5, 6:2, dok je Andrej savladao Vuka Kruščića 7:6(3), 7:6(5).

Savkovićeva osvojila Haron

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina za devojčice održano je na terenima TK Haron.

Pobednički pehar osvojila je Ana Savković koja je u finalu posle velike borbe savladala Simonu Deletić 7:5, 4:6, 6:4. U polufinalu Ana je bila bolja od Milice Stošović 6:1, 6:2, dok je Deletićeva pobedila Taru Mihaljević 6:4, 3:6, 6:3.

Batalovoj titula na Banjici

Na terenima TK Banjica održano je Ovoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji juniorki (do 18 godina), druga kategorija.

Naslov šampiona ponela je Sofija Batalova koja je u finalu posle velike i neizvesne borbe savladala Ivu Šepu 7:6(6), 6:7(3), 6:4. U polufinalu Sofija je bila bolja od Teodore Stefanović 6:1, 6:1, dok je Iva posle maratinskog susreta i žestoke bitke pobedila Anđelu Ražnatović 7:6(6), 6:7(5), 7:6,(3).

Petroviću trofej na Voždovcu

Na terenima TK Voždovac održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji juniora (do 18 godina), druga kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Andreja Petrović koji je u finalu bio bolji od Luke Kalenića 6:2, 6:1. U polufinalu Andreja je pobedio Ognjena Pavlovića 6:4, 6:7(2), 6:2, dok je Luka savladao Milana Macuru 6:3, 6:0.

TENISKA AKADEMIJA ŽIVKOVIĆ DOMAĆIN EKIPNOG ZA SENIORKE

Datum objave: 01.11.2018. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima Teniske akademije Živković (TAŽ) u petak 02. novembra počinje završnica Ekipnog prvenstva Srbije u konkurenciji seniorki. Turnir se održava u organizaciji Teniskog saveza Srbije (TSS). Finale je zakazano za nedelju sa početkom u 10 sati.

Na prvenstvu Srbije učestvovaće tri najbolje rangirane ekipe. Pored Teniske akademije Živkovič, u završnici su se našli Dinamo iz Pančeva i Crvena zvezda iz Beograda. Igraju se mečevi u singl i dubl konkurenciji. Za ekipu domaćina nastupiće Teodora Ristić, Mija Ljubić, Darija Mladenović, Jovana Nikolić, Natalija Nikolić i Maša Mitić. Program počinje u 10 sati i ulaz je slobodan.

Tokom proteklog vikenda teniseri Teniske akademije Živković su osvojili vicešampionsku titulu u seniorskoj konkurenciji, Natalija Nikolić i Stefan Skobelev su osvojili prvo mesto na Otvorenom prvenstvu Niša u kategoriji do 16 godina. Na istom turniru su Jovana Nikolić i Nikola Cvetanović bili drugoplasirani.

Senka Deletić osvojila Masters TSB do 18 za 2018.

Datum objave: 31.10.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Agrimes održan je završni Masters Teniskog saveza Beograda u konkurenciji do 18 godina za juniorke.

Pobedničko postolje osvojila je Senka Deletić koja je u finalu bila bolja od Anđele Todorović  6:3, 6:2. U polufinalu Senka je savladala Anastasiju Radojević7:6(6), 6:1, dok je Anđela pobedila Aleksandru Blagojević 6:0, 6:1.

U bobri za treće mesto Radojevića je bila bolja od Blagojevićeve 6:2, 6:0.