IN MEMORIAM NIKOLA ŠPEAR 1944 – 2017

Datum objave: 01.12.2017. // Kategorija: Domaća scena
Velikan našeg tenisa i sporta, nezaboravan sportista, reprezentativac, Dejvis kup selektor, prvi međunarodni sudija najvišeg ranga i supervizor na Balkanu, jedan od najboljih trenera svih vremena koje je Srbija imala, preminuo je danas u 73. godini u Subotici.

Komemoracija će biti održana u Gradskoj kući (Svečana sala) u Subotici (4. decembra 2017) sa početkom u 10 časova. Naš dragi Nikola Špear biće sahranjen u Subotici 4. decembra 2017. sa početkom u 12 časova.

Radoviću trofej na Tipsareviću

Datum objave: 30.11.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Tipsarević održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina za dečake, druga kategorija.

Trijumf je ostvario Sava Radović koji je u finalu pobedio Marka Jovanovića 6:3, 6:3. U polufinalu Sava je savladao Dušana Trunića 7:5, 6:1, dok je Marko bio bolji od Jovana Ćirkovića 6:3, 6:1.

Banjica u znaku Vukčevićeve

Na terenima TK Banjica održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina za devojčice, druga kategorija.

Prvo mesto na ovom takmičenju pripalo je Anđeliji Vukčević koja je u borbi za pobednički trofej savladala Nađu Nonković 6:2, 7:6(0). U polufinalu Anđelija je pobedila Tijanu Nikolić, dok je Nađa bila bolja od Doroteje Petrović 6:2, 6:4.

U borbi za treće mesto Nikolićeva je pobedila Petrovićevu 6:4, 6:4.

Anđelija pokorila Top-Ten

Na terenima TK Top-Ten održano je Prvenstvo Beograda za devojčice u konkurenciji do 12 godina, druga kategorija.

Naslov šampiona ponela je Anđelija marković koja je u finalu bila bolja od Anastasije Arsić 6:1, 6:0. U polufinalu Anđelija je posle velike borbe pobedila Taru Mihaljević 7:5, 3:6, 6:3, dok je Anastasija savladala Klaru Vaju 6:1, 7:6(4).

Romeo osvojio trofej na Đukiću

Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 12 godina (dečaci, druga kategorija) održano je na terenima TK Đukić.

Pobednički pehar zagrlio je Romeo Hadži-Mehmedović koji je u finalu bio bolji od Lazara Virijevića 6:2, 6:0. U polufinalu Romeo je savladao Petra Ćertića 6:3, 6:0, dok je Lazar pobedio Todora Vukomanovića 6:0, 6:3.

U borbi za treće mesto Ćertić je pobedio Vukomanovića 6:2, 6:4.

NIŠKI TENISERI NAJBOLJI U REGIONU

Na terenima Teniske akademije Živković (TAŽ) tokom vikenda je odigrano Prvenstvo regiona TSIS (Teniskog saveza istočne Srbije) za dečake i devojčice do 12 godina. U obe konkurencije pobedu su odneli teniser i teniserka Teniske akademije Živković.

Teniserka TAŽ-a Anja Stanković osvojila je prvo mesto nakon dramatičnog finala. Anja je sjajnom i borbenom igrom u finalu bila bolja od Mie Ristić iz Bora sa 2:1 u setovima (5/7, 6/3, 7/5). Šampion u muškoj kategoriji je Nikola Jović (TAŽ) koji je bio bolji od Alekse Stankovića iz Prokuplja sa 2:1 u setovima (5/7, 6/2, 6/4).

„Proteklih dana smo uživali u kvalitetnom tenisu mladih nada domaćeg tenisa, a Teniski akademija Živković je potvrdila da poseduje teniske kapacitete i kvalitet u radu sa mlađim kategorijama.“ – istakao je Nikola Živković, predsednik kluba.

Teniska akademija Živković je nastavila pobednički niz i još jednom potvrdila da je najbolja u regionu, ali i da je u samom vrhu srpskog tenisa.

Tešiću šampionski trofej na Classicsu

Na terenima TK Classics u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 14 godina, druga kategorija, za dečake.

Pobedničko postolje osvojio je Matija Tešić koji je u finalu bio bolji od Filipa Nenadovića 6:2, 6:1. U polufinalu Matija je savladao Lava Viškovića 7:5, 6:2, dok je Filip pobedio Aleksu Mišića 6:2, 7:5.

Petrovićeva najbolja na Green Setu

Na terenima TK Green Set u Beogradu održan je turnuir u konkurenciji do 14 godina za devojčice. druga kategorija.

Pobedničko postolje pripalo je Anđeli Petrović koja je u finalu salvadala Milicu Radunović 7:5, 6:1. U polufinalu Anđela je u veoma neizvesnom meču stigla do pobede nad Teodorom Stefanović 6:2, 3:6, 6:4, dok je Milica bila bolja od Dunje Marić 7:5, 6:0.

Kaleniću trofej na Masteru do 18

Datum objave: 29.11.2017. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima TK Master u Beogradu održan je turnir u konkurenciji do 18 godina za juniore, druga kategorija. Trijufovao je
Luka Kalenić koji je u finalu posle velike borbe salvadao Đorđa Kurčubića 7:6(3), 7:5.
U polufinalu Luka je bio bolji od Milana Macure 6:1, 6:2, dok je Đorđe savladao Marka Sudara 7:5, 6:3.

Tamari i Andreju trofej na Drilu

Na terenima TK Dril u beogradu održan je turnir iz kalendara tennis 10 - narandžasti nivo. U ženskoj konkurenciji u glavnom turniru trijumfovala je Tamara Ljuba koja je u finalu salvadala Anastasiju Čolović 4:2. U polufinalu Tamara je bila bolja od Nine Milivojević 4:1, dok je Anastasija pobedila Helenu Korać 4:1. Utešni turnir u konkurenciji devojčica osvojila je Antonina Petković koja je u finalu savladala Taru Pijević 4:0.

U konkurenciji dečaka glavni turnir osvojio je Andrej Lujić pobedivši u finalu Stefana Markova 4:1. U polufinalu Andrej  je bio bolji od Jovana Krivokapića 4:2, dok je Markov savladao Iliju Ilića 4:1. Utešni turnir pripao je Krsti Krivokapiću koji je u finalu pobedio Lazara Zdravkovića 4:2.