Vuk pobedio Lava u TA Tipsarević

Datum objave: 23.03.2018. // Kategorija: Domaća scena

Prvenstvo u konkurenciji do 14 godina, dečaci, druga kategorija, održano je na terenima Teniske akademije "Tipsarević".

U finalu snage su odmerili Vuk Rađenović i Lav Višković. Pobednički pehar pripao je Vuku koji je posle velike borbe savladao Lava 7:5, 1:6, 6:4. U polufinalu Rađenović je bio bolji od Lazara Dimitrijevića 6:4, 7:6(6), dok je Višković pobedio Luku Takumija Štulu 5:7, 6:2, 6:0.

Nikoliću trofej na Masteru

Na terenima TK Master održan je turniru u konkurenciji do 10 godina, zeleni nivo. dečaci.

Trofej namenjen šampionu otišao je u ruke Vanje Nikolića koji je u bobri za tron savladao Uroša Rađenovića 5:3, 4:0. U polufinalu Vanja je bio bolji od Marka Šavije 4:0, 4:0, dok je Uroš pobedio Andreja Lujića 4:1, 5:4(4).

Klara najbolja na Top Tenu

Na terenima TK Top Ten održano je Prvenstvo u konkurenciji do 14 godina, devojčice, druga kategorija.

Pobedničko postolje osvojila je Klara Vaja koja je u finalu pobedila Nedu Milenković 6:4, 6:3. U polufinalu Klara je savladala Ninu Zabrdac 6:4, 6:2, dok je Neda bila bolja od Hristine Ljube 6:1, 6:0.

Olga Danilović nominovana za nagradu „Hrabro srce“

Datum objave: 21.03.2018. // Kategorija: FED cup i DAVIS cup
NIS Fed kup reprezentativka Srbije, naša najbolja mlada teniserka i velika zvezda u usponu 17 – godišnja Olga Danilović nominovana je od strane ITF-a za nagradu „Hrabro srce“ koje dodeljuje Međunarodna teniska Federacija  za požrtvovanost i rezultate u Fed kup takmičenju.

Danilovićeva je boje Srbije u Fed kupu ove godine branila u februaru, u takmičenju Prve grupe Evro-afričke zone koje je održano u Talinu (Estonija). Mlada zvezda srpskog tenisa je tada zabeležila tri pobede u singlu, savladavši i 15. teniserku sveta Letonku Anastasiju Sevastovu.

Pored naše Olge za nagradu Fed kup Heart Award Evro - Afričke Zone I  nominovane su Britanka Džoana Konta i Letonka Jelena Ostapenko. Glasanje počinje 23. marta na FedCup.com i trajaće do 29. marta 2018.
Glasati možete ovde:

Fed kup Heart Award do sada su od teniserki iz Srbije osvajale Jelena Janković (dva puta) i jednom Bojana Jovanovski, a među nominovanim bila je i Ivana Jorović.

Masters turnir u Majamiju - rezultati

Datum objave: 20.03.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Žene:

1. kolo, singl: Aleksandra Krunić - Maria Sakkari (GRE) 5:7, 1:6

dubl -

1. kolo: Stojanović, Flipkens (SRB,BEL) - Kichenok, Kudryavtseva (UKR,RUS) 4:6, 4:6

Krunić, Bondarenko (SRB,UKR) - Hsieh, Niculescu (TPE,ROU) 7:5, 6:2

2. kolo: Krunić, Bondarenko (SRB,UKR) - (2) H. i L. Chan (TPE,TPE) 3:6, 6:1, 7:10

Muškarci:

1. kolo, singl: (9) Novak Đoković  slobodan

(22) Filip Krajinović slobodan

Viktor Troicki - Denis Shapovalov (CAN) 3:6, 7:6(4), 6:7(6)

Krajinović, Džumhur (SRB,BiH) - Chung, Shapovalov (KOR,CAN) 3:6, 7:6(5), 2:10

Zimonjić, Edmund (SRB,GBR) - Isner, Young (USA,USA) 4:6, 6:7(1)

Đoković, Troicki - Peya, Mektić (AUS,CRO) 6:4, 5:7, 3:10

Naranđasti nivo u znaku Nine

Datum objave: 20.03.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Classics održan je turnir u konkurenciji do 10 godina, naranđasti nivo za devojčice.

Turnir je obeležila Nina Milivojević koja je tokom celog takmičenja izgubila samo tri gema. U finalu Nina je rezultatom 4:0 pobedila Danicu Milić. U polufinalu Milivojevićeva je bila bolja od Helene Korać 4:2, dok je Danica savladala Anastasiju Drobnjaković 5:4(5).

Uglješi naranđasti nivo u TK Privilege

Na terenima TK Privilege održan je turnir u konkurenciji do 10 godina, naranđasti nivo za dečake, druga kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Uglješa Sofrenović koji je u finalu bio bolji od Luke Ćeramilca 4:0. U polufinalu Uglješa je pobedio Luku Prelevića 4:1, dok je Ćeramilac savladao imenjaka Luku Mitrovića 5:3.

Utešni turnir osvojio je Mateja Vlaisavljević pobedom nad Aleksandrom Pijevićem 4:2.

Radanovićevoj šesti singl trofej

Datum objave: 18.03.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativka Srbije, 21 - godišnja Dejana Radanović osvojila je šestu singl titulu u karijeri, drugu nagradnog fonda 25.000 dolara.

Novi trofej Dejana je iskovala u japanskom mestu Tojota. U spektakulranom finalu Radanovićeva je savladala Kanađanku Katarinu Sebov 6:4, 3:6, 6:4. Naša reprezentativka je u trećem setu gubila 0:4, a zatim je usledio preoket i sa šest vezanih osvojenih gemova stigla je do titule.

Dejana je trenutno na 276. mestu WTA liste, najbolji rang (246. mesto) imala je septembra 2017. Rezultat u Tojoti doneće Radanovićevoj novi skok.

Tepavac osvojio Heraklion

Teniser Srbije, 23 - godišnji Marko Tepavac osvojio je 14. singl trofej u karijeri, ovaj put u grčkom Heraklionu.

Na turniru nagradnog fonda 15.000 dolara Marko je u borbi za titulu savladao Čileanca Marsela Tomasa Bariosa Veru 6:3, 7:5.

Tepavac se nije takmičio od avgusta 2017. do marta ove godine. Turnir koji je osvojio je treći turnir na kome je učestvovao od povratka na teren i veliki znak i podsticaj za još bolje rezultate koji će ne samo vratiti Marka na mesto gde je bio, već doneti i još bolji plasman. Tepavac je trenutno je na 472. mesto ATP liste, a najbolji rang je zabeležio 2016. kada je bio 174. na svetu.

Radanovićeva za trofej u Japanu

Datum objave: 17.03.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativka Srbije, 21 - godišnja Dejana Radanović boriće se za trofej u Japanu.

Na turniru nagradnog fonda 25.000 dolara koji se održava u mestu Tojota Dejana je plasman u finale izborila pobedom nad Mađaricom Fani Stolar 6:1, 1:6, 6:4.

U borbi za drugi pobednički pehar  ovog ranga u dosadašnoj karijeri, Radanovićeva će odmeriti snage sa Kanađankom Katarinom Sebov.