Arhiva vesti - Sve vesti

Aleksandri zeleni nivo na Drilu

Datum objave: 19.02.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Dril u Beogradu održano je takmičenje za devojčice u konkurenciji do 10 godina, zeleni nivo, druga kategorija.

Pobedinčki pehar osvojila je Aleksandra Đokić koja je u finalu bila bolja od Emilije Miljković 4:0, 4:0. U polufinalu Đokićeva je pobedila Jefimiju Dimitrijević 4:1, 4:1, dok je Miljkovićeva savladala Elenu Stjepić 4:5(3), 5:4(6), 7:1.

Elena Milovanović pokorila Antaliju

Datum objave: 19.02.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Državna šampionka Elena Milovanović stala je na pobedničko postolje u Antaliji. Na ITF takmičenju G4 naša mlada i veoma perspektivna teniserka došla je do šampionskog pehara bez izgubljenog seta, nanizavši šest pobeda.

U samoj brobi za trofej Elena je savladala predstavnicu Turske Basak Akbas 6:2, 6:2.

Milovanovićeva nastavlja sa takmičenjem u Antaliji. Prošla je kvalifikacije i plasirala se u glavni žreb profi turnira nagradnog fonda 15.000 dolara.

Kostićeva vicešampionka u Tunisu

Teniserka Srbije, 23 - godišnja Natalija Kostić osvojila je drugo mesto u singlu na turniru u Tunisu koji se igrao za nagradni fond od 15.000 dolara.

U Hamametu Kostićeva do finala nije izgubila ni set, u borbi za trofej poražena je od Rumunke Andree Amalie Roske 2:6, 4:6.

Natalija je pre nedelju dana na istom mestu odigrala finale dubla u paru sa predstavnicom BiH Jelenom Simić, sa kojom je i osvojila dubl takođe u Tunisu 4. februara 2018.

Zekiću titula u Mursiji

Dejvis kup reprezentativac Srbije Miljan Zekić osvojio je trofej nagradnog fonda 15.000 dolara, na takmičenju koje je održano u španskom mestu Mursija.

Do 19 singl titule u karijeri Zekić je stigao savladavši u finalu španskog tenisera Daniela Himena Travera 6:4, 3:6, 6:3.

Trijumf u Mursiji Miljanu će doneti povratak među 300. na ATP listi, trenutno je 314.

Selekcija Srbije (devojčice do 14) osma u Evropi

Ženska reprezentacija Srbije u konkurenciji do 14 godina takmičila se u završnici Vinter Kupa 2018. koja je održana u češkom mestu Rakovnik. Tim Srbije u sastavu: Fatma Idrizović, Lea Rupnjak, Lola Radivojević, predvođene saveznim trenerom Anom Cvetković za naslov šampiona Starog kontineta borio su u konkurenciji osam najboljih timova Evrope.  Takmičenje u Češkoj naš tim je završio na osmom mestu. U prvom meču selekcija Srbije izgubila je od Velike Britanije 0:3, u drugom za plasman od 5. do 8. mesta poražene su od tima Belorusije 0:3, dok su u borbi za sedmo mesto izgubile od Švajcarske 1:2.
Početkom februara u mađarskom Pečuju naše devojčice učestvovale su na kvalifikacionom turniru gde su izborile učešće na finalnom delu Zimskog prvenstva Evrope. Srbija je na kvalifikacinom takmičenju bila u grupi C sa Bugarskom, Švajcarskom, Slovačkom, Mađarskom, Slovenijom, Italijom i Litvanijom. Voljom žrebom naše reprezentativke su u četvrtfinalu igrale sa Slovenijom. Nakon tri meča, bile su bolje sa 2:1. U polufinalu su bile bolje od Litvanije sa 3:0, dok je u finalu Švajcarska bila bolja sa 2:1. Srbija je tako kao drugoplasirana uspela da izbori plasman na završnicu Evropskog prvenstva. Iz svake grupe, od ukupno četiri, plasman na završnicu su izborile dve najbolje reprezentacije. Pored Srbije i Švajcarske, to su još bili Velika Britanija, Švedska, Češka, Poljska, Rusija i Belorusija.
Naslov šampiona Vintera kupa 2018. u konkurenciji do 14 godina ponele su reprezentativke Češke.

Gažo osvojio trofej na Tipsareviću

Datum objave: 16.02.2018. // Kategorija: Domaća scena

Prvenstvo Beograda u konkurenciji seniora, druga kategorija, održano je na terenima Teniske akademije Tipsarević.

Šampionski trofej osvojio je Stefan Gažo savladavši u finalu Lazara Vojinovića 6:4, 6:1. U polufinalu Gaži je meč bez borbe predao Andreja Petrović, dok je Vojinoviću meč bez borbe predao Konstantin Kirovski.

Tamari Eraković trofej na Green Setu

Datum objave: 15.02.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Green Set održano je Prvenstvo Beograda u konkurecniji do 16 godina, devojčice, druga kategorija.

Pobedničko postolje pripalo je Tamari Eraković koja je u finalu posle velike borbe savladala Anđelu Petrović 6:2, 4:6, 6:4. U polufinalu Tamara je pobedila Jelenu Jevtić 6:4, 6:2, dok je Anđela bila bolja od Lole Radivojević 6:1, 6:2.

Kalafatiću Kup Srbije u konkurenciji do 18

Na terenima Teniske akademije "Tipsarević" održan je Kup Srbije u konkurenciji do 18 godina, iza kalendara TSS, za juniore.

Šampionski trofej osvojio je Stefan Kalafatić koji je u finalu posle velike borbe savladao Savu Radovića 6:4, 1:6, 6:2. U polufinalu Stefan je pobedio Dušana Obradovića 7:5, 7:6(9), dok je Sava bio bolji od Dragutina Mitrića 6:3, 7:5.

Malbaša na tronu

Datum objave: 14.02.2018. // Kategorija: Domaća scena

Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina, druga kategorija za dečake, održano je na terenima TK Privilege.

Na ovom takmičenju do trona je stigao Stefan Malabaša koji je u finalnoj borbi pobedio Nikolu Jovanovića 6:4, 6:3. U polufinalu Stefan je posle velike borbe došao do pobede nad Bojanom Radomanom 2:6, 6:1, 6:3, dok je Nikola salvadao Vanju Vojinovića 6:2, 6:3.

Grujićevoj i Pisariću Prvenstvo Vojvodine do 14

Na terenima TK Orange u Somboru održano je Prvenstvo Vojvodine za devojčice i dečake u konkurenciji do 14 godina, druga kategorija.

Kod devojčica do šampionskog pehara stigla je Jovana Grujić koja je u finalu bila bolja od Naide Hukić 6:0, 6:0. U polufinalu Jovana je pobedila Jelenu Gojković 6:0, 6:2, dok je Naida savladala Dejanu Todorović 6:1, 6:4.

U muškoj konkurenciji trijumfovao je Aleksa Pisarić koji je u finalu posle velike borbe savladao imenjaka Aleksu Markovića 6:4, 2:6, 6:4. U polufinalu Pisarić je bio bolji od Luke Uzelca 6:1, 6:1, dok je Marković pobedio Mateju Gojkovića 6:0, 6:0.