Natalija Senić šampion Srbije u konkurecniji do 14 godina

Datum objave: 01.06.2017. // Kategorija: Domaća scena
Završeno je Letnje prvenstvo Srbije 2017. u konkurenciji do 14 godina.

Kod devojčica trijumfovala je Natalija Senić koja je bila postavljena za drugog nosioca. U borbi za trofej Natalija je odmerila snage sa Darjom Šuvirdjonkovom i do trona je stigla ekspresnom pobedom 6:1, 6:0.

Senićeva dominira na državnim takmičenjima. Ovo je bilo njeno peto finale Državnih prvenstava i treća titula, prethodne dve osvojila je u konkurenciji do 12 godina ( Dvoranski i Letnji šampionat Srbije) .

"Srećna sam i zadovoljna osvajanjem nove titule, meni posebno drage jer ovo je Prvenstvo države i uvek je poseban osećaj igrati na domaćem terenu i boriti za naziv najboljeg u svojoj zemlji. Očekivala sam teže finale, znam da je Darja sjajna teniserka, ali danas nije pružila ono što zna i ume. Meni je sve išlo od ruke, bila sam maksimalno koncentrisana i sprema na trijumf, što sam i dokazala. Sada ću se okrenuti Tennis Europe takmičenjima, kao i reprezentaciji, gde nam sledi Letnje prvenstvo Evrope, gde očekujem da ostvarim sjajan rezultat" - rekla je Senićeva, devojčica iz Kragujevca koja trenira u TK  Rado.

Natalija i Darja u finalu Letnjeg prvenstva Srbije 2017. do 14 - devojčice

Datum objave: 31.05.2017. // Kategorija: Domaća scena

U finalu Letnjeg prvenstva Srbije 2017. u konkurenciji devojčica do 14 godina snage će odmeriti drugi nosilac Natalija Senić i Darja Šuvirdjonkova.

Na terenima Teniskog saveza Srbije (Tadeuša Košćuška 63a) u Beogradu Natalija i Darja će se boriti za šampionski pehar, a plasman u finale izborile su pobedama nad takođe sjajnim mladim snagama koje Srbija ima. U polufinalu Natalija je bila bolja od Mie Marjanović 6:3, 6:3, dok je Darja savladala prvog nosioca ovog takmičenja Anu Vilček 6:4, 7:5.

Spartak finale Letnjeg prvenstva Srbije 2017. u konkurenciji do 14 - dečaci

Ušli smo u samu završnicu Letnjeg prvenstva Srbije 2017. u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake koje se održava na terenima Teniskog saveza Srbije (Tadeuša Košćuška 63a) u Beogradu.

Kod dečaka gledaćemo Spartakovo finale. Oba takmičara koji će se boriti sa naslov najboljeg u Srbiji u ovom uzrastu su članovi TK Spartak iz Subotice. Reč je o drugom nosiocu ovog turnira Oliver Sabo Racu i Filipu Mandoviću. U polufinalu Oliver je savladao Luku Jovanovića 6:4, 6:2, dok je Filip pobedio prvog nosioca Stefana Popovića 7:5, 6:3.

Jana i Aleksa na tronu OP Beograda u TA Obradović

Datum objave: 30.05.2017. // Kategorija: Domaća scena

U prelepom ambijentu teniske Akademije "Bogdan Obradović" na beogradskoj Adi Ciganliji održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji seniorki i seniora.

U ženskoj konkurenciji briljirala je Jana Bojović koja je u finalu pobedila Miu Vučković 6:1, 6:1. U polufinalu Jana je savladala Nataliju Popović 6:0, 6:0, Mia je bila bolja od Natalije Đukić 6:2, 7:6(2).

Kod seniora najuspešniji bio je Aleksa Đerković kome je u borbi za trofej kod rezultata 5:7, 6:2, 3:2 meč predao Stefan Ristić. U polufinalu Aleksa je savladao Đorđa Radana 6:1, 6:4, dok je Stefan bio bolji od Nikola Kijca 6:1, 6:1.

Cvetković osvojio OP Niša

Na terenima TK Kostić u Nišu održano je otvoreno prvenstvo Niša u konkurenciji do 12 godina, dečaci, druga kategorija.

