devojčice u konkurenciji do 12 takmičile su se u Neudörfl, Austrija
dečaci u konkurenciji do 16 – Budapest, Mađarska

Dejvis kup: Srbija - SAD 0:2

Datum objave: 02.02.2018. // Kategorija: FED cup i DAVIS cup

Drugi meč singla u niškom Čairu doneo je vođstvo selekcije SAD u susretu protiv Srbije.

Nakon prvog singl meča u kome je prvi reket američkog tima Sem Kveri savladao mladog srpskog asa Lasla Đerea 3:1, usledio je okršaj prvog reketa Srbije Dušana Lajovića i drugog reketa SAD Džona Iznera koji je bio pravi maratonski susret i koji je okončan nakon pet setova, tri sata i 15 minuta igre u korist reprezentativca SAD 4:6, 7:6(7), 3:6, 6:3, 6:7(4).

SAD vodi protiv Srbije nakon prvog singla 0:1

U niškom Čairu statovala je Dejvis kup bitka prvog kola Svetske grupe 2018. Između selekcija Srbije i SAD.
Meč je otvorio susret drugog reketa srpskog tima Lasla Đerea i prvog američkog tenisera Sema Kverija. Nakon tri sata i dva minuta igre, velike borbe i sjajnog tenisa, do pobede je stigao Amerikanac rezultatom 7:6(4), 2:6, 5:7, 4:6.

OFICIJALNO DRUŽENJE DEJVIS KUP TIMOVA U NIŠU

Datum objave: 01.02.2018. // Kategorija: FED cup i DAVIS cup
Od 2018. u Dejvis kupu umesto dosadašnjih oficijalni svečanih večera uveden je novi vid druženja selekcija pod nazivom "Meet and greet".

Uoči Dejvis kup meča prvog kola Svetske grupe 2018. u niškoj hali Čair, pre žreba održan je  "meet and greet" - druženje Dejvis kup selekcija Srbije i SAD na kojoj su prisustvovala oba tima, predstavnici Saveza i ITF-a, članovi UO TSS, VIP zvanice.

Održan žreb u niškoj hali Čair za meč Dejvis kupa između Srbije i SAD

Zimonjić: Imamo kvalitet da iznenadimo Amerikance
 Meč prvog kola Dejvis kupa između teniskih reprezentacija Srbije i SAD počeće duelom Lasla Đerea i Sema Kverija, odlučeno je danas žrebom u Nišu. Taj meč je na programu u petak (02.02.2018) od 15.00 u hali Čair, a posle njih će na teren izaći Dušan Lajović i Džon Izner. Selektor Dejvis kup tima Srbije Nenad Zimonjić je rekao da je sasvim očekivano ko će igrati za Amerikance, dok su u reprezentaciji Srbije neki igrači prvi put u timu.
Selektor srpske teniske reprezentacije Nenad Zimonjić rekao je danas u Nišu da je selekcija SAD favorit na papiru u predstojećem duelu u Dejvis kupu, ali da njegova ekipa ima kvalitet da ih iznenadi.
 "Laslo i Dušan  su odigrali sjajno na šljaci proteklih godina. Laslo je pobedio igrače koji se sjajno snalaze na šljaci kao što su Verdasko i Viktor Troicki. Atmosfera je sjajna, a zajedništvo i volja uz podršku publike mogu da budu presudni. Pozivam gledaoce da u što većem broju dođu u halu "Čair" jer će "sigurno gledati sjajan tenis" – rekao je Nenad.

Žugiću Green Set

Datum objave: 31.01.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Green Set u Beogradu održano je prvenstvo u konkurenciji do 18 godina za juniore.

Do naslova šampiona stigao je Matija Žugić koji je u finalu bio bolji od Vuka Markovića 6:0, 6:4. U polufinalu Matija je savladao Viktora Stojanovića 6:1, 6:0, dok je Vuk pobedio Miru Rakočevića 7:6(2), 6:2.

Trofej na Haronu za Ghaoui

Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 18 godina za juniorke održano je na trerenima TK Haron.

Pobedničko postolje osvojila je Yasmeen Ghaoui koja je u finalu savladala Simonu Maksimović 7:5, 6:1. U polufinalu Yasmeen je pobedila Tinu Vlajić 6:0, 6:1, dok je Simona bila bolja od Andrijane Brkić 6:0, 6:1.

Tari Kup Srbije

Na terenima TK Dinamo iz Pančeva održan je Kup Srbije, prva kategorija, devojčice do 12 godina.

Pobednički trofej osvojila je Tara Mihaljević koja je u finalu bila bolja od Anastasije Arsić. U polufinalu Tara je pobedila Andreu Galin 6:2, 6:0, dok je Anastasija savladala Klaru Vaju 6:3, 6:2.

Tešić trijumfovao na Masteru

Na terenima TK Master u Beogradu održano je prvenstvo u konkurenciji do 14 godina, druga kategorija, dečaci.

Šampionski trofej osvojio je Matija Tešić koji je u finalu savladao Luku Takuma Štulu 6:3, 6:1. U polufinalu Matija je pobedio Lava Viškovića 6:4, 6:1. dok je Luka bio bolji od Ognjena Gajića 6:2, 6:1.

Todorov Olimp

Na terenima TK Olimp u Beogradu održan je Kup Srbije u konkurenciji do 12 godina, prva kategorija, dečaci.

Pobedu je odneo Todor Vukomanović koji je u finalu posle velike borbe stigao do pobede nad Danijelom Kristevskim 6:2, 4:6, 6:4. U polufinalu Todor je bio bolji od Luke Ilića 6:4, 6:1, dok je Danijel savladao Sergeja Živkovića 6:2, 6:3.