Šampion ovog takmičenja postao je Milan Cvetković koji je u finalu posle velike borbe pobedio Aleksu Stankovića 7:5, 6:7(6), 6:1. U polufinalu Milan je savladao Mihajla Stanojevića 4:6, 7:5, 6:4, dok je Aleksa bio bolji od Danila Jovanovica 7:6(3), 6:4.

Pobeda Rajaka u Kikindi

Datum objave: 29.05.2017. // Kategorija: Domaća scena

U Kikindi je održano Otvoreno prvenstvo ovog grada u konkurenciji do 12 godina za dečake, druga kategorija.

Na pobedničko postolje stao je Andrej Rajak koji je u finalu pobedio Davida Rakića 6:2, 6:4. U polufinalu Andrej je savladao Petra Ćertića 6:3, 6:3, dok je David bio bolji od Alekse Smiljanića 6:0, 7:5.

Bustruc osvojio OP Kikinde do 14

Na terenima TK Kikinda održano je Otvoreno prvenstvo Kikinde u konkurenciji do 14 godina za dečake, treća kategorija.

Šampion ovog takmičenja postao je Dario Bustruc koji je u finalu pobedio Aleksu Đorđevića 6:4, 6:2. U polufinalu Dario je posle velike borbe savladao Vuka Markovića 1:6, 6:3, 6:3, dok je Aleksa bio bolji od Davida Szerija 6:2, 6:4.

Jelena Gojković osvojila OP Novog Sada do 12 godina

Na terenima TK Winner održano je Otvoreno prvenstvo Novog Sada u konkurenciji devojčica do 12 godina, druga kategorija.

Pobednički trofej osvojila je Jelena Gojković koja je u finalu savladala Elenu Konjikušić 6:2, 6:0. U polufinalu Jelena je bila bolja od Dunje Marić 7:5, 6:2, dok je Elena savladala Anju Vujović 6:3, 6:1.

Kompanija NIS i  Teniski Savez Srbije (TSS) organizovalli su tokom vikenda besplatne škole tenisa za decu na Adi Ciganliji. Svi mališani koji su posetili ovo Beogradsko izletišta , imali su priliku da kroz igru, druženje I  opremu prilagođenu njihovom uzrastu uz pomoć stručnih trenera odigraju  prvi teniski meč.

Otvorena škola tenisa organizovana je u okviru manifestacije ”Sportsko sabranje Svete Srbije” koju sprovodi Pravoslavno sportska organizacija, sa ciljem da deci i mladima ponudi koncept razvoja i ličnosnog pravilnog uzrastanja. I ove godine manifestacija je okupila veliki broj sportova i na hiljade dece učesnika. Sportska tema ovogodišnjeg Sobranija bila  je atletika, a ovo je  druga godina za redom da TSS I NIS učestvuju organizuju besplatne škole tenisa  u okviru ove manifestacije.

NIS I TSS već šest godina za redom organizuju besplatne škole tenisa za decu  širom Srbije.  Kao višegodišnji generalni sponzor Teniskog saveza , NIS na ovaj način daje podršku dečijem sportu , promoviše zdrav način života i pravilan razvoj mladih u okviru svoje korporativne strategije i slogana „Budućnost na delu“.

Top finale u izdanju Kristiana i Hamada - Letnje prvenstvo Srbije do 16

Datum objave: 26.05.2017. // Kategorija: Domaća scena
Meč finala u muškom singlu do 16 godina na Letnjem prvenstvu Srbije 2017.  poneo je epitet najboljeg i najatraktivnijeg. Za trofej šampiona borili su se treći junior Evrope Kristian Juhas i aktuelni šampion Srbije Dvoranskog prvenstva (do 16), 13- godišnji Hamad Međedović.
Meč finala za koji su se svi složili da je ravan svakom profi meču turnira iz fjučers serije, čak i jačih profi takmiečnja, pripao je Kristianu rezultatom 6:2, 5:7, 6:2. Kvalitet prikazanog tenisa, zalaganje na meču, žar za pobedom, istinska želja za trijufom oba mladića koji su budućnost tenisa Srbije, pokazuju i dokazuju da je budućnost našaeg tenisa blistava.